Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Duchy zza światów ożywają - Witam wszystkich po długiej przerwie.

 

Jestem juz wieśniakiem - tzn. przeprowadzony i mieszkam. Opóźnienie miesięczne - na święta się nie udało :( niestety ilość prac wykończeniowych, a zwłaszcza "meblowych" jest znacznie większa niż się wydaje. Przestrzegam wszystkich kończących - weźcie na to poprawkę.

 

Ale już prawie po wszystkim. "Prawie" bo jednak sporo jescze zostało "drobiazgów" do dokończenia. Ale już na miejscu więc łatwiej.

 

Pozdrowienia!

 

 

No to witam sąsiada :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem Waszą (od pół roku) cichą czytelniczką, a że budowa zaraz zaczyna ruszac to czas sie odezwac. Moja wiedza nadal ma spore braki wiec pytac bede wiele.

A serdecznie zapraszam(y).I powodzenia życzę(my) (gdyby ktos nie chciał żebym za niego się wychylał z tłumu... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem, jestem. Bardzo rzadko ale czasami się pojawiam.

Wczoraj na naszą budowę pan Lademan przywiózł swój sprzęt i gips tynkowy.

 

A zdjęć poddasza jak nie było tak nie ma :cry:

Nie ma nie ma. Dzisiaj pożyczam aparat cyfrowy i będę dość szczegółowe zdjęcia robił podczas tynkowania od wtorku i wtedy za jednym bym chciał to zaktualizować.

Dodatkowo informuję, że już przysiadłem do Mapy Trójmiasta ale ostatnio było dość dużo wpisów i uzupełnię do końca i ... wyślę.

Małego w pierwszej kolejności zaktualizowałem :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem Waszą (od pół roku) cichą czytelniczką, a że budowa zaraz zaczyna ruszac to czas sie odezwac. Moja wiedza nadal ma spore braki wiec pytac bede wiele.

 

Witaj w klubie. Jeszcze nam powiedz gdzie ten wymarzony domek ma stanac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie do zaginionego w akcji :wink: Wakmena o drzwi WX20

Jestem, jestem. Bardzo rzadko ale czasami się pojawiam.

Wczoraj na naszą budowę pan Lademan przywiózł swój sprzęt i gips tynkowy. Troszeczkę zagruntowali ściany a od wtorku pełną parą tynkowanie.

Już nie mogę się doczekać. :oops: :D

 

Tuż po tynkowaniu sprawdź ilośc puszek. U mnie kilka "zniknęło" pod tynkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w końcu przebrnęłam przez cały wątek. Troche mi to czasu zajęło. W kwietniu zaczynamy budowę w Bojanie, więc już trochę sąsiadów przynajmniej wirtualnie poznałam. I mam od razu pytanie. Na mojej działce jest słup wysokiego napięcia. Uzyskałam zgodę Energii na przeniesienie słupa na sąsiędnią działkę, ale ekipe muszę sobie poszukać sama . Czy ktoś może takową zna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem, jestem. Bardzo rzadko ale czasami się pojawiam.

Wczoraj na naszą budowę pan Lademan przywiózł swój sprzęt i gips tynkowy.

 

A zdjęć poddasza jak nie było tak nie ma :cry:

Nie ma nie ma. Dzisiaj pożyczam aparat cyfrowy i będę dość szczegółowe zdjęcia robił podczas tynkowania od wtorku i wtedy za jednym bym chciał to zaktualizować.

Dodatkowo informuję, że już przysiadłem do Mapy Trójmiasta ale ostatnio było dość dużo wpisów i uzupełnię do końca i ... wyślę.

Małego w pierwszej kolejności zaktualizowałem :wink: .

 

Wakmen,

 

to i ja proszę o aktualizację. Chwaszczyno, koordynaty : 50% kropka Nabiałka, 50% "b" w słowie Nabiałek :D

 

/Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

czy ktoś może widział lub miał/ma dom z pracowni Horyzont - projekt Cyprys (http://www.domnahoryzoncie.pl)? Moją małżonkę interesują przykłady aranżacji salonu, kuchni, łazienki i ewentualnie schowka pod schodami.

 

Jeżeli znacie również ciekawe linki do stron z aranżacjami, to będziemy wdzięczni :-?

 

/Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus, czy były jakieś specyficzne warunki, że kolektor ma 500m2? Prosiłem o wstępne oferty kilka firm (tę, z której ty brałeś też) - wszystkie zakładały kolektor ok 350m2 a powierzchnie do ogrzania miałbym większą od twojej (?).

 

Witaj inżynierze :) Jak czytam - rozważasz pompę ciepła - ja też. Powiedz mi czy w połączeniu z rekuperatorem, czy bez? Z podłogówką w całym domu, czy w jakimś układzie kombinowanym? Wysłałam zapytanie do 4 firm, odpowiedź mam narazie z jednej (Nateo)- koszt ok. 32000PLN (wraz z instalacją, bez podłogówki i reku) A u ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus, czy były jakieś specyficzne warunki, że kolektor ma 500m2? Prosiłem o wstępne oferty kilka firm (tę, z której ty brałeś też) - wszystkie zakładały kolektor ok 350m2 a powierzchnie do ogrzania miałbym większą od twojej (?).

 

Witaj inżynierze :) Jak czytam - rozważasz pompę ciepła - ja też. Powiedz mi czy w połączeniu z rekuperatorem, czy bez? Z podłogówką w całym domu, czy w jakimś układzie kombinowanym? Wysłałam zapytanie do 4 firm, odpowiedź mam narazie z jednej (Nateo)- koszt ok. 32000PLN (wraz z instalacją, bez podłogówki i reku) A u ciebie?

 

Podłogówka w całym domu żeby system był prosty i miał możliwie wysoką sprawność (plus mooocno przewymiarowane grzejniki rurkowe w łazienkach zasilane jak podłogówka). Oferty dostałem na Ochsnera, Alpha Inno-Tec, Nateo i Nuratherm, z uwzględnieniem dolnego żródła (ale bez kopary), zbiornikiem CWU i uruchomieniem. Kwoty w zakresie 38-49Kzł (ale będę apelował :wink: jak już wybiorę). Z Nuratherm rezygnuję (z pewnym bólem serca, bo jest technologicznie zaawansowana) ze względu na konieczność montażu na zewnątrz budynku (bujna wyobraźnia podsuwa mi wizję rzęcha dewastującego taki worek pieniedzy zakopany w ogrodzie). Do rekuperatora tez sie przymierzam ale oferty jeszcze nie dostałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serdecznie witam wszystkich

mamy zamiar budowac sie w Redzie i jestem na etapie poszukiwania ekipy budowlanej

moze ktos mi moze podac namiary na niedrogą i dobrą ekipę

oj domek to 9x11 z piwnica jeden strop i poddasze

dodam ze wykop pod piwnice mam i ceny u trzech wahają sie od 30 do 22 tyś za stan do wianka.

Duzo czy malo prosze o radę?

gg 9414005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie nam z czego wybudować dom. Dzisiaj rozmawialiśmy z kierownikiem budowy i On mówi, że jesli chcemy taniej a równiez dobrze wybudowac, to powinnismy zdecydowac sie na budowe z gazobetonu. W necie sprawdzilismy, ze gazobeton kosztuje 4,98 szt. Porównalismy to do Porothermu i róznica jest ok. 0,80 na sztuce na korzysc Porothermu. I jak rozumieć to "taniej"?

 

Jak śledziliśmy wcześniejsze posty, głównie pojawia się Porotherm...

 

Z czego Wy zbudowaliście lub budujecie?

 

Beata i Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...