Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Do Elmera.

Nie zdecydowałabym sie na budowanie domu na niestabilnym gruncie i żaden porządny wykonawca nigdy by nie zaryzykował budowy domu na takim gruncie

 

U nas cały budynek będzie na gruncie rodzimym. Po postawieniu budynku (obecnie są tylko ławy), od frontu ziemia bedzie nasypana ok 40 - 50 cm a z tyłu wybrana ok 50 - 70 cm. Więc budynek będzie na pewno na gruncie stabilnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Do Elmera.

Twoja działka z Twojego opisu nie posiada tak duzej roznicy wysokosci ,moja niestety na zbyt duzą roznice wysokosci wymagała postawienia piwnicy ktora juz wybudowałam . W najblizszych dniach zaczynam stawiac parter ktory juz nie bedzie tak kosztowny jak ta nieszczęsna piwnica,a potem tylko poddasze i w koncu zakoncze na ten rok wszelkie prace budowlane.W nastepnym roku mam nadzieje ze wykoncze dom i w koncu sie wprowadze do wymarzonego domku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Elmera

Mam pytanie jaka była u Ciebie roznica wysokosci między początkiem a koncem działki-u mnie jak juz wspomniałam 2 metry.

 

Różnica pomiędzy najwyższym i najniższym punktem działki (po przekątnej działki) była 2,5 metra - wymiary działki 25mx45m. Najniższy punkt działki był o ok 0,6 m poniżej poziomu drogi. Tak czy inaczej poziomy te trzeba było co najmniej zrównać. My dosypiemy ok 1 m, więc działka będzie wyżej od poziomu drogi (wjazd do garażu będzie pod górkę - spadek ok 7%). Tam gdzie ziemia będzie wybrana (czyli z tyłu budynku) na granicy działki planujemy zrobić skarpę o szer. 1m i wysokości od 0,3m do 1,5m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jestes zainteresowana steplami, boczkami BK (majster zamowil okolo 500 sztuk za duzo) no ale co do desek to jeszcze nie wiem czy mi cos zostanie, mam tez troche stali fi 12 okolo 50 pretow 12 metrow dlugie

 

Ania i Piotr, proszę o kontakt w sprawie bloczków. Bardzo pilne. Chętnie byśmy od Was odkupili. Dajcie znać, czy to jeszcze aktualne. Kontakt tel. posłałam na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wprawdzie nie zauważylismy różnicy metrowej, ale też nasypujemy. Wiadomo, że wtedy trochę więcej pochłaniają prace ziemne, ale z drugiej strony nie jest to chyba rzadka sytuacja. A piwnicę to budują sąsiedzi. Oni mają różnicę 7m!

 

 

mysle ze prace ziemne przy nasypywaniu lub wybieraniu ziemii na pewno beda tansze niz postawienie piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Elmera.

Mam prosbę ,jak bedziesz stawiał sciany to chetnie zobaczyłabym zdjecia z budowy.Ja moge przesłac Ci swoje na meila poniewaz nie potrfię wklejac zdjec .Pozdrawiam :D

 

 

bardzo chetnie zobacze twoje zdjecia,jak rowniez wysle ci swoje narazie jak juz pisalem sa tylko lawy tzn dzisiaj zaczeli murowac scianki fundamentowe.

podaj swojego maila moze byc na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu musieliście robić piwnicę? Czy nie możnabyło zniwelować terenu, czyli z jednej strony wybrać a z drugiej dosypać? My również mamy działkę pochyłą i tak zrobiliśmy.

 

Obliczyliśmy,ze lepszym wyjsciem bedzie jednak piwnica niz fura ziemi zeby zasypac prawie 2 metrową róznice w poziomach. A w piwnicy po prostu beda teraz garaże. I mamy dodatkowy pokój( z dawnego garażu)... z którego tak właściwie wcale sie nie ciesze :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wprawdzie nie zauważylismy różnicy metrowej, ale też nasypujemy. Wiadomo, że wtedy trochę więcej pochłaniają prace ziemne, ale z drugiej strony nie jest to chyba rzadka sytuacja. A piwnicę to budują sąsiedzi. Oni mają różnicę 7m!

 

Boże, 7 metrów :o

 

Gaba, jak bedziesz na spacerze, to mozesz zajsc do nas na budowe. Co prawda opóźnia nam sie znowu :evil: , ale w poniedziałek mają juz napewno zacząć, bo wtedy projekt ma być poprawiony. Licze na to, bynajmniej :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę. Po lekturze forum doszłam do wniosku, że na początku budowy trzeba zdjąć humus i zaprosić geodetę do wytyczenia budynku. Dzwoniłam dzisiaj do dwóch osób w sprawie ściągnięcia humusu. Obaj dziwili się, że najpierw chcę ściągać humus a potem wykopy. Twierdzą, że najpierw geodeta i potem oni jednego dnia ściągną humus i zrobią wykopy. Jak to jest bo już się pogubiłam. A może dacie namiar na kogoś do tych robót ziemnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę. Po lekturze forum doszłam do wniosku, że na początku budowy trzeba zdjąć humus i zaprosić geodetę do wytyczenia budynku. Dzwoniłam dzisiaj do dwóch osób w sprawie ściągnięcia humusu. Obaj dziwili się, że najpierw chcę ściągać humus a potem wykopy. Twierdzą, że najpierw geodeta i potem oni jednego dnia ściągną humus i zrobią wykopy. Jak to jest bo już się pogubiłam. A może dacie namiar na kogoś do tych robót ziemnych.

Geodeta wytycza budynek zaznaczając pozycję za pomoca tych takich desek na narożnikach( widziałeś to na pewno na budowach) i gwoździ weń wbitych. Na te gwoździe zawijasz drut rozciągając go między nimi, a w miejscach przecięć wychodzą narożniki. Jeśli ktoś wpadnie ze spychaczem na zdejmowanie humusu może rozwalić te konstrukcje, a wtedy...geodeta jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Forumowiczów.

 

Od ostatniego postu upłynęło sporo czasu, ale szczęśliwie budowa domu również nie stała w miejscu. Na dzień dzisiejszy / pewniej będzie powiedzieć poniedziałek, powinnienem mieć mojego Cyprysa wykończonego prawie pod klucz.

 

W najbliższym czasie walka z ogrodzeniem i równaniem terenu, a następnie meblowanie kuchni, łazienek. Jeżeli wszystko jeszcze pomalujemy i położymy jakieś podłogi, to dom do zamieszkania :D .

 

Oczywiście nie obyło się bez małych perturbacji podczas realizacji planu budowy i mamy 3 tygodniowe opóźnienie względem oryginalnego planu. Poza tym, z uwagi na pogodę piękne tynki od Lademann'a nie schną na ścianie północnej :-?

 

Ale takie drobiazgi nie obniżają zapału. Inna sprawa, że spędzam teraz 5 dni w tygodniu w Poznaniu, zamiast w Gdyni :( , ale pracować na dom i kredyt gdzieś trzeba 8)

 

Za jakiś czas uzupełnię białą listę o dobrych wykonawców.

 

/Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...