Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

:D Wszystkim forumowiczom trójmiejskim życzę zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt i duuuużo jajek - aby były siły do dalszej budowy :wink:

 

 

Mam jeszcze pytanko- jakiś czas temu ktoś na forum polecał p.Eugeniusza Lis do wykonania pokrycia dachowego ale nie pamiętam kto :roll: - czy nadal go poleca i czy ktoś jeszcze może z nim współpracował??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam !

 

Mam następujące pytanie. Posiadam działkę , projekt, zgodę na budowę i załatwione wszystkie niezbędne formalności. W przyszłym tygodniu geodeta ma wytyczać budynek. W planie zagospodarowania jest zapis iż dom musi stać minimum 7 m od granicy działki (to będzie front domu od strony drogi). Byłem dziś na działce i mimo paru prób ciagle mi wychodziło ,że róg domu będzie ok 6 m od granicy (w planie ma być siedem). Co będzie jeżeli geodeta to potwierdzi ? Nie będę mógł budować ? mimo zgody na budowe ? Od razu zaznaczam iż domu nie ma inne możliwości osadowienia budynku, nie ma się już gdzie przesuwać z dala od feralnej granicy. Może ktoś mi podpowiedzieć jak to sie skończy ?

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam następujące pytanie. Posiadam działkę , projekt, zgodę na budowę i załatwione wszystkie niezbędne formalności. W przyszłym tygodniu geodeta ma wytyczać budynek. W planie zagospodarowania jest zapis iż dom musi stać minimum 7 m od granicy działki (to będzie front domu od strony drogi). Byłem dziś na działce i mimo paru prób ciagle mi wychodziło ,że róg domu będzie ok 6 m od granicy (w planie ma być siedem). Co będzie jeżeli geodeta to potwierdzi ? Nie będę mógł budować ? mimo zgody na budowe ? Od razu zaznaczam iż domu nie ma inne możliwości osadowienia budynku, nie ma się już gdzie przesuwać z dala od feralnej granicy. Może ktoś mi podpowiedzieć jak to sie skończy ?

 

Michał

 

Po pierwsze wydaje mi sie ze zle odczytales warunki zabudowy nie minimum a maximum 7 m od granicy (musisz sie dopytac bo to dziwny zapis) po drugie nie powinienes dostac pozwolenia na budowe jakbys mial niezgodne parametry zagospodarowania dzialki (dokladny rysunek z odleglosciami i usytuowaniem domu) ze stanem rzeczywistym. Wiec jesli dostales pozwolenie to albo urzednik nie dopatrzyl sie (chociaz wlasnie na to zwaracaja uwage) albo ty zle odczytales warunki zabudowy.

W moich warunkach jest maximum 8 metrow od granicy dzialki ale nie mniej niz 4.

Powinens zapytac sie albo w urzedzie albo kierownika budowy jezeli takowego posiadasz. Moze byc tez zapis ktory moze byc okreslony w dokladniejszych warunkach zabudowy dostepnych w urzedzie ze odstepstwo od lini zabudowy nie moze byc wieksze niz 2 metry od glownej linii zabudowy wtedy wszystko w porzadku budynek mozna przemieszczac do przodu i tylu z 2 metrowa rozbierznoscia czyli mozna umiesci go na odleglosci 5 m od granicy jaki 9 metrow od granicy zabudowy

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Czy ktoś z Was miał doczynienia z oknami z Gdyńskiej Fabryki Okien Boshor. Przymierzam się do kupna ich do domu ale jak ktoś ma jakieś doświadczenia z nimi będę wdzięczny za info. Cena jest ok. i jakość na pierwszy rzut oka też nie odbiega od droższych oferentów. Ciekawe jak się sprawują w trakcie użytkowania...

Oj uważałbym na tą firmę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Więcej możesz poczytać w wątku TRÓJMIASTO - Czarna lista wykonawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wydaje mi sie ze zle odczytales warunki zabudowy nie minimum a maximum 7 m od granicy (musisz sie dopytac bo to dziwny zapis)

 

Ja miałem zapis w warunkach zabudowy "minimum 8m. od granicy działki od strony drogi". Więc chyba kolega dobrze odczytał. A jeżeli urząd się zgodził to nie widzę przeszkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam jeszcze pytanko- jakiś czas temu ktoś na forum polecał p.Eugeniusza Lis do wykonania pokrycia dachowego ale nie pamiętam kto :roll: - czy nadal go poleca i czy ktoś jeszcze może z nim współpracował??

 

Wydaje mi się, że Docent go polecał, ale pewności nie mam - skopiowałam wpis z 26 stycznia 2004, ale bez nika osoby polecającej. Masz datę, jak chce ci się sprawdzać to znajdziesz 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc chyba kolega dobrze odczytał. A jeżeli urząd się zgodził to nie widzę przeszkód.

 

Działka jest narożna. W planie zagospodarowania przestrzennego jest zapis iż odległość między budynkiem a granicą działki od strony drogi to minimum 7 m. Architekt który umieszczał budynek w planie działki wcisnął go na styk, więc faktycznie urząd wydał zgodę na budowę która "teoretycznie" zgadza się z warunkami zagospodarowania. W praktyce to wygląda tak że się nie zmieści. A nie zmieści się bo wg. mnie jedna z granic jest przesunięta o około 70 cm. Wg planów ta granica powinna mieć 25 m a ma ok 24m i 30 cm. Mój przyszły wybudowany już sąsiad chyba nieznacznie przesunął sobie płotek. W wyniku tego róg domu będzie ok 1 m poza granicą wyznaczoną przez urząd. Czy jeśli faktycznie sąsiad przesunął granicę to jak to wymierzy geodeta ? wg granic faktycznych czy teoretycznych geodezyjnych ?

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc chyba kolega dobrze odczytał. A jeżeli urząd się zgodził to nie widzę przeszkód.

 

Działka jest narożna. W planie zagospodarowania przestrzennego jest zapis iż odległość między budynkiem a granicą działki od strony drogi to minimum 7 m. Architekt który umieszczał budynek w planie działki wcisnął go na styk, więc faktycznie urząd wydał zgodę na budowę która "teoretycznie" zgadza się z warunkami zagospodarowania. W praktyce to wygląda tak że się nie zmieści. A nie zmieści się bo wg. mnie jedna z granic jest przesunięta o około 70 cm. Wg planów ta granica powinna mieć 25 m a ma ok 24m i 30 cm. Mój przyszły wybudowany już sąsiad chyba nieznacznie przesunął sobie płotek. W wyniku tego róg domu będzie ok 1 m poza granicą wyznaczoną przez urząd. Czy jeśli faktycznie sąsiad przesunął granicę to jak to wymierzy geodeta ? wg granic faktycznych czy teoretycznych geodezyjnych ?

 

Michał

 

??????? :o Jak to sąsiad "przesunał sobie"? Weź geodetę i niech wyznaczy granice. Dom stawiaj w odległościach geodezyjnych a sąsiadowi każ przeuwać płot. W końcu zabrał Twoją ziemię. Jeżeli wg. planów dom sie mieści to musi mieścić się w rzeczywistości. Nie może byc inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Czy ktoś z Was miał doczynienia z oknami z Gdyńskiej Fabryki Okien Boshor. Przymierzam się do kupna ich do domu ale jak ktoś ma jakieś doświadczenia z nimi będę wdzięczny za info. Cena jest ok. i jakość na pierwszy rzut oka też nie odbiega od droższych oferentów. Ciekawe jak się sprawują w trakcie użytkowania...

Oj uważałbym na tą firmę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Więcej możesz poczytać w wątku TRÓJMIASTO - Czarna lista wykonawców.

 

 

Dzięki za ostrzeżenie - firma była z polecenia jako jedna z najlepszych w Trójmieście. Chyba poszukam jeszcze innej.

 

pozdrwiam

 

Michu_Gdynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po świętach i wielkim obżarstwie -przynajmniej w moim przypadku.

Mam pytanko o kogoś lub firmę od kominków. Chodzi mi o wykponanie obudowy kominka + rozprowadzenie powietrza (ewentualnie). Ważna oczywiście jets cena i jakosc obsługi. Prośba o sprawdzone namiary.

 

pozdrowionko

 

Michu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ekipy do budowy stanu surowego. Zastanawiam się dlaczego nikt nie chce polecić swoich wykonawców. Czyżby było aż tak źle z jakością robót. Chciałabym zacząć w czerwcu lub lipcu, ale nie mam jeszcze pozwolenia (ma być niedługo) i nie mam ekipy. Jak myślicie czy będę miała szansę znaleźć kogoś solidnego tak w ostatniej chwili. A może znacie kogoś takiego (sprawdzony, solidny i wolny).

 

 

I jeszcze jedno pytanie. Czy warto budować studnię (taką kopaną) jak jest woda z wodociągów (podlewanie ogródka, woda na budowę)? . Jak sądzicie czy to się opłaca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może znacie kogoś takiego (sprawdzony, solidny i wolny).

 

 

 

Szukasz wykonawcy, czy męża? :p

Chociaż w obu przypadkach powiem Ci, że jak solidny i sprawdzony to już napewno nie wolny. :D :D :D

 

Niestety prawda. Na czerwiec to cieńko widzę.

 

A poza tym dlaczego piszesz, że nikt nie chce polecić swoich wykonawców? Wielokrotnie namiary pojawiały się na tym forum. Próbowałaś którykolwiek z nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję wykonawcy fundamentu/podmurówki ogrodzenia. Do zrobienia jest wykop (ok. 20 m), szalowanie (własność wykonawcy), osadzenie segmentów (we współpracy z wykonawcą ogrodzenia – warunek konieczny), zazbrojenie, zalanie szalunków betonem (dostawa betonu w gestii wykonawcy).

Praca zdawałoby się trywialna, ale nie sądziłem, że ze znalezieniem chętnego do takiej roboty mogą być jakiekolwiek kłopoty. A są.

Miejsce prac: Gdańsk – Suchanino. Termin: do uzgodnienia (w domyśle niezadługo).

 

Możecie kogoś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne ekipy są polecane, ale najrzadziej te do budowy stanu surowego. Z powodu braku pozwolenia dopiero zaczynam szukać. Liczę jednak na namiary od was (jakoś trzeba szukać). Mam nadzieję, że jednak kogoś znajdę.

 

 

Męża już mam (sprawdzony, solidny, zajęty do tego stopnia, że ja muszę interesować się budową :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...