Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam panstwa po malej przerwie, widze ze spoleczenstwo nam sie powieksza - bardzo ladnie

 

kupilem kominy z zepela (http://zepel.com.pl/kominy)cena ok. 5600

poogladalem sobie dachoweczki i niestety nie podoba mi sie sirius. natomiast bardzo mi sie podoba karpiowka creatona cena 21 tys razem z orynnowaniem, oknami (5 szt) i wykonczeniem - czy tanio hm?

wiekor renesansowa miedziana 17 737 z cala reszta j/w i blachodachowka plastizol 13 864 z cala reszta j/w moja pow. 160m2.

 

znalazlem w pruszczu hurtownie bloczki bk24 z oslawy 4,88, styropian fs15 z frezem 118, bez frezu 113, folia kubelkowa 4,95/m2 , waz drenarski 2,51/mb przed upustem.

problem ze majster twierdzi ze zalatwi taniej z bodaj ol-transu z tamtad dostalem bb i wygladaja calkiem przyzwoicie.

 

niesteyty na nie bylem nigdzie w niedziele odpoczywalem po egzaminie z anglika (zaliczony) i przygotowywalem sie do kolejnego wieczorem tez w niedziele a sypnal mi sie rozrzad w samochodzie w czasie powrotu z budowy na szczescie 1 km przed domem koszt 1200 w plecy.

 

Uslugi ziemne gosc z bojana 603642014 niedrogi tak mi sie wydaje.

 

drzewo z szemud ale jeszcze nie jest przyklepane.

 

a teraz pytanie kiedy mam robic wyjscia kanalizacyjne?

mury ruszaja od poniedzialku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

ale Clark gonisz!!

Ja niestety musialem zrobic malą przerwę i ożenic się z moją -dotej pory -nieslubna.

 

Mam już papiery na budowe i ruszam niewiem kiedy ( niechcący wbabralem się w obrzydliwie wielką robotę i musze kiblować w bielsku ). Ale prawdziwie moja poślubiona ma talent i chyba domek zbuduje za mnie.

Pozdrawiam

Trzymajcie się betoniarek, pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze jureks

wszystkiego naj na nowej drodze :D

co robic, szkoda czekac. ogladalem miejsce gdzie bedziesz sie budowal to znaczy okolice bo miejsca nieznama jakos glupio bylo mi pytac naszego kierownika

pedze ale jakis przeciek mi sie w k-cie zrobil bo pieniadze zaczely jakos znikac :wink: , a zapomnialbym ja placilem za beton 160/m3 plus cala reszta wiec to znacznie mniej niz pisales musze sie postarac o telefon to ci podam u mnie majster zalatwia takie rzeczy jak moze taniej niz ja.

planuje miec piwnice do przyszlego piatku. zobaczymy teraz sie martwie o kanalizacje i doprowadzenie powietrza do kominka.

jakbedziesz przejazdem to mozesz zajechac na ulice tartaczna to ta obok piekarni budowa jest na koncu ulicy. w zasadzie to wszyscy moga tam zajzec i powiedziec co sie dzieje nie tak.

jureks kiedy planujesz zaczac.

pozdrowienia dla zonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc bractwo budowlane

Informacje wprost z Ruppa-firma ktora kupila w zeszlym roku dużą partię dachowki Syriusz w kolorze czerwien naturalna to Seiger (jezeli jest na Przymorzu to pewnie mowimy o tym samym). Matelbud w Gdyni na ul. Hurtniczej daje 20% upustu na wszystkie elementy z Ruppa. Sprawdzilem - Rupp zarecza za nich, poza tym w watku "dachowka cementowa czy ceramiczna" w "Wymianie doswiadczen" jest osoba kupujaca wlasnie Syriusza w Matelbudzie w Lublinie (maja tam takze placowke). W zwiazku z tym ze podobno Matelbud (oprocz Bata) jest najwiekszym odbiorcem Ruppa w Pomorskim to maja juz na wystawkach u siebie, no i w sprzedazy dachowke syriusz angobowana w kolorze czerwien naturalna (nowosc, wprowadzona na rynek w tym roku).

Jaca: tego Syriusza ogladales w zeszlym roku, czy teraz?

Co do jakosci - z wygladu solidna, stopien nasiakliwosci wg producenta ponizej 5%, gwarancja na 20 lat (nasiakliwosc tez na 20 lat).

Co do mnie dodam ze mam dach 4spadowy - zreszta mozecie go zobaczyc pod adresem

http://www.archipelag.pl/projekty/projekt.php?cat=1010700&pid=23&form=advanced&seek=Manuela;0;0;;;0;0;0;;;;;;;0;0;1&ExtraNavText=Manuela

Poza upustem Matelbut dolozyl transport do Tczewa gratis i skladowanie towaru do wrzesnia. Tak wiec warunki niezle. Jeszcze nie podpisalem umowy, chce jeszcze zobaczyc oferte i wycene Wiekora. Zreszta w przyszlym tygodniu zobacze jak wyglada Wiekor na dachach :o

Na decyzje mam 2 tygodnie - tyle czasu utrzymaja oferte Ruppa.

 

Jureks: gratuluje! Ladne masz tempo :-) Slub, budowa domu, czas rozejrzec sie za jakims drzewkiem, no i ... :wink:

 

Clark: co do dachu - mam tych metrow troche wiecej - 220 - na razie Rupp lacznie z 4oknami Fakro i orynnowaniem Marleya kosztuje mnie po upustach 22 tys. Raczej na Creatona sie nie zdecyduje, podejrzewam ze cena bylaby powyzej 30tys.

Co do komina Zapela - napisz moze co w ta cene wchodzi. Dostalem na kiermaszu w Bacie wycene z Schreyera - na 5550zl (juz z upustem 10%)przy czym mialem udziwnione zamowienie (komin nr1:kominek, gaz,piec weglowo-drzewny, wentylacja+komin nr2:3xwentylacja).

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADAMSKI - dachowke ogladalismy w okolicach pazdziernika/listopada. Nie byla to zdecydowanie angoba i to podejrzewam zadecydowalo.

 

A jesli chodzi o kanalize/powietrze_do_kominka to u mnie bylo tak, ze wszystko bylo zasypane piachem a potem ekipa przed pierwszymi wylewkami, szpadelkiem zrobila rowki i spadki tam gdzie trzeba, jak trzeba i wsadzila wszystkie rury (u mnie tez peszele do elektryki). Potem zalane i zapomniane...

 

Gratuluje nowemu zonkosiowi. Jak to napisal ADAMSKI - powiedzialo sie A to trzeba powiedziec i B, a potem C, a potem..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa - wszyscy siedza cicho i czekaja na lepsza pogode....

Wlasciwie to mozna sie cieszyc, bo ile czasu moze tak palic. Niech nasza przyroda ma nieco luzu. Matka Natura wie co robi. Pola za oknami nam sie zazielenia bo ostatnio juz nieco podeschly :)

 

Pozdrawiam i siedze cicho dalej choc dzis bede mial nocne rande vois z moim domkiem - czeka mnie zalozenie paru swietlowek w jednej z przemyslnych wnek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, z przyczyn losowych nie mogę przyjechać dzisiaj do Banina :oops: Padł dysk w domowym komputerku, a żona musi na jutro przygotować ostatnie konspekty do szkoły - czeka mnie szybka instalacja drugiego dysku, oprogramowania i wklepywanie tekstu. Złośliwość rzeczy martwych ...

Mam nadzieję że w przyszłym tygodniu sobie to odbiję.

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...