Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

TRÓJMIASTO POMOCY !!!

 

Wlaśnie siedzę nad stosem Muratorów i próbuję podjąć decyzję z czego wybudować ściany. Chodzi mi po głowie ściana trójwarstwowa. Zwolennicy, przeciwnicy i ci co już takie ściany zbudowali proszeni są o opinię. Jakby tego było mało, wpadłem dodatkowo na pomysł aby je wybudować z keramzybetonu. Czy ktoś ma pojęcie gdzie znależć sprzedawcę tego wynalazku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus: 3-warstwowa? Osobiscie nie polecalbym, no chyba ze masz troche wiecej pieniedzy i warstwa zewnetrzna bedzie np. z klinkieru lub piaskowca. Osobisicie polecalbym 2warstwowa, lub jesli masz zaufanych murarzy 1warstwowa.

Co do keramzytu to jest np. optiroc http://www.optiroc.pl , leier - http://www.leier.com.pl (centrala w Malborku), termat - http://www.termat.pl. Co do termatu mozesz obejrzec go na budowie Zachara - wyglada naprawde niezle. Ja zastanawiam sie nad stropem z terivy z leiera. Moze ktos bral taki?

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CLARK, ADAMSKI - jesli chodzi o sieci to nie ma z tym juz zadnego problemu. Nie martwcie sie okablowaniem. Ja tam polozylem skretke ale sie zastanawiam czy jak juz zaczne sie bawic w siec lokalna to po prostu nie wejde np. w Wi-Fi. Ceny spadaja a za cene calego kablunku ma sie Access Point i dwie karty sieciowe do PC-ta. Nowe laptopy maja juz wbudowane karty (Centrino), wiec za rok/dwa lata zwykle kable moga nie miec takiego znaczenia :smile:

 

CLARK - jesli chodzi o magazynowanie materialow to nigdzie nie mialem z tym problemu - zawsze trzymali - nawet po kilka miesiecy. Tym wiec sie nie martw. Najwazniejsze to oszczedzanie tych paru zlotych, to tu, to tam. Z tego uzbiera sie na koniec samochod - uwierz...

 

CLARK - powodzenia w studiach. Moze kiedys spotkamy sie tez w pracy :wink:

 

CLARK - styropian przyklejalu u mnie (na fundamentach) na takie bardziej pomazane wzory niz placki (tak 4-5 razy wiecej kleju). Jesli chodzi o siatke, to przykleja sie ja na klej i potem wyrownuje na gladko, a na wszystko smaruje dysperbitem (im wiecej razy - tym droze i bezpieczniej :wink:

 

MARKUS - 3-warstwowa? No, no - ja tam na kasie nie spie. Nie wiem czy jest sens. Przy dzisiejszych technologiach dwuwarstowa oceniam jako optymalna - stosunek cena/jakosc. Choc i sa zwolennicy nawet 1-warstwowych rozwiazan... Ja wybralem porotherm 25 + styro 12. Za kilka lat powiem czy bylo warto. Uwazam osobiscie ze ceramika rulez, ale IMHO technologie sa na tyle wyrownane, ze nie ma to znaczenia dla domu, tylko dla Twojego samopoczucia i portfela. Nic poza tym. Staram sie w takich sprawach stosowac podejscie zdrowo-rozsadkowe. Ludzie nie maja zastrzezen, widzialem jak to wyglada po wybudowaniu, cena mi odpowiada - jedziemy z koksem i sie cieszymy, ze kolejny problem z glowy. Zapominamy o sprawie, wracamy do listy 237 problemow.

 

Pozdrawiam w ten piekny dzien!

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca_V40: jakis czas temu rozwazalem sens kladzenia kabli wlasnie w kontekscie Wi-Fi. Jak na razie pozostaje przy kablu, moze jak sie rzeczywiscie pojawia rozsadne ceny sprzetu Wi-Fi to wowczas sie polasze. Na razie pozostaje skretka.

 

Co do magazynowania towaru w hurtowni - najlepsze rozwiazanie, placi sie zimą mniej, hurtownia ma pieniazki na biezaca dzialalnosc, a kupujacy ma oszczednosci. Liczylem i nie ma banku w ktorym wplacajac w grudniu 10tys. zaoszczedzilbym w tym momencie 1000 zl - roznica w cenie szt. bloczka 24 - 79gr.

Jaca-masz racje, da sie uzbierac na autko :smile: Zwlaszcza jak by sie jeszcze utargowalo sporo z kosztow dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos oszczedzania - na takim pierniczonym styropianie oszczedzilismy ponad 1000PLN. Lekko liczac, na jeszcze kilku rzeczach samymi ostrymi (podkreslam - ostrymi) negocjacjami udalo sie zejsc o jakies 20-30 tysiecy. Pisanie wiec o tym samochodzie to niest zaden nie wiadomo jaki wyczyn. Niejednokrotni potem dowiadywalem sie ze wcale nie mialem najlepszych cen, i mozna by jeszcze na calosci dorzucic lekko dyche :smile:)))

 

Kwestia niestety jest umiejetnosci, samozaparcia i niestety (a moze najwazniejsze) CZASU.

 

Zycze wiec powodzenia

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mi szczena opadla

:0

 

 

musze rozplanowac teraz zakupy tylko zeby mi kasy na biezace prace starczylo. ekipa wchodzi we wtorek (mam nadzieje ze nic sie nie odwlecze) zaraz dzwonie do majstra ile czego wyliczyl i jakie ceny jemu oferuja.

jak myslicie ile beda wstanie zbudowac do 20 czerwca (wychodze w morze).

 

adamski - moze sie orientujesz jak u nich jest z transportem?

czy tu juz kupiles czy moze czekasz zeby kupic wiecej ale taniej? ale czy bede wstanie okreslic potrzebne dodatki do wykonczenia?

 

markus trzy warstwy to spore wyzwanie dla portfela, mozesz blizej okreslic polozenie twojej dzialeczki?

 

~ czy juz powinienem sie zdecydowac na rodzaj komina?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clark jak chłopaki jadą ze ścianami torównocześnie mogą jechać z kominem. Ja mam komin upełnie oddylatowany od ścian więc postawilem go na samym końcu. Zależy także z czego ma być. Jak zwykle pytań jest wiele, lecz jak "twoje" chłopaki mają trochę olejku w głowie to Ci pomogą. A co na to kierownik budowy czy może inspektor nadzoru?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kierownikiem jeszcze nie rozmawialem ale zaczelem sie zastanawiac czy nie zrobic go systemowego. nie wiem jak z ta dylatacja ale wydaje mi sie ze tu tak nie bedzie (i ile wiemo czym pisze).

teraz zaczelem przegladac oferty z dachowkami tak mnie koledzy nakrecili zeby kupowac wczesniej i po malej lekturze nie jestem pewny ruppa sklaniam sie do creatona nie widzialem jeszcze wiekora.

powiedzcie jak to jest z tym nadzorem autorskim przy budowie zawracac sobie glowe czy go olac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clark - jaki nadzór autorski. Co to jest? Wyluzuj. Masz pozwolenie i budujesz chatę. Kto będzi Ci sprawdzał czy ściankę masz tu czy tu.

 

Dzisiaj koleś sprawdza u mnie instalacje a w czwartek wylewki. Mamy już rozprowadzenie ciepła z kominka. Wszystko w podłodze w kanałach. Nieźle to wygląda.

 

Ale pogoda - podobno ma się popsuć pod koniec tygodnia?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clark: co do dachowek - katalogowo licząc m2 Syriusza z RuppCermiki kosztuje jakieś 42 zł. Podobnie wychodzi Roben. Wiekor jest drozszy, nie wspominając juz tych z wysokiej polki czyli np. von Muellera i Creatona (50lat gwarancji). Najlepiej gdybys ksero projektu dachu podrzucil do kilku hurtowni i poprosil o wycene porownawcza dachowek. Przy okazji mozesz wspomniec ze nie masz czasu i niech Ci podesla wyceny (zaznacz ze łącznie z ilościami dachowek branymi pod uwage) na e-mail.

Od dzisiaj Roben jest drozszy o 7% w stosunku do cen z zeszlego tygodnia, tak wiec juz drozej od Robena. Co do wykonania - RuppCermika - trafila w nasze oczekiwania co do wygladu dachu, Roben - nie. Czyli wybor jest prosty. Poza tym pojezdzilismy po okolicy, zatrzymywalismy sie przy nowo wybudowanych domach i pytalismy wlascicieli jaka maja dachowke, jakie byly problemy, itd. Kwestia ogolnego kosztu lezy na pewno w stopniu skomplikowania dachu. My mamy dach 4spadowy, sporo gasiorow, wykonczen.

 

Kodi: zmiana pogody? Brrr, a tak jest fajnie cieplutko :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Przepraszam, ze tak ni z gruszki ni z pietruszki, ale nie za bardzo wiem jak wyslac nowa wiadomosc, ale tylko do grupy Trojmiasto( czy tylko tak jak w tej chwili, przez odpowiedz na czyjas wiadomosc)Chcialem sie przywitac, napisalem cos o sobie, ale jak wyslalem wiadomosc, to znalazla sie ona na glownej stronie Forum. Mam na imie Wojtek i jestem zielonym internista. Jeszcze raz przepraszam (za Zaklocenia) i pozdrawiam Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze raz Wojtek.Dzieki za odpowiedz. Na razie jestem na etapie wyboru projektu. I to jest ekstremalnie trudne. Razem z druga polowa(Katarzyna) przez okres roku bylismy zdecydowani na Zlotokap (Archeton), ale niestety mial kilka brakow, i w tej chwili przymierzamy sie do Domu w Magnoliach 2(z dwuspadowym dachem - Archon+)Musimy sie zdecydowac w przeciagu nastepnego tygodnia, bo chcialbym zlozyc wniosek o pozwolenie na budowe jeszcze przed wakacjami. Rozpoczniemy budowe w przyszlym roku(chyba). Mamy juz dzialke na Wiczlinie. Jesli chodzi o material to na 95% YTONG. No To w zasadzie wszystko. Aha mam jeszcze jedno pytanie: CZy przechodziliscie etap wertowania Muratorow, wycinania artykulow i ich segregowania? Moja kobieta uwaza, ze mi nieszkodliwie odbilo:smile:) nara Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wojtku. Milo ze jestes z nami. Co do wertowania po Muratorach itp. to normalka. Sam sie za glowe lapie bo jestem strasznie monotonny. Tylko budowa i budowa. Mam taka szafeczke i mase czasopism i ciesze sie ze niedlugo sie przeprowadzam bo za diabla nie moge jej zamknac.

 

Twoja luba tez bedzie miala bzika - poczekaj tylko az beda sciany.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...