Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Byłem dzisiaj w salonie kominkowym w Gdyni - ich motto "Kominki to nasza pasja itd". Na rynku niby kilkanaście albo i lepiej lat i babeczka co mówi.

 

Dąb musi być 2 lata ołukany /deszczem/ i 2 lata suszony. Razem żeby był suchy 4 lata. To jakaś paranoja. Kobietka mi mówi że z mokrych najlepsza jest brzoza. Buk i dąb długo schną i jak mi zapowiedziała będę miał to co ma Sebo. Jakiś syf będzie mi spływał po kominie. Grunt że mam Schreyera bo gdybym mial murowany to na 100% miałbym wykwity na tynku. Pokazywała mi fotkę komina po 6 miesiącach palenia mokrym drewnem. Tragedia. Kobieta chyba chciał mnie zniechęcić do kominka, ale przecież ona nimi handluje. Drewna suchego nie kupi się nigdzie. Jakby tego było mało to powiedziała że w Niemczech przyszedł by kominiarz wykonał pomiar na spalaniu i zamknął by komin. Ja nie chcę do Uni.

 

Sebo co z twoim "smarem". Jak sobie z tym radzisz?

 

Pozdrawiam użytkowników niekoniecznie sympatycznej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tito

Mam pytanie jako do fachowca. Niedawno opublikowano rewelacje związane z testem cegieł Potothermu. Mianowicie moczono, zamrażano i odmrażano cegły aby potem zbadać ich wytrzymałość. Test wypadł podobno tragicznie (cegły rozsypywały się). Czy jest to możliwe, bo były podejrzenia, że to robota konkurencji ?

A może ktoś inny coś wie na ten temat i dorzuci parę uwag.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek - powiem szczerze że temat mnie nie interesuje bo jadę z gazobetonu. Z drugiej strony mam wątpliwości co do tej całej akcji. Wszystko grubymi nićmi szyte. Na forum było kilka równoległych wątków. Myślę że nie ma powodu do obaw.

 

Tito - to szkoda że zamówiłem 2 tygodnie temu drzwi zew. Może byśmy się dogadali. Ale nie ma tego złego - drzwi "Dziadek" wyglądają na solidne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KODI - jak tam z elektrykiem - dzwoniles do niego- czy jest konkurencyjny?

 

JACA - czy mam dobrze rozumiec - to jednak mozna przyspieszyc kwestie w sprawie otrzymania warunkow zabudowy z gminy Zukowo czy Twoje warunki byly czyms innym i nie jest potrzebny miejscowy plan zagospodarowania - jesli tak to bardzo prosze o niezwloczny kontakt - jesli oczywiscie bylbys tak uprzejmy, poniewaz czas leci, a jak powiedziala mi p. Meyer z gminy najszybciej moglbym zaczac budowe w sierpni. Prosze o kontakt 609 536 238.!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent - z elektrykiem jestem umówiony jutro na budowie. Zobaczymy co powie i jak się do tego ustosunkuje.

 

Dzwoniłem do gminy. Mam warunki na 15 czerwca i nic bliżej. Powiem szczerze, że wkurza mnie ta Meyer. Od niej nic nie zależy, ale jak się nie wyrobią do 15 czerwca to wyślą pismo że będzie później. Takie info może sobie wsadzić w du.. .

 

Jaca - dla twojego terenu jest plan zagospodarowania czy również został przedawniony.

 

Sebo - palisz w kominku? czy czekasz na inne drzewo. Skąd je miałeś. Mówili że suche - czy poszedłeś na przeciwko do swojego lasku.

 

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOMEK/KODI - ja mam glowna rure z woda jakis metr od granicy dzialki. Oj nie narobili sie chlopaki z Glincza. Nie mam nic przeciwko ich monopolowi - wspolpraca i negocjacje cenowe (i nie tylko) z nimi to czysta przyjemnosc.

 

KODI - tynki cementowo-wapienne. Ja tam jestem tradycjonalista, zreszta mam dwoch synow, a te sa znacznie twardsze - bede mial mniej naprawiania, a i cena mniejsza. Same plusy. Slyszalem juz kilka ciekawych opinii o oddychaniu tynkow i nie zalezy mi az tak na tym feature, w wykonaniu gipsiakow.

 

SEBO/KODI - ja w sprawie drewna nie-suchego i nim palenia. Chwale sobie to co opisywalem - brykiety. Dodajesz dwie sztuki i zupelnie inna bajka. Znacznie spada kopcenie szyb/wkladu - podejrzewam, ze to samo jest tez z kominem. Czy testowaliscie? Jedna paczka 20kg kosztuje w Jotulu 15PLN. Sa tam chyba 24 brykiety. Pewnie mozna kupic nawet taniej.

 

DOMEK - mam zbudowany w zeszlym roku dom z Porothermu. Jak na razie nic mu sie nie stalo a przetrwal bez elewcji cala ciezka zime :wink: Inna sprawa jesli chodzi o zwykla cegle. W porownaniu z takim Bysewem, ktorego juz n.b. nie ma, to po prostu prochno. Koszmar :sad:

 

KODI - juz sie wypowiedzialem telefonicznie na temat warunkow. Ogolnie zostala znaleziona jeszcze jedna mozliwosc. Mielismy update projektu, bo poprawki obejmowal poprzedni plan zagospodarowania i warunki wydane do pozwolenia na budowe.

 

ALL - chcialem podzekowac KODIEMU za zaangazowanie w sprawie drewna. Wielkie dzieki - drewno wlasnie sie rabie...

 

Podrawiam wszystkich

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek:

1.Badania zrobił " Krotoszyn" ( konkurencja),

2.Laboratorium było nieakredytowane,

3.Do badań wzięto pustaki o klasie wytrzymałości 10 MPa , a posłużono się deklaracją zgodności z partii o wytrzymałości 15 MPa.

4.Wszystko to było zrobione przez konkurencję, która próbóje zrobić podobny wyrób, ale nie jest w stanie uzyskać takiej samej poryzacji, wytrzymałości, powtarzalności wymiarów i równoległych płaszczyzn.

 

Na koniec jeszcze coś: ktoś napisał , że w jakiejś tam cegielni - do gliny dodawany jest popiół. Prawda jest taka, że popiół jest dodawany zawsze we wszystkich cegielniach, aby "odtłuścić" glinę.

 

Wszystko co było napisane o PTH, zostało odszczekane w Gazecie Wyborczej

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radon:

Jeśli chodzi o okna, to z czystym sumieniem mogę polecić Danlux i Okland. W swoim starym domu mam okna Danluxa ( sosna lazur ).

Zostały wstawione w 1995 roku, nigdy nie były malowane, a wyglądają i "chodzą" tak, jakby były wstawione wczoraj.

 

Jaca V40 :

Te brykiety można kupić w Dzierżążnie ( między Żukowem a Kartuzami ) , w firmie Drewland. Cena 9 pln za paczkę 24 szt.

Drugie miejsce to Pruszcz Gd. , firma Tormet , cena 11 pln za paczkę ok 40 szt. Te z Pruszcza są trochę słabiej sprasowan ( lepiej się palą, ale krócej trzymają żar ).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TITO - dzieki za info. Postaram sie zapamietac. Nie wiedziec czemu - bylem przekonany, ba nawet pewien, ze w Jotulu te brykiety sa jakies drogie :wink: Za Zukowem to wcale nie tak daleko - przy okazji wizyty w Checzy Rybackiej mozna kupic - polecam knajpke...

 

SEBO - a jak u Ciebie z tym kominkiem?

 

Pozdrawiam

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tito - dzięki za wyczerpującą odpowiedz nt Porothermu. Myślę, że w takim razie wszyscy co zbudowali (i zbudują)z tego materiału mogą spać spokojnie.

 

Docent, Jaca - prosze o informacje. Ostatnio oglądałem działki w Baninie z pośrednikiem z Żukowa. I ten gość stwierdził, że działki w okolicach Algidy znajdują się na wilgotnym terenie i są tam problemy z izolacjami budynków. Wiecie coś na ten temat bo odniosłem wrażenie, że "kolega" pośrednik coś ściemnia. Nawiasem mówiąc próbował mnie przekonać do innej lokalizacji. Jaca ty już jesteś po wykopach to pewnie znasz problem z własnego doświadczenia.

Docent - robiłeś badania gruntu czy choćby kopałes dołki aby przekonać się o poziomie wód gruntowych i jakości podłoża ? Mam ofertę działek od Witkowskiego tam gdzie ty i jestem ciekawy czy grunt tam dobry.

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

 

PS

Kodi - jak tam schody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi, Jaca i Tito - dziękuję za odpowiedź. Strona oknonet.pl, którą polecił Kodi zawiera faktycznie ciekawe wskazówki dot. montażu okien. Jednak mam wrażenie, że praktyka "naszych rodzimych" firm montażowych rozmija się z teorią i sztuką montażu. Nikt, kogo pytałem z montażystów, po obcięciu pianki nie nanosi warstwy silikonu chroniącej przed wodą i nie wkłada taśm między ościeżnicę a węgarek. Co wybrać - czytać i być rozczarownym błędami montażu czy lepiej o tym nie myśleć w myśl zasady "jakoś to bedzie".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruch na forum się zwiększył.

Te brykiety służą do rozpałki i wspomagania palenia zwykłym drewnem, czy zastępują drewno - bo nie wiem jaka jest ich rola.

 

W przyszłym tygodniu zaczynam kominy i ścianki działowe. Jeszcze przed świętami wchodzi elektryk i mam nadzieję że będzie prąd. Na koniec kwietnia tynki. Maj do instalacje i wylewki. Plan jest chytry.

 

Docent - spotkałem się z elektrykiem. Miły dziadek. Za punkt 15zł a jak są np. 2 żaróweczki blisko siebie to 20zł. Pytam ile za pociągnięcie kabelka ze skrzynki w ogrodzeniu do rozdzielni w domciu /sam wykopie rów/ - dzidek mówi nic. To pana robocizna.

Obawiam się tylko że wolny jest. Jeden mówi, że mozna zrobic w 3 dni a dziadek chce to robić w 2 tygodnie. Jeszcze pomyślę kogo wybrać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...