Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wojtekk: proszę cofnij się w Forum o jakiś rok :smile: Zobaczysz jak ja zamęczałem wszystkich o rady dotyczące wybieranego domku. Nie martw się - wszyscy to przeżywaliśmy, chwile zwątpienia, czy to na pewno ten ... Co do Magnolii to też ją kiedyś oglądałem, bardziej w grę wchodził projekt "Dom pod orzechem II", który jednak także odpadł - za duży, za drogi. Ostatecznie wybraliśmy Manuele z Archipelagu. Tak więc jak widać koleje wyboru projektu są bardzo kręte :razz:.

Ytong? Tez na poczatku chcialem, skonczylo sie na gazobetonie z Osławy, zdecydowanie tańszy, a dokładność też niezła.

 

Czy targi budowlane w Bacie były w tą niedzielę czy będą w następną?

Pozdrawiam

Adamski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi. Chcialbym wrocic do pytania zadanego Tobie na forum kilka dni temu, dotyczacego hydrauliki. Moi rodzice sa akurat na etapie wyboru instalacji i szukaja informacji. Przekazalem im juz adres ktory podales, ale lepiej jak poczytaja cos wiecej. W internetowym poradniku Muratora znalazlem tylko jedna lub dwie firmy.PS. Buduja w Koleczkowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodi_gdynia - pisałeś, że robiłeś rozprowadzenie ciepłego powietrza z kominka pod wylewkami. Czy mógłbyś coś więcej napisać? W jaki sposób zostały ułożone rury (czy na styropianie, np 2cm) Zakładałem, że będę kladł 12cm styropianu a potem 5cm wylewki (dlatego jeżeli zastosowałbym rurę 100 to zostanie jeszcze 2cm. Jaka jest średnica rury rozprowadzającej ciepło? Czy na parterze i piętrze instalacja została zrobiona pod wylewką?

Trochę jest pytań, ale jeżeli mógłbyś na nie odpowiedzieć będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam

 

seba22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam blache bo biedny jestem.

 

Co do instalacji jeœli wirsbo to http://www.organikapropex.pl

inne instalacje nalezy szukac w sieci. Jest tego sporo i po fakcie dowiaduje sie ze sa taki i takie. Jestem jednak juz po wiec po sprawie. Poszukaj kisan, nibco, hepworth, i wiele innych nie pamietam nazw. Zalezy co sie chce - plastik a jesli tak to jaki a moze miedz. W Muratorze jakis czas temu bylo spore porownanie na temat roznych systemow.

 

 

Co do rozprowadzenia powietrza: kolesie robili to w kanalach i tylko na pietrze w wylewce /jestem jeszcze przed wylewkami/. U mnie na pietrze bedzie 5cm styropianu i 5cm wylewki. Rozprowadzenie robi sie przewodami prostokatnymi z blachy u mnie sa to 5x15cm. Z racji tego ze poziom podniesie mi sie o 10 cm wiec dali welne mineralna /specjalna/ gr.2cm od dolu i zboku. Od gory kanal nie jest izolowany wiec bedzie podgrzewal podloge. Strat nie bedzie.

Chyba nie dajesz 12cm styropianu na poddaszu? Na dole nie mam rozprowadzenia no chyba ze chodzi Ci o dporowadzenie pow. do spalania. Mam przewod 6x20xm zakonczony fi12,5cm.

Jesli chcesz zrobic rozprowadzenie w wylewce to zawsze dajesz kanaly prostokatne. Jesli zas chcesz miec wyprowadzenie w suficie na pietrze to okragle, ale wtedy turbina itd.

WSZYSTKIE INSTALACJE MAM PRZED WYLEWKAMI, ABY POTEM WSZYSTKO ZALAC.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi: biedny, niebiedny ... Ty jestes nasz GURU budowlany !!! Nikt nie mial tyle samozaparcia zeby wybudowac swoj dom w calej historii tego Forum. Musze sie przyznac ze ciagle mam spore watpliwosci co do tego czy dam rade wszystko pozalatwiac. Ty nam dajesz dobry przyklad :smile:

Serdecznie pozdrawiam

Adamski

 

PS. Pozwole sobie kiedys wpasc, bardzi interesuje mnie Twoje rozprowadzenie powietrza z kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski z tym guru to przesadzasz, choć faktem jest że muszę mieć dużo więcej zaparcia niż inni. Typowa zależność związana z kasą. Dzięki.

 

Co do wizyty, kiedy masz chęć to wpadaj. Co wiem to CI powiem.

 

Jesli stropy to raczej nie polecam stropu terivy z Segatexu z Szemuda. Ja mam ich strop - niby ok., ale pozostawia wiele do życzenia. Technologia pustaków /cementowo-styropianowe/ kruche to i trzeba bardzo uważać, a do tego ich równość - oddzielny temat. Z drugiej strony mają dobre ceny.

 

Kurcze dzisiaj robioą wylewki z miksokreta. Wreszcie wszystkie rurki i inne duperele znikną. Była też próba ciśnieniowa. Koleś dopompował do 17 atmosfer - lekko przesadził, ale instalacja ani drgnęłą. System dobry - polecam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodi - 12 cm styropianu przewidziałem na parterze. W związku z dość dużymi odlegościami pomieszczeń od kominka, zastanawiałem się jak można rozprowadzić tam ciepłe powietrze. Słyszałem opinię, że wentylator głośno pracuje. Moze ktoś ma jakieś doświadczenia w tej sprawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba - jeśli zatem masz daleko oddalone pomieszczenia na piętrze /mówią że maks. 4-5m w poziomie / to obawiam się że pozostaje Ci turbina. dajesz wtedy gdzieś w kanałach wentylacyjnych itp. rury ocieplone spiro na poddasze i tam rozprowadzasz bez ograniczen w poziomie. jeśli przewidujesz podwieszane sufity na parterze albo inną zabudowę to można kanały puścić po suficie i potem je zabudować.

Wpadnij do mnie to zobaczysz jak się sprawy mają.

Pzodrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, działa. To teraz się przywitam po długiej nieobecności. TO JA - MATKA POLKA :D Witam również wszystkich nowych trójmiastowiczów - nowych oczywiście dla mnie.

I od razu z grubej rury - słońce pali, pogoda prześliczna więc na co czekamy ze spotkaniem grilowym???

A w niedzielę w BATcie jest Kiermasz wiedzy budowlanej więc może by się tak umówić na jakąś konkretną godzinkę po głosowaniu unijnym? :wink: Kiermasz polecam - byliśmy z Sebą w zeszłym roku i było więcej niż na targach wiosennych.

Teraz wracam do nadrabiania zaległości forumowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kodi.

Orientujesz się może, w którym miejscu dokładnie jest ten wentylator. Od jutro wykonywane są u mnie tynki a chciałbym jeszcze doprowadzić kabel zasilający do wentylatora. Nie wiem czy może to być "zwykły" kabel czy może, ze względu na wysoką temperaturę, o lepszej izolacji.

 

Pozdrawiam

 

seba22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mama Ewa i wszyscy pozostali

 

Jestem jak najbardziej za wspólnym grilem tylko nad terminami od dawna nie panuję

 

Jaca! nasza psina jest po Labradorze z "domieszką" sąsiada sznaucera. Za to ja z zasady psów/kotów nie kupuję Labradory jako takie sa chyba najbardziej podatne na naukę , oj poswięcamy naszej minimum poza tym są świetnymi pływakami i lubia zabawy w wodzie np skaczą do wody z wysokości co już nie kazdy pies lubi, nie szczekaja dużo i jazgotliwie i sa bardzo towarzyskie nawet za bardzo bo mieliśmy problem z zostawianiem jej samej.

Aktualnie jakby co znajomym obrodziło 11 owczarków :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich.

 

Ja jeszcze raz w temacie sciany trójwarstwowej. :o No bo jak to jest, ze Wy na mój pomysl gremialnie oznajmiacie ze mam za duzo kasy, a w styczniowym numerze MURATORA byl artykul z zestawieniem cen budowy scian 1, 2 i 3-warstwowych z róznych materialów i tam 3-warstwowa wychodzila po takich samych kosztach jak 2, a w przypadku 3-warstwowej z keramzybetonu to calkowicie bila wszelkie pozostale /20% taniej/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mama Ewa i wszyscy pozostali

 

Jestem jak najbardziej za wspólnym grilem tylko nad terminami od dawna nie panuję

 

Jaca! nasza psina jest po Labradorze z "domieszką" sąsiada sznaucera. Za to ja z zasady psów/kotów nie kupuję Labradory jako takie sa chyba najbardziej podatne na naukę , oj poswięcamy naszej minimum poza tym są świetnymi pływakami i lubia zabawy w wodzie np skaczą do wody z wysokości co już nie kazdy pies lubi, nie szczekaja dużo i jazgotliwie i sa bardzo towarzyskie nawet za bardzo bo mieliśmy problem z zostawianiem jej samej.

Aktualnie jakby co znajomym obrodziło 11 owczarków :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INSTALACJE - ciekawy temat - u mnie chlopaki zastosowali system Rehau'a, ale taka wersje Low-End (Raubasic). Jest to o jakies 30% tansze od podstawowego i jak widzialem robi sie go banalnie. Trzeba miec tylko zaciskarki (Kodi jak wiemy pozyczyl, wiec da sie). U mnie proba byla na ok. 6Atm bo tak przewiduje wlasnie ten system.

 

WIEKOR - to ja mam wiekora, nie Kodi. Jakby co zapraszam.

 

SEBA - jak masz wieksze odleglosci, i do tego na tym samym poziomie co kominek, to grawitacyjnie nie pojedzie. Musisz na pewno myslec o wspomaganiu. Widzialem w akcji takie male wentylatorki z regulacja obrotow wzgl. temperatury i wydaje mi sie ze ich slychac nie bylo. Pewnie jak ze wszystkim, sa tansze i drozsze, oraz lepsze i gorsze (nie zawsze w parze).Taki wentylatorek mozna zainstalowac np. pod kominkiem i wpycha on powietrze do gory (to omiata wymiennik i wali w rury) albo kanalowe (wiecej malych, jeden duzy, temat rzeka).

 

EWO - pomysl zacny. My z zonka i pociechami na pewno bedziemy. Moze cos sie da tanio kupic (np. tynk....).

 

NOWI - w ramach odstresowania polecam lekture od poczatku. Zobaczyci ile problemow mial kazdy, i dolozcie sobie 100xtyle zupelnie nie poruszanych na forum...

 

Hi, Hi ale sie pozmienialo - pare ciekawych funkcjonalnosci jest, ale jak dziala to nie wiadomo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...