Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Moj kandydat na wykonawcę chce 1500 zł za wykopanie dołu, zainstalowanie szamba (betonowego), podłaczenie do kanalizy w budynku i montaz szybkozłaczki do odbioru scieków. Czy taka cena jest OK?

 

ja za szambo płaciłem tak:

- wykop 300 zł (ale to jest przepłacone, tylko że na rynku koparkarzy za mała konkurencja jest i wtedy na szybko nic nie bylo)

 

- szambo betonowe 10m3 z transportem i włożeniem do wykopu 3000zł

 

- podłączenie kanalizy do szamba 600zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów z trómiasta i okolic.

 

Jestem na forum nowy więc najpierw parę słów o sobie. Razem z żoną mieszkamy w Gdyni ale na wiosnę (raczej późną wiosnę) zaczynamy się budować w Koleczkowie. Oboje z żoną jesteśmy laikami w tym temacie więc przedzieranie się przez zawiłości urzędowe i budowlane trochę już nas nerwów kosztowało. W tej chwili jesteśmy na etapie kompletowania dokumentacji do wniosku o pozwolenie na budowę i wyboru wykonawcy. Stąd moja gorąca prośba do Szanownych Forumowiczów o podanie namiarów na jakiegoś solidnego architekta, który zrobiłby adaptację projektu do działki i ewentulanie pociągnął sprawę aż do pozwolenia na budowę w urzędzie w Wejherowie. Ponadto ciągle szukam jeszcze jako ewentulanej alternatywy dobrego wykonawcy na stan surowy z dachem.

Za ewnetualną pomoc z góry dzięki :)

 

Pozdrawiam:

mcseb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kandydat na wykonawcę chce 1500 zł za wykopanie dołu, zainstalowanie szamba (betonowego), podłaczenie do kanalizy w budynku i montaz szybkozłaczki do odbioru scieków. Czy taka cena jest OK?
raczej ok, rozumiem, ze kregi płacisz osobno?
szambo jest prefabrykowane (nie z kręgów), ale tak - chodzi o wycene za sam montaz, bez materialow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kandydat na wykonawcę chce 1500 zł za wykopanie dołu, zainstalowanie szamba (betonowego), podłaczenie do kanalizy w budynku i montaz szybkozłaczki do odbioru scieków. Czy taka cena jest OK?

 

ja za szambo płaciłem tak:

- wykop 300 zł (ale to jest przepłacone, tylko że na rynku koparkarzy za mała konkurencja jest i wtedy na szybko nic nie bylo)

 

- szambo betonowe 10m3 z transportem i włożeniem do wykopu 3000zł

 

- podłączenie kanalizy do szamba 600zł

dzięki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów z trómiasta i okolic.

 

Jestem na forum nowy więc najpierw parę słów o sobie. Razem z żoną mieszkamy w Gdyni ale na wiosnę (raczej późną wiosnę) zaczynamy się budować w Koleczkowie. Oboje z żoną jesteśmy laikami w tym temacie więc przedzieranie się przez zawiłości urzędowe i budowlane trochę już nas nerwów kosztowało. W tej chwili jesteśmy na etapie kompletowania dokumentacji do wniosku o pozwolenie na budowę i wyboru wykonawcy. Stąd moja gorąca prośba do Szanownych Forumowiczów o podanie namiarów na jakiegoś solidnego architekta, który zrobiłby adaptację projektu do działki i ewentulanie pociągnął sprawę aż do pozwolenia na budowę w urzędzie w Wejherowie. Ponadto ciągle szukam jeszcze jako ewentulanej alternatywy dobrego wykonawcy na stan surowy z dachem.

Za ewnetualną pomoc z góry dzięki :)

 

Pozdrawiam:

mcseb

O(, witaj, witaj

:p Namiary na dobrego architekta, p Makander Jolanta 0501 785505.Mozecie u mnie zobaczyc jej dzieło :wink: A w którym miejscu sie budujecie?Dobry wykonawca 0607862132 p Arno juz pisałam o nim, nie iwem tylko czy bedzie miał wolne terminy.Dach wiezba p gajtkowski 692707131, a dachówka p Garlak nie mam teraz numeru.Wykop p Grablowski 0603642014, szambo i podłaczenie do wodociagu tez on

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów z trómiasta i okolic.

 

Jestem na forum nowy więc najpierw parę słów o sobie. Razem z żoną mieszkamy w Gdyni ale na wiosnę (raczej późną wiosnę) zaczynamy się budować w Koleczkowie. Oboje z żoną jesteśmy laikami w tym temacie więc przedzieranie się przez zawiłości urzędowe i budowlane trochę już nas nerwów kosztowało. W tej chwili jesteśmy na etapie kompletowania dokumentacji do wniosku o pozwolenie na budowę i wyboru wykonawcy. Stąd moja gorąca prośba do Szanownych Forumowiczów o podanie namiarów na jakiegoś solidnego architekta, który zrobiłby adaptację projektu do działki i ewentulanie pociągnął sprawę aż do pozwolenia na budowę w urzędzie w Wejherowie. Ponadto ciągle szukam jeszcze jako ewentulanej alternatywy dobrego wykonawcy na stan surowy z dachem.

Za ewnetualną pomoc z góry dzięki :)

Pozdrawiam:

mcseb

 

polecam wątek Biała Lista - Trójmiasto, jest tam cały wachlarz namiarów na sprawdzonych wykonawców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dostawcy bramy szerokości ok.3,5m. Brama ma być przesówna, wbudowana w ogrodzenie, sterowana pilotem. Czy macie jakieś doświdczenia w tym temacie? Czekam na podpowiedzi.

Zastanawiam się też nad samym płotem, napiszcie z czego go zrobiliście lub z czego planujecie zrobić.

Brama, to temat rzeka....Mi robi facet, ten sam co Jooli.Ona jest bardzo zadowolona,a z płotem sama sie cigle mecze.Na chwile obecna wyglada, ze bedzie drewniano-matalowy

 

Gosia@ - przslij mi na priva namiary na Bramiarza. I kiedy będzie gotowa u ciebie? Chętnie bym ją zobaczył.

Słuchajcie zaraz Wam pzresle, tylko Tomek wróci, bo ma numer.A, swoja droga zapraszam na kawke.Franciszku, Wy tez cos nie mozecie dojechac

:wink:

 

Ja też poproszę o te namiary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia@ - przslij mi na priva namiary na Bramiarza. I kiedy będzie gotowa u ciebie? Chętnie bym ją zobaczył.

Słuchajcie zaraz Wam pzresle, tylko Tomek wróci, bo ma numer.A, swoja droga zapraszam na kawke.Franciszku, Wy tez cos nie mozecie dojechac

:wink:Podaje namiary na bramiarzap Litwin 0607 075-168

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki gosia@ za namiary.

Budujemy się na ul.Malinowej (w Koleczkowie oczywiście). Od drogi na Kamień skręcasz w prawo w ul.Leśną - obok takiego brązowego domu z bali - potem ostro do góry i w lewo w ul. Malinową (nowo wytyczona). Zwą to miejsce podobno Sarnią Górą. Budować się będziemy na samym szczycie. Rozmawiamy już z dwoma wykonawcami ale obaj chcą drogo w naszym odczuciu, więc nawet dla porównania i spokoju sumienia chciałbym poznać ofertę innych wykonawców.

Jeszcze raz pozdrawiam:

mcseb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - Gdzie kupowaliście parapety wewnętrzne? Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu przyjdzie już wiosna i będę miała okna :roll:
u kamieniarza.Ja mam z marmuru

 

Rozumiem, że nie tylko marmur można u niego dostać - jak tak to poproszę o namiary 8)

no, granit tez ale tani nie jest

:( na wszelki wypadek podaje namiar 0502306149

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki gosia@ za namiary.

Budujemy się na ul.Malinowej (w Koleczkowie oczywiście). Od drogi na Kamień skręcasz w prawo w ul.Leśną - obok takiego brązowego domu z bali - potem ostro do góry i w lewo w ul. Malinową (nowo wytyczona). Zwą to miejsce podobno Sarnią Górą. Budować się będziemy na samym szczycie. Rozmawiamy już z dwoma wykonawcami ale obaj chcą drogo w naszym odczuciu, więc nawet dla porównania i spokoju sumienia chciałbym poznać ofertę innych wykonawców.

Jeszcze raz pozdrawiam:

mcseb

Chyba kojarze.A, tam niedaleko jest taki niedokonczony dom

na skarpie?hmm, nie boicie sie dojazdu w zimie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki gosia@ za namiary.

Budujemy się na ul.Malinowej (w Koleczkowie oczywiście). Od drogi na Kamień skręcasz w prawo w ul.Leśną - obok takiego brązowego domu z bali - potem ostro do góry i w lewo w ul. Malinową (nowo wytyczona). Zwą to miejsce podobno Sarnią Górą. Budować się będziemy na samym szczycie. Rozmawiamy już z dwoma wykonawcami ale obaj chcą drogo w naszym odczuciu, więc nawet dla porównania i spokoju sumienia chciałbym poznać ofertę innych wykonawców.

Jeszcze raz pozdrawiam:

mcseb

Chyba kojarze.A, tam niedaleko jest taki niedokonczony dom

na skarpie?hmm, nie boicie sie dojazdu w zimie?

Ten dom jest pod lasem. My będziemy ze 200 m w prawo. Co do dojazdu to rzeczywiście będzie to temat dyżurny każdego roku. Rozmawiałem już z sołtysem i obiecał utwardzenie żwirem na wiosnę. Ze swojej strony również licze się z małym wdatkiem w utwardzenie. Ale za to jaki widok ze wzgórza :-) W całości rekompensuje trudy dojazdu. No i okolica ładna

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[My będziemy ze 200 m w prawo. Co do dojazdu to rzeczywiście będzie to temat dyżurny każdego roku. Rozmawiałem już z sołtysem i obiecał utwardzenie żwirem na wiosnę. Ze swojej strony również licze się z małym wdatkiem w utwardzenie. Ale za to jaki widok ze wzgórza :-) W całości rekompensuje trudy dojazdu. No i okolica ładna

:p

Swoja droga ja w zapewnienia sołtysa nie wierze

:wink: Powie Ci ze nie ma kasy..A działki tam ogladałam.Okolica piekna Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dostawcy bramy szerokości ok.3,5m. Brama ma być przesówna, wbudowana w ogrodzenie, sterowana pilotem. Czy macie jakieś doświdczenia w tym temacie? Czekam na podpowiedzi.

Zastanawiam się też nad samym płotem, napiszcie z czego go zrobiliście lub z czego planujecie zrobić.

Brama, to temat rzeka....Mi robi facet, ten sam co Jooli.Ona jest bardzo zadowolona,a z płotem sama sie cigle mecze.Na chwile obecna wyglada, ze bedzie drewniano-matalowy

 

Gosia@ - przslij mi na priva namiary na Bramiarza. I kiedy będzie gotowa u ciebie? Chętnie bym ją zobaczył.

Słuchajcie zaraz Wam pzresle, tylko Tomek wróci, bo ma numer.A, swoja droga zapraszam na kawke.Franciszku, Wy tez cos nie mozecie dojechac

:wink:

Gosiu, właśnie Julka skończyła brac antybiotyk i zaczyna Antoś. Jednym, słowem szpital. Jak dzieciaki wyzdrowieją to się odezwiemy, no chyba, że uda się zostawić maluchy z rodzicami ale o to ostatnio trudniej. Poza tym dobieramy materiał na wykończeniówkę, a to oznacza ogólny zawrót głowy. Myślę, że na spokojnie możesz nas planować w następny weekend bo w ten muszę pracować (no tak, konczy sie kaska więc trzeba duuuużo pracować :wink: ). zadzwonie. Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi podpowiedzieć gdzie kupili?cie dziennik budowy.

Chodzi mi o taki niewypełniony :) :) :) :)

Ja kupiłem w księgarni a słyszałem, że nawet gdzieś na stacjach paliw sprzedają.

 

ja "dostałem" za 25zł przy odbieraniu pozwolenia na budowę w starostwie powiatowym

 

Ja również jw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...