Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Basiu trzymam kciuki.

A co do ... picia-zauważyłem, że wiekszość oczekujących na różne papierki stwierdza ,że "jak je dostanę to się upiję" czyli jak na raz wszystkim wydadzą to sami narąbani bedą w Polsce? :D

Ładnie nam tu naród rozpijają... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam w klubie oczekujących na warunki zabudowy w Gdyni :-?

:D

Cóż budowa w granicach miasta Gdyni nie należy do rzeczy łatwych. Gdy jednak wszystkie przeszkody uda się pokonać radość jest wielka. Czego i Wam życzę. Grunt to robić swoje i specjalnie się nie przejmować, by oszczędzać siły na długą batalię. Warto dzwonić i dopytywać się to trochę pomaga. Warto też pamiętać, że w urzędzie krzykiem nic się nie załatwi nawet, gdy ma się rację !!!

 

do anSi

Mam projekt indywidualny i jestem z niego bardzo zadowolony. Miałem dużo czasu by go sobie przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam jeszcze jedno pytanko :D Jestem po wstępnych ustaleniach z kierownikiem budowy Panem Kordkiem. Narazie o stawkach nie rozmawialam szczegolowo, mówił tylko ze ma stawke od kazdej wizyty na budowie. I teraz moje pytanie brzmi ile bral od Was? Bardzo prosze odpowiedz!! DZIEKUJE :p

 

Witam

Jeśli ten Pan ma na imię Stanisław to proponowałbym poszukać innego kierownika. Akurat tak się składa, że był on kierownikiem na bliskiej mi budowie. Miary i projektu nie trzymał wiecej niż 1 raz. Trzeba przyznać, że dużo i "na okrągło" mówił, mercedes, złoty łańcuch, duży zegarek to jego rekwizyty.

Ja swojemu kierownikowi płacę 2000zł w 4 ratach.

 

Pozdrawiam

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: tak i jeszcze raz tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących. Ja zaczynam budowe jak tylko pozwoli na to pogoda. No i w zwiazku z powyzszym mam pytanie - skad braliscie stal do budowy?

W Twoim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie Almares - jak ja kupowałem byli lepsi cenowo od Metalzbytu tuż obok.

 

Brałem z Centrostalu Szczecinek na Hutniczej. Ceny mieli najlepsze, a stal ... :o warto było zobaczyć! Murarz twierdził, że takiej stali to jeszcze nie widział. Ja z resztą też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zA ja juz mieszkam,mieszkam :p Na razie niestety tylko prez modem moge sobie do Was pozerkac ale dzielnie walcze o neostrade.Odezwe sie na dłuzej jak mnie juz podlacza.Mieszkajacych w okolicy i nie.. :p zapraszam na kawe jak beda w okolicy

Gratulacje!!!!Pisz, pisz jak się mieszka na swoim.

A chciałam się jeszcze zapytać czy zdjęcia z Twojej budowy gdzieœ można obejrzeć???

I jeszcze jedno, czy masz może takš balustradę jaka Ci się kiedyœ podobała (stal nierdzewna połšczona z drewnem)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w mojej okolicy nie ma gazu planuję ogrzewanie domu piecem na eko-groszek. Najpopularniejszy taki piec to chyba ZEBIEC ale czy ktoś z Was słyszał cos na temat pieców VASCOAL? http://www.vascoal.pl/

W muratorze faktycznie ,ale w okolicach Wejherowa bardziej wszystkie "pleszewy"...

Podaje namiary do serwisanta HEF a - Andrzej - 0608-315-387

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałem się Was poradzić o jedną kwestię. Chodzi o uzgodnienia projektu w ZUDzie. Wiem, że były jakieś zmiany i wygląda to teraz trochę inaczej niż w poprzednich latach.

 

Mam mapę do celów projektowych z wrysowanym budynkiem, instalacją elektryczną oraz przyłączem do szamba. Projekt przyłącza gazowego będzie organizowany później więc to odrębna kwestia. Tak samo przyłącze wodociągowe ponieważ Zakład Usług Komunalnych będzie wykonawcą tej instalacji i ma tę sprawę przygotować.

 

Pytanie:

Czy muszę uzgadniać w ZUDzie posadownienie budynku na działce ? W Kartuzach powiedziano mi, że oni ustalają jedynie przyłącza ..., a do pozwolenia na budowę będą mi potrzebne jedynie Warunki Przyłączy (woda, prąd, gaz, które mogę uzgodnić po uzyskaniu pozwolenia na budowę).

 

Możecie potwierdzić lub zaprzeczyć ? :)

 

Dzięki serdeczne ...

Fin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

co myślicie o tym zeby zacząć budowę w połowie kwietnia i wprowadzić się na Boze Narodzzenie? Zamierzaliśmy w tym roku postawić stan surowy z dachem, a wiosną 2007 rozpocząć resztę, jednak sytuacja mieszkaniowa baaaardzo nas pogania.

 

Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii? Prosimy o opinie.

 

Pozdrawiamy

 

Mirek i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zA ja juz mieszkam,mieszkam :p Na razie niestety tylko prez modem moge sobie do Was pozerkac ale dzielnie walcze o neostrade.Odezwe sie na dłuzej jak mnie juz podlacza.Mieszkajacych w okolicy i nie.. :p zapraszam na kawe jak beda w okolicy

 

 

Gosiu,

ale szybko Wam to poszło :D Przyjmij od nas gratulacje

9 miesiecy prawie.Od 15 czerwca do 30 stycznia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...