Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

zA ja juz mieszkam,mieszkam :p Na razie niestety tylko prez modem moge sobie do Was pozerkac ale dzielnie walcze o neostrade.Odezwe sie na dłuzej jak mnie juz podlacza.Mieszkajacych w okolicy i nie.. :p zapraszam na kawe jak beda w okolicy

Gratulacje!!!!Pisz, pisz jak się mieszka na swoim.

A chciałam się jeszcze zapytać czy zdjęcia z Twojej budowy gdzieœ można obejrzeć???

I jeszcze jedno, czy masz może takš balustradę jaka Ci się kiedyœ podobała (stal nierdzewna połšczona z drewnem)???

Mam nawet ładnniejsza :wink: mieszka sie superrrrr.Zdjec niestety nie mam czasu zrobic :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

zA ja juz mieszkam,mieszkam :p Na razie niestety tylko prez modem moge sobie do Was pozerkac ale dzielnie walcze o neostrade.Odezwe sie na dłuzej jak mnie juz podlacza.Mieszkajacych w okolicy i nie.. :p zapraszam na kawe jak beda w okolicy

Gratulacje!!!!Pisz, pisz jak się mieszka na swoim.

A chciałam się jeszcze zapytać czy zdjęcia z Twojej budowy gdzieœ można obejrzeć???

I jeszcze jedno, czy masz może takš balustradę jaka Ci się kiedyœ podobała (stal nierdzewna połšczona z drewnem)???

Mam nawet ładnniejsza :wink: mieszka sie superrrrr.Zdjec niestety nie mam czasu zrobic :cry:

Ja spokojnie poczekam na zdjęcia :-)

Jeżeli możesz to podaj skšd jest ta balustrada i jaki jest koszt za m (może być na priv)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka silna grupo trojmiejska :)

 

obecnie zamieszkujemy na Obłużu i przymierzamy sie do działki w Bojanie :) ale mamy takie malutenkie watpliwosci i zamierzamy Was wlasnie podpytac :)

po pierwsze działka (1300 m) jest trójkątna , po drugie niedaleko jej jednego boku jest oczko wodne i sciana lasu ( ok.20m)

I to chyba wsio ;) wymyslilismy ze nim ja kupimy zrobimy badania gruntu ( ju zmamy znajomego ktory to zrobi) o czym powinnismy jeszcze pomsylec , czy czekac do wiosny ? ta dzialka jest jedna z 2 ostatnich na takiej polance miedzy drzewami i jest jakby najnizej z wszystkich....

 

No to tupam nozkami i czekam na jakies cenne informacje od Was:)czy ktos juz z Was widzial trojkatna dzialke i dom na niej ?:)

 

Aha tak w ogole to jestesmy malzenstwem z 2 letnim stazem i cudnym rocznym JAsiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Do Walkmena to jak z tymi drzwiami WX20 z Gerdy bo nie dostałam odpowiedzi :-? U mnie byli instalatorzy i stwierdzili, że montaż jest ok a to drzwi są wadliwe, a wogóle to nie wiedzą o co mi chodzi bo to jest infiltracja powietrza. Ale jakbym chciała żeby mi wiało to bym drzwi nie wstawiała albo okno otworzyła. Beszczelnie chcieli jeszcze 20 zł za przyjazd i powiedzieli że mam się do firmy odwoływać w sprawie drzwi.

CO do tej infiltracji powietrza to jest nieprwaidłowe. Gdzie jest przyczyna?

1. Uszczelki które są montowane w WX 20 mają na celu wieloletnie zapobieganie nawiewania powietrza z zewnątrz. Gdy drzwi są jeszcze nowe to taka uszczelka musi sie "ułożyć" i na samym początku drzwi mogą sie cieszko domykać. Po kilki tygodniach częstego eksploatowania uszczelka dopasowauje się się do futryny i wszellkich jej mikroskopijnych niedoskonałości. Przu dobrym montarzu drzwi nawiewać powietrze nie może występować przy założeniu, że uszczelka spełnia swoje wymagania użytkowe.

2. Próg. Prawidłowy montarz tego elementu też nie powienien sprawiać problemów.

Moja propozycja:

Wyślij emaila do Gerdy z opisem usterki i niech się ustosunkują do całej sytuacji.

 

dzięki :D czyli moje podejrzenia :wink: są uzasadnione

przedstawilciel gerdy wciska mi kit, że ten typ tak ma i dlatego wieje.

Odpisał mi, że moja reklamacja jest nieuzasadniona ponieważ montaż jest prawidłowy a drzwi posiadają Aprobatę Techniczną jakby sama aprobata automatycznie wykluczała nawiew i kazał mi sie zwrócić do producenta... ale ja mu nie odpuszczę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

co myślicie o tym zeby zacząć budowę w połowie kwietnia i wprowadzić się na Boze Narodzzenie? Zamierzaliśmy w tym roku postawić stan surowy z dachem, a wiosną 2007 rozpocząć resztę, jednak sytuacja mieszkaniowa baaaardzo nas pogania.

 

 

Mam dokładnie te same plany :)

Wczoraj odebrałem projekt i przekazałem do adaptacji. Mapki wysosościowe są w trakcie tworzenia. Liczę, że w połowie marca najpozniej bede mial pozwolenie na budowe i rusze z pracami jak tylko pogoda pozwoli.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Do Walkmena to jak z tymi drzwiami WX20 z Gerdy bo nie dostałam odpowiedzi :-? U mnie byli instalatorzy i stwierdzili, że montaż jest ok a to drzwi są wadliwe, a wogóle to nie wiedzą o co mi chodzi bo to jest infiltracja powietrza. Ale jakbym chciała żeby mi wiało to bym drzwi nie wstawiała albo okno otworzyła. Beszczelnie chcieli jeszcze 20 zł za przyjazd i powiedzieli że mam się do firmy odwoływać w sprawie drzwi.

CO do tej infiltracji powietrza to jest nieprwaidłowe. Gdzie jest przyczyna?

1. Uszczelki które są montowane w WX 20 mają na celu wieloletnie zapobieganie nawiewania powietrza z zewnątrz. Gdy drzwi są jeszcze nowe to taka uszczelka musi sie "ułożyć" i na samym początku drzwi mogą sie cieszko domykać. Po kilki tygodniach częstego eksploatowania uszczelka dopasowauje się się do futryny i wszellkich jej mikroskopijnych niedoskonałości. Przu dobrym montarzu drzwi nawiewać powietrze nie może występować przy założeniu, że uszczelka spełnia swoje wymagania użytkowe.

2. Próg. Prawidłowy montarz tego elementu też nie powienien sprawiać problemów.

Moja propozycja:

Wyślij emaila do Gerdy z opisem usterki i niech się ustosunkują do całej sytuacji.

 

dzięki :D czyli moje podejrzenia :wink: są uzasadnione

przedstawilciel gerdy wciska mi kit, że ten typ tak ma i dlatego wieje.

Odpisał mi, że moja reklamacja jest nieuzasadniona ponieważ montaż jest prawidłowy a drzwi posiadają Aprobatę Techniczną jakby sama aprobata automatycznie wykluczała nawiew i kazał mi sie zwrócić do producenta... ale ja mu nie odpuszczę ...

 

No niestety ale musze cie zmarwic,ja mam takie same drzwi i po 2latach eksploatacji tez wieje od dolu przy rogach(jak bylo -20 to zamarzly mi drzwi na dole),ani prog ani uszczelka tego nie wyeliminuja,te drzwi maja taka wade ze panel i jego przetloczenia nie sa adekwatne z futryna,uszczelka drzwi jest glebiej niz uszczelka progu ktora uszczelnia od strony wewnetrznej,nie stykaja sie po zamknieciu drzwi( sa przesuniete wzgledem siebie o okolo 2 cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka silna grupo trojmiejska :)

 

obecnie zamieszkujemy na Obłużu i przymierzamy sie do działki w Bojanie :) ale mamy takie malutenkie watpliwosci i zamierzamy Was wlasnie podpytac :)

po pierwsze działka (1300 m) jest trójkątna , po drugie niedaleko jej jednego boku jest oczko wodne i sciana lasu ( ok.20m)

I to chyba wsio ;) wymyslilismy ze nim ja kupimy zrobimy badania gruntu ( ju zmamy znajomego ktory to zrobi) o czym powinnismy jeszcze pomsylec , czy czekac do wiosny ? ta dzialka jest jedna z 2 ostatnich na takiej polance miedzy drzewami i jest jakby najnizej z wszystkich....

 

No to tupam nozkami i czekam na jakies cenne informacje od Was:)czy ktos juz z Was widzial trojkatna dzialke i dom na niej ?:)

Aha tak w ogole to jestesmy malzenstwem z 2 letnim stazem i cudnym rocznym JAsiem ;)

Powodzenia - co do działki w trójkšcie moja teœciowa takš ma.I w dodatku na skarpie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka silna grupo trojmiejska :)

 

 

po pierwsze działka (1300 m) jest trójkątna , po drugie niedaleko jej jednego boku jest oczko wodne i sciana lasu ( ok.20m)

I to chyba wsio ;) wymyslilismy ze nim ja kupimy zrobimy badania gruntu ( ju zmamy znajomego ktory to zrobi) o czym powinnismy jeszcze pomsylec , czy czekac do wiosny ? ta dzialka jest jedna z 2 ostatnich na takiej polance miedzy drzewami i jest jakby najnizej z wszystkich....

 

Ja bym szukała dalej na Waszym miejscu.Skoro jest najnizej polozona to woda bedzie spływała do was, prawdopodobnie jest torf, a i komary i inne paskudztwa przyleza od bagienka.Ja swoja dzialka sie zachwyciłam i uparłam, ale teraz biorac pod uwage ile mnie kosztowała wiecej budowa przez skarpe, to bym sie chyba zastanowiuła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamm pytanie czy mozna zgłosic do uzytkowania budynek nieotynkowany?Musze czekac z tynkiem do wiosny, a budynek juz chce zgłosic.Oczywiscie wczesniej musze galopowac po wszystkie wpisy do szanownego kierownika budowy który za 2000 zl kaze mi mi za soba jezdzic po całym 3 miescie :evil: Na budowie byl 3 razy!Nigdy nie miał ze soba metrówki, poziomicy czy tez innego sprzetu.Przesuniecia sciany garazu o 30 cm nawet nie zauwazył itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zA ja juz mieszkam,mieszkam :p Na razie niestety tylko prez modem moge sobie do Was pozerkac ale dzielnie walcze o neostrade.Odezwe sie na dłuzej jak mnie juz podlacza.Mieszkajacych w okolicy i nie.. :p zapraszam na kawe jak beda w okolicy

Gratulacje!!!!Pisz, pisz jak się mieszka na swoim.

A chciałam się jeszcze zapytać czy zdjęcia z Twojej budowy gdzie� można obejrzeć???

I jeszcze jedno, czy masz może takš balustradę jaka Ci się kiedy� podobała (stal nierdzewna połšczona z drewnem)???

Mam nawet ładnniejsza :wink: mieszka sie superrrrr.Zdjec niestety nie mam czasu zrobic :cry:

Ja spokojnie poczekam na zdjęcia :-)

Jeżeli możesz to podaj skšd jest ta balustrada i jaki jest koszt za m (może być na priv)

 

Gosia - to ja też poproszę o informacje o tej balustradzie :)

I oczywiście zazdroszczę mieszkania w domku :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zA ja juz mieszkam,mieszkam :p Na razie niestety tylko prez modem moge sobie do Was pozerkac ale dzielnie walcze o neostrade.Odezwe sie na dłuzej jak mnie juz podlacza.Mieszkajacych w okolicy i nie.. :p zapraszam na kawe jak beda w okolicy

Gratulacje!!!!Pisz, pisz jak się mieszka na swoim.

A chciałam się jeszcze zapytać czy zdjęcia z Twojej budowy gdzie� można obejrzeć???

I jeszcze jedno, czy masz może takš balustradę jaka Ci się kiedy� podobała (stal nierdzewna połšczona z drewnem)???

Mam nawet ładnniejsza :wink: mieszka sie superrrrr.Zdjec niestety nie mam czasu zrobic :cry:

Ja spokojnie poczekam na zdjęcia :-)

Jeżeli możesz to podaj skšd jest ta balustrada i jaki jest koszt za m (może być na priv)

 

Gosia - to ja też poproszę o informacje o tej balustradzie :)

I oczywiście zazdroszczę mieszkania w domku :p

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63912&highlight= tutaj maz calkiem fajna balustrade,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

co myślicie o tym zeby zacząć budowę w połowie kwietnia i wprowadzić się na Boze Narodzzenie? Zamierzaliśmy w tym roku postawić stan surowy z dachem, a wiosną 2007 rozpocząć resztę, jednak sytuacja mieszkaniowa baaaardzo nas pogania.

 

Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii? Prosimy o opinie.

 

Pozdrawiamy

 

Mirek i

TO ja Wam życzę bardzo niskooprocentowanego i dużego kredytu :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można jakoś przyspieszyć wysyłanie wiadomości na priva? napisałam godzinę temu i nadal siedzi w mojej skrzynce do wysłania :( macie jakiś pomysł? :roll:
a masz wpisany temat?bez tematu nie wyslesz

 

Wpisałam i nic, już 1.5h siedzi i czeka nie wiedzieć na co, może to zależy do kogo wysyłam, w tym samym czasie napisałam inne i jakoś poszły (oczywiście nie od razu, też musiały nabrać mocy urzedowej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...