Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

SEBO22, bylem w starostwie w wydziele architektury i budownictwa. Potwierdzaja ze wczesniej wydawali zgody na dachy czterospadowe, ale teraz stwierdzaja ze "uparli sie i juz nie beda wydawac". Obecnie rozpatruje projekty z dachem dwuspadowym.

Przy okazji, SEBO22, gdzie dokladnie budujesz?

Pozdrowienia dla calej grupy Trojmiejskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Jaca. Zapomniałem spytać. Mi warunkizabudowy maja przysłać na 15 czerwca. Kiedy złożyłeś i jak szybko dostałeś. Posmarowałeś coś. Badź spokojni sami przyjaciele.

 

Dzisiaj będą papiery na drewno /jak się nic nie zdarzy/

 

Docent -dzięki za elektryka. Podzwonię zobaczę.

Pozdrawiam - troszkę zaczęło padać. Znowu błoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - zeby nie bylo. Smarowanie standardowe, czyli usmiech, "pani Malgosiu", Merci do kawki, itp. Czyli wlasciwie nic - ale Panie mile az milo.... A tak dodatkowo zeby wyjasnic, to zlozylismy na poczatku stycznia, telefonowalismy i odwiedzalismy raz w tygodniu. Nie czekalismy wiec wcale tak krotko a Panie mialy wrazenie ze nam zalezy - i tak zreszta bylo.

 

KODI - jakby co to jeszcze sie musimy skontatkowac w sprawie namiarow, itp. Ale chiba najlepiej to przez GG. Nie wiem czy nie potrzebujesz moich danych do kupna tego drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Działka, którą potencjalnie chcę kupić nie ma uzbrojenia. Media są w odległości ok 50m. Czy ktoś prowadził uzbrojenie z takiej odległości i ile to może kosztować (projekt przyłącza, materiały, robocizna) ?

Może ktoś miał przykre doświadczenia z tego typu zadaniem. Chętnie wysłucham wszystkich za i przeciw.

 

Kodi - koszt twojej wody, który mi podałeś obejmuje wszystko co wyszczególniłem wyżej ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek - co do prądu to płaci się teraz za kW a nie odległość. Jednakże przed zakupeł zorientuj się w Energa, żeby nie okazało się że nie mają wolnej mocy i nalezy postawic transformator /wtedy to zapomnij/.

1 kW to koszt ok. 100zł. Wpłacasz np. 1000zł za 10kW i oni robią projekt i przyłącze. Nic więcej Cię to nie kosztuje - no chyba że skrzynka. Sama skrzynka ok. 400zł + jej wyposażenie /mam u siebie gniazda, licznik itp/ kolejne 400zł.

 

Woda to ok. 75zł/m instalacji w tym robocizna i materiał + projekt. Zapłaciołem za projekt 1500zł. W sumie cała woda ma kosztowac coś ok. 7000zł. Musze się zorientować, bo może coś będzie taniej. Sama wcinka na działkę to pewnie ze 2-3 tys, a ja musze pociągnąć do siebie cały wodociąg tzn. 50m.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KODI - ja za wcinke i przeniesienie wodomierzy zaplacilem niecale 8 paczek. Przeniesienie a nie zainstalowanie bo mialem wsadzone w studzienke, ktora zlikwidowalismy. Wlasciwie wiec roboty bylo nawet wiecej niz przy samej wcince bo musieli odzyskac jeszcze wodomierz ze studzienki :wink: Duuuuze targi ale taka byla cena - stan z konca lutego (za pierwszym razem z montazem wodomierzy w studzience to bylo ponad 2 kola :sad:

 

Pozdrawiam

Jaca

 

PS> Gdzie kupujecie plyty G-K? Ciekawym bo tez mnie czeka...

PS2> Czy znacie namiary na firmy robiace kostke brukowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Trójmiejską,

 

Buduję dom w Pruszczu Gd. Jestem obecnie na etapie tynków wewnętrznych, borykałem się z prawie wszystkimi problemami poruszanymi przez Was. W wielu sprawach służę pomocą ( pracuję w branży budowlanej), w wielu sprawach będę jej potrzebował( nie wiem jeszcze wszystkiego o budowaniu).

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca popatrz tu: http://www.kostkibrukowe.pl ,to może coś wybierzesz.

Czy rura z wodą, do której robili wcinkę leci zaraz obok granicy twojej działki, czy ciągnąłeś wodę z dalszej odleglości ?. Krótko mówiąc co za te 2 koła musieli zrobić fachowcy ?

 

Witam nowego forumowicza.

 

Pozdrawiam wszystkich :smile:

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: domek dnia 2003-04-01 07:34 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Rura gazowa nie może być zamurowana ani zakryta trwałym elementem np płytą betonową, dopuszcza się zakrycie jej płytą lub materiałem perforowanym lub łatwo zdejmowalnym. Tak mniej więcej -dużo zależy od tego który dokonuje odbioru a teraz jest tak że instalator odpowiada za instalację wewnątrz budynku więc kwestia umowy z nim.

Tito - gdzie budujesz? Napisz mi na priv jak możesz.

Pozdrawiam po wiosennych porządkach - u mnie w końcu też ruszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...