Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jesli chodzi o zakup dzialki to u nas tez bylo tak, ze wywalilismy kase na stol (tez nie bylo zadnego liczenia, tylko siup do kredensu na kupke) i pojechalismy do notariusza do Kartuz. Zaufalismy gospodarzom - jedyne co to chyba (tu nie pamietam) mielismy pokwitowanie - typu x zlotych otrzymalem.

 

Pozdrawiam kupujacych

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W naszym przypadku było tak: po spisaniu aktu notarialnego i podpisaniu go przez sprzedających i kupujących, ale bez podpisu notariusza , poszliśmy ze sprzedającymi do banku wykonać przelew. Z dowodem przelewu wróciliśmy do notariusza , który podpisał akt i wydał odpisy.

Kodi jeśli nam się uda to jutro odwiedzimy Cię na budowie ( o ile będziesz).

Po świętach kończymy tynki i wylewki, będziemy potrzebować bramę garażową. Czy macie jakiś kontakt na dobre i tanie (czy to możliwe!?!) bramy segmentowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocław Wita Pomorzan !

 

Trafiłem tu przypadkiem ale widząc pytanie o bramę garażową mogę polecić http://www.wisniowski.pl. Ich nowe bramy znam tylko z obrazków (kilka lat używam w pracy starsze modele; 2 podnoszone i 2 przesuwane. Dość prosta budowa i proste naprawy, w razie czego.

Firma jest przyjazna dla klientów (to sprawdziłem).

Dla budowanego właśnie domu zbieram oferty; Od nich na segmentową 250x210 cm za 2050 PLN, urządzenie sterujące + szyna 954 PLN (2 nadajniki w komplecie), grubość 40 mm z pianką PU w środku, kontrukcja cynkowana ogniowo. Chciaż najtańszy Hormann kosztuje tyle samo, zdaje się...

Janu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi na temat zakupu działki.

 

Jaca

Ta twoja pompa ciepła to jak rozumiem zamiast pieca CO. A co z CWU i czy taka pompa ma (może mieć) automatykę ?

A tak w ogóle jak to działa :???:

 

Benicio

Byłeś w niedzielę ok 17 na działce. Chyba się mineliśmy (samochodami) na zakręcie przy transformatorze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowany na tą działkę o której piszesz. Tylko dla upewnienia się, że ziemia jest OK i nadaje się bez większych problemów do postawienia domku wykonuję ekspertyzę (mądrze brzmi) geologiczną. Rozmawiałem już z fachowcem i jeśli wynik będzie pozytywny to pewnie po świętach będziemy niedalekimi sąsiadami. Wtedy na forum przewaga Banina będzie miażdżąca :grin:.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellou,

JANU - no fakt - niezla cena - za 4cm 3 kola to jest super cena. jesli chodzi o cos dobrego to ponoc Normstahl. jeszcze nie mam zdania, powiem za 3-5 lat... Niestety cena (z montazem) to 5,5kPLN, tyle ze daja do tego rower. Jakby co zapraszam do Banina na prezentacje :wink: A propos Hormann'a - slyszalem wiele niepochlebnych opinii od uzytkownikow, wiec sadze ze ta polska brama to strzal w dziesiatke - tym bardziej za ta sama cene. Hormann u moich znajomych spoznil sie z montazem tak 3 miesiace - niezly wynik...

 

DOMEK - na temat tej pompy to mozna by godzinami... CWU ma w ilosci 150 litrow wbudowane w siebie, wiec to masz z banki. Automatyka tez jest. A czy dziala to za dwa lata. Jestem na takim etapie, ze jedyne dla mnie mozliwe odpowiedzi to ze dziala - i to tanio i przyjemnie!

 

DOMEK - kupuj ta dzialke i juz, a jak cos bedzie nie tak to odpalimy grilla, walniemy browar i bedziemy radzic :wink: Od czego ma sie sasiadow!

 

DOMEK/BENICIO - a co powicie na moj wyczyn - jechalem ta droga w niedziele rowerem -> jacys ludzie patrzyli jak na idiote bo bylo ze 20 cm blota. Samochodem to kiepsko to widze, ale rowerkiem (zreszta tym od Normstahla) czemu nie :wink:

 

Jaca_Banino_rulez

 

PS> Mozecie wirzyc albo i nie ale w samym sklepie jest dobrze ponad 60 podpisow na przedszkole, a jeszcze soltysi, dyrektorzy szkol podstawowych. Bedzie git!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odzew w sprawie bram segmentowych, ostatecznie zdecydowaliśmy się na bramę firmy Siebau,odpowiednik Hormanna ale dają 10 lat gwarancji. Co do Normstahla pewnie kupilibyśmy go, ale aktualnie model promocyjnego ROVER`a to nie był ROVER 75 ( kolor nieistotny). A szkoda....

KODI byliśmy dziś u ciebie , ale niestety nie było Cię. Muszę przyznać że tempo robót masz duże, choć potwierdzisz chyba, że nie wszystko wznosisz własnymi "rencami i palcyma".

Dziś oglądaliśmy z dzieciakami psa do domu. Czy wiecie coś na temat rasy Bouvier (chyba tak to się pisze) W Związku Kynologicznym powiedziano nam że są ponoć opiekuńcze w stosunku do dzieci, dobrze pilnują domu, nie kopią w ogrodzie, i mogą żyć w zgodzie z kotem. Ale czy to możliwe ?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ERBI - ten rower to jest podpucha... Oczywiscie daja, ale w odroznieniu od reklamy, rower zamiast 1450+VAT kosztuje w firmie, ktora go produkuje 525+VAT... No comments. A jesli chodzi o psa to bedzie robil dokladnie to na co mu pozwolisz - w odroznieniu od ludzi, daje sie wyszkolic. Tyle, ze trzeba chciec. Zreszta potrzeba tez troche widzy i CZASU, a kto go dzis ma? My z zonka myslimy o czarnym Labradorze - jak ktos sie nie zna to nawet calkiem groznie wyglada i moze sie przestraszyc :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Jaca narobiłeś mi problemu. Jesteś takim wielkim optimistą w tym co robisz... Ja cała noc zamiast spać rozmyślałem o pompie ciepła i czy sciana JW nie jest zbyt zimna. mam jeszcze miesiąc max 2 na podjęcie decyzji.

Napisz mi namiary na firmy z którymi rozmawiałeś o ogrzewaniu (te które robiły ci wyliczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca

Jako pisałem już prawie jestem zdecydowany na działkę ale ten geolog to dla świętego spokoju.

Znacznie gorszy mam humor po dzisiejszej wizycie w UG Żukowo gdzie próbowałem się coś dowiedzieć nt WZiZT. Pan kierownik powiedział, że trzeba będzie poczekać ok 6 miesięcy aż plany zostaną zrobione (przetarg, wojewoda, protesty itd.). ZGRRRROZA :evil:

Co do jazdy na rowerze to przebiła cię jedna kobitka co sobie spacerowała po tym błotku (chyba poobiedni spacer).

Z tym grilem to dobry pomysł zwłaszcza, że już całkiem ciepło.

 

Docent

Masz jakieś inne informacje nt. planów zagospodarowania. Z tego co pamiętam to wcześniej pisałeś, że poczekasz ok. 4 miesięcy a jak pisałem wyżej teraz mówią, że 6. Co jest grane ? Czy opracowanie planu robią hurtem dla całej okolicy czy indywidualnie do każdego wniosku (zapomniałem o to zapytać)?

Najlepsze jest to, ze w gminie nikt na 100% nie powie czy w nowym planie działki będą mały status budowlanych (nieoficjalnie mówią, że na 99% tak).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOMGOR - przy budowaniu to albo jestes optymista albo dostaniesz hertz-klekot i kaput. Zreszta ja pompe juz kupilem wiec wyboru to nie mam. To po prostu musi dzialac. Jesli chodzi o liczenie ogrzewania/wentylacji to robil to znajomy z Olsztyna (czyli dla Ciebie bez sensu) oraz lokalnie firma BOGMAR, ale ja sie do nich zrazilem bo w finale mnie zlali, nie oddzwaniali, itp. Ogolnie wiec wspolpraca zadna - chyba bylem za maly inwestor, ich sprawa. Wydam kase gdzie indziej. Tak czy inaczej to Ci ich nie polece.

 

DOMEK - ta kobitka to miala szanse jedynie w gumofilcach :smile:

 

Ludziska, ale pogoda! Zyc sie chce...

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca

Zapewniam Cię, że nie były to gumofilce a tzw. "adidasy" i trzeba przyznać, że kobiecie szło (przeskakiwanie pomiędzy błotkiem) całkiem dobrze.

Pogoda ładna i chyba wszyscy wybyli na budowy bo na forum cicho jak makiem zasiał.

 

Pozdrawiam

 

PS

Jaca - TY już mieszkasz czy tylko wpadasz na weekendy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOMEK - no o mieszkaniu to nie ma mowy. Na razie to sa gole sciany - wlasnie zreszta zostaly one pokryte tynkiem. Jeszcze instalacje, styropian, wylewki, kafle, plyty G-K, itd, itd, itd. Ale mamy ambitny plan wprowadzic sie we wrzesniu :smile: A na budowie jestem i laduje akumulatory do walki tak ze dwa razy dziennie. Rano i popoludniem.

 

Taaaa, pogoda przepiekna!

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...