Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanie.

Czy ktoś budował z silikatów?

Mam taki zamiar

 

... Anoo, znam takich... Teraz mieszkam w tych silikatach :D

 

 

Markus - czekamy z cherbatką. Z tego Bojana to rzut beretem przez dwie góry, góra trzy...

 

Pagin - poprawię się, jak mi zejdą odciski z palców ...

 

 

A tak suma sumarum, to mogłaby się skrzyknąć cała grupa na sobotę, choćby i najbliższą, i wpaść do nas na Grilla. W tym roku nie wyjeżdżamy na Majorkę... 8)

Zapraszamy, może być wesoło.

Ja byłam chet na, nawet do sibei zapraszałam, ale nikt nie chciał :( jak cos bedzie działali dajcie znac, bo ja polewam, tak ze codziennie jestem

 

Na tym to polega... Zapraszasz, zachwalasz, a potem nikt i tak nie przychodzi... I jest fajno ! Święty spokój, piwko, C(2H5OH)herbatka, kiełbaski na węgielek (bo tak lubię)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gosia@ zlituj się i nie wywołuj deszczu z lasu tzn z nieba :wink: Płot mi robią, a inni mury stawiają, więźby...Jakby co, to ja zamawiam pikne słoneczko :D
O,ooo płot......Joola wiecej, wiecej na temat tego płotu, bo ja ostatnio załamana jestem kosztami ogrodzen i tak czekam, moze cos odgapie :wink:

Gosia@a co konkretnie chciałabyś wiedzieć? Ja mam w większości siatkę a od frontu jest klinkier i będzie drewno (miał być kuty ale jednak drewniany bardziej nam się podoba) szczeble będą ułożone w poziomie. Nic nadzwyczajnego, zastanawiam się tylko jakiego użyć drewna :roll: (strasznie podoba mi się to tarasowe bangkirai, ale po pierwsze jest drogie a po drugie nie wiem czy się nadaje na płot :roll: )

 

Nooo, jest jeszcze BADI, JATOBA i kilka innych :wink:

 

Taaka , dajmy na to BRZOZA... Wszyscy lubią brzozy , nieprawdaż ?

 

Właśnie "skleciłem" 20 m najbrzydszego na świecie "płotu", żeby piesa wiedziała gdzie kończy się jej pole i nie ganiała śmieciarzy... Kosztowało mnie to jakieś 2,50 (gwoździe). 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia, na razie mam tylko ogrodzenie z siatki (część klinkierowa dopiero się robi), cena za słupki Bekaerta (ok.50szt.) 2100+ 3900 za 130mb siatki. Ceny robocizny, cementu, piasku itp. nie podam bo mam to "wymieszane" z innymi cenami .

Witam

Co do płotu to polecam firmę Markpol z Bolszewa - cena słupka powlekanego 2m- 20zł a siatka 5,5 za m2 różne kolory z faktórą . Można targować. Jest możliwość wyboru wzorów bram kutych i zwykłych.

Pozdrówka :wink:

Dziekuje, sprawdze, nie wiem dlaczego, ale jakos tak koszty płotu mnie najbardziej pzrerazaja :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia, na razie mam tylko ogrodzenie z siatki (część klinkierowa dopiero się robi), cena za słupki Bekaerta (ok.50szt.) 2100+ 3900 za 130mb siatki. Ceny robocizny, cementu, piasku itp. nie podam bo mam to "wymieszane" z innymi cenami .

Witam

Co do płotu to polecam firmę Markpol z Bolszewa - cena słupka powlekanego 2m- 20zł a siatka 5,5 za m2 różne kolory z faktórą . Można targować. Jest możliwość wyboru wzorów bram kutych i zwykłych.

Pozdrówka :wink:

Dziekuje, sprawdze, nie wiem dlaczego, ale jakos tak koszty płotu mnie najbardziej pzrerazaja :-?

a jeśli będziesz chciała zrobic sobie taniej to pojeździj między Markpolem w Bolszewie ,a Siatexem też w Bolszewie - obok. Nie ma to jak konkurencja.Przy okazji kawałek dalej możesz sobie zobaczyc drzwi Porty przy fabryce.No i mnie odwiedzić w Gościcinie(też kawałek dalej)...choc nie ukrywam ,że mnie trudno zastać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff moje hektary trawy skoszone...

Tak sobie kosiłem no i pomyslałem ,że niezagospodarowana część działki (po otrzymaniu keszu oczywiście) zostanie zagospodarowana z rodzinnym pomysłem czyli zrobimy tam nieduże boisko do kosza i siatkówki. Myślę ,że nieźle byłoby wpaść ekipą muratorka i "popykać" w jakiegoś "balla" zakąszając karkóweczką i popijając browarkiem... Ale to tylko moje przemyślenia. A co Wy drodzy 3-mieściaki na to? Bo ja to raczej chętnie bym zrzucił odrobinkę mego "mięśnia piwnego"... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia@ zlituj się i nie wywołuj deszczu z lasu tzn z nieba :wink: Płot mi robią, a inni mury stawiają, więźby...Jakby co, to ja zamawiam pikne słoneczko :D
Joola, nie wiem jak u Was, ale wopocie zaczyna padac :D ide obejzrec swoje lawy i moze wkoncu troche popada :wink: czy wy tez czekaliscie 7 dni az łąwy wyschna???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godz. 10.00 - sprzedałem mieszkanie (umowa w poniedziałek)

godz. 12.00 - kupiłem Anonse, znalazłem działkę.

godz. 14.00 - znalazłem projekt (choć troche przeróbek potrzebuje)

 

Zdąże z resztą do końca roku ? Dom spory - projekt Kazimierz z pracowni Archipelag.

 

pozdro dla OPTYMISTÓW

 

z takim tempem na pewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tara......

 

Dzisiaj wkopałam pierwsze drzewka i krzewy na działce.....ale mi to radości przyniosło..niby nic bo 4 krzaczki, ale w końcu jakiś kawałek ogródka. Z rana zamiatałm z łopatą aż się kurzyło :) bo nie mogłąm doczekać się końcowego efektu hihi.

 

A teraz pada deszcz i nie muszę tego podlewać uff :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Czy ktoś budował z silikatów?

Mam taki zamiar

 

budowałam z silikatów i służę pomocą :)

Gierga gdzie kupowałaś silke i jakiego producenta,co wybrałaś klej czy na zaprawę???

Na Allegro można kupić bambus który rośnie w naszym klimacie. Z niego możesz mieć np.fajne podpórki do kwiatów,drzewek itp.Super wygląda jak rośnie ,oraz oszroniony w zimę.Warto się zastanowić,oczywiście o ile podobają się egzotyczne roślinki.

Pozdrawiam Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie drodzy forumowicza

od czwartku 25. 06 naleze do Waszego szanownego grona ....kupiłam działeczkę :D

i pierwszy problem:

teren lekko pochyły i jak z tym wyrównaniem terenu sama po swojej myśli mam to zrobić jak mi sie wydaje czy jakiś fachowiec tzn. nie wiem czy dobrze słyszałam najpierw geodeta ma stwierdzić jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie drodzy forumowicza

od czwartku 25. 06 naleze do Waszego szanownego grona ....kupiłam działeczkę :D

i pierwszy problem:

teren lekko pochyły i jak z tym wyrównaniem terenu sama po swojej myśli mam to zrobić jak mi sie wydaje czy jakiś fachowiec tzn. nie wiem czy dobrze słyszałam najpierw geodeta ma stwierdzić jak?

Gratuluje :p Moim zdaniem projekt domu powinien byc wpasowany w teren, szkoda go równac, a badanie geologiczne powinnas zrobi i tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...