Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

P.S. Naprawdę projekty branżowe są Ci niezbędne ? Warto wydawać dodatkowo pieniądze ? Hydraulik zrobi co trzeba bez żadnego projektu branżowego. A każdy dobry wykonawca instalacji CO i tak będzie robił projekt

Tak mi powiedziano. Podobno są niezbędne projekty przyłączy typu prąd, woda i kanaliza, bo gazu póki co mieć nie będę. Może wcześniej nie wyraziłem się precyzyjnie.

A jest inaczej?

 

Projekty przyłączy, a projekty branżowe to dwie różne rzeczy.

 

Projekt przyłącza opisuje sposób i miejsce dociągnięcia instalacji do budynku, natomiast projekty branżowe obejmuja przebieg instalacji wewnątrz budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

...

Pana od wymiany mogę polecić każdemu. Zna się na rzeczy i mistrzowsko operuje fadromą czy jak to się tam nazywa. A do tego jest sympatyczny i uczynny.

Wkopami pod fundamenty i innymi też sie zajmuje....

 

A polec, Sliwko, polec...kto wie, czy do Gdanska Pan by nie dojechal, jak juz nadejdzie ta godzina zero :)

 

Za poniedzialkowy start trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Naprawdę projekty branżowe są Ci niezbędne ? Warto wydawać dodatkowo pieniądze ? Hydraulik zrobi co trzeba bez żadnego projektu branżowego. A każdy dobry wykonawca instalacji CO i tak będzie robił projekt

Tak mi powiedziano. Podobno są niezbędne projekty przyłączy typu prąd, woda i kanaliza, bo gazu póki co mieć nie będę. Może wcześniej nie wyraziłem się precyzyjnie.

A jest inaczej?

 

Projekty przyłączy, a projekty branżowe to dwie różne rzeczy.

 

Projekt przyłącza opisuje sposób i miejsce dociągnięcia instalacji do budynku, natomiast projekty branżowe obejmuja przebieg instalacji wewnątrz budynku.

Dzięki za wyjaśnienie.Dla mnie to było to samo, tak jak kiedyś mapa do celów informacyjnych i mapa do celów projektowych. :oops: :oops: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję, że wymiana gruntu zakończyła się wczoraj i trwała 2 dni. Nie liczę oczywiście dni w czasie, których był gromadzony żwir. Wszystko przebiegło nadzwyczaj sprawnie, pogoda dopisała, deszczyk popadał dopiero na koniec prac, a to podobno nawet dobrze :D

Pana od wymiany mogę polecić każdemu. Zna się na rzeczy i mistrzowsko operuje fadromą czy jak to się tam nazywa. A do tego jest sympatyczny i uczynny.

Wkopami pod fundamenty i innymi też sie zajmuje.

Ekipa zacznie najprawdopodobniej w poniedziałek.

Pozdrawiam

 

Podaj namiary na tego pana. Najpierw potrzebny mi do zdjęcia humusu a potem wykopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 250 złoty to bardzo tanio, a 450 to już drogo :wink:

inz. Bertram Klawiter, tel. 058 682 93 89

Też jestem na etapie robienia różnych projektów i faktycznie pan Klawiter zaoferował najlepsze warunki a 400 zł za projekt przyłącza to nie jest jeszcze jakoś bardzo dużo. Górne stany średnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem Wam moją historię.

Jeszcze nie zacząłem budować a już robię negatywną weryfikację wykonawców. Zastanawiałem się czy to opisać ale jestem przekonany, że takich ludzi trzeba bezwzględnie piętnować żeby nie byli zupełnie bezkarni.

Zupełnie przypadkowo trafiłem do pracowni architektonicznej pana Macieja Masłowskiego w NOT’ie w Gdańsku i po sympatycznej rozmowie z nim i jego kolegami zostałem przekonany do zrezygnowania z projektu typowego na rzecz indywidualnego. Tenże projekt miał być gotowy w tym tygodniu.

Tak się złożyło, że zestawienie stolarki było mi bardzo potrzebne najdalej do wczoraj jako, że miałem podpisać dzisiaj umowę barterową z jednym z renomowanych producentów okien. Umowa miała być bardzo korzystna dla obu stron ale nie mogła być podpisana „w ciemno”.

Po wielu moich telefonach do pana Masłowskiego i paru niedotrzymanych terminach w końcu w poniedziałek wieczorem dostałem e-mail’em to zestawienie. Moje zdumienie było bezgraniczne gdy okazało się, że w domku z jedną łazienką ma być zamontowanych 5 drzwi łazienkowych a zamiast 11-tu (żebym nie wiem ile razy liczył) okien na zestawieniu jest 7. Pomimo wielokrotnych prób pan Masłowski odebrał dopiero mój telefon we wtorek około 10-tej. Powiedziałem mu, że czuję się bardzo zaniepokojony tym co od niego otrzymałem i musimy się koniecznie natychmiast spotkać aby to wyjaśnić. Odpowiedział mi, że przygotowywał to jego kolega, on to najpierw wyjaśni i do mnie w ciągu godziny oddzwoni. Oczywiście nie oddzwonił i dopiero mi udało się do niego dodzwonić około 14-tej żeby usłyszeć, że zaprasza nas nazajutrz, czyli dzisiaj, na 8.30 to wszystko omówimy. Wyobraźcie sobie, że gdy z żoną weszliśmy do biura pana Masłowskiego została wręczona nam „koszulka” z naszymi warunkami itd. oraz poinformowano nas, że pan Masłowski jest właśnie w Słupsku na spotkaniu.

Po paru próbach udało się jednemu z jego współpracowników do niego dodzwonić i przekazać mi słuchawkę. Usłyszałem tylko tyle, że pan Masłowski „...jednak nie podejmie się zrobić dla nas tego projektu...” i się rozłączył. Dłuższą chwilę nie mogłem dojść do siebie. W pierwszym momencie pomyślałem, że oddam sprawę prawnikowi ale po chwili namysłu stwierdziłem, że nie mam na to czasu i siły. Powiem tylko tyle, że arogancja i chamstwo pana Masłowskiego zupełnie mnie poraziły. Mam nadzieję, że ta opowieść pozwoli innym uniknąć kłopotów związanych ze współpracy z tym panem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupowaliscie brame garazowa szukam dobrego solidnego przedstawiciela

CMyK

 

Jeszcze nie kupiłem, ale kontaktowałem się i szybko otrzymałem wyczerpujące informację z:

 

Firma Apus [email protected]

Firma Bonus

 

Jedna z nich chyba była polecana nawet na forum ..

 

BTW

Mam nadzieję, że Was nie zalało tak jak mnie :)

 

pozdrawiam

Fin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecana swego czasu na forum firma Amerpol z Miszewka. Jeszcze nie możemy stuprocentowo potwierdzic tej rekomendacji, bo brama jeszcze nie zamontowana, ale cena przyzwoita i do tej pory symoatycznie. Brama Wiśniowskiego, ale handluja też oknami Sokółki, mają drzwi, parapety, listwy itp. (tel. 684 99 54)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiary na roboty ziemne-601-622-236. Na razie tel, bo nie mam nazwiska. Jak ustalę to wrzucę na białą listę.

Firma mieści sie w Rokitnicy.

Własnie przed chwilą rozmawiałam i niestety do Gdańska na parę godzin nie pojedzie, bo jest to nieopłacalne, chyba że cos poważniejszego.

 

Gaba, byliśy w Juszkowie podziwiać twój domek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zla wiadomosc - na opinie i tak musimy czekac dwa tygodnie, a potem nie wiadomo ile na pieczatke Glownego Konserwatora Zabytkow. Oczekiwanie na opinie sprobjemy skrocic, ale w sprawie pieczatki bedzie problem :-? Kto wie, moze termin lipcowy nie jest jeszcze stracony :)

 

 

 

To czekanie może człowieka faktycznie wykończyć. Najpierw czekałam na pozwolenie, jak już je mam to nie mam prądu. Obecnie jest taka wersja, że prąd będzie do 20 lipca. Teraz zajmę się kredytem i czekam. Powoli przestaję wierzyć, że ten dom w końcu będziemy mieli :cry:

 

Co do pradu, to tak jak juz pisalemwczesniej u mnie zaczeli bez pradu, na poczatku wcale nie trzba wiele i mieli taki maly agregat, silniczek cos jak do kosiarki moze ciut wiekszy, caly stan surowy mozna na tym zrobic. Schody moga zaczac sie przy agregatach do tynkow, bo oni uzywaja bodajze sily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stąd moje pytenie,bo nie wiem ile to będzie tanio?

Pozdrawiam.

 

Najtaniej jak udało mi się znaleźć to 250 zł u Klawitera. Ktoś już kiedyś podawał namiary, nie mam ich w tej chwili pod ręką

Wielkie dzięki. Czyli 250 złoty to bardzo tanio, a 450 to już drogo :wink:

 

Ja placilem za wod+kan 700, osobno chcieli 800 pln, a teraz gaz robi mi pan klawiter za 250 i faktycznie jest to super cena

 

Sorki za ta zenska forma, ale jakos tak mi to wynikalo z nicka :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brame garażową mamy z Beditomu w Gdyni przy ul. Hutniczej - jesteśmy bardzo zadowoleni.

 

Ja mam z kolei pytania:

1. Ile płaciliście za ułożenie kostki brukowej - na gotowo ze wszystkim z podsypką itp. - oczywiście sama robocizna

 

2. Przygotowujemy sie do zatrawienia naszej działki i mam pytania o cene która otrzymałem:

 

- robocizna 3,5 PLN /m2

- ziemia - 350 PLN za wywrotkę

- trawa siana 16 PLN za kg

- odperzanie 140 za działkę

 

Macie moze jakies porównanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brame garażową mamy z Beditomu w Gdyni przy ul. Hutniczej - jesteśmy bardzo zadowoleni.

 

Ja mam z kolei pytania:

1. Ile płaciliście za ułożenie kostki brukowej - na gotowo ze wszystkim z podsypką itp. - oczywiście sama robocizna

 

2. Przygotowujemy sie do zatrawienia naszej działki i mam pytania o cene która otrzymałem:

 

- robocizna 3,5 PLN /m2

- ziemia - 350 PLN za wywrotkę

- trawa siana 16 PLN za kg

- odperzanie 140 za działkę

 

Macie moze jakies porównanie?

 

Cena za ziemię jest na ogólnie przyjętym średnim poziomie.

Cena za trawę taka sama jak w Castoramie

 

Cen za robociznę nie podam bo wszystko robiłem sam. Również układanie kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...