Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

hej kochani! (czy nie jestem nazbyt natarczywa?)

pozdrawiam po długim okresie niebytnosci. Mam takie pytanko. Czy mozecie polecić mi jakiegoś niedrogiego kierownika budowy , który wpadałby w moje okolice (blisko Pruszcza)?

Zaznaczma, ze inwestycja jest raczej długoterminowa.

Z góry dziekuje i jeszcze raz pozdrawiam w te piękne dni.

PS. A moze ktoś chcaiłby kupić działke w Pomlewie koło Przywidza?

pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

qrcz logowałam się ponad 10 min! mam wrażenie że te nowe stony wolniej chodzą?

 

kODI to pochwal się co będzie u ciebie? bo juz chyba wiadomo?

 

Ewa może do Aqua? opstatnio jesteśmy tam z rańca w sob lub niedz Nawet nauczyłam szkraba pływac pracujemy nad sterowaniem a moi chłopcy tez byli w Bacie ale słowa nie pisneli co widzieli a niezdążyłam zapytać po delegacji na okręt wojenny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki moi mili - kamień mi spadł z serca, bo w/g zapowiedzi mojej żonki i 9 letniej córeczki miała to być kolejna piękność w moim domku - a tak będzie po równo, no i najważniejsze z kim pójść np. na mecz kosza - bo córka jakoś nie akceptuje gier zespołowych.

 

 

A co do następnej pociechy to raaaaczej nie jest dobry pomysł - no chba , że wypadek przy pracy, co dość często się zdarza!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Gratulacje dla wszystkich Rodziców szczególnie tych którzy czekają na urodziny ... . Kodi - po ile masz wełnę? Ja w Brokerze dostałem 25% upustu od ceny katalogowej na Isover i 20% na Urse. Co do kierownika to na ciągnącą się budowę mój raczej się nie zgodzi ale w razie czego mogę podać namiary - gość jest z Gdańska. O przedstawicielu Osławy pamiętam, ale w domu teraz nawet jeść nie mam kiedy :) . Poszukuję kanałów do rozprowadzenia ciepłego powietrza z kominka w podłodze -prostokątnych. Jedyne jakie na razie znalazłem to Jotul po 40-50 zł za kształtkę - może macie coś taniej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabi - nie wiem co będzie. Beata czuje że dziewczynka i niech tak zostanie. Potwierdzenia jednak nie ma.

 

Zachar - wełnę mam po 11.40m2 Isovera - Uni mata, gr.15cm

Nie wiem czy lepsza cena, ale jaka by nie była to już trudno - mam ją kupioną.

 

Co do rozprowadzenia powietrza, to biorą albo z jotula albo z Darco. Wiejdź na ich stronę, wiem że koleś z Gdańska handluje ich materiałami. Robota nie jest trudna, choć mi się spieszyło i zleciłem tą robotę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Docent - gratulacje za przedłużenie rodu, teraz jeszcze tylko dom i drzewo :)

 

Zachar - spróbuj u kominkarza na Kartuskiej (róg przy skręcie na Morene w strone Carrefour'a). Kupowałem u niego kształtki do doprowadzenia powietrza z zewnątrz (mam je w podłodze). Płaciłem 25 zł/mb za przekrój 5x15 i chyba 27 zł za kolanko. Gość ma otwarte codziennie do 17, a w sobote do 13.

Są one wykonane z blachy.

 

Pozdrawiam B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , dołączam do WAS! :lol: Zacząłem budowę w Gdyni - Suchy dwór!

Mam pytanie , które się na pewno "przewaliło" przez forum - dachówka.

mam zamiar wybrać dachówkę Wiekor-a - holenderkę. Czy macie jakieś sugestie ; gdzie tanio kupić , dobre wykonawstw , może jakiaś alternatywa - Rupp, Roben etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Docent

Noga jeszcze w gipsie :-? (zdejmuje w najbliższy poniedziałek wieczorem) i do tego czasu może będe na budowie - ale o porze, ktoórej nie moge przewidzieć, także proponuję któryś dzień po poniedziałku. Do wyboru, do koloru - który, zgadamy sie co do tego.

Koparka - spróbuj zadzwonić do pana Kazimierza Lodemana 681 - 79 - 76 lub 501 - 222 - 123. Sam z jego usług nie korzystałem, ale gość jest "bardzo sprytny i w godzine zrobi tyle, co inny w dwie godziny" - to cytat znanego nam obu pana Juźwiaka (on sie chyba pisze przez "u", a nie przez "ó" :) ).

 

Markus

Witam. Wiekora sprzedaje Ambit, Ruppa napewno możesz dostać w BAT'cie. Jedni i drudzy polecają wykonawców, zresztą przewijali się oni w tym wątku.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Docent

Gość nie jest z Banina, jest bodajże z wiochy o nazwie Lniska (mogłem coś pomylić w nazwie), ale Banino obsługuje napewno - pracował chociażby u pana Juźwiaka, czyli jakieś 30 metrów od Ciebie :) .

Chyba bierze 70 zł/h, ale to całkowicie niesprawdzona informacja. Standardem jest 60 zł/h, ale tak jak napisałem wcześniej podobno "jest bardzo sprytny i szybki". Sam zdecydujesz czy go brać czy nie, a o opinię dokładniejsza zapytaj pana Juźwiaka.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLIMAS - witamy :) Ja mam wiekora. Poczytaj historie naszego 3citty forum to bedziesz wiedzial wszystko. Polecam. No i witamy!

 

LODEMAN -> tez u mnie robil :) Mozna brac i to lokalny zawodnik wiec bedzie patriotycznie.

 

DOCENT - nie wiemy z zona czy koniec czy nam kiedys cos nie odbije ;) Zobaczymy jak sie przeprowadzimy i odzipniemy.

 

Pozdrawiam JACA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj cos mnie podkusilo i jadąc w drodze z Chojnic do Starogardu wstapilem w Starogardzie do Brokera. Chcialem popytac o dekarzy ktorych by polecali, podpytac o to co sądzą o RuppCeramice. Wczesniej rozmawialem tylko z ich pracownikami z Tczewa i bylo zawsze bardzo uprzejmie i miło.

Niestety w Starogardzie okazalo sie ze Broker tak naprawde nie sprzedaje Ruppa (w przeciagu ostatniego roku tylko 1 klient na Ruppa), a preferuje Robena. Trudno, ich problem. Poza tym mialem juz oferte z Tczewa i wiedziałem ze nie sa w stanie zaoferowac super upustu.

Chwila rozmowy z fachowcem od dachow. wszystko ok. W tym momencie włącza sie do rozmowy drugi z pracownikow Brokera, zaczyna narzekać na konkurencję, dziwić się dlaczego wybrałem Ruppa a nie Robena, tworzyć insynuacje ze konkurencyjne firmy puszczają na rynek dachówkę 2 kategorii, itd. Zadzwonił do przedstawiciela Ruppa - po rozmowie telefonicznej stwierdzil że w zeszłym roku jedna z firm trojmiejskich kupiła dużą partię dachówki Syriusz w kolorze czerwień naturalna i sprzedaje ją teraz z dużym rabatem. Dachówka jest nieangobowana i "podobno" złej jakości.

Sprawdziłem te informacje dzisiaj bezposrednio w Ruppie - rzeczywiscie dachowka jest z zeszlorocznej oferty, ale jest w 1 gat. Roznica pomiedzy tą czerwienią naturalną aktualnie wprowadzaną na rynek, a zeszłoroczną to to ze tegoroczna jest angobowana. Mysle ze tą zeszłoroczną można porownac pod wzgledem jakosci i wykonania do czerwieni naturalnej z Robena.

Ogolnie mam uczucie "wstretu" do zachowania pracownika Brokera - ktorys raz spotykam sie z podejsciem handlowym - "oczernij konkurencje, chwal tylko swoje produkty, a zdobedziesz klienta". Mało słów na temat roznic w sposobie produkcji dachowki, gwarancji, roznic w ukladaniu dachu, tylko od razu szukanie dziury, dlaczego ktos inny dał większy upust. Ciekawe nie? Moze zakłada organizację charytatywną?

Wszystko wygląda tak, że klient nic nie wie, pyta o głupoty, chce mało zapłacić... Ciekawe, może my forumowcy, z racji tego że chcemy wiedzieć coś o tym co kupujemy jesteśmy największym przekleństwem dla hurtowni budowlanych?

Pozdrawiam

(Juz) zmeczony budowaniem (a raczej kupowaniem)

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski - już wcześniej pisałem o dachówce RUpp Ceramika - Sirius, - w hurtownii na Przymorzu na początku marca była ona w promocji zdaje się po 24 zł za m kw. - ale tylko dachówka podstawowa- wszystkie dodatki były w normalnej katalogowej cenie . Zdziwienie jednak było moje jak zajrzałem do jednego z nr. Muratora i przeczytałem, że producent tej dachówki daje na nią tylko 10 lat gwarancji - coś nie tak.

 

A tak z ciekawości na ile utargowałeś się na tą dachówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADAMSKI - powtorze jeszcze raz - slyszalem sporo niepochlebnych opinii wlasnie o Syriuszu i to tym nieangobowanym. Jest to jeden z powodow z ktorego wraz z zonka zesmy z niego zrezygnowali - bo to byl nasz wybor - jest ladna :( Pomijajac sprawe totalnego braku profesjonalizmu, wydaje sie ze cos w tej jakosci (o ktorej mowil kolo z Brokera) moze byc. Slyszalem, ze poziom nasiakliwosci wlasnie w Ruppie jest dosc wysoki - czytaj glony, mikro a potem maaakro pekniecia i ogolnie kiepskie noszenie sie. Przyjrzyj sie uwaznie bo potem bedzie kla :(

 

Pozdrawiam

Jaca

 

PS> LUDZIE! Gdzie mozna dostac wentylatory kanalowe - please!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...