Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeszcze raz, coś mi się samo :wink: kliknęło

 

Domek

 

Za zgazyfikowanie osiedla płaci Zakład Gazowniczy. Inwestor uiszcza tylko tzw. opłatę przyłączeniową (obecnie 920 zł, nie wiem czy jej wysokośc może się w przyszlości zmienić), ale to dopiero po wykonaniu przyłącza.

Telefony - sam jestem obecnie na etapie załatwiania przyłącza, ale temat jest w bardzo wstępnej fazie załatwiania, więc nie mam własnych doświadczeń ze sprawnością lokalnej (Kartuzy) Telekokomuny. Wiem natomiast, że jeden z sąsiadów telefon ma napewno i wg Niego problemów nie było żadnych.

Kanaliza - w zeszłym roku zawiązał się komitet mieszkańców w tym temacie, do którego napewno będzie można przystąpić. Horyzont czasowy skanalizowania osiedla pozostaje jednak wielka niewiadomą. Ja licze na na co najmniej 5 lat eksploatacji szamba. Jeśli kanaliza będzie szybciej, to będe bardzo zadowolony.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

DOMEK - jesli chodzi o przedszkole to po prostu nie wiadomo. Moze sie okazac, ze beda chetni a i tak gmina/inwestorzy zleja sprawe i tyle. Jedyne co to mozna liczyc, ze moze sie cos w naszej wiosce ruszy. My z zonka nie zamierzamy zejsc latwo z pola boju - nie tylko w sprawie przedszkola :wink:

 

BENICIO - jesli chodzi o telefony, to ja tez np. juz mam choc jeszcze mi nie za bardzo jest potrzebny, W zeszlym sierpniu byla nagonka i wszyscy dostawali z klucza - jezdzili po dzialkach i rozdawali za 50PLN + VAT. Ponoc inwestycje na terenie mialy sie juz skonczyc, ale to nie ma co gdybac tylko walic bezposrednio do TychPSow. Inna sprawa ze rejon Kartuzy przestal istniec i od poczatku roku podlegamy pod Wejherowo :smile:

 

No chlopaki - musimy sie kiedys spotkac w Baninie, nie wiem o ktorych dzialeczkach madajecie a juz mi sie tam pare razy zdarzylo byc - nawet na rowerze...

 

Pozdrawiam - moze po weekendzie przyjdzie wiosna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio

Nie wiedzieć czemu ale email nie doszedł. Jeśli możesz to wyślij sms na 606-729-448 to złapiemy kontakt.

 

Jaca

Rozumiem, że oferta TPSA dotyczyła analogowego telefonu. Czy była mowa o możliwości podłączenia ISDN ?

Wiosna według speców od pogody ma już nadejśc w ten weekend.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrówka dla wszystkich tyle mnie nie było ze Kodi to juz pewnie zdążył się wprowadzić! :grin:

 

Sebo sorki że tak się zapowiedziałam i się nie odzywam ale ledwo zdążę raz na tydzień stronke otworzyć a poza tym trochę auto nam obtłukli i większość planów była ostatnio awaryjna.

Aby do wiosny!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio

Nie zaskoczyłem, że priv to w tym przypadku wiadomość prywatna na forum i myślałem, że posłałeś maila. Już mnie oświeciło i odczytałem numerek tel. Dzięki.

 

Jaca

Rozumiem, że podłączenie ISDN to tylko kwestia kosztów a nie braku możliwości technicznych.

Z ta pogodą to bym za bardzo nie liczył na fachowców zapowiadaczy.

 

Co do Kodiego to pewnie wpadł w trans i muruje co popadnie. Oby się tylko sam nie zamurowal w domku :grin: bo jakoś się nie odzywa od kilku dni.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności, i od razu podzielę się bardzo dobrą nowiną - mamy już pozwolnie na budowę!!! :smile: :smile: :smile:

 

Teraz możemy w końcu ruszyć z wodą. Mamy już projekt przyłącza. Ile kosztuje wykonanie tego przyłącza? W bazie danych pojawiły się ceny 3 tys. Aż tyle?

 

KODI - możesz pdoać namiary na kolegę, który wytycza budynek?

 

P.S. Dla zainteresowanych - przez weekend są Targi Budowlane na Beniowskiego w Oliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też byłem. Cieniutko....

 

Zagadnąłe gościa z Shiedla i okazało się że to ten co był u Seby. Troszkę z nim pogadałem i jestem ciekawy jak tam u Ciebie Sebo rozwija się sytuacja komina. Ten gościu powiedział, że zrobiłeś sobie "piec kondensacyjny". Co ty na to?

Ciekawa na targach była pompa ciepła z propanem - ale "troszkę" za droga. No i jeszcze baseny (ale to dla tych co już zbudowali i im jeszcze coś zostało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOMGOR - a czy przypadkiem ta pompa to nie byl BEGOM? Cos mowili ze przygotowuja sie na targi... Zastanawiam sie czy wlasnie nie na te. Robia u mnie instalacje, ale moja pompa nie byla droga (relatywnie).

 

Chyba szybko jeszcze na te targi podskocze, bo akurat sprawa drzwu mnie interesuje - zabila mnie cena drzwi wewnetrznych :sad: Narysowalismy projekt, i wyszly ladne ale drogie jak....

 

Pozdrawiam

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek rozbawiłeś mnie z tym murowaniem. To fakt - jestem w transie. Ścianki działowe postawione. Od jutra lecę z kominami i jutro też wchodzi elektryk. Tempo jest więc i efekty są.

 

Ivo - namiar na geodetę to: 505633293 - Tadziu. Młody chłopak.

 

Zalatany jestem więc po świętach popiszę więcej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOMGOR - ja mam Thermia Villa Classic 75 (7,5kW + 6kW grzala el.). Begom to ta firma co miala uruchomiona pompe na wystawie. Rurki, wezownica, kran z woda, itp. Jak sobie liczylem zwrot inwestycji w porownaniu z gazem to mi wyszlo pon. 5 lat. Rocznie do przodu jakies 2-2,5 tysiaca. Mysle ze warto nawet wziac kredyt, co wiecej BOS dawal 4% na polowe inwestycji. My akurat nie skorzystalismy choc byla mozliwosc - firma Begom posredniczyla.

 

Pozdrawiam - w koncu jest wiosna!

 

PS> Czy ktos orientuje sie co to za cudo - taka folia budowlana tylko grubsza (0,75 mm) - EBDS, czy jakos tak? Ponoc warto zastosowac zamiast 2 warstw zwyklej - mniejsze prawd. uszkodzenia, a cenowo nie wyjdzie tak drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z właścicielem tej firmy gadałem dosyc długo. jednak nie przekonał mnie z tym zwotem kosztów w 5 lat. wydaje mi się że troszkę przegina. ponadto zapomniałem sie go spytac czym napełniny jest wymiennik dolengo żródła (chyba solenką a ta trzeba wymieniec co jakiś czas a o tym on nie wspomniał)

Bardzo bym chciał się z toba umówić. Musze zobaczyc takie cudo w akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem coraz bliżej chwili zakupu działki. Czy ktoś z forumowiczów może się podzielić informacjami na ten temat. Chodzi mi głównie o procedurę zapłaty i na co zwracać uwagę.

Wyobrażam sobie, że najpierw jest podpisanie aktu notarialnego, później idę z gościem do banku robię przelew i dostaję akt do ręki. Nie bardzo wyobrażam sobie płacenie gotówką u notariusza przy tego typu transakcji. A może inne opcje ?

Benicio, Docent - najbardziej zależy mi na waszym doświadczeniu bo będę załatwiał sprawę z tą samą osobą co wy.

 

Kodi

Cieszę się, że Cię troche rozbawiłem. Z tego co piszesz widać, że precyzyjnie trzymasz się planu.

Jesteś teraz cały czas na budowie ? W środę będę w okolicy to bym chętnie wpadł obejrzeć postępy w budowie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Domek u mnie bylo tak. Przed podpisaniem aktu notariusz wyszedl z pokoju i wowczas pieniadze przeszly z reki do reki. Pozniej przyszedl notariusz i zostal podpisany akt notarialny. Po podpisaniu aktu jeszcze zaplata w kasie kosztow notariusza i oplat skarbowych. Co do formy i czasu samej zaplaty to moim zdaniem jest to kwestia ustalen pomiedzy Toba a sprzedajacym. Co do notariusza to mozesz wybrac dowolnego a warto sprobowac. Ja uzyskalem obnizenie zaplaty dla notariusza o 1/3 (bo Puck to nie Gdynia)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W moim przypadku pieniądze przeszły z ręki do ręki po podpisaniu aktu notarialnego. Sprzedający ich nie liczył (!!!), a po moim pytaniu czemu, powiedział, że w razie czego i tak mnie znajdzie !!! Potem sobie pomyślałem, że wolałbym, żeby przeliczył przy mnie. W końcu mógłby zacząć (mimo mojej uczciwości) coś wymyślać i zacząłby się kwas.

 

Pozdrawiam B.

 

PS. Jeśli ja bym coś sprzedawał, to żądałbym przelewu bezwarunkowo - różnych ludzi się spotyka, a fałszywki od prawdziwego banknotu mozna nie odróżnić, poza tym komu by się chciało to sprawdzać ... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...