Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

przepraszamy, że tak wtrącamy się w Wasze dyskuje, ale potrzebujemy pomocy.

POTRZEBNA JEST GRUPA KRWI A Rh- (minus).

JEŻELI KTOŚ MÓGŁBY POMOC - BĘDZIEMY BARDZO WDZIĘCZNI.

CHĘTNYCH PROSZĘ O ODDANIE KRWI W STACJI KRWIODAWSTWA W GDAŃSKU PRZY UL.HOENE - WROŃSKIEGO (KOŁO AKADEMII MEDYCZNEJ) NA HASŁO "TERESA CZYŻEWSKA".

 

DZIĘKI,

Hej, miło by było bys napisała cos wiecej. Prawde mówiac Twoj post, to tak nie bardzo zacheca

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Słuchajcie, planuje zakupic folie, tzn nie folie ale taki patent do oczka wodnego. ktos bedzie robił u siebie i byłby zainteresowany?Moze da rade jakas lepsza cene uzyskac?

 

a może dno wyłożyć gliną? folia w końcu się rozerwie, u moich teśców np raz wlazł w oczko pies :D ... ale oni mieli jakąś lipną folię

A, swoja droga miałam zapytac jak kostka?Zadowoleni jestescie?

 

kostka pierwsza klasa :) cała okolica wybałusza gały z podziwu ;)

Witam, jestem nowy w tym towarzystwie ale uważnie prześledziłem większą część tego forum i wyławiam potencjalnych dostawców materiałów i usług. Możesz napisać trochę więcej co to za cud kostka i skąd? Czy to z tego Kostbetu?

Nie wiem, czy z Kostbetu, ale zakład produkcyjny jest w Miszewku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wzielismy kredyt w Millennium, wydaje mi sie ze w momencie kiedy podejmowalismy decyzje mieli najlepsza oferte (bynajmniej na taka wygladala), nie mam pojecia jak to jest obecnie.

 

Jezeli chodzi o obsluge to czegos gorszego jeszcze w zyciu nie widzialem, odradzam odzial "centrum kredytow hipotecznych we wrzecszczu". Caly proces od momentu podpisania wniosku i zlozeniu kompletu dokumentow do wyplaty mial trwac 2 tygodnie, bralismy na to poprawke, (choc kilka lat temu jak bralismy kredyt w pko bp, to sie zmiescili) wyoprazcie sobie ze trwalo to 7,5 tygodnia i to po wielkich naciskach. Po ponad miesiacu oczekiwania i kolejnym zapewnieniu pana "doradcy" "dzisiaj badz jutro rano bedzie decyzja" i kolejnym naszym telefonie odezwala sie poczta glosowa ze nasz pan "doradca poszedl na urlop :evil: :evil: :evil:

 

Zalamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczoznawca był nam potrzebny do wyceny działki i domu który ma na niej powstać. Tak sobie życzy Fortis Bank. Wiem, że większoś banków tego nie wymaga. Mieliśmy u nich brać kredyt, ale teraz to nie wiem. Oprocentowanie 2,85 (marża 1,3+LIBOR 6M). Mamy troszkę ograniczony wybór, bo współkredytobiorcami będą moi rodzice (mają po 50 lat) i czesto są ograniczenia wiekowe, np w millenium tylko do 70 r.ż. A musimy wziąć rodziców, bo nie mamy zdolności (2 dzieci, a ja jestem na wychowawczym do września). W większości banków jest też obowiązkowe ubezp. na życie i to mnie wkurza, bo to ubezp. praktycznie nic nie daje.

Cały czas zastanawiam się i analizuję.

I w tej chwili wygrywa GE. Jestem w posiadaniu tajemniczego pomarańczowego certyfikatu :wink: wydanego przez ów bank, który gwarantuje zero jakichkolwiek opłat, ba dodatkowo bank pokrywa koszt wpisu hipoteki i przez 2 lata opłaca ubezp. nieruchomości.

Jedyne co mnie powstrzymuje przed natychmiastowwym złożeniem wniosku to niejasne dla mnie zasady oprocentowania. Niby marża+LIBOR, ale ten LIBOR jakiś dziwny, nie jak wszędzie 1,55 tylko 1,09 i nikt mi dotąd jasno nie odpowiedział dlaczego tak.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Pogadam z kumpela chciala kotka;-)tzn kocura

 

Gosia@ byłoby super :) czekam na wieści. A kociak jest przesłodki, widziałam go wczoraj, wygląda na to, że taki mały rozrabiaka z niego wyrośnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań

1. Czy ktoś może mi polecić jakąś firmę robiącą projekty przyłączy gazowych

 

Klawiter bezapelacyjnie najtańszy 250 zl za projekt tel. 058 6829389

2. Wykonawcę ww. w obrębie działania spółki gazowej Gdańsk

Atom 058 691 70 11

4. Jakie okna, drzwi i brama garażowa, gdzie za ile itp. Cos słyszałem o firmie VIVIen z Tczewa, moja żona chciałaby okna z M&S’u , montaż i zamówienie – ekipa z gdańska na Jankiela. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi firmami.

Okna mam z Elbląskiej Fabryki Okiennej zamawiane i montowane przez ekipę Zielińskiego, polecanego na forum, drzwi też od niego - zdaje się Veka. Bramy na razie nie mamy, jak znajdziesz ciekawą ofetę to chętnie poznam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tak off topic, ale może akurat tutaj ktoś z budujących zainteresuje się... Dwa 6 tygodniowe kociaki poszukują dobrych domów - najlepiej w okolicach 3miasta. Miały zostać uśpione, zostały uratowane i w łazience rodziców znajomego odchowane. Oto one:

 

http://foto.onet.pl/upload/41/48/_601391_n.jpg

 

http://foto.onet.pl/upload/24/37/_601392_n.jpg

 

No komu....(ta szara to dziewczynka) :)

Śliczne są, sama bym chciała ale jeszcze nie teraz :( Zapytam rodziców, bo coś wspominali o kocie, chyba już dojrzeli do nowego bo poprzedniego im ukradli:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczoznawca był nam potrzebny do wyceny działki i domu który ma na niej powstać. Tak sobie życzy Fortis Bank. Wiem, że większoś banków tego nie wymaga. Mieliśmy u nich brać kredyt, ale teraz to nie wiem. Oprocentowanie 2,85 (marża 1,3+LIBOR 6M). Mamy troszkę ograniczony wybór, bo współkredytobiorcami będą moi rodzice (mają po 50 lat) i czesto są ograniczenia wiekowe, np w millenium tylko do 70 r.ż. A musimy wziąć rodziców, bo nie mamy zdolności (2 dzieci, a ja jestem na wychowawczym do września). W większości banków jest też obowiązkowe ubezp. na życie i to mnie wkurza, bo to ubezp. praktycznie nic nie daje.

Cały czas zastanawiam się i analizuję.

I w tej chwili wygrywa GE. Jestem w posiadaniu tajemniczego pomarańczowego certyfikatu :wink: wydanego przez ów bank, który gwarantuje zero jakichkolwiek opłat, ba dodatkowo bank pokrywa koszt wpisu hipoteki i przez 2 lata opłaca ubezp. nieruchomości.

Jedyne co mnie powstrzymuje przed natychmiastowwym złożeniem wniosku to niejasne dla mnie zasady oprocentowania. Niby marża+LIBOR, ale ten LIBOR jakiś dziwny, nie jak wszędzie 1,55 tylko 1,09 i nikt mi dotąd jasno nie odpowiedział dlaczego tak.

Pozdrawiam

 

 

W Millennium prowizja za przyznanie kredytu wynosi 1%, oprocentowanie kredytu 2,5% - do negocjacji. W tej chwili w banku jest promocja i nie ponosi się kosztów wyceny przez rzeczoznawcę. Niestety trzeba dokonać ubezpieczenia na życie, na sumę kredytu - wynosi to 42 zł miesięcznie oraz trzeba ubezpieczyć dom w budowie - 19 zł miesięcznie. Millennium ma podpisaną umowę o współpracę z PZU, ale można dokonać ubezpieczenia we włąsnym zakresie. Do momentu dokonania wpisu hipoteki w księdze wieczystej (na wpis czeka się ok pół roku) trzeba dokonać ubezpieczenia kredytu - 140 zł miesięcznie ale jest alternatywa - zamiast ubezpieczenia wystarczy poręczyciel (do momentu dokonania wpisu). Po zmianie usatwy o kosztach sądowych koszt wpisu hipoteki wynosi 250 zł (nie wiem czy jest to wpis stały czy zależy od wysokosci kwoty - kiedyś byśmy zapłacili ponad 2.000 zł). PRzed uruchomieniem ostatniej transzy przyjeżdża rzeczoznawca w celu sprawdzenia wykorzystania kredytu - 200 zł. Oprócz tego trzeba zapłacić Skarbowi Państwa podatek od czynności cywilno-prawnych (PCC) 19 zł - ale to jest w każdym banku. To chyba wszystko na temat kosztów w Millennium.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Śliczne są, sama bym chciała ale jeszcze nie teraz :( Zapytam rodziców, bo coś wspominali o kocie, chyba już dojrzeli do nowego bo poprzedniego im ukradli:o

 

kolia zapytaj rodziców, a ja pod same drzwi kocurka lub koteczkę dowiozę...Czekam na wieści, a maluchy są rozkoszne i bardzo towarzyskie. Ojciec mojego kolegi wieczory całe spędza w łazience i "usypia" kocięta przemawiając do nich i wkurza się, że mała czarna cholera za nic spać nie chce. A koteczka - gdy tylko wziąć ją na ręce - przytula się i patrzy swoimi - jeszcze niebieskimi - oczętami tak żałośnie, że aż żal ją zostawiać. Byłam, widziałam. A...kociaki są w Straszynie, jakby ktoś pytał, gdzie takie cuda dają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wzielismy kredyt w Millennium, wydaje mi sie ze w momencie kiedy podejmowalismy decyzje mieli najlepsza oferte (bynajmniej na taka wygladala), nie mam pojecia jak to jest obecnie.

 

Jezeli chodzi o obsluge to czegos gorszego jeszcze w zyciu nie widzialem, odradzam odzial "centrum kredytow hipotecznych we wrzecszczu". Caly proces od momentu podpisania wniosku i zlozeniu kompletu dokumentow do wyplaty mial trwac 2 tygodnie, bralismy na to poprawke, (choc kilka lat temu jak bralismy kredyt w pko bp, to sie zmiescili) wyoprazcie sobie ze trwalo to 7,5 tygodnia i to po wielkich naciskach. Po ponad miesiacu oczekiwania i kolejnym zapewnieniu pana "doradcy" "dzisiaj badz jutro rano bedzie decyzja" i kolejnym naszym telefonie odezwala sie poczta glosowa ze nasz pan "doradca poszedl na urlop :evil: :evil: :evil:

 

Zalamka

 

Właśnie, to wszystko odgoniło nas od Millenium. Poza tym oni mają dla wszystkich taką samą oferte :-? Chyba, ze bierzesz kredyt ponad 400 000zł. Wtedy mozna zaczac negocjowac. W innych bankach nie maja takich widełek :wink: W Millenium maja juz za duzo wniosków i WCALE nie starają sie o klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w tej chwili wygrywa GE. Jestem w posiadaniu tajemniczego pomarańczowego certyfikatu :wink: wydanego przez ów bank, który gwarantuje zero jakichkolwiek opłat, ba dodatkowo bank pokrywa koszt wpisu hipoteki i przez 2 lata opłaca ubezp. nieruchomości.

Jedyne co mnie powstrzymuje przed natychmiastowwym złożeniem wniosku to niejasne dla mnie zasady oprocentowania. Niby marża+LIBOR, ale ten LIBOR jakiś dziwny, nie jak wszędzie 1,55 tylko 1,09 i nikt mi dotąd jasno nie odpowiedział dlaczego tak.

Pozdrawiam

 

Spójrz jaki w GE jest straszny spread...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cmyk - czekam na maila w sprawie dachówek :D W przyszłym tygodniu przychodzi dekarz, żeby obejrzeć dach i mam nadzieję że zacznie tak jak obiecał czyli w połowie czerwca. A przy okazji, facet z Dach Deku mówił że promocja na Marsylkę jest do 15 czerwca.

 

A czy sprawdzaliscie oferty w innych miejscach na dachowke. Ja w koncu tez zdecydowalem sie na Marsylke, ale nie mam kompletnie czasu jezdzic po inne wyceny. U mnie dekarz tez wchodzi polowa czerwca (taki plan)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...