Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

.... a w styczniowym numerze MURATORA byl artykul z zestawieniem cen .

 

MARKUS - jak to Ci powiedziec. Troche niepolitycznie na forum wlasnie muratora, ale nie wierzylbym we wszystko co odnosnie cen i producentow pisze Murator (i zreszta kazde inne pismo). Polecam policzenie sobie kosztow materialow i robocizny dla kazdego interesujacego rodzaju - nawet z grubsza. To lepiej daje do myslenia.

 

Jaca_kilka_razy_sie_zdziwil_patrzac_na_zestawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

TO JA DOCENT - oj nie było mnie tutaj długo - prawie godzinę czytałem strony od mojej ostatniej odsłony - powód prosty, bo nie miałem stałego łącza - ALE OD GODZ. 12.35 DNIA DZISIEJSZEGO WRESZCIE JE MAM I BĘDĘ TUTAJ CODZIENNIE jak tylko pozwoli na to czas.

Obecnie ciągle jestem w trakcie oczekiwania na WZ, ale pod koniec czerwca w końcu będę je miał tak więc z budową ruszę najprawdopodobnie we wrześniu.

 

BENICIO - podawałeś mi cenę bloczków z OSŁAWY po 5,10 za wymiar 14x24x59 to chyba jest za drogo jak za ten wymiar ( chyba była drobna pomyłka. Podaj hurtownię gdzie się zaopatrywałeś.

 

ZACHAR - wspominałeś wcześniej o namiarze na przedstawiciela z OSŁAWY - jeśli możesz to podaj je na forum - będę wdzięczny.

 

 

 

Może ktoś z forumowiczów jest zorientowany, czy pieniądze wycofane z Kasy mieszkaniowej można wydawać przed uzyskaniem pozwolenia na budowę - chodzi mi o to czy US nie będzie tego kwestionował.

 

Co do spotkania na targach to proponuję np. godz. 13.00 przed wejściem z muratorem w ręku jako zna rozpoznawczy - a może ktoś ma inne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale namnożyło się postów.

Co do ścian trójwarstwowych - to niech mi nikt nie mówi że taka ściana jest tańsza jak dwuwarstwowa. Prawda jest taka gazobeton 24 + 12 styropianu - jest najtańszą ścianą i niech nikt nie zamydla oczu. Sprawa ścian w Muratorze odbiła się szerokim echem związku z nieścisłościami.

 

Co do turbiny - nie mam pojęcia jaki kabel. Nie przypuszczam aby miał byc szczególnie izolowany. Jeśli jest to typowa turbina to umieszczasz ją na "stychu". Do turbiny dochodzi 1 bądź więcej rur spiro a od turbiny rozchodzi się na pokoje. Dobrze jest jeśli turbina jest w pionie nad kominkiem czyli nad przewodem którym dystrytbuowane jest ciepłe powietrze w pionie.

 

Jestem już po wylewkach. Dobrze że nie robiłem tego sam. Za 1500zł mam wyleweczki marzenie. Ładnie zatarte jak lustro. Wczoraj robili więc dzisiaj stane własną nogą na nie.

 

CO DO SPOTKANIA W BACIE. BĘDĘ Z ŻONĄ NA 100%. MOGE MIEC MURATORA PRZY SOBIE. CZEŚĆ OSÓB ZNAM WIĘC NIE BĘDZIE PROBLEMU, RESZTA NIECH MA JAKIS "SYMBOL" PRZY SOBIE.

 

Interesuje mnie cena wełny. Wiecie może o jakis promocjach?

 

Pozdrawiam i witam Ewę po latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po przerwie niestety egzaminy mnie gonia a i na budowie robota ruszyla dzis zostaly zalane lawy - nie wiem czy to normalne ale wydaje mi sie ze czegos ekipa murarska moze nie miec i bez przerwy im zawracam glowe czy to czy tamto.

 

przepraszam za pomylke z dachowkami i wznawiam prosbe o adres na priv gdzie moge zobaczyc dachoweczki.

 

chetnie bym wpadl w niedziele ale egzamin. chyba ze?

 

ludzie kochani pare dni temu mialem strone z kominami systemowymi a teraz za nic nie moge jej znalezc pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

zamawiam maly deszscz od dzis przez pare dni.

 

kodi kierownik tez mowi ze strom z szemud jest marny ale bylem zobaczyc strop leiera i moze nie uwierzysz ale widzialem belke w ksztalcie luku, w szemudach mi wyliczyli 2600 z chaczykiem za strop wiec sklaniam sie na nich. w przyszlym tygodniu jestem umowiony w sprawie instalacji plastikowej tak jak rekomendowles - zobaczymy.

 

czy cena 530 za m3 drzewa konstrukcyjnego to wiele czy za duzo? (w cene wliczono zabezpieczenie).

 

pozdrowka dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po przerwie niestety egzaminy mnie gonia a i na budowie robota ruszyla dzis zostaly zalane lawy - nie wiem czy to normalne ale wydaje mi sie ze czegos ekipa murarska moze nie miec i bez przerwy im zawracam glowe czy to czy tamto.

 

przepraszam za pomylke z dachowkami i wznawiam prosbe o adres na priv gdzie moge zobaczyc dachoweczki.

 

chetnie bym wpadl w niedziele ale egzamin. chyba ze?

 

ludzie kochani pare dni temu mialem strone z kominami systemowymi a teraz za nic nie moge jej znalezc pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

zamawiam maly deszscz od dzis przez pare dni.

 

kodi kierownik tez mowi ze strom z szemud jest marny ale bylem zobaczyc strop leiera i moze nie uwierzysz ale widzialem belke w ksztalcie luku, w szemudach mi wyliczyli 2600 z chaczykiem za strop wiec sklaniam sie na nich. w przyszlym tygodniu jestem umowiony w sprawie instalacji plastikowej tak jak rekomendowles - zobaczymy.

 

czy cena 530 za m3 drzewa konstrukcyjnego to wiele czy za duzo? (w cene wliczono zabezpieczenie).

 

pozdrowka dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clark - deszcze pewnie będą /lepiej za szybko o nie nie wołaj/. Ja dla odmiany maiłem potworną ulewę jak zalewałem ławy. też tragedia. Takie słonce to też nic przyjemnego, no chyba że siedzisz pod parasolem i spijasz browar. ja niestety dymałem z bloczkami betonowymi i pamiętam że dziennie spijałem chyba z 5 litrów wody mineralnej.

 

530zł za drzewo to bardzo dobra cena. Kwestia transportu? Oby to drzewko było wartościowe. Skąd je będziesz miał.?

 

Postarajcie się być w Bacie. Pogadamy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CLARK - napisz do mnie jak jestes zainteresowany Wiekorem. A jesli chodzi o strop to sie nie wypowiadam bo zmienilem terive na lany ;-) A propos drewna. Nie zawsze oplaca sie patrzyc na cene. Ja tam bym raczej polegal na opiniach ludzi, ktorzy brali z danych miejsc. U mnie np. cena byla znacznie wyzsza (ok. 570/m3 bez impregnacji), ale drewno byly po prostu przepiekne. Nie czulem wcale, ze przeplacilem.

 

Ale pogpda :) A Telekompromitacja Polska SA zafundowala mi awarie telefonu w Baninie. Mozna sie dodzwonic a nie mozna wyjsc "na miasto".

 

Echhhh zycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CLARK - nie martw sie. Nasz domek tez byl maniuni i szczerze Ci powiem, ze ciagle sie zmniejsza - zobaczysz jak postawisz sciany, potem jeszcze dzialowki! A w ogole to jak zrobisz wylewki i podwiesisz sufity, i beda ciemne tynki. KLAUSTROFOBIA!!!!

 

Ale potem malowanko i chata rosnie. Glowa do gory - w mieszkaniu mamy 41,9 i sie miescimy to w domu sie nie zmiescimy?

 

Pozdrawiam

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mało się odzywam bo w robocie praca :wink: a w domu mnie prawie nie ma bo budowa .. ale witam i pozdrawiam po przerwie Ewę -jak maluszek? Kodi - potrzebuję namiary na ekipę od wylewek - możesz podać jakie masz po nich wrażenia , jak wyszło cenowo i co zrobili? Jeżeli chodzi o dachy to zapraszam do siebie na Robena :) . Jestem na etapie tynków wewnętrznych gipsowych i powiem szczerze - zrobili dwa pokoje jak na razie ale jak sprawdziłem czy równo to wyszło na całej ścianie 1mm różnicy! Rewelacja - tak dokładnej i porządnej ekipy to jeszcze nie miałem. Chociaż trzeba przyznać , że chwalą murarzy za proste ściany i zachowane kąty. Tynku na razie wyszło mniej niż 10Kg na 1m2.

Jeżeli chodzi o wymiary - na etapie ław jest malutki - jak są ściany jest przestronny ale jak są tynki robi się akurat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca dobrze prawi. My mamy malutki domek. Taki 9x9m. Jak wylałem ławy to się załamałem. Jak postawiłem ściany fundamentowe to było juz totalne dobicie. Wszyscy jednak mówi. Chłopie wyluzuj. To tylko złudzenie. Teraz chałupka z zewnątrz dalej jest mała, ale wew. można jeździć na rowerze.

 

Co do drewna to ja płaciłem 600zł i też byłem zadowolony. Z drugiej strony ile tego drzewa potrzeba. 6m3 a może 10m3 nie są to powalające kwoty zaoszczędzone. Skąd je będziesz brał - może znamy ten tartak. Widziałeś ich drewno na sprzedaż?

 

Clark - za balchę + wszystki dodatki /pasy nadrynnowe, gąsiory, wiatrownice,wkręty/ dałem równo 5000zł. Mam 160m2 dachu, ale blachy musiałem kupić 185m. Zakłady i te sprawy. W porównaniu z dachówką koszt o 50% tańszy. Wszystko zależy od finansów.

 

No i co wykrakałeś deszcz. Może nie na długo?

 

LUDZIE CO Z TYM BATEM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Kodi: wczoraj bylem przejazdem w Baninie. Szkoda ze nie mialem nr telefonu do Ciebie bo bym zadzwonil i mielibysmy okazje sie wreszcie spotkac. Nie myslalem ze Banino jest takie duze :-)

Co do niedzieli to postaram sie byc. Targi zaczynaja sie o 10:00. Docent wspominal o spotkaniu o 13:00 przed wejsciem z Muratorem w reku. Nie wiem czy o 13:00 bede jeszcze w Bacie (wszystko zalezy od tego czy zostawie coreczke u tesciow i na jak dlugo). Moze by tak o 12:00 ?

Dajcie znac co myslicie o tej godzinie?

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski - mi tam pasuje i 12.00. Jak znam życie to będę ok. 11.00. Sporo sobie obiecuję po tym kiermaszu, choć jak zobaczyłem w dzisiejszej gazecie promocję na wełnę Isover to kolesie wychodzą na Amatorów. W pępowie mam o 10gr. tańszą, a tu wołąja dumnie promocja - takie ceny za rok. Ten BAT to dziadostwo.

Tak czy inaczej będę. Mój nr tel .606-701-346. Jutro będę cały dzień zapraszam.

 

 

Zachar - witam po przerwie. Wczoraj już stąpałem po świeżych wylewkach. Jak dla mnie bomba. Co prawda nie chodziłem z poziomicą, ale widziałem jak oni to poziomują więc nie mam podstaw się martwić. Robią bardzo dobrze jak dla mnie. Najpierw koles wyznaczył punkty odniesienia, tak aby zgadzały się wys. między drzwiami, schodami itp. Potem poszły wylewki z miksokreta - masa jak mokra ziemia. Potem koleś sciąga łatą i ostatni zaciera zacieraczką na lustro. Na jedną maszynę 2 wiadra wody i 50kg cementu - daje to coś ok. 3 taczek. Są zatem bardzo mocne i mają bardzo mało wilgoci. Całość jest wręcz czarna - jak wyschnie kolor pewnie wyblaknie. Jak się wchodzi do domu to nie czuć wilgoci. Mam nadzieję, że szybko wyschną. Nic nie mam polewać i nie mam nic z nią robić. Zapomniałem im powiedzieć o dylatacjach, ale wpadam na działkę a wszystkie pomieszczenia sa oddylatowane. Nie dość że dobrze robią to jeszcze myślą.

 

Co do ceny pisałem w dzienniku.

8zł/m2 robocizna + materiały mnie wyniosły jakieś 6zł/m2. W sumie 14zł.

 

Namiary to: Kazimierz Wicki 684-91-27 lub 0693-379-089. Powołaj się na mnie. Jakchcesz je zobaczyć to wiesz gdzie mnie znaleźć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVO - dzięki za sprostowanie.

BENICIO - możebędziesz w niedzielę na działce - chętnie bym się spotkał, a może także będziesz na targach.

 

 

Co do godz. 12.00 jestem za - tym bardziej, że zamierzałem tam wdepnąć dużo wcześniej.

 

KODI - co do wylewek to jak Ci wcześniej wspominałem, sąsiedzi z Banina płacili coś ok. 10 - 11 zł za m kw. razem z materiałem - jak na moje oko były bardzo równo położone i odpowiednio powyschnięciu oddylatowane ( ale jak wspomniałeś nie są to powalające koszty)

 

CZEKAM NA KONTAKT DO PRZEDSTAWICIELA Z OSŁAWY - JEŚLI OCZYWIŚCIE MOŻNA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze napisałem się ,a nic nie poszło na stronę. Ogólnie dzięki za odp. na moje posty.

 

Jeśli chodzi o spotkanie także jestem za godz. 12.00 tymbardziej , że i tak zamierzałem tam być wcześniej.

 

 

BENICIO - może także byś się zjawił i razem pojechalibyśmy do Banina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...