Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Seba22 - instalacje robilem w systemie Wirsbo. Wiem ze jest to "mercedes" wsrod instalacji. Ma bardzo dobre parametry i wytrzymuje wysokie chwilowe temp. duzo wyzsze niz u konkurencji.

Za materialy na CO i wode /bez ogrzewania podlogowego - nie stac mnie na takie rozwiazanie/ zaplacilem 2400zl. Zrobilem je totalnie sam z ojcem w dwa weekendy. Robota mila i przyjemna. Trudnosci jak trzeba przejsc przez strop i bawimy sie w kucie. Tragedia.

Masz tu namiar na bardzo przyjemnego goscia. Przyjedzie, zobaczy, poradzi i da wycene. Za grosze wypozyczaja narzedzia i jak masz problem bez bolu dzownisz na komore i masz porade. Wiem bo tak raz sie zdarzylo. Zadzwon zboaczysz czy cie tgo interesuje

namiary na goscia to: Andrzej Kucharczak - firma Organika Propex: 321-80-00 lub kom. 601-821-651. Powiedz ze masz namiary od Konrada Niznika.

wejdz na strone http://www.organikapropex.pl - zorientujesz sie w temacie.

Z mojej stgrony sluze rada i badz co badz pewnym doswiadczeniem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CLARK - pytales Kodiego ale Ci odpowiem bo tez przez kominek przechodzilem. Jesli chodzi o doprowadzenie to sprawa jest trywialna - wywalasz rure PCV o przekroju (i tu jest kilka szkol) 75/100/125mm i masz. Zero filozofii, zalewasz betonem i z bani. Jesli chodzi o dystrybucje to firma od kominkow zrobila to za jakies 2kPLN. Wszystko jednak zalezy od ilosci przewodow, ale standardowo wypada to od 1000 do 2500 PLN za domek.

 

Pozdrawiam

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy ruara doprowadzajaca pow. idzie bezposrednio do kominka czy czy zachowujesz jaka jakas przerwe?

kiedys tak rozmyslalem i doszedlem do wniosku ze po drugiej stronie rury mozna zrobic komore (w ziemi) pelniaca funkcie agregatu powietrza no nie wiem jak to nazwac przedewszystkim dawaloby to chlud latem do domu ale wtedy trzeba kanal zakonczyc jakos na wysokosci posadzi.

czy do rury nie powinien bys zastosowany jakis filtr przed owadamilub innymi gryzoniami a moze jakies zasuwy?

jakie macie doswiadczenie z desperbitem ile go faktycznie schodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w temacie kominka:

1. doprowadzenie powietrza tak jak pisze Jaca. Mozna to zrobic na etapie robienia tzw. podlogi na gruncie, badz na etapie wylewek. Ja zrobilem to na etapie wylewek. Poprowadzilem kanal prostokatny 200x60mm i zakonczylem fi125. Z doswiadczenia innych kominkowcow takie fi100 to min. no chyba ze traktuje sie kominek rekreacyjnie. Przewod musi trafic albo pod komore spalania /wklady francuskie/ albo gdzies w rog planowanego kominka aby na sztywno polaczyc go z kominkiem /wklady niemieckie, niektore polskie/. Dobrze jesli w takim przewodzie jest jakas przepustnica, siatka itp. Albo robisz to przy kominku albo na zewnatrz budynku.

 

2. Rozprowadzenie powietrza srednio kominkowcy biora ok. 350zl /material + robocizna/ za tzw. punkt - czyli doprowadzenie do pomieszczenia. Teraz wiem ze jest to raczej dolna granica. U mnie za rozprowadznie do 3 punktow na gorze i jeden na dole chca ok. 1300-1400zl.

Wczoraj podpisalem umowe lacznie na sume 5100zl i jest to kominek+plaszcz grzewczy+ podlaczenie wkladu+rozprowadzenie. jest to kompleksowa usluga bez obudowy. Dla ciekawskich wklad Hajduk - identyczny jak Spartherm. Dobry model. Co wazne wyliczenia mialem na 6000zl - warto walczyc troche blefowac.

 

3. Dysperbit - troche tego idzie, ale w granicach rozsadku. Na opakowaniu masz wydajnosc teraz nie pamietam. Znajdziesz na stronie internetowej izolmat. Ja smarowalem 3 razy od zew. i 2 razy na styropian. Poszlo chyba ze 100litrow a moze 80. Skleroza.

 

Dzisiaj leca z woda. W koncu po dwoch latach bede mial wode w chalupie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

No i moja brygada tynkarzy nie weszła - dopiero w poniedziałek.

Co do drenażu : kosztuje to niedużo materały około 1500 zł (włóknina, żwir, rury drenażowe) zależy od wielkości drenażu. Co do studzienek rewizyjnych powinny być minimum dwie - ja dałem jedną i teraz żałuję bo jak coś się zapcha to mam kłopot. Robocizna według umowy - ja robiłem to sam.

Co do dysperbitu to jaa zużyłem 3 x 50 l ale mam piwnice.

Kuchnia - ciekawy temat :smile: firma z którą ja mam układy jest z Tarnowa. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to jak będą u mnie na montażu dam znać i będzie można pogadać osobiście. Planowany termin to lipiec-sierpień.

Ja również zapraszam wszystkich przejeżdżających oraz ciekawych do odwiedzin mojej budowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CLARK - u mnie rura bedzie miala przerwe. Spowoduje to ze chata bedzie dodatkowo rozszczelniona. Jest tak u tescia i siostry i nie ma efektu ciagniecia po nogach jak sie stoi przy kominku, pomimo ze w zime zasysane jest powietrze bezposrednio z dworu. Ogolnie straty ciepla sa ale dom zdrowszy. Jesli chodzi o szczelne polaczenie, to Jotul ma modele, ktore takie rzeczy obsluguja. Masz zupelnie odseparowane powietrze idace do komory spalania (w kominku jest podlaczenie do rury). Mozna zrobic i tak, ale odpada 'napowietrzanie' chalupy. Jesli chodzi o dlawik to oczywiscie zawsze zalozyc mozna. Jesli uznasz ze takie fi125 to za duzo albo nie palisz przez dlugi okres w kominku mozesz przydusic - ale masz termos :wink:

 

DYSPERBIT - powiem Ci szczerze. U mnie poszlo tego od ch... i w ciut ciut. Jak dla mnie to bylo mooooorze dysperbitu. Ale moze zesmy po prostu przesadzili z izolacjami. Raz kozie smierc. Smielismy sie ze chlopaki ten dysperbit to pija zamiast kawy :smile:

Patrz jednak na wydajnosc, licz metry i bedziesz wiedzial. Pamietaj ze tam gdzie jest styropian musisz stosowac impregnaty nie bedace na bazie rozpuszczalnikow. Niestety sa one drozsze (patrz wlasnie dysperbit...)

 

KODI - gratuluje postepow. U nas leca z G-K, wylewki, tynki, podlogowka - wszystko pokonczone i schnie jak glupie. W chacie mamy czasami rankiem nawet 17 stopni - bez ogrzewania!

 

ALL - pytanie. Czy ktos ma namiary na profesjonalna ekipe, ktora zrobilaby alarm. Instalacja polozona. Potrzebne jest podlaczenie wszystkiego i skonfigurowanie (mysle o satelu C64). Mam dobra oferte z SATLAND'u - ale jestem otwarty na propozycje.

 

Pozdrawiam wszystkich

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca_V40: namiary na porządną ekipę od alarmów - 0608374966, p. Tomek. Jedni z najlepszych na Pomorzu. Nie wiem jak z cenami, ale pogadać zawsze możesz.

 

Napisałem już w mailu, ale jeżeli ktoś byłby zainteresowany dachem z RuppCeramiki to proszę o kontakt. Trafiłem na hurtownię ktora moze dac 20% upustu na wszystkie elementy z dachowki Sirius Ruppa (zarowno dachowka podstawowa jak i wykonczenia).

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaca to znaczy rura konczy sie pod paleniskiem ale nie jest z nim polaczona?

tak mysle zrobic jednak boje sie zwiekszonego ciagu i straty ciepla jako ze nad pokojem jest antresola. jednak podczas upalnych dni przy pomocy rury i komory znajdujacej sie na drugim koncu mozna uzyskac chlodny klimat w domu.

 

dysperbit- w moich obliczeniach na sciany fundamentowe potrzebne bedzie okolo 160 l. na to planuje polistyren i chyba jeszcze na niego jakas warstwe poloze mysle o tej foli kubelkowej i drenazu i zastanawiam sie czy mozna znalezc jakies rozwiazanie mogace doprowadzic do zbierania wody w odrebnym zbiorniuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CLARK - jesli chodzi o rure to zawsze najwiekszy przeplyw otrzymujesz w przekroju kola. Gdy kanal jest prostokatny, to nawet juz przy niewielkich przeplywach aktywny staje sie tylko przekroj zblizony do elipsy a potem kola. Reszta przekroju jest praktycznie nieaktywna. Optimum to zawsze kolo, ale czasami sie po prostu nie da - wtedy kombinujemy z innymi....

 

Jesli chodzi o Syriusza od Ruppa to tez sie zastanawialismy. Bardzo nam sie podobala. Jest supper. Jak juz kiedys pisalem stanelo ostatecznie i tak na Wiekorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca: niestety Wiekor jest drozszy, inna sprawa ze juz biorac RuppCermike przeciążam niebezpiecznie fundusze. Ty podobnie jak Kodi, Sebo, Zachar i kilka osob macie juz te wybory za sobą :smile:

 

Clark i pozostali: jeżeli planujecie pokrycie dachem w tym roku dachowką to radze pomyslcie juz teraz. Idą w górę ceny Robena, nie wiem jak z Brassem i innymi cementowymi.

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clark: zawsze mozna sie dogadac z hurtownia ze teraz placisz a odbierasz pozniej. Ja tak zalatwilem sprawe bloczkow - zaplacilem w grudniu w Rotmance w Pruszczu po 4,69 za bloczek 24, bloczki beda do odebrania "swieze" - aktualne, musze tylko dac znac z tydzien wczesniej. Na podobnej zasadzie zalatwiam dachowke - wplace teraz - odbiore we wrzesniu.

Co do namiarow - moze lepiej podam tel. do mnie 0605329110.

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:smile:

Na forum chyba minimum z 30% ma coś wspolnego z komputerami. W planach mam małą sieć w domu, ale na razie to tylko plany. Zresztą to jest najmniejszy problem - marzeniem byłaby cała magistrala spinajaca wszystkie "elektropodobne" rzeczy w calosc.

Ale jeszcze nie doszedlem tak daleko. Na razie boli mnie glowa od wyborow materialow na stan surowy. Wiecej na ten temat moglby powiedziec Zachar - wlasnie kladzie instalacje w domu.

Teoretycznie moge pogdybac ze postawie jakiegos kompa do monitoringu systemu alarmowego, jakis firewall na Linuksie do wejscia do sieci podlaczony do internetu (pewnie postawiony w kotlowni :smile: ), ... Moze strona www w internecie z podgladem na kamery kolo domu :wink: Na pewno w kazdym pokoju gniazdko komputerowe. Wszystko jest do zrobienia z biegiem czasu.

 

Clark: te studia to gdzie? Politechnika Gdanska?

Pozdrawiam

Adamski

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...