Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

DOMEK- powodzenia w zakupie działki -jak nie chcesz się budować w tymroku tomyślę,że nie ma sprawy - zdążysz wyrobićpozwolenie na przyszły rok jakbyś zaczął odpowiednio wcześniej wszystko załatwiać - pamiętaj o tym,że akurat ta sytuacja może być dla Ciebie korzystnaw negocjowaniu ceny zp.Witkowskim ( 37 zł za m kw. tyle powinieneś zbić). Jeśli chodzi omoje war.zab. to mam dostać odp z gminy do 30. 04.- alejuż teraz wiem ,że otrzymam je gdzieś w poł 06.

 

 

JACA - zgłaszam akces odnośnie przedszkola- moja żonka będzie miała gdzie pracować - nauczyciel przedszkolny mianowany - na razie pracuje w P - 66 dla ludzi z większym portfelem z wykładowym jęz.ang. Zapiszę się po świętach na listę. Ale z tego co wiem to jedno przedszkole znajduje się przy szkole podstawowej.

 

BENICIO - gdzie kupowałeś BK i za ile?

 

 

WESOŁEGO ALLELUJA DLA WSZYSTKICH- ORAZ DOBREJ POGODYPO ŚWIĘTACH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po Świętach. Pogoda super więc należy to wykorzystać. Kolesie od drzwi i okien nie wyrobili się w terminach i zamiast zamontować je przed swiętami przyjdzie czekać do końca tygodnia. Elektryka na ukończeniu - pozostała rozdzielnia i połączyć kablem skrzynkę w domu z licznikiem w ogrodzeniu.

 

Gdyby ktoś potrzebował elektryka to polecam bardzo gościa którego poznałem w dziwnych okolicznościach. Generalnie robi bardzo porządnie i w dobrej cenie. Ma papiery więc może podpisać różne rzeczy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wszystkiego najlepszego po świętach dla wszystkich.

 

Docent - BK kupowałem w hurtowni aż w Tczewie - taki miałem układ rodzinny. Nie pamiętam w tej chwili ile płaciłem, sprawdzę w domu i jutro klikne coś o cenie.

 

Domek - badania skończone? Widziałem któregoś dnia na Twojej (??) działce magików/geologów, którzy wbijali coś w ziemie :wink:.

 

Jaca - ta droga (na której jechałeś rowerem) to rzecz, która mnie najbardziej o nerwy przyprawia. W czasie największych roztopów pozimowych po prostu zostawiałem samochód 200 m od domu i dalej z przysłowiowego "buta". Zaczęliśmy zwozić dachówke z rozbiórek dachów i będziemy tą droge utwardzać (podobno to zdaje egzamin)

 

Pozdrawiam B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po świętach

 

Benicio - z tym geologiem to wybieram się dopiero dzisiaj ! Czy możesz coś więcej napisać na temat ludków na wiadomej działce, co tam konkretnie robili ?

 

I z innej beczki. Moja Pani już się martwi gdzie ewentualnie będzie robić zakupy (mięsko, chlebek itp. rzeczy). Jaca, Benicio i Docent: czy są na miejscu (i gdzie) takowe sklepiki. Jeden namierzyłem przy pętli autobusowej ale tam to chyba tylko pieczywo i gazetki. Czy jest coś więcej bo kobieta pyta a ja nie wiem ?

 

Kodi - Co to za wyjątkowe okoliczności związane z poznaniem elektryka ? Intrygujące !!!.

 

Pozdrawiam

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: domek dnia 2003-04-22 09:48 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOCENT - z tym przedszkolem przy podstawowce to jest tak, ze kiedys bylo ale kilka lat temu zlikwidowali, bo nie bylo na nie miejsca... Teraz walka toczy sie o przywrocenie, tyle ze nie ma pomieszczen - no i brakowalo inicjatywy. Moze to nisza rynkowa dla Ciebie. Z tego co wiem to wlasnie bedzie tez szukana i przedszkolanka i wlasciciel. A moze family-biznes?

 

BENICIO - z droga wal do Soltysa. Jest teraz robiona jakas akcja naprawiania drog w Baninie - maja rownac i utwardzac. Moze sie tez zalapiesz. My tez kombinujemy.

 

Pozdrawiam i wale do roboty

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryka poznałem podwożąc go samochodem. Jemu zabrakło paliwa i z bańką leciał na stację benzynową. Zatrzymał mnie i go podwiązłem. Od słowa do słowa i robi u mnie elektrykę. Tak jak mówiłem bardzo przyzwoity gość, żadnych numerów , naprawdę ok. A że koleś sąłbo z kasą stoi to chwyta co jest. Jeździ sam 20 letnim daihatsu, więc sami rozumiecie.

Pozdrawiam

nikogo nie namawiam, ale gość jest warty uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Domek - zaskoczyłes mnie teraz, nie wiem dokładnie na czym polegają, ani jak wyglądają badania geologiczne, ale wydawało mi się, że to jest właśnie to. Nie mam więc pojęcia co robili.

A z tym sklepem to się nie przejmuj. Wiem napewno, że browar tam kupisz, a z resztą rzeczy to jakoś to będzie hehe :wink:.

 

Jaca - spróbuje uderzyć do sołtysa, nawet nie wiedziałem, że jest taka inicjatywa - dzięki za info.

 

Pozdrawiam B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No i jestem po badaniach gruntu. Wydaje mi się, że nie wyszły za dobrze. W jednym miejscu woda gruntowa jest już na 1,5 m a w drugim na 2,5m (a może to niejest źle ?). Pod spodem głównie glina z piaskiem. Geolog powiedział, że trzeba będzie wymienić grunt gdzie woda jest najwyżej (glina) lub najlepej w obrysie całego budynku oraz podnieśc teren o ok. 30-50 cm.

W związku z tym mam pytania do osób, które "ćwiczyły" tego typu podłoże lub zetknęły się z problemem:

1. Czy nierówny poziom wody gruntowej i niejednorodnośc podłoża nie spowodują nierównomiernego osiadania budynku ?

2. Czy w takim przypadku celowe jest wykonanie odwodnienia wokół budynku i ile to może kosztować ?

3. Jaki jest koszt wymiany gruntu i podniesienia terenu o wysokość jw, w obrysie całego budynku (np. 200 m2) i czym to się robi (piasek, ziemia) ? Lub inaczej ile kosztuje jedna wywrotka (jaka objętość) materiału "podwyższającego" teren ?

Dodam jeszcze, że działka znajduje się u stóp lekkiego wzniesienia więc należy się chyba liczyć ze spływem dodatkowej wody.

Do soboty muszę się zdecydować czy kupować działkę czy też nie więc liczę na Wasze doświadczenie i cenne uwagi, które pozwolą dokonać lepszego wyboru i skalkulować ewentualne koszty dodatkowe.

Za wszystkie informacje z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOMEK - no wiesz, w Baninie jest nawet rybny a Ty sie martwisz o wedlinke? Toz to metropolia. A tak w ogole, to w takiej wiosce to jest inne zycie niz w bloku - u sasiada kupujesz serek robiony wlasnie z mleka, prawdziwe jajeczka, kurke, kaczuszke. Mozna tez swiniaka i robic w garazu wedliny! To jest zycie, a nie jakies paskudztwo ze sklepu!

 

DOMEK - ogolnie to jest tak, ze w Baninie po tej stronie drogi wszedzie jest podobnie. Ja tam nawet nie robilem badania. Podejrzewam, ze mam podobnie jak Ty. Nie robilem piwnic, chalupe podnioslem, zrobilem porzadne izolacje fundamentow i mysle o ew. zakopaniu z boku chaty rury z dziurkami (takiej drenazowej) i wpuszczenia tego w wiejski drenaz - idacy nota bene pod moim domem. Wywrotka pospolki (taka 20 tonowa - ok. 8-10m3) kosztowala mnie 170PLN.

200m2 x 1m = 200m3 = ~25 wywrotek = ~5000PLN

Ale ja sadze, ze tyle wymieniac nie musisz. ja wymienilem cala ziemie pod domem i to co go obsypuje. Porzadne, poszerzone fundamenty i to musi dzialac.

Tak czy inaczej, za kazda decyzje zaplacisz Ty i zonka - jak zawsze. The choice is Yours...

 

Pozdrawiam

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Domek - podzielam zdanie Jacy. Odpowiednio szerokie, koniecznie zazbrojone i zaizolowane fundamenty powinny załatwic osiadanie budynku (żeby nie osiadał oczywiście :smile: ) i niekorzystny wpływ wód gruntowych..

Na temat kosztów podwyższenia działki - mam kilkoro znajomych, którzy się budowali lub budują i każdy z nich (każdy !!!) musiał inwestować w prace ziemne (niwelacje, obniżenie, podwyższenie). Stąd mój wniosek, że znalezienie działki idealnej (bez konieczności ponoszenia kosztów jak wyżej) jest wcale niełatwe. Są one często nie do uniknięcia.

 

Docent - przepraszam za brak info o cenie, ale zupełnie mi z głowy to wyleciało. Obiecuje rychło coś napisać.

 

Pozdrawiam B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Achtung, Achtung!

Za zwyczaj nie obsmarowywuję fachowców których napotkałem na mojej nieszczęsnej budowie (tzn. nie obsmarowałem jeszcze żadnego a w paru przypadkach to by się powodów znalazło) ale piątek podłamał mnie całkowicie.

Ponieważ "fachowiec" ten "grasuje" w okoliczach Trójmiasta spieszę przestrzec forumowiczów którzy mogą mieć nieszczęście się na niego napatoczyć.

Człek ten nazywa się Chmiel i robi posadzki i kartongipsy.

Opis zbrodni: Piątek, parter prawie zrobiony (został garaż)- facet napomyka o pieniadzach. Ja na to że owszem ale po robocie, sprawdzeniu przez >>kierownika budowy<< i ewentualnych poprawkach.

Na dźwięk słów "kierownik budowy" gość wpada w szał*: wydziera się że nie będzie mu jakiś dureń tu z poziomicą latał, krzyczy coś o tyraniu za grosze i jak tu ciężko pracuje, prawie bierze sie do bicia (wyrywa mi łatę którą sobie to tu to tam na juz podeschłej części przykładałem) a pomagierom każe natychniast zwijac maszynę. Oczywiście domaga sie natychmiast (bez sprawdzania) kasy za dodychczas zrobioną robotę** i w 10 minut później juz go nie ma.

Jednym słowem: omijac szerokim łukiem.

 

Bronek

 

-----------

* pisząc "szał" mam na prawdę na myśli klasyczny malowniczy szał z pianą na ustach.

 

** grozi że zacznie rozwalać to co właśnie zrobil i ze wstydem muszę przyznać ze niestety zapłaciłem

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: bronek dnia 2003-04-27 23:51 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bronek - oprocz forum Muratora funkcjonuje cos takiego jak "Klub budujacych z Trojmiasta", gdzie, m.in sa informacje o wykonawcach, takze tych nierzetelnych. Prosba do Ciebie. Wejdz tam. Link: http://groups.yahoo.com/group/3citty_building_club Kliknij link "Database", pozniej kliknij link "Zlodzieje i oszusci", kliknij link "Add record", wpisz dane, kliknij link "Save record". Opisz wszystkich oszustow z ktorymi miales do czynienia. Nie bawmy sie w schronisko dla nich i nie badzmy armia zbawienia. Dzieki takim informacjom mozemy ich uniknac, bo wszyscy bedziemy mieli dokladne dane osob o ktorych piszesz w poscie

Acha, oczywiscie musisz byc zarejestrowany lub zarejestrowac sie

Pozdrowienia

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Pagin dnia 2003-04-28 09:42 ]

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: pagin dnia 2003-04-28 12:42 ]

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: pagin dnia 2003-04-28 12:46 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca, Benicio

Dziękuję za odzew. Co do "idelanej" działki to Benicio masz rację. Obejrzałem sobie już sporo tego towaru i każda (może poza kilkoma ale za to drogimi) ma jakiś mankament.

Biorąc wszystko pod uwagę pogadałem z właścicielem na temat upustu cenowego. Jak na razie stoi na poziomie 40 zł/m co moim zdaniem nie jest jeszcze zbyt atrakcyjne uwzględniając dodatkowe koszty (wymiana ziemi, podnoszenie terenu itd.), ale przeliczę to jeszcze raz i się jeszcze zastanowię. Dodatkowo na minus lokalizacji zapisuję brak planów zagospodarowania i jak pisałem wcześniej można się spodziewać, że decyzja może być osiągalna we wrześniu/październiku a więc z budowania w tym roku nici. Chociaż podobno Prezydent podpisał ustawę (wchodzi w życie za 2 miesiące), która precyzyjnie reguluje min. kwestie wydania WZiZT. Może ktoś coś wie więcej na ten temat ?

Jeszcze jedno pytanie. Czy można "bezkarnie" tzn. bez jakiejś tam decyzji odpowiedniego urzędu podnosić poziom terenu działki i o ile ?

Benicio jak tam postępy w utwardzaniu drogi ?

 

Pozdrawiam

 

PS

Ostatnio (w ubiegłym tygodniu) miałem spore kłopoty z dostaniem się na forum. Ktoś jeszcze miał podobne problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek: odnośnie działki: w cenie 40PLN niedalego od Gdańska mozna by dostac cos w okolicy Lublewa (przed Kolbudami)- gdy 2 lata temu szukałem dla było tam trochę niedrogich działek i to dosyć malowniczo położonych.

Sam wyniosłem się (właśnie za jakieś 40/m2) troche dalej - ale zaletą było to że na "mojej wiosce" wszystkie działki były prawie w pełni uzbrojone (a w takich miejscach zazwyczaj trudno o np. kanalizę).

Wydaje sie też że w gminie Kolbudy maja dosyc sprecyzowane plany zagospodarowania z uwzględnieniem terenów na których gmina chetnie widziałaby "osadników" z miasta.

Pozdrawiam,

Bronek

 

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: bronek dnia 2003-04-28 16:45 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronek - Pagin ma racje - dopisz a ludzie beda ostrzezeni. Z innej beczki pytanie - a jak to sie stalo ze wziales do roboty takiego papraka? Czy ktos go polecal? Czy pytales ludzi z forum? Nie kumam? U mnie ekipy sa jeno z polecen i odpukac do tej pory sie nie zawiodlem...

 

Jaca_moja_dewiza:

Nie dac zarobic fajansom i nirobom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...