Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Anekri - ja mam całość wod-kan i c.o. z firmy ATOM z Lublewa. Instalacje są w trakcie realizacji, ale współpraca do tej pory układa się bardzo dobrze. Ceny są akceptowalne i negocjowalne, wykonawstwo też bez zarzutu, a obsługa klienta - super. Wcześniej na forum polecał ich Barti i polecał bardzo.

 

A propos kradzieży - nam w sobotę w nocy próbowali ukraść okna dachowe :evil: :evil: :evil: , na szczęście mieliśmy wyjęte szyby i schowane w bezpiecznym miejscu. Prawdopodobnie w poszukiwaniu tych szyb włamali się do przyczepy. Szyb nie znaleźli, więc skończyło się "tylko" na zniszczonych dwóch oknach, czajniku elektrycznym, radio, taśmie do komina i przedłużaczach... :evil: :evil: :evil: (w sumie jakieś 3 tysiączki :evil: :x :evil: :x )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A propos AZ to przy wjeździe trzeba mocno uważać na koła... nie? :D

Kurcze, własnie dzisiaj sobie zawisłam :( pomijajac ze ostatnio na swojej drodze sie zakopuje :-? juz nie wjezdzam, zostawiam na trawce

A w którym miejscu ,bo ostatnio często tam przejeżdżam ("robimy" bloki w Dąbrówce).

Jak wjezdzasz od strony Dabrowy, to jest Wulkanizacja 24H, zaraz za Wulkanizacja jest droga piaszczysta wgłab, a za górka, za 200m jest moja działka,jak bedziesz w poblizu daj znac, ja codziennie jestem moj nr 0608508450
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anekri - ja mam całość wod-kan i c.o. z firmy ATOM z Lublewa. Instalacje są w trakcie realizacji, ale współpraca do tej pory układa się bardzo dobrze. Ceny są akceptowalne i negocjowalne, wykonawstwo też bez zarzutu, a obsługa klienta - super. Wcześniej na forum polecał ich Barti i polecał bardzo.

 

A propos kradzieży - nam w sobotę w nocy próbowali ukraść okna dachowe :evil: :evil: :evil: , na szczęście mieliśmy wyjęte szyby i schowane w bezpiecznym miejscu. Prawdopodobnie w poszukiwaniu tych szyb włamali się do przyczepy. Szyb nie znaleźli, więc skończyło się "tylko" na zniszczonych dwóch oknach, czajniku elektrycznym, radio, taśmie do komina i przedłużaczach... :evil: :evil: :evil: (w sumie jakieś 3 tysiączki :evil: :x :evil: :x )

Ło Matko, co robic z parszywcami :evil: :evil: :evil: Ja juz szukam kogos, kto bedzie mi spał na budowie, no ale ja na zadupiu mam chate,k tzn bede mia la :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie o firmowym kangurze słyszałem tylko pytania "co te felgi takie krzywe?" :D

Zresztą dziś "leciałem" na Dąbrowę i od zjazdu koło "ekodoliny" do zjazdu na Dąbrowę prawie urwałem sobie koło mijając sie z ciężarówką jadącą z przeciwka.Na poboczu jest rów(dosłownie) głębokości jakies 20-30 cm.I to na zakręcie. Przy wysokości opony jakies 15 cm zawis murowany!

To moja trasa niestety :cry: za kazdym razem dostaje zawału jak jada z naprzeciwka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie o firmowym kangurze słyszałem tylko pytania "co te felgi takie krzywe?" :D

Zresztą dziś "leciałem" na Dąbrowę i od zjazdu koło "ekodoliny" do zjazdu na Dąbrowę prawie urwałem sobie koło mijając sie z ciężarówką jadącą z przeciwka.Na poboczu jest rów(dosłownie) głębokości jakies 20-30 cm.I to na zakręcie. Przy wysokości opony jakies 15 cm zawis murowany!

To moja trasa niestety :cry: za kazdym razem dostaje zawału jak jada z naprzeciwka.

jakbym nie był "zawodowym" tobym chyba oczy zamykał... :D ,a tak poważnie wspólczuję ,zwłaszcza przy mijankach z ciężarówkami do "ekodoliny"-wysypisko Łężyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - obawiam się ,że nie tak do końca.

W jednym z wątków napisałem ,że ostatnio dzwonił do mnie kolega ,że chciał zrobić odbiór domu (w okolicach Gdyni) i w urzędzie pani stwierdziła ,iż ok. ale "poproszę atesty na materiały użyte do budowy".

Jak sobie poradził to jego tajemnica ,ale samo zdarzenie miało miejsce jakieś 2 tygodnie temu.

 

A czy "Panienka z okienka" wyjaśniła w oparciu o jaką podstawę prawną ma takowe żądania. To są żądania "z sufitu". Ja też musiałem uświadomić Paniom z Inspektoratu w Wejherowie, że na szukanie dziury w całym miały 21 dni, a po tym terminie mogą mi skoczyć i to z rozbiegu. Dyskusja skończyła się pyskówką i stanem tuż przed łzami Pani urzędniczki. Następnego dnia (pewnie po sprawdzeniu w przepisach) ta sama Pani poinformował mnie że dokumenty są do odbioru.

 

A tak swoją drogą zdradź nam gdzie tak skrupulatnie "przestrzegają litery prawa" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus nie będe "sypał"kolegi bo nie wiem jak on to załatwił.Nie było to w Wejherowie.

Zasygnalizowałem tylko to co się zdarzyło,nie oceniam jak i co. Przedwczoraj dowiedziałem sie od niego ,że wszystko załatwione i tyle.

Aha w naszym kochanym kraju co urząd to przepis... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos kradzieży - nam w sobotę w nocy próbowali ukraść okna dachowe :evil: :evil: :evil: , na szczęście mieliśmy wyjęte szyby i schowane w bezpiecznym miejscu. Prawdopodobnie w poszukiwaniu tych szyb włamali się do przyczepy. Szyb nie znaleźli, więc skończyło się "tylko" na zniszczonych dwóch oknach, czajniku elektrycznym, radio, taśmie do komina i przedłużaczach... :evil: :evil: :evil: (w sumie jakieś 3 tysiączki :evil: :x :evil: :x )

Ło Matko, co robic z parszywcami :evil: :evil: :evil: Ja juz szukam kogos, kto bedzie mi spał na budowie, no ale ja na zadupiu mam chate,k tzn bede mia la :wink:

 

Ja mam sąsiadów z obu stron, którzy już mieszkają, więc mam nadzieję że nie będzie tak źle, choć niestety niczego nie można wykluczyć. Nic mnie tak nie wkurza jak amatorzy cudzej własności, naprawdę rączki bym obcinała, wtedy chętnych byłoby mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - obawiam się ,że nie tak do końca.

W jednym z wątków napisałem ,że ostatnio dzwonił do mnie kolega ,że chciał zrobić odbiór domu (w okolicach Gdyni) i w urzędzie pani stwierdziła ,iż ok. ale "poproszę atesty na materiały użyte do budowy".

Jak sobie poradził to jego tajemnica ,ale samo zdarzenie miało miejsce jakieś 2 tygodnie temu.

 

A czy "Panienka z okienka" wyjaśniła w oparciu o jaką podstawę prawną ma takowe żądania. To są żądania "z sufitu". Ja też musiałem uświadomić Paniom z Inspektoratu w Wejherowie, że na szukanie dziury w całym miały 21 dni, a po tym terminie mogą mi skoczyć i to z rozbiegu. Dyskusja skończyła się pyskówką i stanem tuż przed łzami Pani urzędniczki. Następnego dnia (pewnie po sprawdzeniu w przepisach) ta sama Pani poinformował mnie że dokumenty są do odbioru.

 

 

 

A tak swoją drogą zdradź nam gdzie tak skrupulatnie "przestrzegają litery prawa" ???

 

 

Prawo budowlane wyraźnie wymienia dokumenty niezbędne do zgłoszenia zakończenia budowy (art. 57). Nie są tam wymienione ani aprobaty techniczne ani deklaracje i certyfikaty zgodności z tymi aprobatami. Jest nowa ustawa o materiałach budowlanych ale nie chciało mi się jej czytać :wink:

Te papiery (aprobaty techniczne i deklaracje lub certyfikaty) warto zbierać dla siebie - w ten sposób mamy jakąś gwarancje, że materiał został dopuszczony do stosowania, a więc spełnia podstawowe kryteria.

Wasi kierownicy budów napewno udzielą Wam bardziej wyczerpujacych informacji.

Faktury nie sa dokumentami, które maja coś wspólnego z Prawem Budowlanym - one moga interesować urząd skarbowy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych od stanow surowych, jak sie spisuja wasi fachowcy, moj czeka w blokach na swoj termin. Chyba bardziej ja czekam.

 

Cos cisza w temacie wykonawcow silki dla mojej sasiadki

 

PozdrawiamPiotr

 

W silce mocny jest Jan Sikora - 603 363 699

Na ten rok nie ma już terminów :cry:

ale na przyszły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o aprobatach itp.

znalazłem w Prawie budowlanym taki artykuł:

Art. 46. Kierownik budowy (rozbiórki), a jeżeli jego ustanowienie nie jest wymagane - inwestor, jest obowiązany przez okres wykonywania robót budowlanych przechowywać dokumenty stanowiące podstawę ich wykonania, a także oświadczenie dotyczące wyrobów budowlanych jednostkowo zastosowanych w obiekcie budowlanym, o których mowa w art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych, oraz udostępniać te dokumenty przedstawicielom uprawnionych organów.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu

Poprosze o namiary na magika od pokryć dachowych.

Ponawiam pytanie do bardziej zaawansowanych:

Czy 30 zł/m2 (sama robocizan) za pokrycie dachu dachówką cementową to dużo?

Witam,

Na dachu mam dachowke cementowa. Cena za 1m2 dach i nastepujacy zakres prac: laty, kontrlaty, pokrycie dachowka, obrobki kominow, rynny, obrobki blacharskie desek czolowych i bocznych, kosze, dwa okna dachowe, kominki kanalizacyjne wyszla ok 30 zl bez faktury. Dach wielopolaciowy, 255m2. Zdjecia w albumie. Polecam dekarzy, ktorzy robili u mnie dach. Z tego co wiem robia teraz dach u Martyg

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strrrrrasznie pilne, gdzie kupie bednarke?????W hurtowniach budowlanych nie ma :( a, ja zaraz musze im zawiezc

Na ulicy Hutniczej, na wysokosci Chylonii (jadac od strony Gdyni za skrzyzowaniem z Polnocna, po lewej stronie) jest duza hurtownia elektryczna (nazwy nie pomne). Tam dostaniesz bednarke. Jednym slowem szukaj w hurtowniach elektrycznych. Tam tez mozna kupic peszele zewnetrzne o srednicach np 50, 75, 100 mm na przepusty kablowe przez fundamenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strrrrrasznie pilne, gdzie kupie bednarke?????W hurtowniach budowlanych nie ma :( a, ja zaraz musze im zawiezc

Na ulicy Hutniczej, na wysokosci Chylonii (jadac od strony Gdyni za skrzyzowaniem z Polnocna, po lewej stronie) jest duza hurtownia elektryczna (nazwy nie pomne). Tam dostaniesz bednarke. Jednym slowem szukaj w hurtowniach elektrycznych. Tam tez mozna kupic peszele zewnetrzne o srednicach np 50, 75, 100 mm na przepusty kablowe przez fundamenty

O, super, super!zaraz jade, a co do przepustów, to własnie mi powiedzieli, ze lepiej by fundament był nie naruszony :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...