Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jacku - o której będziecie u siebie. Zachar jest chory i moja żona z różnych względów ma obawy, tak więc przełożyliśmy spotkanie na nastepna sobotę. Nie znaczy to, że nie odiwedzimy was. Muszę pomierzyć otwory okienne u siebie i przy okazji zajedziemy bo olbrzymich wertepach do Was.

Czekam na wieści.

 

Czy są chętni na małą wycieczkę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich forumowiczów !

Jestem "cichym" czytelnikiem forum trójmiejskiego od prawie roku aż w końcu postanowiłem się ujawnić ponieważ z pierwszymi ciepłymi dnaimi roku odżyła we mnie na nowo myśl o własnym domu.

Niestety jak na razie są to tylko dobre chęci (brak nawet działki). Czy myślicie, że to wystarczy na początek ?

Jak sytuacja wyglądała w waszym przypadku i co Was zmotywowało do wplątania się w "przygodę" budowlaną ?.

Za wszelkie uwagi serdeczne dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek witamy. Powiem szczerze, że jeśli o nas chodzi to startowaliśmy z beznadziejnej sytuacji tzn. zero kasy. jedyne co mamy to mieszkanie, które wstępnie upłynnilismy wczoraj. Znałem jednakże swoje możliwości - sporo potrafię zrobić sam, więc nie bałem się kosztów z robocizną. Liczę praktycznie tylko materiały.

Chęci to bardzo dużo.

Musisz kupic działkę - bez dwóch zdań. My nie mieliśmy kasy, więc pozostał kredyt, a że działka nie duża no i nie w centrum miasta, kredyt też nie był duży. Potem jakieś tam drobne oszczędności, odliczenia z ulgi budowlanej i stan zero. Potem kredycik od żony z pracy /też niewielki/ i stan surowy otwarty. Poczytaj dziennik zobaczysz ile tam walki i samozaparcia. Czym mniej kasy tym więcej wytrwałości i samozaparcia.

 

Co planujesz, jaki scenariusz działań na ten rok. Pisz - będziemy radzić.

Pozdrawiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kodi za odzew !

Co do planów to myślę, że działka w tym roku a jak się uda to może stan zero.

U mnie podobna sytuacja finansowa jak u Ciebie tzn. jest mieszkanie.

Niestety co do umiejętności budowlanych to nie za duże a i doświdczenia brak ale myślę że i to jest do pokonania.

Ze względów na ceny również myślę o działkach poza miastem (aktualnie mieszkam w Gdańsku). Wstępnie na oku mam Banino ale po ostatnich postach informujących o problemach z planami zagospodarowania zastanawiam się czy nie ugrzęznę już na samym początku w samych formalnościach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek - jutro spotyka się parę forumowiczów. Chcesz się przyłączyć, zobaczyć moją no i np. Jacy budowę właśnie w Baninie daj znać. Startujemy z Gdyni o 12.00.

Dzwoń do domu wieczorem 78-100-78, albo na komórę 606-701-346.

Pozdrawiam. Mam nadzieję, że się spotkamy. Obejrzysz okolice - może wpadnie Ci coś w oko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję ale jutro do 15 będę zajęty. Do której godziny planujecie zwiedzanie ?

Gdyby zmieniły mi się plany w ostatniej chwili to zadzwonię na komórkę i dołączę do was.

Życzę miłego dnia i dobrej pogody.

 

PS

Co się stało z pozostałymi stronami forum ? U mnie jest tylko 7 dostępnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek - dobiero teraz zauważyłem Twój post. W pierwszej chwili zgłupiałem z tymi stronami, ale wszystko się zgadza. Posty są wszystkie. Po prostu strony się wydłużyły. Domek jak się zdecydujesz i będziesz miał czas to dzwoń. Myślę, że do 15-16 nam zejdzie, więc jak się sprężysz to dasz radę.

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh, to jest zycie - i znowu sie nie udalo...

A bylismy w sobote na dzilce (tylko bez podtekstow) nawet z dzieciakami. Tyle ze zwinelismy sie ok. 13:30.

 

Witam nowe twarze :smile: Zapraszam tez na forum mailowe (adres strony w stopce). Jest nas tam coraz wiecej.

 

A my zdecydowalismy sie z zonka na chalupe przynajmniej z kilku powodow - bo wczesniej myslelismy o duzym mieszkaniu - bo tesciowie wybudowali domek i zylo/wypoczywalo (bo w domu to jest to samo) sie tam wspaniale, bo jest to raj dla dzieci - blok to masakra, bo konczyla sie ulga budowlana a nigdy w tym panstwie sie nie dostanie nic za darmo - a tu prawie 40kPLN! Toz to samochod.... I pewnie wiele, wiele innych. Wczesniej od kilku lat poczytywalem i Muratora i inne, i saczylo sie tak w serce i umysl. Potem jak sie zdecydowalismy to juz nie bylo innego tematu, tylko dom, dom, dom i tak od kilku juz lat....

 

Pozdrawiam

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jaca

U mnie z motywacją co do budowy jest podobnie. Dom to duża przestrzeń życiowa nie tylko w środku ale i na zewnątrz. A ponieważ stoimy z żoną przed alternatywą powiększenia tejże przestrzeni to pomyśleliśmy o domu, zwłaszcza, że koszt dużego mieszkania w mieście zbliża się do kosztu niewielkiego domu poza miastem. No i oczywiście dochodzi do tego niezaprzeczalny argument własnego podwórka gdzie dzieciaki mogą się swobodnie bawić.

Myślę, że i u nas teraz jednym z ważniejszych tematów będzie dom.

Pozdrawiam ciepło w ten nienajcieplejszy dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przewidywałem... Sobota i niedziela w łóżku z choróbskiem.

Może następnym razem (albo przy okazji-często jeżdzę pomiedzy Sulminem a Gdynia i wiekszość forumowiczów mam po drodze)

 

Moderator znów zmienił format forum. Na stroni mieści sie więcej postów. A juz było 29 stron na naszym wątku :sad:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi Boys and Girls...

Docent i Domek - dalej nie widze Was na mail-liscie :wink:

 

A tak w ogole to dzieki za pozytywne opinie o domku. To nasze zycie i jedyny temat. Dbamy by wysilek nasz i ekip nie poszedl na marne. Dajemy zarobic tylko poleconym ekipom. Moze to klucz do tego co widzieliscie. Tez czekam na spotkanie. A z ta flaszeczka i grillem to Kodi juz w ogole zes pojechal, echhhhh, niech juz sie w koncu zrobi cieplo!

 

Pozdrawiam cieplo

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...