Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ADAMSKI - BK (600) 24 z Osławy w hurtowni w Pepowie jest za 5 zł/szt (w tym transport i wyładunek). W innych hurtowniach - albo BK z Redy albo Porotherm :sad:

Zaś styropian - FS 15 frez - 125 zł/m3 (ceny oczywiście brutto)

 

JACA - namierzyłam tą hurtownie, ale było tyle ludzi, że nie moglismy się dopchać - moze spóbujemy w tą sobote... Możesz przy okazji sprawdzić, czy mają BK z Osławy i za ile..? DZIĘKI!

 

Jesteśmy na etapie przygotowań do fundamentów - z czego je robiliście? Z bloczków, czy może zalewany???

 

Pozdrawiam - Ivo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivo - ściany fundamentowe, chyba jak większość robiłem z bloczków. Koleś postawił ściany w 1,5 dnia w sumie 600 sztuk. Miło łatwo i przyjemnie. Na same szalunki stracisz więcej czasu.

 

 

Promax - nie zachwycił ceną styropianu: FS20 - 145 zł brutto. W Pępowie mam już zaklepane po 138zł. Nie jest to rewelacja, ale w Styropak - 145zł a w BAT'cie - 155zł. Pępowo górą.,

 

Pozdrawiam

 

dzisiaj zaczynaja tynki a ja w robocie. Dobrze że ojciec trochę ich dopilnuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Ivo: w grudniu kupilem 1300 bloczkow 24 BK z Oslawy po 4,69/szt :wink: Teraz tylko pozostaje zadzwonic do Rotmanki do Pruszcza i uzgoodnic termin kiedy zaczna przywozic.

 

Kodi: jakie bloczki masz na fundament? Moze moglbys tez wspomniec cos o ich szerokosci w stosunku do scian zewn. domu?

Wszystkie dni z urlopu na zadanie juz wybrales? Ja na razie zadnego nie wzialem, pierwszy pewnie poleci jak bedzie wylewany fundament.

 

Pagin: na stronach Archipelagu jest opis jak budowali domy modelowe wedlug projektu ktory kupilismy - Manuela. Tam wybrali system kominowy Schiedel. Inna sprawa ze sie tak nie licza z kosztami. Podejrzewam ze cenowo Schiedel bije na glowe Leiera, ale ciekawe o ile.

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski - bloczki na fundament brałem oczywiście z Pępowa. Wymai chyba tradycyjny: 25x38x14. Chyba się nie pomyliłem. Płaciłem o ile pamiętam 1,4 za sztukę. Ustawiałem je na szer. 25cm, tak więc gazobeton idelanie się pokrywa ze ścianą fundamentową.

 

Co do urlopu to wziąłem ze 3 dni, ale nie zapominaj że byłem 2 tygodnie na zwolnieniu. Teraz ja siedzę w robocie a chłopaki tynkują. Wieczorem jadę - strach pomyśleć co zastanę.

Jeśli będzie sytuacja podbramkowa to zawsze mogę wziąć bezpłatny. Zobaczymy - może nie będzie potrzebny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Kodi: zazdroszcze Ci ze masz juz spory etap budowy za soba. My dopiero teraz doswiadczamy co to znaczy podejmowanie decyzji. Co zjawie sie w hurtowni budowlanej to faceci zaskakuja z pytaniami: ta firma ma teraz promocje, moze na to pan sie zdecyduje?" Gdyby to byly promocje sprzetu komputerowego, lub oprogramowania, to bym wiedzial co wybrac, a skad mam wiedziec na starcie ze promocja danej firmy budowlanej i tak nic nie da bo i tak sa drozsi od ... itd...

Tak wlasnie wyglada sprawa np. z bloczkami Leiera, zastanawialem sie z czego robic fundament, wyszlo na bloczki, teraz tylko kwestia jakiego producenta.

Wracam do tematow wczesniej walkowanych - na jakie kominki sie zdecydowaliscie? U nas chyba przewazy Jotul 80 Harmony, teraz przegladamy zdjecia z wykonczeniem. Jezeli ktos bylby zainteresowany wymiana plikow .jpg .gif z roznymi obudowami to prosze o kontakt.

W watku "Wybor kotla gazowego" w Wymianie doswiadczen podano spora liczbe modeli i producentow. Czy moglibyscie podac na jakie kotly sie zdecydowaliscie? Dotyczy to raczej osob ktore mysla o piecach gazowych i olejowych.

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Adamski - gdzies na forum widzialem info ze systemy kominowe Zapel sa ok 40% tansze od Schiedla, a co ciekawsze to podobniez Zapel robi dla Schiedla ceramiczne wklady kominowe

Pozdrowienia

PS Dostalem od dystrybutora Zapel wycene na 3 kominy 8,5 metra. 2 kominy wentylacyjne 3 kanalowe, 1 komin z 2 ciagami dymnymi (fi.20 i fi.16) i dwoma ciagami wentylacyjnymi plus akcesoria - calosc 5550 netto.

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: Pagin dnia 2003-05-07 19:26 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Zachar: kilka tygodni temu moje konto pocztowe w firmie kolegi zostalo skasowane. Powod-przychodzilo za duzo spamu, no i wspanialych ofert typu "za kilkanascie dolarow powiekszymy Panu to i tamto" :razz: Jak byscie pytali - to odpowiadam ze nie skorzystalem :wink: Wrzucilem juz nowy adres e-mail do stopki.

Pozdrawiam

Adamski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich forumaniaków !

Właśnie nabyłem najpiękniejszą na świecie działkę w Bojanie .

Mam zamiar rozpocząć budowę jak najszybciej , jak to jest możliwe ( projekt , warunki , mapki są, pisma do dostawców mediów złożone , wniosek o zezwolenie też).

Mam też parę innych małych problemków,mianowicie mieszkam w Bielsku-Białej i wnioskuję włączyć moje miasto do 3miasta- przynajmniej średnia temperatura powietrza u Was się podniesie - jestem już po pierwszym koszeniu trawki na starym bielskim ogródku !.

Tymczasem szukam :

- liceum og. dla syna ( 1 klasa ) z możliwie najdogodniejszym dojazdem z Bojana

- podstawówkę dla 2 syna ( 1 klasa)- ponoć jest w Bojanie.

- pracy dla żony - perfekt księgowość, analiza bankowa itp.

- pom. na biuro ( ok. 40 m2 - reklama, wydawnictwa , poligrafia, wydruki wielkoformatowe, realizacje telewizyjne )dla mnie w gdyni (niekoniecznie centrum )

- pom. produkcyjne w okolicy Bojana ( ok. 100 m2 - poligrafia, )

- klientów

Wracając do budowy - czy jest ktoś z Bojana w stadium robakalnym tzn wyjścia z pod humusu - chętnie przyłączę się do dublowania zamówień i rabatów na materiał i usługi .

Czy ktoś z Państwa wylewał fundament płytowy ( czy jest zysk czaso-finansowy ?

Tyle na dziś . Niestety nie mam jak się odwzajemnić - do czasu.

Pozdrawiam

Jurek S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Również witam i pozdrawiam

Mój stan jest lekko zaawansowany, więc co do materiałów to chyba sie nie dogadamy co do pytań to:

 

- liceum og. dla syna ( 1 klasa ) z możliwie najdogodniejszym dojazdem z Bojana - najbliższe w Gdyni w Orłowie.

- podstawówkę dla 2 syna ( 1 klasa)- ponoć jest w Bojanie, jeśli nie Bojano, to jest Kielno, Chwaszczyno bądź znowu Gdynia. Pytanie czy chcesz szkołę miastową czy lekko wiejską,

- pom. na biuro ( ok. 40 m2 - reklama, wydawnictwa , poligrafia, wydruki wielkoformatowe, realizacje telewizyjne )dla mnie w gdyni (niekoniecznie centrum ) - jest masa ogłoszeń. Ceny diametralnie różne. Biura nieruchomości, gazeta Anonse.

 

 

Pozdrawiam

 

 

 

czy dawaliście na poddaszu przed wylewką i styropianem folię,

czy układ folia styropian, folia, styropian, wylewka jest poprwny na parterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>czy dawaliście na poddaszu przed wylewką i styropianem folię,

>czy układ folia styropian, folia, styropian, wylewka jest >poprwny na parterze.

Na podłodze na gruncie daję papę, folię, styropian,folię, a na poddaszu chciałem dysperbit, folię, styropian i folię. Zrezygnowałem, jak sobie pomyslałem- co będzie jak trochę wilgoci wejdzie pod pierwszą (patrząc od góry) warstwę folii. Z drugiej strony szkoda pieniędzy na dysperbit, folię...

Tak więc na poddaszu daję styropian, folię i wylewkę (patrząc od stropu w kierunku sufitu :wink:Nie zabezpieczam stropu ani dysperbitem, ani folią.

Grzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heyka,

dawno nie pisalem bo mam tyle roboty, ze ani Was nie czytam ani nie widze za wiele rodzinki :sad: Troche sie w robocie zadomowilem.... Echhh ale ja nie o tym.

 

O kominku Jotula pisalem juz kiedys. My kupilismy, bo sa dwa u nas w rodzinie, oraz sporo znajomych. Nikt nigdy sie nie zawiodl. U nas kominek chodzi jak burza, wspaniala regulacja, itp. Polecamy goraco. Acha jakby co - nasz model to I 80 RH Harmony.

 

Pozdrawiam

Jaca - koncowka wylewek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Przewidziano też obowiązkowe kontrole budynków po zakończeniu budowy albo przed uzyskaniem zgody na użytkowanie. "

Bzdury do kwadratu.

Cały artykuł inwestor może sobie o kant... rozbić. Zero szczegółów, a nawet te kontrole źle opisali.

Więc informuję, co by nie było niejasności, że obowiązkowe kontrole przepadły w sejmie. I dobrze.

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2003-05-10 16:39, jureks wrote:

witam wszystkich forumaniaków !

Właśnie nabyłem najpiękniejszą na świecie działkę w Bojanie .

Mam zamiar rozpocząć budowę jak najszybciej , jak to jest możliwe ( projekt , warunki , mapki są, pisma do dostawców mediów złożone , wniosek o zezwolenie też).

Mam też parę innych małych problemków,mianowicie mieszkam w Bielsku-Białej i wnioskuję włączyć moje miasto do 3miasta- przynajmniej średnia temperatura powietrza u Was się podniesie - jestem już po pierwszym koszeniu trawki na starym bielskim ogródku !.

Tymczasem szukam :

- liceum og. dla syna ( 1 klasa ) z możliwie najdogodniejszym dojazdem z Bojana

- podstawówkę dla 2 syna ( 1 klasa)- ponoć jest w Bojanie.

- pracy dla żony - perfekt księgowość, analiza bankowa itp.

- pom. na biuro ( ok. 40 m2 - reklama, wydawnictwa , poligrafia, wydruki wielkoformatowe, realizacje telewizyjne )dla mnie w gdyni (niekoniecznie centrum )

- pom. produkcyjne w okolicy Bojana ( ok. 100 m2 - poligrafia, )

- klientów

Wracając do budowy - czy jest ktoś z Bojana w stadium robakalnym tzn wyjścia z pod humusu - chętnie przyłączę się do dublowania zamówień i rabatów na materiał i usługi .

Czy ktoś z Państwa wylewał fundament płytowy ( czy jest zysk czaso-finansowy ?

Tyle na dziś . Niestety nie mam jak się odwzajemnić - do czasu.

Pozdrawiam

Jurek S.

Człowieku ale cie przygnało. Startuje z budowa koniec maja czerwiec lokalizacja BOJANO jestem otwarty na wspolprace i wszelka pomoc gdzie dokladnie zamierzasz sie rozbic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !

Czy mnie zawiało , hmm . Pewnie jestem z cygańskiego miotu. A było to mniej więcej tak. Pewnego dnia planowaliśmy z żoną sprzedać wszystko co mamy i wyruszyć w świat. Zastanawialiśmy się skąd rozpocząć wyprawę i wyszło , że najlepiej właśnie z Gdańska ( w czasach kiedy byłem pięknym i młodym pływałem sporo po Bałtyku ). Ponadto , będąc na urlopie i jadąc nad jeziorko koło Koleczkowa ( na plaży wiało po damsku ) troszkę pobłądziliśmy i wylądowaliśmy właśnie w Bojanie tuż przed przepięknym pagórkiem z którego wystawały dziwne skrzynki, które były skrzynkami energetycznymi. Niemal w tym samym momencie spojrzeliśmy sobie w oczy i wiedzieliśmy, że tu będziemy mieszkać.

Doskonałe miejsce na start i metę ( trzeba gdzieś pokazać filmy z wyprawy ).

 

Clarku !, właśnie wróciłem z dniowego rekonesansu w Bojanie , zaklepałem koparkę, gruchę, wynająłem mieszkanie dla ekipy, którą biorę z Bielska ( łącznie z kucharką-teściową ; robi super tłuste żarcie ) , poznałem jedynych sąsiadów ( klawi ludzie – zaoferowali wodę, prąd, deski szalunkowe, betoniarkę !! ).

Działkę mam za firmą produkującej nomen omen łódki . Zresztą pod koniec maja wybieram się z rodzinka ponownie do Bojana i wtedy musimy się koniecznie spotkać i przy ognisku , przy ...

 

Kodi !, dzięki za rady. Zwiozłem Anonse , rzeczywiście jest w czym wybierać. Malucha zapisałem do podstawówki w Bojanie. Akurat byłem z nim wczoraj w Bojanie a Ten zdążył już poderwać sprzątaczką i sekretarką. Więc emocjonalnie związał się z tą szkołą no i będzie miał chody...

 

Tymczasem wiosnę mamy jak nigdy wspaniałą , patrzę przez okno na ogród który nabiera wspaniałych rumieńców purpurowymi kwiatami rododendronów ( zakładałem go sam 3 lata temu ) i wiecie co – zaczyna mi być żal . Na dodatek natknąłem się na garść niewykorzystanych karnetów na wyciąg narciarski !!!

Chyba już skończę bo się pobeczę albo rozmyślę

naciskam wyślij....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...