Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć,

 

Czy ktoś kupował działkę w Baninie od niejakiego p. Falk czy jakoś tak.

Czy w Baninie polecacie jakieś działki?

 

Pozdrawiam

Amys, sam fakt, że prawie wszyscy Baniniacy przestali pisać na forum i delektują się mieszkaniem w swoich nowych domach jest chyba najlepszą rekomendacją, że tu wszędzie warto kupić działkę :D

P.Falk niestety nie znam :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zająć się negocjacjami jutro. Muszę też podjąć decyzje z czego wykonać izolacje poziomą na ławach i pionową na ścianach fundamentowych.

Pozima na ławy:

tradycyjnie - dwa razy papa asfaltowa na lepiku asfaltowym, ale tak chyba nikt już nie robi

nowocześnie - jedna warstwa papy na osnowie z włókna szkalnego lub folia.

Większość hurtowni oferowała mi firmę ICOPAL, jest też IZOLMAT na ul. sandomierskiej 38 tel. 301 51 81, oni sami produkuja papy dlatego moga mieć konkurencyjne ceny, ale jeszcze tego nie sprawdzałem. Co do foli to bardzo dobre są folie Delta, cena w cenniku producenta (do negocjacji) 4,27 za m2(brutto).

Ja bede miala pape termozgrzewalna podwójnie kładziona wierzchniego krycia, typ 200, tylko cena jakas taka niezachwycajaca :roll: po upuscie 12,54 mb?a moze to dobra cena, hmmm, podpowiedzcie

 

Cześć!

Z Twojego opisu wynika, że Twoje warunki gruntowe są fatalne i potrzebujesz ciężkich izolacji przeciwwodnych na fundamenty - masz możliwość wystapienia wody w obrębie fundamentów?

Ja podjąłem decyzję - moje grunty wokół ław są łatwo przepuszczalne dla wody, śladów wody gruntowej nie ma więc na ławę fundamentowa idzie raz zbrojona folia w cenie 3,70zł/m2, na sciany natomiast daje tynk firmy IZOHAN zbrojony siatką na styropianie, na ten tynk zaś dam jakieś smarowidło np. zaprawe izolującą IZOHAN IZOBUD WM.

Na papę o której piszesz (ułoże ją w warstwach posadzki na gruncie) wynegocjowałem cene 12,40zł/m2 - Bat w Kokoszkach, dodam, że nie naciskałem na nich za mocno.

Nie woda jest , a wlasciwie byla, mzona powiedziec za obrebem domu, pod tarasem,a tak tylko piasek.Inspektor kazał taka izolacje dac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zająć się negocjacjami jutro. Muszę też podjąć decyzje z czego wykonać izolacje poziomą na ławach i pionową na ścianach fundamentowych.

Pozima na ławy:

tradycyjnie - dwa razy papa asfaltowa na lepiku asfaltowym, ale tak chyba nikt już nie robi

nowocześnie - jedna warstwa papy na osnowie z włókna szkalnego lub folia.

Większość hurtowni oferowała mi firmę ICOPAL, jest też IZOLMAT na ul. sandomierskiej 38 tel. 301 51 81, oni sami produkuja papy dlatego moga mieć konkurencyjne ceny, ale jeszcze tego nie sprawdzałem. Co do foli to bardzo dobre są folie Delta, cena w cenniku producenta (do negocjacji) 4,27 za m2(brutto).

Ja bede miala pape termozgrzewalnapodwójnie kładziona wierzchniego krycia, typ 200, tylko cena jakas taka niezachwycajaca :roll: po upuscie 12,54 mb?a moze to dobra cena, hmmm, podpowiedzcie

 

Cześć!

Z Twojego opisu wynika, że Twoje warunki gruntowe są fatalne i potrzebujesz ciężkich izolacji przeciwwodnych na fundamenty - masz możliwość wystapienia wody w obrębie fundamentów?

Ja podjąłem decyzję - moje grunty wokół ław są łatwo przepuszczalne dla wody, śladów wody gruntowej nie ma więc na ławę fundamentowa idzie raz zbrojona folia w cenie 3,70zł/m2, na sciany natomiast daje tynk firmy IZOHAN zbrojony siatką na styropianie, na ten tynk zaś dam jakieś smarowidło np. zaprawe izolującą IZOHAN IZOBUD WM.

Na papę o której piszesz (ułoże ją w warstwach posadzki na gruncie) wynegocjowałem cene 12,40zł/m2 - Bat w Kokoszkach, dodam, że nie naciskałem na nich za mocno.

Nie woda jest , a wlasciwie byla, mzona powiedziec za obrebem domu, pod tarasem,a tak tylko piasek.Inspektor kazał taka izolacje dac

 

Gosiu

Czy chodzi o izolacje poziomą na ławie? czy izolacje pionowe na ścianie fundamentowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi o izolacje poziomą na ławie? czy izolacje pionowe na ścianie fundamentowej?

Pozioma, oczywiscie, ze pozioma:-)do pionowej jeszcze mi troche zostało :wink:

 

No cóż, inspektor to inspektor, nie śmiem dyskutować z autorytetem, ale nawiasem mówiąc Twoja działka jest bardzo tajemnicza - wędrujące słupy, tarasy w wodzie... :wink:

Kiedyś będę musiał zajechać do Koleczkowa i zobaczyć to cudo :o

 

U mnie jutro ruszają ze ścianami fundamentowymi.

Narazie nie mam większych problemów co oznacza, że niedługo się zaczną :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi o izolacje poziomą na ławie? czy izolacje pionowe na ścianie fundamentowej?

Pozioma, oczywiscie, ze pozioma:-)do pionowej jeszcze mi troche zostało :wink:

 

No cóż, inspektor to inspektor, nie śmiem dyskutować z autorytetem, ale nawiasem mówiąc Twoja działka jest bardzo tajemnicza - wędrujące słupy, tarasy w wodzie... :wink:

Kiedyś będę musiał zajechać do Koleczkowa i zobaczyć to cudo :o

 

U mnie jutro ruszają ze ścianami fundamentowymi.

Narazie nie mam większych problemów co oznacza, że niedługo się zaczną :lol:

Zapraszam serdecznie :p Markus, help, a Ty jaka miałes izolacje, czy tylko ja mam jakas dziwna?A, taras, to swoja droga, bedzie prawie w wodzie, bo obok bede miała staw :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi o izolacje poziomą na ławie? czy izolacje pionowe na ścianie fundamentowej?

Pozioma, oczywiscie, ze pozioma:-)do pionowej jeszcze mi troche zostało :wink:

O ile mogę sie wtrącić to pozioma miałem z folii klejonej na "izobud coś tam"(niebieski) - horror za dnia jak było ciepło to sie dobrze robiło,w nocy jak przyszedł chłód wszystkie narożniki "pouciekały".Co do pionowej to też "izobud jakies inne coś tam" na gładki beton. I na razie (8 lat jest ok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu

 

Przepraszam, nie chciałem w Tobie wzbudzić takiego niepokoju.

 

Twoim pierwszym i najważniejszym autorytetem powinien być Twój inspektor nadzoru albo projektant, im płacisz, im powinnaś ufać.

 

Kiedyś zwyczjowo na ławy fundamentowe dawało się tzw. "dwa razy papa asfaltowa na lepiku asfaltowym". Papy z tamtych czasów były na osnowie z tektury (po dziś dzień są takie w sprzedaży) i łatwo ulegały uszkodzeniu. Współczesne papy są wykonywane na osnowie z włókien szklanych i mają w sobie modyfikowane asfalty więc są o wiele bardziej trwałe i o wiele bardziej skuteczne, poza tym są termozgrzewalne więc lepiej trzymaja się podłoża, dlatego obecnie nie stosuje sie zazwyczaj dwóch warstw powyższej izolacji lecz jedną (dwie warstwy to np. izolacja na dachu a nie na ławie fundamentowej).

Nowoczesnym i skutecznym materiałem w przypadku ław fundamentowych jest również folia, o której pisałem wcześniej.

W przypadku budynków bez podpiwniczenia izolacja pozima na ławach ma stosunkowo nie wielkie znaczenie - chroni ściany fundamentowe przed kapilarnym podciąganiem wilgoci - nie wolno jej pominąć, ale według mnie nie stanowi ona tak krytycznego miejsca aby wykonywać ją z dwóch warstw papy termozgrzewalnej. O wiele wazniejsza wydaje mi się izolacja w warstwach podłogi na gruncie i pod ścianami nadziemia - tam rozumiem, że można zastosować odpowiednią papę termozgrzewalną.

Na koniec dodam, że nie znam Twojego projektu, nie znam warunków gruntowych i dlatego powtarzam, że najważniejsza jest opinia Twojego inspektora, który widzi Twój projekt i Twoją działkę. Jeżeli masz jakieś wątpliwości zapytaj go czy na fundamentach nie wystarczy położyć foli, jeżeli powie że nie to napewno ma racje.

Jeszcze raz przepraszam za zasianie niepewności :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na izolację poziomą mam położoną folię PCV. Tyle że folią ona jest z nazwy. Kupuje sie ją w rolkach, ale ma 5 mm grubości.

No, to wszystko jasne.Wyglada ze u mnie obawiali sie tego torfu

 

Skoro już jestem takim mistrzem zamieszania to zapytam jeszcze:

torf oczywiście był poza obrysem fundamentu?

Pytam gdyz niebezpieczeństwo torfu nie tkwi w tym że jest wilgotny i może zawilgocić ściany ale w tym że nie jest gruntem nośnym (jest gruntem organicznym) i nigdy nie wolno na nim posadawiać budynków.

Tak więc upewnij się tylko czy torf był obok czy w obrysie fundamentów.

Kończe bo jeszcze pare postów i Gosia zejdzie nam na zawał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...