Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jaca: a jakże - "z polecenia" :sad:

 

Ciekawostka: dzwonię do nastepnego fachowca z listy (miałem poleconych trzech, z czego dwóch po koleżeńsku przez innych fachowców a tylko tego jedynego przez "end juzera" :sad:.

Facet dziwi się czemu do roboty jest tylko 30 m2, ja - tłumaczę na co mój rozmowca pyta "a czy czasami ten fachowiec nie nazywał sie Chmiel"?

Okazuje sie że facet jest znany w branży - na widok łaty w reku inwestora lub na dźwiek słów 'kierownik budowy' robi się agresywny.

Najlepsze: podobno specjalizacja pana Ch. to kościoły - zero nadzoru :wink:

 

Acha: ja właściwie nawet nie mogę powiedzieć że cokolwiek zostało wykonane źle - jeszcze nie miałem okazji wybrać się tam na spokojnie z łatą. Być może wszystko jest cacy a jedyna wada pana Ch. to temperament.

 

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: bronek dnia 2003-04-28 23:31 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oj widzę, że w dziale fachowcy robi się ciekawie. u mnie na działeczce, elektryk kończy roździelnie, więc prąd będzie już w chałupie. Okna zamontowali a z drzwiami poradziliśmy sobie sami. Byli też wczoraj fachowcy od tynków. Zrobili tzw. szprycę na stropie przed tynkowaniem. Wpadli na godzinę narobili zamętu i pojechali. Docelowe tynki za tydzień.

Pozdrawiam

 

oby Ci tynkarze to nie była jakoś powiązana z Szanownym Panem Chmielem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Docent - Gazobeton 14x24x59 kupowałem za 5,10/szt.

 

Domek - z utwardzaniem drogi u sołtysa nie byłem, a we własnym zakresie załatwiłem zwożenie dachówek z rozbiórek dachów. Jeśli będziesz na osiedlu to możesz zauwazyć w niektórych miejscach "kupy" drobnego gruzu. Jak będzie go więcej to chcemy zamówić jakąś spycharkę, żeby go rozrzuciła po drodze i utwardziła.

Po 4 tygodniach od zgłoszenia zadzwoniła do mnie Telekomuna, że pociągna 400 metrów kabla aż do mnie (i tylko do mnie), a zapłace tylko 180 złotych. Mam fuksa czy teraz dla każdego są tacy dobrzy?

 

Pozdrawiam B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o droge - jak macie/bedziecie mieli gruz to nie sypcie sie na koparke czy spycharke. Gmina z wdziecznosci da Wam maszyne za friko. Na kasie nikt nie spi a to akurat ich droga i o nia musza dbac. Bodajze wlasnie w Baninie mieszka Pan co powozi rownarka wiec nie powinno byc zadnych problemow. Mi to proponowali.

 

Apel o Yahoo jest jak najbardziej OK, ja sie dopisalem a co z reszta?

 

Pozdrawiam

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent - gazobeton tradycyjny 24x24x59 można bez problemu dostać poniżej 5zł. W lato pewnie pójdzie lekko w górę.

 

Pozwolicie że się wtrącę. Naszą drogę taka równarka obrabia i za miesiąc czasu jest tak jak było. Albo ciężki sprzęt, albo brak stabilnego podłoża. Pewnie trzeba by zwalić górną warstwę, nasypać żwiru itd.

 

Skąd braliście wełnę - gdzie najtaniej?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

W końcu zaczęliśmy pierwsze prace na działce - przygotowanie terenu do zdjęcia humusu. Z mężem wykopaliśmy 27 drzewek :smile: i w przyblizeniu wyznaczylismy sobie budynek. Czy tez mieliście wrazenie, że dom jest... mały?

 

JACA_V40 - czy możesz podać dokładniejszą lokalizację hurtowni w Baninie oraz Zukowie?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

W końcu zaczęliśmy pierwsze prace na działce - przygotowanie terenu do zdjęcia humusu. Z mężem wykopaliśmy 27 drzewek :smile: i w przyblizeniu wyznaczylismy sobie budynek. Czy tez mieliście wrazenie, że dom jest... mały?

 

JACA_V40 - czy możesz podać dokładniejszą lokalizację hurtowni w Baninie oraz Zukowie?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

W końcu zaczęliśmy pierwsze prace na działce - przygotowanie terenu do zdjęcia humusu. Z mężem wykopaliśmy 27 drzewek :smile: i w przyblizeniu wyznaczylismy sobie budynek. Czy tez mieliście wrazenie, że dom jest... mały?

 

JACA_V40 - czy możesz podać dokładniejszą lokalizację hurtowni w Baninie oraz Zukowie?

 

I jeszcze jedno pytanko - z jakiej firmy byście polecili pustaki Max lub Porotherm? BK - Osława :smile:

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

W końcu zaczęliśmy pierwsze prace na działce - przygotowanie terenu do zdjęcia humusu. Z mężem wykopaliśmy 27 drzewek :smile: i w przyblizeniu wyznaczylismy sobie budynek. Czy tez mieliście wrazenie, że dom jest... mały?

 

JACA_V40 - czy możesz podać dokładniejszą lokalizację hurtowni w Baninie oraz Zukowie?

 

 

I jeszcze jedno pytanko - z jakiego lokalnego producenta byście polecili zakupu pustaka MAX?

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivo - cieszymy się razem z Tobą. Domek faktycznie wydaje się zawsze mały. Jak zrobiliśmy stan zero to się lekko załamaliśmy. To jest zwykłe złudzenie.

Polecam także hurtownie w Pępowie. Sam tam się zaopatruję.

 

Ivo - jakie drzewka? Co z nimi zrobiliście?

 

Pozdrawiam i powodzenia

 

Wczoraj zaczeliśmy sezon grilowy. Wpadło kilkanaście osób i zajechało 7 samochodów. Ruch jak nigdy. Już mam rozpisane turnusy na wakacje :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiliśmy objazdówkę po lokalnych hurtowniach i nalepsze wrażenie (fachowa obsługa, ceny itp) wynieśliśmy właśnie z Pępowa - KODI jeszcze raz dzięki za namiary! :smile:

 

I po podliczeniu cen - na 100% zdecydowaliśmy się na Bk (Osława) + 12 styropian

 

Na nasze drzewka od razu znalazł się ochotnik - nasz sąsiad (wzmocnił brzeg stawu...)

 

A przy okazji - może wiecie ile może kosztowac stary barakowóz? Właśnie sąsiad nam odsprzędaje, ale nie wiemy ile mu dać - aby nie było za mało, i za dużo.. :smile:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim

Uff, wreszcie po dlugich wojnach w urzedach jest nadzieja ze sie cos z pozwoleniem ruszy. Ale oby nie zapeszyc ... Na razie kupilem troche plyty i kilka belek w tartaku i w nastepna sobote stawiam szopke. U sasiada juz jest prad-prowizorka budowlana, wode bedziemy w ostatecznosci beczkowozem dowozic.

Bylem w piatek w tczewskim Brokerze. Kierownik zachecal do kupna bloczkow Leiera na fundament. Co sadzicie na ten temat? Jak wyglada porownanie pod wzgledem jakosci i cen kominow Leiera i Schiedla?

Jaka folie na fundamenty polecalibyscie?

Iwo: moglbys podac jakie ceny bloczkow BK z Oslawy i styropianu widziales? Podobnie jak Ty zdecydowalismy sie na BK z Oslawy (24) +12 cm styropianu.

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KODI - z Pepowa tez bralem, aczkolwiek odpadli pod wzgledem cenowym i od Ajlanta i od GS'u. Na ten przyklad GS sciagnal mi jak pamietacie styropian po 101/m3 FS15, zas FS20 troche drozej. To byly czasy. Taka folie 0,2 mm GS ma pon. 70gr/m2 co nie jest jakas drozyzna. I wiele wiele innych. No i w Baninie to sa na zawolanie :wink:

Acha IVO - hurtownia w Baninie to wlasnie ten GS. Najlepiej zapytac kogokolwiek - kazdy Cie poprowadzi... Po lewej stronie miedzy Algida a Apteka/Osr. Zdrowia - stare zabudowania. Nie sposob nie trafic. Powodzenia - warto sie bic. Kazdy niewydany pieniadz to zarobiony...

 

Pozdrawiam,

konczymy podlogowke i zalewamy druga wylewke - to chytry plan na ten tydzien :wink:

 

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się nie odzywałem ale i nie było mnie i roboty idą pełną parą. Jak dobrze pójdzie w tym tygodniu będzie ogrodzenie (albo jego część) oraz dokończona elektryka na parterze. Powinno się też udać zakończyć podłączanie kominka (ładny jest) no i mam już wstawione drzwi. Wczoraj przyjechały dechy na kanał, więc garaż prawie :smile: skończony. Przyszły tydzień to woda i reszta elektryki oraz parapety.

Co do drzwi to polecam Tormet w Pruszczu mają drzwi Sputnik :smile: drewniane solidne i jak policzyłem ceny to nietypowe są dużo tańsze niż w Dziadku a jakość porównywalna lub lepsza.

Pozdrawiam - jak by ktoś chciał to mam namiar na przedstawiciela handlowego Osławy - ja nie potrzebuję, ale można u niego dostać naprawdę dobre ceny na pustaki jeżeli bierze się cały transport.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...