Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wczoraj ruszyla ekipa i sciany piwnicy zaczely rosnac - ale buzka sie cieszy :D .

 

adamski - jeslichodzi o komin to: komin_1 - dl. 11m. sklad-pustaki dymne+wentylacyjny (pustaki keramzytowe), pustaki wentylacyjne, wklady ceramiczne, welna mineralna, akcesoria typu kratki drzwizki i taki tam inne. Komin_2 to samo tylko dlugosc 8 m i bez pustakow wentylacyjnych poprostu jeden pustak z przewodem dymnym i wentylacyjnym. srednica dymnych 200.

 

super jest widziec obrys pomieszczen :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz sie okazało że nawaliłem i trzeba było składać papiery już w styczniu.

Wczesną wiosną miała być doprowadzana woda i robiona instalacja elektryczna na działki. W związku z tym że łącznie z mapkami do głównego ciągu miały być załatwione (w jednej opłacie) mapki dla wszystkich działek więc zdecydowaliśmy się że poczekamy. Niestety prądu na razie nie będzie bo ZE obudził się i stwierdził że ponieważ z 12 działek włściciele 2 nie zapłacili więc oni nie robią w tym roku niczego. Ciekawe, w umowie mam zagwarantowany termin doprowadzenia prądu na działkę. Nic nie ma o takich sprawach jak sąsiedzi i ich opłaty!!!

Co do wody to jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Oczywiście tu także kilku sąsiadów nie zapłaciło składki i kwota na koncie komitetu (ds budowy sieci wodociągowej dla naszych 12 działek) jest mniejsza niż powinna. Druga sprawa to ciągłe kręcenie firmy sporządzajacej projekt i późniejszego wykonawcy - raz będzie z przyłączem i projektem na działkę, innym razem na działkę to oddzielny koszt. Jakoś dziwne mam wrażenie że ktoś próbuje tutaj sobie narzucić dodatkową "marżę" :evil:

Tydzień temu złożyłem (a raczej złożył pan robiacy adaptację projektu) komplet dokumentów dotyczących pozwolenia - do dzisiaj panie miały rozpocząć "procedurę". Mam nadzieję, że w połowie lipca będzie mógł wejść na działkę geodeta i zacznie się "bal".

Aha, nie dodałem że pomimo tego iż nie ma prądu i wody urząd zdecydował że daje pozwolenie "pro-forma" na budowę na naszych działkach. Niby wiedzą, że wszystkie inwestycje są w trakcie załatwiania. Fajnie nie? W urzędzie normalni, za to inwestorzy (firmy) i działkowicze nie mogą się dogadać. Ciekawe jak ja będę tam mieszkać później :-)

 

Dzięki za słowa otuchy

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przed długim weekendem.

 

Docent

W najbliższy piątek na 100% będę na budowie od mniej więcej godziny 18. Na 19 jestem umówiony z gościem od elewacji, więc jesli masz czas i ochote to zapraszam chwilę wcześniej.

Będe mógł się pochwalić domem :wink: , a Ty powkurzać, że nie masz jeszcze pozwolenia :wink: .

A'propo, kiedy się spodziewasz je dostać?

 

Adamski

Ciekawa sprawa - obiegowa opinia mówi, że to urzędy są zmorą i wąskim gardłem wszelkich inwestycji, a tu proszę - jaka miła odmiana. Mimo wszystko powodzenia.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem !

Witam po małej przerwie.

 

Moje problemy są porównywalne do tych co ma Adamski! Może nawet gorsze. Mam środkową działkę , a po obu stronach i z tyłu nikt się nie

buduje. ( może czekają na wprowadzenie 22% VAT :-))). Wygląda na to , że wodociąg i kanlize muszę ciągnąć sam ( około 100 m )!!! :oops:

Możę wiecie czy po zmianie prawa budowlanego po 11 lipca będzie można budować przydomowe oczyszcalnie ścieków nawet tam , gdzie jest kanaliza w okolicy. Do tej pory gmina wymuszała wykonanie projektu i wykonanie sieći wodno-kanalizacyjnej - po czym przemowała je na dalszą ekspolatację. No cóż ciagle jetseśmy zabawny krajem i w dodatku bez "twarzy". Nie wspominam już o drogach :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff, widze, za walczycie dzielnie - nalezy sie jedynie pocieszyc, ze do momentu zamieszkania to problemow bedzie jedynie przybywac a nie ubywac ;) Inna sprawa, ze czym czlowiek bardziej zaprawiony to latwiej przelyka i lzej mu olac niektore sprawy, no i nabiera dystansu.

 

Trzymam wiec kciuki i zycze powodzenia - glowa do gory!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BENICIO - nie wiem czy na 100%, ale postaram się przyjechać i trochę powkurzać.

 

ADAMSKI - u mnie sprawa wyglada następująco - gmina już przekazała do wojewody projekt WZ, a wojewoda ma na to 1 m- c, czyli może pod koniec czerwca będę je miał w ręku, a co do pozwolenia to myślę, że w sierpniu także sprawa będzie załatwiona i ruszę z kopyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalony.....

Dzięki za gratulacje/współczucie poślubne. Muszę Was trochę rozczarować – mam już 4-ke dzieci i ... żadnej chałupy. Drzewka natomiast sadziłem czynem społecznym zanim wiedziałem jak i czym się owe dzieci robi.

Tęskni mi się za Wami , ale k.m. robota...

Kodi – to szambo to przypadkiem M-?. W razie czego, na naszej działce pod sosenkami jakaś klempa ugniotła fajne legowisko ! Służę uprzejmie .

 

Witaj Clark, będę pod koniec czerwca.

 

Tymczasem pozdrawiam . Do rychłego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INFO - dla wszystkich czekajacych na warunki zabudowy (nie zwiazane z pozwoleniem na budowe). Ostatni (7) murator ma artykulik - maniuni - o zmianach w prawie budowlanym. Po 27 marca 2003 zmianie ulegla lista obiektow na ktore trzeba miec warunki - wchodzi w to m.in. zbiornik na gaz - KODI-case i jeszcze pare innych. Polecam rzucic okiem bo moze czesc osob niepotrzebnie na cos czeka. Inna sprawa, ze wnioski zlozone przed ida starym trybem (czyli czekamy pol roku na wojewode). Podejrzewam jednak ze jest sposob na cofniecie wniosku o wydanie WZ.

 

Pozdrawiam wszystkich pracujacych

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wiecej informacji na temat przedszkola. Moja szanowna malzonka rozmawiala na szanownej malzonki jednego z FORUMowiczow (myslalem ze o tym rozmawialem z Docentem, ale ktos kto odebral maila napisal ze to pomylka :cry: ) z babeczka chcaca wejsc w temat przedszkola w Baninie i kobitka ta prosi o kontakt.

 

Podaje wiec namiary na nia:

Grażyna Damps - tel. 681-37-89

 

Dobrze by bylo aby malzonka zadzwonila jeszcze dzis no moze jutro bo jest jakies spotkanie w sprawie przedszkola w niedziele.

 

Pozdrawiam serdecznie i zycze owocnych rozmow

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACA - Właśnie skończyłem pracę pilnując feministek.Dzięki za informacje- jak widzisz forum przeglądam w godz. nocnych, a jest akurat niedziela . Jutro małżonka skontaktuje się z tą panią.

 

Jeśli chodzi o e-maila to żadnego nie dostałem. Mój e- mail [email protected]

 

Pozdrawiam wszystkich i życzę pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Znacie może jakąś firmę, która robi bramy i furtki (takie najzwyklejsze, rama metalowa z siatką, etc.), a jeszcze lepiej taką, co montuje to wszystko na działce i robi płoty z siatki z podmurówką? Firma obojętnie skąd, byle zrobiła to w Gdańsku :) Przy okazji - ile za to biorą?

 

Bardzo proszę o pomoc, bo wcale niełatwo znaleźć taką firmę w PF, internecie, etc.

 

Pozdrawiam,

Flate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...