Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

.

 

Oczywiście nie obyło się bez małych perturbacji podczas realizacji planu budowy i mamy 3 tygodniowe opóźnienie względem oryginalnego planu. Poza tym, z uwagi na pogodę piękne tynki od Lademann'a nie schną na ścianie północnej :-?

 

Ale takie drobiazgi nie obniżają zapału. Inna sprawa, że spędzam teraz 5 dni w tygodniu w Poznaniu, zamiast w Gdyni :( , ale pracować na dom i kredyt gdzieś trzeba 8)

 

/Krzysztof

 

# tygodnie opoznienia w trakcie calej budowy, to wszystko w terminie, ja jestem sporo przed toba z zakresem wykonanych prac i juz mam ponad miesieczne opoznienie, nie biore pod uwage tego ze ze wzgledu na dluga zime kolejny miesiac w plecy, bo tak byloby juz ponad dwa. :-?

 

pozdrawiam

piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Słuchajcie, mam pytanie dotyczące inspektora nadzoru - czy mieliście, jak to w rzeczywistości wygląda, ile jest warte no i ile w Trójmieście sobie za taką przyjemność liczą ??? Wydawało mi się że bez tego ani rusz, a mój mąż po wysłuchaniu baaaaaardzo różnych historii uznał, że może dać sobie spokój z kolejnym zdziercą kasy ... :o :o :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam pytanie dotyczące inspektora nadzoru - czy mieliście, jak to w rzeczywistości wygląda, ile jest warte no i ile w Trójmieście sobie za taką przyjemność liczą ??? Wydawało mi się że bez tego ani rusz, a mój mąż po wysłuchaniu baaaaaardzo różnych historii uznał, że może dać sobie spokój z kolejnym zdziercą kasy ... :o :o :o

Wydaje mi sie ze warto posluchac meza, ja osobiscie nie mam nadzoru, ale jak z jednym kolesiem zaczalem rozmawiac o nadzorze i wymieniac mu moje wymagania - codziennie na budowie, kontrola prac na biezaco to powiedzial, ze na taki nadzor to chyba nie znajde chetnego, a jesli juz to za ogromne pieniadze. Dobry kierownik, ktory na kazdy telefon odpowie, a przynajmniej przy sprawach konstrukcyjnych odwiedzi.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jnspektor nadzoru jest osobą która kontroluje prace na budowie z ramienia inwestora, czyli chroni ciebie przed skutkami złego wykonania prac przez wykonawców. W moim przypadku uzgodniliśmy kwotę 5 tyś za całą budowę do stanu zamkniętego. Ekipy ze względu na odpowiedzialnośc inspektor postanowił dobierać sam. I zaczeło się, ekipa muraży stwierdziła że szalunków do ław nie potrzeba, wyłoży się folią, chudy beton jest również zbędny, murowanie fundamentów rozpoczniemy po 3 dniach od wylania ław. włos mi się zjeżył na głowie,a już się załamałem jak inspektor stwierdził że wszystko jest ok. Byłem na tyle wyrozumiały że pozwoliłem pozbierać im swoje zabawki, i opuścic teren mojej budowy. Wieczorem szef muraży zadzwonił do mnie i zaoferował swoje usługi za 2tyś mniej i na moich warunkach, bowiem nie będzie musiał odplić działki inspektorowi. Podziękowałem mu oczywiście i zatrudniłem inną ekipę do stanu surowego z którą nie było żadnych problemów. Morał mojej histori jest taki że może nie każdy ale napewno inspektor z którym miałem okazje się zetknąc był bardzo przedsiębiorczą osobą i dbał przedewszystkim o swój interes.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy cena za wybudowanie stanu surowego z więźbą i deskowaniem + papa (dom o powierzchni użytkowej 162 m2 + podwójny garaż, dach dwuspadowy z 4 lukarnami) 35 tys. jest do przyjęcia.

 

 

Drugie pytanie, czy podpisujecie umowy z wykonawcami? Czy są to krótkie umowy dotyczące ceny i zakresu prac, czy też szczegółowe umowy, które widziałam na forum

 

 

 

Projekt http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-90,102,61,opis.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie pytanie, czy podpisujecie umowy z wykonawcami? Czy są to krótkie umowy dotyczące ceny i zakresu prac, czy też szczegółowe umowy, które widziałam na forum

 

 

 

Projekt http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-90,102,61,opis.html

 

Nie podpisaliśmy żadnej umowy. Jeszcze z nikim :-? I tak chyba zostanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dobra i zla wiadomosc - Dobra - w muzeum archeologicznym powiedzieli nam, ze nie sa zainteresowani robieniem zadnych badan na naszej dzialce, bo budowa nie znajduje sie w strefie, ale napisza w opinii uwage, ze gdyby przyszlo nam jednak do glowy kopac w tej strefie, to oni chcieliby sprawowac nadzor - a wiec trzeba bedzie ich powiadomic pismem. Zla wiadomosc - na opinie i tak musimy czekac dwa tygodnie, a potem nie wiadomo ile na pieczatke Glownego Konserwatora Zabytkow. Oczekiwanie na opinie sprobjemy skrocic, ale w sprawie pieczatki bedzie problem :-? Kto wie, moze termin lipcowy nie jest jeszcze stracony :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy cena za wybudowanie stanu surowego z więźbą i deskowaniem + papa (dom o powierzchni użytkowej 162 m2 + podwójny garaż, dach dwuspadowy z 4 lukarnami) 35 tys. jest do przyjęcia.

 

U mnie cena za podobny dom - właściwie to prawie identyczny - w tym samym zakresie prac - 1 ekipa - cena 26.000 PLN - ale w zeszłym roku. Miałem wycenę również na 38 i 49 tys. PLN.

 

Drugie pytanie, czy podpisujecie umowy z wykonawcami? Czy są to krótkie umowy dotyczące ceny i zakresu prac, czy też szczegółowe umowy, które widziałam na forum

Umowa musi być - moze być krótka ale na pewno z zakresem robót i karami za przekroczenie terminu - dzięki tym karom mialem czesc dodatkowych prac za darmo (nie obciąłem z wynagrodzenia ale chciałem żeby mi zrobili trochę ekstra).

 

EDIT: Co do inspektora nadzoru - wg mnie zbędny jak napoisano powyżej dobry kierownik budowy wystarczy a o nadzór i tak trzeba zadbać samemu - my mieliśmy kierownika budowy, który wizytował budowe ok. 2x w tygodniu i odpowiadał na telefon na wszystkie nasze pytania a jak była potrzeba przyjeżdżał na budowe i ustalał z wykonawcą. Mimo tego i tak nie ustrzegliśmy się pewnych błędów a najlepszym nadzorcą jest sam inwestor - nikt Cie na budowie nie zastąpi (nawet za duze pieniądze - dla niego to bedzie tylko praca a dla Ciebie to TWÓJ dom).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quote="e.kala"]Mam pytanie, czy cena za wybudowanie stanu surowego z więźbą i deskowaniem + papa (dom o powierzchni użytkowej 162 m2 + podwójny garaż, dach dwuspadowy z 4 lukarnami) 35 tys. jest do przyjęcia.

 

 

Drugie pytanie, czy podpisujecie umowy z wykonawcami? Czy są to krótkie umowy dotyczące ceny i zakresu prac, czy też szczegółowe umowy, które widziałam na forum

 

 

 

Projekt http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-90,102,61,opis.html

 

Ja podpisałem mowę o roboty budowlane na stan surowy zamknięty tj. na taki etap jak Ty. Jestem umówiony z wykonawcą na tzw. ryczałt, oczywiście wcześniej porównywałem ceny u innych wykonawców m.in. u takich z ktorymi współpraca miała być bez umowy, dostarczanie materiałów we własnym zakresie i wyszło niewiele drożej /zestawienie robocizny plus materiały/. Mam jeden duży plus gdyż mam skonstruowaną umowę w ten sposób, że zabezpieczony jestem na ewentualne komplikacje, jednak budowa domu to nie kupno bułek w sklepie. Nasz projekt ma ok. 160 m. pow. użytkowej, skomplikowany dach i panowie /ci bez zawierania umowy/ z którymi rozmawiałem o wykonaniu stanu surowego zamkniętego, deskowanie i papa wołali ok. 25-27 tysiecy złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ''kiermasz'' w Bat: to żenada. Jesteśmy aktualnie na etapie poszukiwania materiałów na stan ''0''; i dokładnie tyle informacji uzyskałem od miłej pani. Przepraszam, faktycznie podała mi cenę bloczków betonowych, których tak na marginesie nie ma i nie wiadomo dokładnie kiedy będą, ale cena jest a jak: 4,10zł (np. u Wrońskiego 3.05 z cennika)! Nie rozumiem co za polityka, dali by wolne swoim pracownikom i nam też nie zawracali ......głowy :wink:

 

A ja wszystkie zakupy robię w BAT w Redzie i jestem super zadowolona - tak fachowej obsługi nigdy jeszcze nie spotkałam. Pan wychodzi z założenia ze kobieta nie wszystko musi wiedziec i podpowiada ile sie da, no i z transportem tez nigdy nie ma problemu. POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też w sprawie architekta.

W przyszłym tygodniu spotykamy sięz architektem, który ma robić adaptację projektu i projekt zagospodarowanie terenu.

Prawdopodobne zmiany to dobudowa garażu i zrobienie ściany kolankowej, żeby podnieść poddasze.

Jak myślicie, do jakiej kwoty uznać żądania finansowe za realne?

Projekty branżowe ma robić ktoś inny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też w sprawie architekta.

W przyszłym tygodniu spotykamy sięz architektem, który ma robić adaptację projektu i projekt zagospodarowanie terenu.

Prawdopodobne zmiany to dobudowa garażu i zrobienie ściany kolankowej, żeby podnieść poddasze.

Jak myślicie, do jakiej kwoty uznać żądania finansowe za realne?

Projekty branżowe ma robić ktoś inny.

Pozdrawiam.

 

Uważaj, żeby przy takich zmianach w projekcie nie okazało się że za porównywalne pieniądze otrzymasz projekt indywidualny.

 

P.S. Naprawdę projekty branżowe są Ci niezbędne ? Warto wydawać dodatkowo pieniądze ? Hydraulik zrobi co trzeba bez żadnego projektu branżowego. A każdy dobry wykonawca instalacji CO i tak będzie robił projekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Naprawdę projekty branżowe są Ci niezbędne ? Warto wydawać dodatkowo pieniądze ? Hydraulik zrobi co trzeba bez żadnego projektu branżowego. A każdy dobry wykonawca instalacji CO i tak będzie robił projekt

Tak mi powiedziano. Podobno są niezbędne projekty przyłączy typu prąd, woda i kanaliza, bo gazu póki co mieć nie będę. Może wcześniej nie wyraziłem się precyzyjnie.

A jest inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...