Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć!

Jestem nowy na tym forum ,buduje mały dom w Baninie w zasadzie już kończe,mam nadzieje jesienią się wprowadzić.

Pozdrawiam grupę Trójmiasto:)

 

Witaj !

Trafiłeś w bardzo dobre miejsce - można się tu dowiedzieć wszystkiego, a na etapie wykończeniówki pewnie sporo jest pytań ....

My też mieliśmy budować w Baninie, ale zawędrowaliśmy ostatecznie do Przodkowa

Pozdrawiamy ! :D :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATTENTION, ACHTUNG, POZOR, WNIMANIE :lol: :lol: :lol:

 

Mieszkańcy Bojana i Koleczkowa. Nie wiem w którym sklepie w Koleczkowie, ale w Bojanie, w sklepie wielobranzowym vis a vis kościoła są zbierane podpisy z wnioskiem o uruchomienie komunikacji miejskiej z Gdynią. Sugeruję byście wpisali się na listę.

 

Na stronie http://www.szemud.pl znajduje się terminarz zebrań wiejskich

W tym sklepie koło A-Z.

Rozumien, ze na przeciwko AZ?

Małżonka "rajdowała pieszo" obok i mówi że nie naprzeciw tylko obok po tej samej stronie.

PS Gosiu jak z wyjazdem?

Niestety nie dam rady. :cry: Kacper chory, siedzi w domu a Tomekw yjezdza

Rozumiem - wielka szkoda. Ale info dla innych - będą dwa miejsca wolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś budował/buduje z ekipą pana Cichosza lub pana Kazimierza Rosinki z Chwaszczyna? Bardzo proszę o opinie/komentarze. Przed nami wybór ekipy (mamy nadzieję zacząć w maju), a terminy już mocno pozaklepywane, zwłaszcza u najlepszych :wink:

 

Gaba i Piotr

 

 

Wczesny Test na "Dobrego Wykonawce" :lol: :

 

zobaczcie jak przygotowuje się do wylewania ław fundamentowych - jeżeli wszystkie ławy szaluje (tylko tak wykonane ławy mogą zostać wykonane dokładnie - poziomo!) a odbiór szalunków i zbrojenia możecie wykonać dzień przed laniem betonu (nie działacie pod presją czasu) to dobrze wróży. Jeżeli widzicie, że robi inaczej zarządajcie aby całość zaszalował - jeżeli nie będzie was słuchać to kiepsko to widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franciszek, jeszcze raz dzięki za rozmowę - dała nam wiele do myślenia, bo z pewnością jesteś lepszym człowiekiem do pilnowania wykonawcy niż my, więc lepiej dla naszego domu, żeby majster wiedział, na czym polega wykonanie szalunków itp. Jesli majstra trzeba pilnować już na tym etapie, to chyba rzeczywiście nie najlepiej wróży. Mam nadzieję, że uda się wybrać człowieka szczęśliwie. Będziemy też mieć zewnetrznego kier. bud., który, miejmy nadzieję, wyłapie tego typu kwiatki. Cóż, przetarg na wykonawcę naszego domu trwa.

 

Pozdrawiamy

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po bardzo długim nieujawnianiu się. Przyznam się uczciwie, że podczytuję regularnie :).

Mam pytanie. Jak wyglšda ocieplenie i wykończenie lukarny?

Bardzo proszę tych co przerabiali temat. Niestety w projekcie nie mam wzmianki o wykończeniu tego elementu (minusy projektów gotowych).

 

Problem powstał w momencie zwiększenia gruboœci ocieplenia połaci dachowych. Oryginalnie w projekcie mam 20 cm. Będę miała 25 cm.

Jeœli dobrze kombinuję to ociepla się tak jak dach, czyli wełnš mineralnš. Jednak co od zewnštrz, czy też folia wysokoparoprzepuszczalna, czy może deskowanie? Pionowe zewnętrzne œcianki majš być otynkowane, Czy może ociepla się od zewnštrz np. styropianem?

Jak to faktycznie jest?

 

Jeœli ociepla się od wewnštrz to muszę zmniejszyć wymiar okna w lukarnie. Ech.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... znalazłem ładną działkę nad jeziorem , ale jest mały szkopuł ma ona status działki leśnej może ktoś wie co z tym fantem można zrobić ......żeby ją tak przekształcić na budowlaną :lol:
Hmm, jedna rada.Wiem,ze ciezko lae daj sobie z nia spokój jezeli planujesz sie szybko budowac :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... znalazłem ładną działkę nad jeziorem , ale jest mały szkopuł ma ona status działki leśnej może ktoś wie co z tym fantem można zrobić ......żeby ją tak przekształcić na budowlaną :lol:

 

o ile pamiętam to na leśnej działce można postawic nie dom a altane czy coś takiego. Wyróżnikiem jest to, aby nie była trwale związana z gruntem (nie ma statusu budowli). Odpowiedni projekt i ...

 

Dla ulatwienia - wszystkie supermarkety maja taką konstrukcję ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... znalazłem ładną działkę nad jeziorem , ale jest mały szkopuł ma ona status działki leśnej może ktoś wie co z tym fantem można zrobić ......żeby ją tak przekształcić na budowlaną :lol:

 

o ile pamiętam to na leśnej działce można postawic nie dom a altane czy coś takiego. Wyróżnikiem jest to, aby nie była trwale związana z gruntem (nie ma statusu budowli). Odpowiedni projekt i ...

 

Dla ulatwienia - wszystkie supermarkety maja taką konstrukcję ... :wink:

Tiaaa, ale w supermarketach nikt sie nie melduje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... znalazłem ładną działkę nad jeziorem , ale jest mały szkopuł ma ona status działki leśnej może ktoś wie co z tym fantem można zrobić ......żeby ją tak przekształcić na budowlaną :lol:

 

o ile pamiętam to na leśnej działce można postawic nie dom a altane czy coś takiego. Wyróżnikiem jest to, aby nie była trwale związana z gruntem (nie ma statusu budowli). Odpowiedni projekt i ...

 

Dla ulatwienia - wszystkie supermarkety maja taką konstrukcję ... :wink:

Tiaaa, ale w supermarketach nikt sie nie melduje

 

Nikt nie pytał o możliwość zameldowania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób rozpoczynających budowę na terenie gminy Pruszcz Gdański, czy domy które wybieracie naprawdę muszą mieć "dach dwuspadowy z kalenicą ustawioną równolegle do drogi" (tak wyczytałam w planach zagospodarowania przestrzennego). Jeżeli tak ma być to jestem załamana. :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D

Po 2,5 roku walki nareszcie stał sie CUD i wczoraj odebralam POZWOLENIE NA BUDOWE :p. Szczeście moje siega zenitu!!!. Teraz tylko pozostało mi wybrac pomiedzy P Sikorą, Wentą i Zyśk i w maju br zaczynamy !!!!. Pewnie juz nikt nie pamieta ale budowa bedzie w Gdyni Wiczlino a projekt pracowni Archipelag "Antonella". Pozdrowienia dla wszystkich Maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D

Po 2,5 roku walki nareszcie stał sie CUD i wczoraj odebralam POZWOLENIE NA BUDOWE :p. Szczeście moje siega zenitu!!!. Teraz tylko pozostało mi wybrac pomiedzy P Sikorą, Wentą i Zyśk i w maju br zaczynamy !!!!. Pewnie juz nikt nie pamieta ale budowa bedzie w Gdyni Wiczlino a projekt pracowni Archipelag "Antonella". Pozdrowienia dla wszystkich Maja.

Gratulacje i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób rozpoczynających budowę na terenie gminy Pruszcz Gdański, czy domy które wybieracie naprawdę muszą mieć "dach dwuspadowy z kalenicą ustawioną równolegle do drogi" (tak wyczytałam w planach zagospodarowania przestrzennego). Jeżeli tak ma być to jestem załamana. :cry:

 

niestety tak - ale nie jestem pewna czy wszystkie

no i chyba dopuszczalne są czterospadowe

Chyba na terenie Pruszcza ogólnie są miejsca gdzie są inne warunki

A gdzie jest ta działeczka na której chcesz budować?

 

Ja miałam jeszcze gorzej -bo przed zmianą planu było jeszcze "minimum 5 metrów do okapu" więc mój dom musiał być albo pietrowy z dachem 43-47stopni albo z wyniesoną wysoką piwnicą - wybrałam to drugie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób rozpoczynających budowę na terenie gminy Pruszcz Gdański, czy domy które wybieracie naprawdę muszą mieć "dach dwuspadowy z kalenicą ustawioną równolegle do drogi" (tak wyczytałam w planach zagospodarowania przestrzennego). Jeżeli tak ma być to jestem załamana. :cry:

 

Ja mam prostopadle, tak myślę :-? znaczy się szczyt mam od strony drogi, dokładnie tak ja na twoim rysunku :) ale moje pozwolenie jest zdaje się z 97 roku i nie ma zbyt wielu wytycznych, z tego co pamietam to budynek 1,5 kondygnacji i tyle, nie ma napisane jak ma być maksymalna wysokość, może jest coś o nachyleniu połaci dachu, ale nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e.kala, plan miejscowy przewiduje na terenie gminy dokładnie takie dachy, w dodatku z dokładnie określonym kątem połaci dachowych, więc warto byście sprawdzili, czy Wasz wymarzony projekt spełnia i to kryterium. Trezba sprawdzić w Urzedzie Gminy. Nie mam teraz przed sobą, ale o ile dobrze pamiętam musi to być 45st. ze ścianką kolankową lub dachy płaskie i półpłaskie 9 -22st. U nas oznaczało to pzreprojektowanie całego dachu (była piekna czterospadówka o kącie 30 st.), ale już przebolałam. Dom na tyle mi się podobał jesli chodzi o układ przestrzenno-funkcjonalny, że zmianę dachu jakoś przebolałam, w końcu na dachu się nie mieszka :D .

My w Juszkowie - mamy zamiar zaczą w maju.

Pozdrawiam

Gaba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...