Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na WZ czekalem 5 dni,a na odpis z KW 2 dni. Oby tak dalej. A moze to norma na"prowincji"???Jak pomysle ile czasu zalatwialem to w Gdyni,to...........,a o Gdansku to juz wogole boje sie myslec.

Iiiii tam, na WZ nie musiałem czekać bo sobie plan zagospodarowania ściągnąłem ze strony Gdańska. Odpis z KW - półtorej godziny czekania :D

 

Tyle że potem upojne półtora miesiąca na pozwolenie...

 

Nie kazdy tak moze.Mnie w Gdyni to niestety kosztowalo sporo czasu i najgorsze,ze jeszcze bede musial przez to przechodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Uwaga na Leiera! Zdaje się, że fabryka przestała wyrabiać się z zamówieniami!

 

Przedstawiciel obiecał mi kominy na wtorek/środę. We wtorek się nie odezwał - po moim telefonie powiedział, że "jutro powinny być" (czyli w środę). Wczoraj się nie odezwał, po moim telefonie, powiedział, że dziś rano będzie coś wiedział. :x

Rano powiedział, że towar będzie na budowie między 12 a 13. Przed chwilą miałem telefon - może na poniedziałek będzie :evil:

 

Idę szukać kominów gdzie indziej. Leier niech trochę odpocznie.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma namiar na godna polecenia ekipe od tynkow cem.wap.

 

Bylem z kolesiem umowiony od kwietnia, zaklepywalem go tak wczesnie bo wiedzialem ze jest oblozony terminami, wowczas mowil ze najblizszy termin na lipiec. Mi to akurat pasowalo, nawet chcialem sie spotkac i spisac jakas umowe, mowil ze nie ma problemu, mam zadzwonic jak beda wszystkie sciany. Teraz dzwonie, a on mi mowi ze nie ma terminow a ja sie nie odzywalem i myslel ze zrezygnowalem.

 

Czy ktos moze mi pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja może z innej beczki. Może ma ktos namiary na jakiegoś dobrego i w miarę taniego architekta z Gdańska, który zrobiłby nam projekt indywidualny?

Przeglądamy katalogi projektów gotowych, ale może indywidualny nie byłby dużo droższy od gotowca+przeróbki. :-?

Dzięki. :lol:

 

Skontaktuj się z Panią Anią Fiałek - 601 786 613

Ona robiła dla mnie projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, poszukuje niedrogiej ekipy do wymurowania slupkow i ogrodzenia frontu dzialki z okolic Gdanska albo najchetniej Skarszew.

Poleccie mi kogos sprawdzonego i nie za drogiego.

Jaki w chwili obecnej bylby koszt wymurowania slupkow i zrobienia bramy wjazdowej i furty?

Prosze o namiary i podanie kosztow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecej czytam niz pisze, ale w koncu czas tez napisac:)

U mnie na budowie mury i sciany juz prakrtycznie stoja, poza dwoma, ktore podobno przeszkadzac mialyby ciesli.

Ciesla zaczal swoją prace. Na razie 3 dni zajelo mu przygotowanie materiału na ziemi. Wymyslelismy sobie ozobne zakonczenia krokwi, wiec trocje to trwa:) Gosc wyglada na solidnego i obeznanego w wsojej robocie. Widziłaem jedna konstrukcję wykonaną przez niego i dosc mi sie podobala. Gość nazywa sie Bela i kilka osób mi go polecało. Zobaczymy, czy ja tez bede go polecał ;) Dzis rozpoczelismy kladzenie instalacji elektrycznej. W sumie prawie cały parter mamy zrobiony. Poza tym caly dzień zająła konserwacja drewnochronem desek do odeskowania dachu, które bedą widoczne od zewnątrz.

Praca jakoś idzie powoli do przodu:)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do budujących w Klukowie - czy ktoś z Was przebijał się przez warstwę gliny? Zastanawiamy się nad studnią chłonną no i pytanie tylko ile przyjdzie kopać żeby jakąś warstwę chłonną znaleźć... na głębokości 3 - 4,5 m glina, głębiej nie wiemy... tzn niby nie glina tylko " piasek gliniasty" :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecej czytam niz pisze, ale w koncu czas tez napisac:)

U mnie na budowie mury i sciany juz prakrtycznie stoja, poza dwoma, ktore podobno przeszkadzac mialyby ciesli.

Ciesla zaczal swoją prace. Na razie 3 dni zajelo mu przygotowanie materiału na ziemi. Wymyslelismy sobie ozobne zakonczenia krokwi, wiec trocje to trwa:) Gosc wyglada na solidnego i obeznanego w wsojej robocie. Widziłaem jedna konstrukcję wykonaną przez niego i dosc mi sie podobala. Gość nazywa sie Bela i kilka osób mi go polecało. Zobaczymy, czy ja tez bede go polecał ;) Dzis rozpoczelismy kladzenie instalacji elektrycznej. W sumie prawie cały parter mamy zrobiony. Poza tym caly dzień zająła konserwacja drewnochronem desek do odeskowania dachu, które bedą widoczne od zewnątrz.

Praca jakoś idzie powoli do przodu:)

 

Pozdrawiam!

 

Widze ze jestesmy na podobnym etapie budowy u mnie wiezba skonczona, teraz deskuja i papuja, elektryk tez mial sie zajac swoja robota, ale mam z nim male problemy. Moze bede musial poszukac innego chetnego do pracy, mam wrazenie ze ten nie bardzo jest chetny.

Co za czasy bezrobocie :o chyba go jednak nie ma w naszym rejonie.

 

W razie czego ile czsau jeszcze bedzie u ciebie robil Twoj elektryk i jak ci sie z nim wspolpracuje??

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem zrozpaczona, kolejny cieśla który zobowiązał się zrobić mi dach ma opóznienie o 1,5 miesiąca, ja nie mogę tak długo czekać.

wielka prośba proszę o namiary na sprawdzonego wykonawcę dachów.

Jeszcze pozostaje mi książka telefoniczna i anonse ale wolałabym uniknąć

loterii. PROSZĘ POMÓŻCIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem zrozpaczona, kolejny cieśla który zobowiązał się zrobić mi dach ma opóznienie o 1,5 miesiąca, ja nie mogę tak długo czekać.

wielka prośba proszę o namiary na sprawdzonego wykonawcę dachów.

Jeszcze pozostaje mi książka telefoniczna i anonse ale wolałabym uniknąć

loterii. PROSZĘ POMÓŻCIE

 

Kobiela 607 712 935, robił u MarcinaU i był z niego zadowolony.

Facet gdzieś w okolicy miał teraz robić dwie więźby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do budujących w Klukowie - czy ktoś z Was przebijał się przez warstwę gliny? Zastanawiamy się nad studnią chłonną no i pytanie tylko ile przyjdzie kopać żeby jakąś warstwę chłonną znaleźć... na głębokości 3 - 4,5 m glina, głębiej nie wiemy... tzn niby nie glina tylko " piasek gliniasty" :roll:

 

Jak szukałem działki, to rozmawiałem z kobietš z gospodarstwa na końcu Klukowa (patrzšc od stony lotniska). Kobieta sprzedawała swoje rozparcelowane pole, podzielone na działki po 2000m2. Mówiła, że wykopała studnię, ale woda była œmierdzšca. Studnia stoi na podwórzu, a gospodyni z niej nie korzysta.

Podobno z Klukowie jest wysoki poziom wód gruntowych i dlatego nie jest zalecane budowanie piwnic.

MałaRuda, jak rozwikłasz problem studni to napisz na forum co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...