Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Flate

Spróbuj w firmie Parkan w Straszynie (jadąc od strony Gdańska zaraz za obwodnicą trzeba skręcić w prawo w polna drogę, potem tą drogą około 150 metrów i zajeżdżasz na podwórko, gdzie się mieszczą). Robią furtki i bramy na wymiar i w stylu jakim chcesz. Samego ogrodzenia - podmurówka + siatka chyba nie robią. Sprzedaja też bramy Hormanna. Jutro prześle Ci jakiś numer telefonu do nich - nie mam przy sobie.

Jest też firma Apus z Rumii, ale z Nimi gadałem tylko na telefon i nigdy tam nie byłem. Więcej firm nie znam :-? .

 

Pozdrowienia B.

 

Uzupełniam telefon do PARKAN-u: 682-00-13 fax: 692-04-96

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem tylko na moment do robotki. Generalnie mam 3 tygodnie urlopu bezpłatnego. Zarabiam i tak śmiesznie więc żadna strata, a przez ten czas wycekoluję do końca i położę kafle a jak starczy czasu to i pergo.

Tak więc do połowy lipca jestem na forum sporadycznie. Od przyszłego poniedziałku na stałe mieszkamy w Miszewku.

 

Ale pogoda się spiep....

 

Pozdrawiam

 

Lęcę po Muratora, bo przez to Miszewko zapomniałem, że Murator ukazuje się ok. 20.06.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc bractwo pomorskie

Jak tam Wasze budowy?

Jaca, Benicio: prosze dajcie znac czy bedziecie dzisiaj na budowach.

 

Pozdrawiam

Adamski

 

Witam

 

Ja napewno nie będe.

Idę na imieniny do mojej 94 (!!!) letniej babci. Dodam, że nawleka igłe bez okularów!!!. Godne pozazdroszczenia. 8)

 

Napewno będe w najbliższą sobotę między 8, a 12 - pan "Koparkowiec" będzie mi kopal dół pod szambo.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACA- ( w sprawie przedszkola). Pani, która zamierza utworzyć przedszkole w Baninie na razie ma tylko plany, a także obiecane pomieszczenia, które należy zaadoptować - będą 3 grupy ( jedna grupa dwulatków). Nie wiadomo, czy to przedszkole ruszy od września - być może trochę później.

 

Tak więc są to na razie tylko przymiarki. Jeśli chodzi o moją żonę - to w tej chwili praca odpada ( ciąża).

 

Pozdrowienia dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliscie stal na zbrojenia fundamentow? Metalzbyt i tym podobne, czy hurtownie budowlane? Moze jakies ceny.

Spotkalem sie ostatnio z mozliwoscia kupienia gotowych elementow z drutu do zbrojenia. Kupowaliscie cos takiego, czy murarze wszystko recznie robili?

Z gory dziekuje za odzew i pozdrawiam serdecznie

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

ADAMSKI - jeżeli chodzi o stal ( domyślam się , że to trochę daleko ) to ja brałem w firmie STAL - WIEM na ul. Hutniczej w Gdyni. Ceny wachają sie w granicach 1,45 - 1,55 PLN / kg . Sa odpowiednie przeliczniki kg na metry bieżące w zależności od grubości prętów zbrojeniowych. Z tego co pamietam ( można samemu wyliczyć ) to 1 mb ­fi12 to trochę więcej niż 1 kg. Natomiast 1 kg fi 6 to około 4 mb. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADAMSKI = HURTOWNIA w Pępowie, przed rabatami: stal fi 12 i fi 10 - tona 153 zł, fi 6 160 zł, drut wiązałkowy 1 kg 3,50 zł, bloczki fundamentowe - 14x25x38 - 2,20 zł, gazobeton 24x24x59 z Osławy 4,90 zł, beton B-15 -187, B-20 - 198 zł ( są to ceny z przed tygodnia - można się targować).

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! No właśnie - szybkość forum spadła tak że na stałym łączu mogę iść zrobić herbatę zanim się strona wyświetli ! Tak źle to jeszcze chyba nie było.

U mnie roboty się posuwają powolutku do przodu - mam pierwszą noc na budowie za sobą :) dobrze było tylko FS20 trochę twardy hihi. Jak dobrze pójdzie to na przyszły tydzień zacznę myśleć o wylewkach ... ale to się jeszcze okaże. Czy na ogrzewanie podłogowe dawaliście jakiś specjalny beton? Gotowy czy robiony na miejscu? Ile Wam wyszedł m2 wylewki za materiał? Bo robocizna od 8 do 12 zł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o strop to ja obecnie w swoim domu zastosawałem hybrydę. Część jest zrobiona na szalunkach styropianowych ( zobacz stronę http://www.sukiennik.pl ) , druga część większa - strop żelbetowy. Ze względu na konstrukcję domu , dachu i oparcie wieźby dachowej nie mogłem zastosowac wszędzie "styropianu". Rozwiązanie bardzo ciekawe , mała pracochlonność , ostateczne wytłumienie , docieplenie stropu. Są to elementy które należy brać pod uwagę. Porównując koszty stropu żelbetowego ( czas , szalunki etc ) i "styropianowego" - to w przyszłości tylko ten DRUGI! Mogłem zdecydować się na przeprojektowanie stropu , czego niezrobiłem i uważąm to za błąd!! :oops: Koszt? Finalny m2 ; strop żelbetowy kilknaście % droższy - nie licząc czasu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...