Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziekuje Wam wszystkim za odpowiedz :D Również bardzo mnie nadal interesuja wypowiedzi osob, ktore uzytkuja takowe kominy. Znam osoby ktore maja kominy schiedla i poki co nie narzekaja. Bylam ciekawa czy tak samo jest z kominami firmy schreyer bo wlasnie te i tylko te zachwala nasz wykonawca :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam wszystkim za odpowiedz :D Również bardzo mnie nadal interesuja wypowiedzi osob, ktore uzytkuja takowe kominy. Znam osoby ktore maja kominy schiedla i poki co nie narzekaja. Bylam ciekawa czy tak samo jest z kominami firmy schreyer bo wlasnie te i tylko te zachwala nasz wykonawca :wink:
A, ja załuje ze nie mam Schidla, moja archi tez o nich sie supwer wypowiada

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te kominy systemowe to moze byc sliska sprawa moja ekipa ciesli powiedziala ze ostatnio rozbierali dach i po kilku latach uzytkowania komina caly byl namokniety jak gabka i spaliny nie chcialy isc w gore i nie mogli dojsc o co chodzi a to wspaniala welna ocieplajaca rure kominowa tak namokla; nie ma to jak komin tradycyjny jest tanszy i sprawdzony.

Tez sie dopytywalem w sprawach tych kominow i w ostatniej chwili zdecydowalem sie na tradycyjny. Na poczatku owszem fajnie sie sprawuje i ma wszystko w srodku co potrzeba ale co bedzie za kilka lat ta technologia dopiero wchodzi i jest stale ulepszana. Bardzo czesto ekipa namawia na komin systemowy bo nie chce im sie robic tradycyjnego moj majster z kolei odwrotnie namawial mnie na tradycyjny ale jak to on dyplomatycznie to robil 8)

CMyK

Chaaa, bo komin Pana Jana, to dopiero komin;-)Chociaz pieprz(pip)ia przy budowie duzo.Dlatego wola systemówki

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jaką papę (bo będzie to papa) stosuje się do izolacji poziomej ław fundamentowych. Czy można kupić gdzieś papę o szerokości około 50 cm?
Normalna, idziesz do hurtowni budowlanej i prosisz pape do izolacji, nie ma filozofii :wink: :p

 

 

A jednak filozofia jest :lol: Bardzo mnie to zdziwiło jak pan własnie w hurtowni spytał mnie się jaką chcę tą papę a ja odpowiedziałam, że do izolacji poziomej ław. Usłyszałam, że do tego to folia albo jakiś tam system. Odpowiedziałam, że ma być papa i to nie termozgrzewalna bo ustalone, że będzie tradycyjnie dwa razy papa na lepiku. Zaczęła się dyskusja czy izolacyjna, czy jakaś tam z włóknami szklanymi czy tekturowa. Ja nie wiedziałam, że tyle jest pap i w końcu nic nie kupiłam.

 

Moje pytanie jest takie: jaką papę kupuje się do typowej izolacji poziomej "dwa razy papa na lepiku"?

Może trochę zamieszałam, ale może ktoś mi to wyjaśni. Jutro wybiorę się do Izolmatu to tam chyba nie bedzie z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety dalej będę drązyc sprawę kominow systemowych.W pierwotnej wersji przymierzałam sie do komina Schreyera ale niestety jak dowiedziałam sie jaka jest jego cena to postanowiłam poszukac czegos tanszego i znalazłam hurtownię ktora rozprowadza polskie kominy zblizone do kominow produkcji zachodniej.Są to kominy IBF-moze ktos z formułowiczow ma taki komini mogłby sie podzielic uwagami na ich temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety dalej będę drązyc sprawę kominow systemowych.W pierwotnej wersji przymierzałam sie do komina Schreyera ale niestety jak dowiedziałam sie jaka jest jego cena to postanowiłam poszukac czegos tanszego i znalazłam hurtownię ktora rozprowadza polskie kominy zblizone do kominow produkcji zachodniej.Są to kominy IBF-moze ktos z formułowiczow ma taki komini mogłby sie podzielic uwagami na ich temat.

 

Jak sie dowiadywalismy po hurtowniach to Panowie mówili ze te kominy sa średniej jakości, ze lepsze sa Schiedla lub schreyer :D No i niestety tez znacznie droższe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Nadal jestem zaobsorbowana tematem kominow systemowych.bardzo bym prosiła o wypowiedzi osob ktore mają tego typu kominy i je uzytkują tj. jakie są ich uwagi odnosnie tego typu kominow.

 

Wszystkie moje kominy to systemowe Schiedle i nie mam do nich najmniejszych uwag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma doświadczenia z firmą Multi - adaptacja projektu oraz kompleksowy nadzor nad budową.

Czy znacie może jakiegoś dobrego geodete? Na forum znalazłem namiary na p. Giedronia - ale bez słowa komentarza - nie wiem czy szukać innego czy skorzystać z jego usług.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z jakiego tartaku zamawialiście więźbę i jestecie z tego drewna zadowoleni?

 

Tez mnie ten temat interesuje :D Ile placiliście za m3. Bo mi zaspiewali 800 zl/m3! To chyba duzo ?? Pozdrawiam

Aha impergnacja cisnieniowa

Mam kompletną ofertę (wstępną) z firmy Complex z Borkowa. Zrobili mi bardzo profesjonanie projekt stropu i więźby. Cena wygląda na przyzwoitą a jakość na wysoką. Zwiedzałem ich produkcję i zrobili na mnie bardzo dobre wrażenie. Niestety nie wiem jeszcze jak to wychodzi im w praktyce bo ten etap dopiero przede mną za jakieś 4 miesiące :lol: .

W standardowej ofercie za m3 imprognowanego drewna w łatach chcą netto 720 zł. Jeżeli jest ktoś zainteresowany moją wyceną i wstępnym projektem stropu i więźby dla M09aL to mogę podesłać na PM'a.

Aha i jeszcze namiar. Rozmawiałem z Mirosławem Słomskim 058 685 88 00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...