Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam goraco cala grupe trojmiejska.

Poszukuje osób które juz zaczely budowe lub planuja ja wkrótce w rejonie granicy Koleczkowa z Bojanem /Clark, Jureks???/. Ja kupilem tam dzialke 1,5 roku temu. Wlasnie miesiac temu otrzymalem warunki zabudowy i mam w zwiazku z tym kilka pytan do bardziej doswiadczonych forumowiczów.

Poszukuje architekta, który mi zrobi indywidualny projekt. Dom parterowy z poddaszem, circa 150m2 calkowitej wraz z projektami branzowymi. Ja wiem dokladnie czego szukam i mam podobny projekt, ale zmiany jakie potrzebuje wprowadzic dyskwalifikuja mozliwosc jego adaptacji. Konieczne jest zrobienie projektu od podstaw. Czy wiecie na ile sie ceni brac architektoniczna ?

 

W moim rejonie brak jest gazu z sieci i zachodzi koniecznosc zainstalowania zbiornika na plynny. Jak i na jakim etapie sie to zalatwia ? Czy np. taki GASPOL zrobi mi projekt i zalatwi uzgodnienia ? Czy wiecie ile ta "przyjemnosc" kosztuje ?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze markus

mysle ze taki projekt to okolo 4 tys ja kupilem za 1200 powt. ale robilem zmiany tzn. piwnice do tego badania obliczenia razem wyszlo ponad 3 tys worek nerwow i mysle ze wykonanie projektu na zamowienie jest lepszym rozwiazaniem. niestety nie podam adresu bo nikt nie zdobyl u mnie zaufania pod tym wzgledem wrecz przeciwnie same problemy stwarzaja jakby nie wiedzieli za co biora nie male pieniadze.

natomiast jesli chodzi o gaz to musisz brac pod uwage odleglosci od budynku jakie trzeba zachowac cos bylo pisane na ten temat w muratorze ale nr teraz nie pamietam, jednak mozesz sie umowic z przedstawicielem np. gaspolu 606800576 nic to nie kosztuje a dowiesz sie wszystkiego.

mialemzakladac taka instalacje ale zdecydowalem sie na olej lecz teraz kombinuje nad ogrzewaniem piecemna paliwastale, zupelnie jak z murowaniem bylo tak chcialem inaczej a teraz chce jeszcze inaczej.

 

jakby cos to daj znac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADAMSKI - jesli chodzi o rodzaj dachu to slyszalem troche niepochlebnych opinii o Rupie. O Robenie nie. Ja wybralem Wiekora, ale sa tez zwolennicy Mollera. Ogolnie wiec wybor jest, ale jakosc Ruppa pozostawia sporo do zyczenia. Po 2-3 latach pojawia sie zielony nalot, czesto pekaja, ponoc kosmos. Podejrzewam jednak, ze sa tez ludzie zadowoleni - jak to w zyciu. Poszukalbym jeszcze innych opinii.

 

MARKUS - odezwij sie do mnie - znam architekta (architektke) ktory byc moze podejmie sie projektowania Twojego domu. Efekt jej projektu mozesz zobaczyc na Yahoo - tam sa fotki chalupy. Wiedzielismy czego chcemy i ubrala nam to w projekt. Jestesmy baaaardzo zadowoleni. Ale o finansach to musisz gadac z nia.

 

MARKUS/CLARK - a czemu tak tradycyjnie?!? Gasss/olej/piec - moze cos mniej typowego a tanszego - np. kominek z plaszczem wodnym - albo np. drozej ale super tanio w eksploatacji - pompa ciepla. Warto dolozyc gdy roznica zwraca sie po 5-6 latach a potem to juz tylko odcinanie kuponow.... 2-3 tysiaki rocznie w kieszeni.

 

Pozdrawiam

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca: ale zabiłeś mi klina. Poczytałem stare wątki z Forum i raczej właśnie Roben jest wspominany jako gorszy. Rupp jest podawany jako lepszy, no i droższy. Dostałem oferty z Robena i Ruppa - po 26 tys. za dach 220m2 4spadowy. Cena z oknami Fakro i rynnami Marley, wszystko bez upustów.

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi: w bazie danych na yahoo podałeś dwa tartaki. Z ktorego z nich korzystales?

Zaczynam rozgladac sie za drzewem na wiezbe. Jakie tartaki polecalibyscie? Na razie polecano mi szukac w Starogardzie Gd. Podobno juz teraz trzeba czekac sporo czasu po zamowieniu. Wszedzie dlugie kolejki.

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaca kiedys myslalem nad takim ogrzewaniem jednak nie jestem pewny tego sposobu zgadzamsie ze moze byc dobry a jakos nie mam przekonania ze mi nie pocieknie woda w salonie przez kominek ponad to czasami przez dluzszy okres nie ma mnie w domu wiec dla zonki bedzie nie wygoda przychodzic do chlodnego domku i rozpalac w kominie :smile:

pompa ciepla powiadasz bajka gdybymmial kase nawet bym sie nie zastanawial nad taka opcja tylko odrazu bym zamawial ale niestety nie mam tyle pieniedzy zeby jeszcze jakies doplaty od ekologow czy innego tworu to tak nawet bym sie pokusil o kolektory i baterie sloneczne.

na chwile obecna jestem w stanie sie skusic na piec na przetwory drewniane nie pamietam nazwy chyba pell czy jakos tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba posiedze dzisiaj wieczorem nad drukarką ze srubokretem :wink:

Dostalem wyceny na dach i na instalacje gazowa. I tu i tu ponad 20tys. Musze tylko dobry zielony papier dostac i zaczne dolarki drukowac.

Kodi: jak zamawiales drzewo? Musiales od razu powiedziec ze ma byc tyle i tyle takiej dlugosci? Czy z projektu brali wymiary?

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na swoich budowach ustanawialiscie nadzor autorski?

w pozwoleniu na budowe nie mam takiego nakazu.

i jeszcze jedna sprawa w projekcie zprojektowano mi sciany piwnic gr. 38 czy moge teraz zmienic to na 25 kierownik nie widzi przeszkod a koszty ida w dol.

drodzy fachowcy czy sciany fundamentowe najpierw malujemy dysperbitem a potem dajemy styropian czy odwrotnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CLARK i JACA dzieki za informacje.

 

JACA - Sprobuje wyslac maila na Twoj adres /ciut przydlugi/z prosba o namiary na pania architekt. Co do ogrzewania to pozostane jednak przy gazie. Ja zawalu dostaje na sama mysl o budowie a ty chcesz mnie jeszcze namawiac na eksperymenty.

 

Idac za ciosem, kolejne pytanie. Szukam ekipy do fundamentow, a jak pogoda jesienna pozwoli to moze i do stanu zerowego, gdzies na koniec pazdziernika/poczatek listopada. Jakies polecenia, albo u was sie zwalnia ekipa w tym czasie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markus powiem tak przejedz sie po bojanie ekip budowlanych pelno rozmawiaj ze wszystkimi moze kogos wytargujesz niestety nie sa tani tak mi sie wydaje ja ustalilem za stan surowy z piwnica 18 tys za same fundamety roznie licza w zaleznosci od skomplikowania.

nikogo niestety nie moge polecic

ciekaw jestem gdzie masz dzialeczke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drewna to nie ma strony internetowej. Trzeba jechaz i z projektu badz wykazu jesli sie taki ma zamawiamy drewno. Placimy za konkretny wymiar. Zadnych odpadow, ale to chyba norma.

 

Co do scian 38 na 25. Mialem identyczny problem. W projekcie mialem 38 choc bez piwnic i wydawalo mi sie to glupie. Z racji tego ze sciany parteru mam 24cm to zarowno forumowicze jak i kierownik budowy nie widzieli przeszkod. Gdybym chcial sciany np. z porothermu o grubosci np 40cm no to trezba zrobic szersza sciane fundamentowa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Długo się nie odzywałem ale prace ostro sie posuwają do przodu - są okna, woda, elektryka, alarm, sieć, telefony (mogę polecić swoje i brata usługi w zakresie kabelkowym :smile: ). Wykorzystałem pierwszą transzę kredytu i na ogrzewanie oraz tynkarzy przygotowuję drugą. Jak wszystko dobrze pójdzie to w czwartek zaczną się tynki. Goście biorą 18 zł/m2 tynk gipsowy maszynowy.

Co do malowania dysperbitem - najpierw ściana (grubość 25 powinna wystarczyć)potem jeżeli ściana nierówna tynk, potem dysperbit, potem styropian potem folia (u mnie kubełkowa)potem zasypać ziemią ale uwaga nie zapomnieć o drenażu.

Kodi Ci moi od kuchni są rewelacja ale z daleka więc chyba nic z tego (ja mam transport gratis -Ty byś musiał wynająć a to koszt)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uf ale wrzuciliście tempo jak nic parapety sie posypia

jako lekką odskocznię polecam Asterixa i Kleopatrę niezłe klimaty budowlane a jakie tempo zakładania ogrodu!

 

Zachar tych od kuchni poleć wszystkim jak są świetni trzeba korzystać zamiast potem w 3 pilnować jednego "fachowca"

 

póki co jak ktos przejazdem to zapraszam bo planowe spotkania chyba mają małe szanse w sezonie

uwaga na pieska bo nam wyrósł na 25 kg wagi i lubi obcych położyć na parter a wogóle to taka łagodna psina co wylizuje mi dziecko od stóp do nosa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o sciany fundamentowe 25 to jak kierownik mowi robic i sie pod tym podpisuje to ja nie widze zaaaadnego problemu. Ogolnie ja mialem pelne zaufanie do mojego inspektora (p.o. kierownika).

 

Jesli chodzi o smarowanie scian dysperbitem to machnalem je 2x a nawet potem tuz przed kladzeniem styropianu 3ci raz. U nas tereny gliniaste wiec wolalem nie ryzykowac. Na to styro + klej + dysperbit raz jeszcze. Nie mam zamiaru tego juz w zyciu odkopywac. moze sie uda nie przemoczyc chalupy.

 

A ogrzewanie - to juz wybor kazdego z nas, Ja tam nie namawiam, bo nie wiem czy w ogole zadziala. Za dwa/trzy lata pogadam juz jako doswiadczony i swiadomy uzytkownik.

 

GABI - o co cho z kuchnia? Jaki piesek? Napisz wiecej... Ciekawym bo planujemy Labradora.

 

Pozdrawiam wszystkich

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...