Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak to było w przypadku Waszych instalacji (centralnego, wodno-kanalizacyjnego) - czy wykorzystaliście/tacie w praktyce projekty tych instalacji dostarczone wraz z projektem domu czy też zlecaliście/cie do wykonania?

 

Jeżeli te drugie - to jakie są koszty i dlaczego nie wykorzystaliście/cie gotowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivo w projekcie nie miałem żadnego projektu instalacji i powiem szczerze, że i tak po naszych przeróbkach były by nie do wykorzystania. Albo robisz to na czuja /tak jak ja/ albo płacisz np. 1000zł za projekt CO i wykonujesz zgodnie z projektem. Mi np. Hepworth zrobił taki projekcik za friko pod warunkiem, ze wezmę ich materiały. Przysłali mi wczoraj taką zajawkę i jeśli zgłoszę się do przedstawiciela i podam numer referencyjny to za zakupiony towar dostanę projekt, dobor grzejników za totalną darmochę. Jasny układ.

Pozdrawiam

 

 

 

DZISIAJ ZALEWALEM SCHODY. WRESZCIE WEJDĘ NA PIĘTRO JAK BIAŁY CZŁOWIEK. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamiary co do wyboru projektu D12a legly w gruzach. W gminie Puck nie mozna budowac dachow czterospadowych, a "znajomosci" nie pomogly. Jak w gminie stwierdzili "uparli sie i juz". Wracam zatem do pierwszego pomyslu, czyli do D21. Lecz chce wprowadzic zmiany, w szczegolnosci zwiekszyc wymiary bryly budynku i dostawic garaz z boku. W zwiazku z tym szukam dobrego architekta co nie zedrze ze mnie skory. Macie jakies namiary?

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi - gratulacje za wykonanie schodów !. Jak widać trzymasz sie planu budowy, a że pogoda coraz lepsza to chyba opóźnienia Ci nie zagrożą.

 

Jaca - byłem w sobotę ok 16.30 w Baninie i chyba namierzyłem twój domek. Przejeżdżałem ul. Księżycową (ale nazwa)i rzucił mi się w oczy domek podobny jak na zamieszczonym na yahoo zdjęciu. Zatrzymałem się na chwilę żeby popatrzeć i muszę przyznać, że ładnie wszystko wygląda. Podoba mi się zwłaszcza kolor dachówki i stolarki okiennej.

 

Pagin - jeśli musisz mieć dach dwuspadowy i chcesz mieć większy d21 z garażem to może Ci będzie pasował Bemol 3 z MTM Styl (http://www.mtmstyl.pl/projekt.asp?id=19). Mi się osobiście podoba, ale to oczywiście subiektywne poczucie.

 

Pozdrawiam wszystkich budujących i nie budujących też :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich -dziś już 3 dzień wiosny i trzeba przyznać pogoda wiosenna.

Zawalczyłem z kredytem i mam pytanie jak długo czekaliście na wpis do hipoteki i ile to kosztowało? I jeszcze czy możecie polecić kogoś lub firmę, gdzie najtaniej ubezpieczyć dom? Potrzebuję ubezpieczenie do celów bankowych ...

Kodi gratulacje -ja ruszam za 2 tygodnie, chociaż już zamawiam i planuję.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachar na wpis do hipoteki to zalezy od sądu. My czekalismy jakiś miesiąc, ale wiem że można czekać i z pół roku. Kwota nie była wielka. O ile pamiętam kikadziesiąt złotych, ale kwota kredytu też nie była olbrzymia. Jest stała kwota procentowa. Zadzwoń do sądu. Powiedzą Ci precyzyjnie.

 

Co do ruchów na budowie to na razie delikatnie. Schody to była kluczowa sprawa. Raz że trzeba jakoś wchodzić na górę a dwa beton trochę schnie - więc czas gonił. W ten weekend rąbie drewno do kominka a w przyszły wpada teściu iwalczymy z kominami i ściankami działowymi. Koniec kwietnia elektryka itd.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAGIN Ja tez mialem poczatkowo problemy, aby starostwo w Pucku(bo to oni daja pozwolenie na budowe) wyrazilo zgode na dach, ktory mial dwa rozne katy nachylenia polaci. Udalo sie wszystko zalatwic, poniewaz niedaleko mojej budowy powstal rok wczesniej dom z podobnym dachem. Zgodzili sie od razu, jak im powiedzialem, ze dali pozolenie na podobny dach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOMEK - ciesze sie ze Ci sie podobalo - o 16:30 bylismy z malzonka i dzieciakami oraz czescia rodzinki w domu, bo wyprawialismy Roczek mlodszego synka. Szkoda, ze nie zajzales - piwko ciacha szampany, i te sprawy :wink:

 

A tak ogolnie to pochwale sie Wam, ze wczoraj moja szanowna malzonka odebrala z gminy WARUNKI ZABUDOWY na szambo! O! To jest wyczyn i mistrzostwo swiata...

 

ZACHAR - wpis trwal niecaly m-c. Kosztowalo jakies wcale niewielkie pieniadze. Jesli bardzo zalezy Ci na szczegolach - daj znac. Najtansze ubezpieczenie udalo mi sie znalezc w Allianz, chociaz sie tego wcale nie spodziewalem. Kosztowalo sporo ponizej 200/rok a bylo to za ponad 200 000.

 

Pozdrawiam - KODI to jak z tym transp i rabaniem? Wiesz juz cos?

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachar u mnie wpis do ksiąg trwał 2 dni, też dla celów kredytowych. Wszystko zależy od sędziego na którego trafisz... :lol: .

U nas prace wykończeniowe, właśnie jesteśmy w połowie tynków wewnętrznych na parterze.

Przyszedł do nas pierwszy rachunek za gaz :sad: , chociaż muszę przyznać że o 1/3 niższy niż się spodziewaliśmy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi - działki ciągle szukam ale mam nadzieję, że najpóźniej do końca kwietnia znajdę. Zjeździłem trochę okolicy i przynajmniej wiem gdzie nie będę kupował ziemi oraz wybrałem kilka lokalizacji, ktore biorę pod uwagę.

Jak twoje schody ocenił kolega kierownik ?.

 

Jaca - wyczułem, że coś się święci (najlepsze życzenia dla malucha), wozy przed chałupką i jakiś dziwny ruch w środku :wink: i dlatego nie zaglądałem a poza tym nie byłem na 100% pewny czy to twój dom. Może jeszcze będzie okazja poznać się osobiście.

O mało co a byśmy byli sąsiadami i to chyba przez płot. Miałem na oku działkę przylegającą do ul. Księżycowej ale zniechęciła mnie linia energetyczna biegnąca przez sam środek działki. Nawiasem mówiąc ta sama linia też chyba "zachacza" trochę o twoją działkę ?

 

A teraz z innej beczki. Może ktoś się podzielić informacjami na temat wstępnego szacowania kosztów budowy. Jak to robiliście ? Wymyśliłem sobie np., że przybliżony koszt ścian to powierzchnie wszystkich ścian x koszt 1m2 danego materiału, plus do tego odpowiednia zaprawa (klej, cement zależy co trzeba). Z fundamentem, stropem i dachem jest prościej bo w bazie są podane przykładowe ceny. Może ktoś zrobił profesjonalny kosztorys przed rozpoczęciem prac i zechce podać namiary na firmę i ceny ?

Za wszystkie informacje z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam wszystkich :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erbi - widzę, że walczycie ostro - choć z tynkami macie opóźnienie. nieprawdaż. Jak widzieliśmy się maiły byc w niedługim czasie robione. Codziennie jadę samochodem to widzę nieraz jakies postacie. Macham do was.

 

Jaca - piwo i ciacho - po takich mieszankach mam poważne mdłości. Proponuje zestaw piwo i kiełbacha i do tego setunia.

Napisałem na grupie. Porąbanie nie wiem - może zrobią to kolesie od transportu. Musiałbyś spytać. Sam transport tzn. załadunek - rozładunek 150zł.

 

Domek - co do schodów to kierownik nie widział zalanych. Co do zbrojenia nie miał uwag. Deskowanie wytrzymało, więc myslę, że będzie ok. A jak coś będzie chciało pęknąć to zrobi się filarek i gra muzyka. :grin:

Jakie lokalizacje wchodzą w grę? a jakie nie? Pytam z ciekawości.

Co do kosztorysu - oczywiście nie robiłem nic profesjonalnego tzn. przez firmę. Zrobiłem sobie samemu i powiem szczerze jest to dla mnie duży sukces, bo wszystko się zgadza. W projekcie też nic takiego nie miałem, więc leciałem na chłopski rozum.

Ściany zew. np. to musisz znać liczbę m2. Kalkulujesz różne ściany za 1m2 i mnozysz. W przypadku innych rzeczy podobnie. Liczy się pow., objętość i konkretne materiały. Sprawa może się skomplikować jeśli chodzi o robociznę, ale można podzwonić. Generalnie wieczorami lubię przysiąść z kalkulatorem w ręku i liczyć. Liczę bardzo dokładnie, także nie mam żadnych odpadów. Tak jak widziałeś działeczka jest praktycznie pusta.

Jak będziesz chciał szczegóły to musimy się spotkać to przedstawie Ci swoją metodę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej bajeczki. W końcu zamówiliśmy okna. Tradycyjne z PCV. Jak dla mnie bomba. Super cena. Profil Veka 4-komorowy o szer. 78mm. Naprawdę solidne. Drzwi zew. z dziadka /dzieki Sebo/. Bardzo dobrze wykonane z przeszkleniem za niezłą cenę. W porównaniu z innymi w tej cenie to przepaść.

 

Docent - daj mi namiary na tego elektryka.

Chcę się rozeznać w temacie. Mam co prawda gościa, ale muszę wiedzieć jakie są ceny, a jak będzie konkurencyjny to kto wie.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOMEK - no ladnie - to by bylo fajsko. jesli myslisz o tej dzialce co jest najblizej GSu to faktycznie wpitolil sie ktos po pachy. Nie moga dogadac sie z Energetyka i wypierdzielic tego swinstwa. Ja tam tylko granicze z tym swinstwem, leci to po granicy. Jak juz zamieszkam to moze cos z tym zrobie....

 

DOMEK - jesli chodzi o wstepna wycene to zrob tak. Powiedz sobie ze chata bedzie kosztowac powiedzmy 150 tysiakow, potem dodaj 10% (bo o tyle sie zazwyczaj machniesz) a na koncu pomnoz przez 2. Bedzie akurat :wink: A tak powaznie to nie jest banalne zadanie, ale ponoc PSB sie chwali, ze jak sie z nimi podpisze taki niewiazacy papier to Ci to policza. Acha mozna tez liczyc ca. 1500-2500/m2 wykonczonego domu, w zaleznosci od klasy wykonczenia.

 

KODI - do ciacha bylo tez winko deserowe i szampon :wink: Tak, ze nie ma strachu....

 

ALL - czy ktos dysponuje numerem marcowym miesiecznika LADNY DOM? Bardzo szukamy a nigdzie tego juz nie ma :sad:

 

Pozdrawiam mglisto i slonecznie

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...