Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczy z Trojmiasta i okolic. Jestem na forum nowy i mam do Was prosbe, mam dzialke w Chwaszczynie i dopiero zaczynam,potrzebuje jakis namiar gdzie moge tanio dostac do murowania fundamentow bloczki betonowe, pozdrawiam i dzieki z gory za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie Trójmieszczanie!

Macie nową Gdańszczankę na liście. A ja mam nadzieję, że będę tu zaglądać - na razie zapewne nie za często, bo moja budowa nie ruszy tak szybko, ale kto wie... Ale przechodząc do konkretów. Mam działkę na W. Sobieszewskiej. Razem z sąsiadem dogadaliśmy się, że zrobimy wspólne przyłącze do wodociągu (niestety znajduje się on po drugiej stronie ulicy, chodziło więc o obniżenie kosztów przekopywania się). Saur się zgodził i mamy błogosławieństwo wszystkich innych na pociągnięcie wspólnej rury. Projektant jednak stwierdził, że nie można umiejscawiać przyłącza (rozłącza?) na granicy działek, tak więc to ostatnie, moje przyłącze znajdowałoby się na działce sąsiada. Czy tkwi w tym jakieś niebezpieczeństwo na przyszłość? Czy może kiedyś tam odciąć wodę (jeśli się zmieni właściciel np)? Kazać przekładać, likwidować? Czy są jakieś prawne zabezpieczenia? Albo jakieś inne wyjście?

Przepraszam za może naiwne pytania, ale ja dopiero ruszam z tym tematem... :smile: Jeśli ktoś z Was ma doświadczenia w takich sprawach proszę o szybką odpowiedź, mam spotkanie w tym tygodniu z projektantem i chciałabym wiedzieć jak się zachowywać.

Dzięki z góry!

 

Magda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEZIORKO: IMHO masz taka prawna mozliwosc - jest to ustanowienie sluzebnosci. Dokonuje sie wpisu w ksiege wieczysta sasiada i nawet jak ktos kupi od niego ta dzialke, sluzebnosc zostanie. Pytanie tylko czy sie zgodzi - wszelkie wpisy maja bowiem tendencje do obnizania wartosci dzialki, czyli sa potencjana strata dla wlasciciela.

 

Jaca_witamy_na_naszym_forum_:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie.

U nas robota idzie "pełną parą", a w związku z tym, że roboty murarskie dobiegły szczęśliwie do końca, to mamy na zbyciu sporo drewna szalunkowego w dobrym stanie. Chętnie wymienimy je na ziemię z wykopów. Chętnych do takiego "dealu" proszę o telefon 0-606 661907.

Czy macie w planach jakieś spotkanie forumowiczów ?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mi dzis nie idzie pisanie chcialbym cos porobic na dzialce ale co? Papiery dalem murarzowi do wyceny budowy ciekawe ile zaspiewa srednia cene krzycza 20 tys. za domek od piwnic po dach.

 

mam nadzieje ze was nie denerwuje ze nie pisze wielkich liter i ogonkow, jak tak to przepraszam. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc all

Jak tam budowy? Jezeli ktos planuje w tym roku kupno dachu Robena radze pospieszyc sie z decyzja - ceny od 2.06.2003 na dachowke ceramiczna Robena ida do gory. Jezeli ktos bylby chetny to w tym tygodniu mozliwe ze bede zamawial w tczewskim Brokerze dachowke sredzka miedziana. Mozliwe ze dalby sie wynegocjowac wiekszy upust.

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:sad: problem

w projekcie mam zaprojektowany nad piwnica strop terivy natomiast majster upiera sie ze lapiej zrobic lany bo lepszy i lepiej sie robi no i taniej. co robic nie rozmawialem jeszcze z kierownikiem ale pewnie powie ze powinien zostac zaprojektowany, majster twierdzi ze ma tanszego kierownika budowy (nawet jak aktualny nie zwruci zaliczki to 500 mam w kieszeni)

co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Clark: skądś znam Twoje wątpliwości. Moj majster zaproponowal nawet strop konstruowany z szyn i miedzy to cegla. Druga opcja - lany. Ja postawilem na swoim - ma byc teriva i juz. To nie tylko kwestia pieniedzy, liczy sie tez czas, naklad pracy, no i -jak dla mnie- nowoczesnosc rozwiazania. Widzialem (dzieki Zachar) jak wyglada strop z Terivy i jak dla mnie jest ok. Pamietam przeboje moich rodzicow jak robili strop lany i wybieram terive.

Co do zmiany kierownika, wszystko zalezy od zaufania jakie masz dla majstra. Ja raczej wole miec kierownika ktory sie nie zna z ekipa. Niech ich sprawdza a nie "poklepuje po ramieniu"...

Pozdrawiam

Adamski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...