Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziadek jesli 18 USD to rzeczywiscie cena raczej przystepna tym bardziej ze masz kanalize, oczywiscie ten maly feler ztym bardzo bliskim tobie sasiadem. Jezeli od polnocnej strony to jeszcze ujdzie. Ja mam dzialeczke z widokiem na jeziorko,z tej polnej drogi idacej przy jeziorku odbijam w prawo na wysokosci "kapieliska'i juz jestem u siebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po urlopie.

Co do kominkow Jotula - W Redzie jest od jakiegos czasu ichni nowy salon. Rzeczywiscie jest aktualnie promocja na Jotule - ale uwaga nie na wszystkie!!! Opuscili jakies 500 zl na niektore modele ktore nie schodzily. Co do hurtowni Broker w Tczewie (takze sa w Starogardzie) to nie pytalem o ceny wkladow.

Co do Hajduka i Spartherma to chyba podzielilbym to tak- Hajduk do domku nad jeziorem - wyglada bardzo solidnie i podobno ma niezla wytrzymalosc i osiagi cieplne. Spartherm wyglada ladniej, ale nie zastanawialem sie nad jego wlasciwosciami cieplnymi.

Co do adaptacji Manueli to mozna ja zrobic w BIB w Gdansku, ale ja chyba bede robil w Tczewie - mam nadzieje ze uda mi sie tym tygodniu to zalatwic.

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi: alez ja nie watpie w jego mozliwosci, wrecz przeciwnie. Chodzilo mi po prostu o to ze ma prosta, surowa forme wykonczenia. Grzac to mysle ze bedzie niezle. Wszystko zalezy od tego do czego ma sluzyc kominek -

ma grzac czy ladnie wygladac.

Patrzac na "francuzy" rzuca sie w oczy wyglad wkladu - ladniejszy od Hajduka. Kwestia wydajnosci to juz inna sprawa.

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski - uściślijmy. Widziałem Spartherma i mi się podoba - bez gadania. Nie lubię tych wzorów, odlewów i innych bajerów. Preferuję proste formy.

Nie widziałem Hajduka /tylko na foto/ i czy znacznie różni się od Spartherma - wykonaniem, obróbką. Jesli nie to niech sprawa gustu pozostanie otwarta.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca, co do wełny do kupuj to co ma najlepszą cenę. Między Rockwoolem, Isoverem czy Paroc'iem nie ma większej różnicy. Wpadnij do Castoramy, spisz ceny - podobno mają najniższe, wyszukaj swój produkt i przejedź się do kliku hurtowni z kartką w ręku. To tyle co mogę powiedzieć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca my ocieplaliśmy poddasze wełną szklaną 20cm. Udało nam się ją kupić na Osowej w BUDOWNICTWIE-W, tylko tam ją mieli, w pozostałych hurtowniach była mineralna. Podobno szklana lepiej izoluje i nie włażą w nią robale i inne gady brrrr.

Kiedy planujecie objazdówkę po budowach, wkrótce ma się ocieplić i wszyscy będziemy zajęci na budowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Buduję swoj dom w okolicach Pucka, a zawodowo jestem związany z Gdynią.

Jestem na etapie stanu surowego otwartego (bez dachówki, tylko z pełnym odeskowaniem).

KODI_G: ostatnio byłem w Castoramie i rozmiary wełny są nastepujące:

 

ROCKWOOL:

1000x4500x200; 4,5m2 --- 74,50zł

1000x4500x100; 9m2 ----- 61,00zł

1000x6000x150; 6m2 ----- 61,00zł

 

Płyty Superrock

1000x600x80; 4,8m2 ----45,10zł

1000x600x100;3,6m2 ----37,00zł

1000x600x150; 2,4m2 ---37,50zł

1000x600x50; 7,2m2 ----38,10zł

 

Płyty ISover

1000x600x100; 3m2 ----29,00zł

1000x600x50; 6m2 -----27,88zł

 

Myślę, że aby uniknąć powstania mostków cieplnych trzeba będzie wykorzystać jedną grubszą wełnę i jedną cieńszą.

Mam też ceny, grubość oraz powierzchnię wełny Isover oraz z

Rockwoola Toprock, jak ktoś by chciał.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...