Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy ktoś z Was ma doświadczenia z firmą Multi - adaptacja projektu oraz kompleksowy nadzor nad budową.

Czy znacie może jakiegoś dobrego geodete? Na forum znalazłem namiary na p. Giedronia - ale bez słowa komentarza - nie wiem czy szukać innego czy skorzystać z jego usług.

 

Z góry dzięki.

Ja skorzystałem z usług Pana Franciszka Wronowskiego 601 659 714 i jestem na razie zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś z Was ma doświadczenia z firmą Multi - adaptacja projektu oraz kompleksowy nadzor nad budową.

Czy znacie może jakiegoś dobrego geodete? Na forum znalazłem namiary na p. Giedronia - ale bez słowa komentarza - nie wiem czy szukać innego czy skorzystać z jego usług.

 

Z góry dzięki.

 

Geodeci polecani na forum:

1. P Hebel 0602492569 - polecany przez Gosia@

2. Zofia Bielska 0601628514

3. Pan Gieroń 604938641

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze jestesmy na podobnym etapie budowy u mnie wiezba skonczona, teraz deskuja i papuja, elektryk tez mial sie zajac swoja robota, ale mam z nim male problemy. Moze bede musial poszukac innego chetnego do pracy, mam wrazenie ze ten nie bardzo jest chetny.

Co za czasy bezrobocie :o chyba go jednak nie ma w naszym rejonie.

 

W razie czego ile czsau jeszcze bedzie u ciebie robil Twoj elektryk i jak ci sie z nim wspolpracuje??

 

Pozdrawiam

Piotr

 

Nie wiem czy jeszcze aktualne, ale jakbyś chciał to mogę dać namiary na mojego elektryka, my jesteśmy bardzo zadowoleni. Napisałabym od razu, ale nie mam przy sobie. Wyślę wieczorkiem na priva może się przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy pytanko :D Czy mieliście doczynienia z systemami kominowymi firmy SCHREYER ?? Jest to firma niemiecka a dystrybutor na Polske jest m.in. w Sierakowicach. Moj wykonawca bardzo je poleca :D

Prosze o opinie :D Bardzo dziekuje i pozdrawiam. Maja

 

Ja mam Schreyera, ale na razie nie korzystam jeszcze, póki co przetrwał jedną zime i nic mu się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wielkie dzieki

 

Wyglada na to ze sie dogadamy

 

Ania i Piotr

 

podeślijcie proszę nam te namiary. Właśnie zaczynamy wybierać ekipę do elektyki i alarmów i chciałbym zobaczyć co inni oferują (na razie mam ofertę na alarmy polecanego na forum pana Piotra Partyki).

 

P.

 

Wyslalem na Priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z jakiego tartaku zamawialiście więźbę i jestecie z tego drewna zadowoleni?

 

Tez mnie ten temat interesuje :D Ile placiliście za m3. Bo mi zaspiewali 800 zl/m3! To chyba duzo ?? Pozdrawiam

Aha impergnacja cisnieniowa

 

Ja zaplacilem 630 za m3, ale nikomu nie polecam tego tartaku, bo tak sumarycznie to chyba wyszlo mnie dudzo duzo drozej, nerwowa, a impregnacja bliska zeru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dach, mamy dach - znaczy się dach mieliśmy juz dawno ale teraz mamy dachówkę :D Prawda, że ładnie wygląda :p

http://www.halinairobert.photosite.com/~photos/tn/1149_348.ts1152456760109.jpg

 

No wlasnie przejezdzalismy obok wczoraj czy przedwczoraj i podziwialismy, bo tez bedziemy mieli Marsylke

 

Teraz wiem gdzie sie budujesz

 

Jezdzimy obok Twojego domku na skory do obwodnicy, bo my pod lasem w |Juszkowie sie budujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dach, mamy dach - znaczy się dach mieliśmy juz dawno ale teraz mamy dachówkę :D Prawda, że ładnie wygląda :p

http://www.halinairobert.photosite.com/~photos/tn/1149_348.ts1152456760109.jpg

 

ladnie ladnie :roll: mam nadzieje ze za 3 tygodnie bedzie u mnie podobny oczywiscie tez marsylka dzis wiecha

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do budujących w Klukowie - czy ktoś z Was przebijał się przez warstwę gliny? Zastanawiamy się nad studnią chłonną no i pytanie tylko ile przyjdzie kopać żeby jakąś warstwę chłonną znaleźć... na głębokości 3 - 4,5 m glina, głębiej nie wiemy... tzn niby nie glina tylko " piasek gliniasty" :roll:

 

Jak szukałem działki, to rozmawiałem z kobietš z gospodarstwa na końcu Klukowa (patrzšc od stony lotniska). Kobieta sprzedawała swoje rozparcelowane pole, podzielone na działki po 2000m2. Mówiła, że wykopała studnię, ale woda była œmierdzšca. Studnia stoi na podwórzu, a gospodyni z niej nie korzysta.

Podobno z Klukowie jest wysoki poziom wód gruntowych i dlatego nie jest zalecane budowanie piwnic.

MałaRuda, jak rozwikłasz problem studni to napisz na forum co z tego wyszło.

 

 

Podobno z Klukowie jest wysoki poziom wód gruntowych i dlatego nie jest zalecane budowanie piwnic.

MałaRuda, jak rozwikłasz problem studni to napisz na forum co z tego wyszło.

Hmmm, u mnie według badań geotechnicznych wyszło że mam na działce piach, a wode na głębokości 3.5 metrów, więc piwnica się zmieści.

No i dom będzie podpiwniczony....

Pytanie czy się w coś nie pakuję, okaże się to niestety dopiero po zrobieniu wykopów :-?

 

U nas wyszło, że 0,0-0,5 gleba :D

0,5-1,2 piasek drobny

1,2-3,4 j.w. z domieszkami

3,4-5 piasek gliniasty

 

a woda na 1,3 (w grudniu!).

 

Sąsiedzi którzy zdecydowali się na piwnicę mają dwie opaski drenażu wokół chaty :o . Myśmy dali spokój z piwnicą, ale myśleliśmy nad jakimś drenażem bo na wiosnę to tam wszystko pływa no i jedyny pomysł na jaki wpadliśmy to studnia chłonna. Tylko czy pod tą gliną jest jakaś warstwa chłonna ? :roll: :roll: :roll:

 

No i chyba poczekamy na GIWK i kanalizację :roll:

 

A z ciekawostek to słyszałam od tubylców, że z Klukowa brali glinę na cegły z których kawałek starówki zbudowali, ale nie wiem czy to prawda czy taka miejscowa legenda :wink: :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my szalejemy z papierami - pani z architektury dobiła nas żądaniem oświadczeń gestorów sieci. To nic że mamy warunki techniczne , że jak spełnimy takie i takie warunki to nam podłączą prąd i wodę i gaz - mają oświadczyć że nam dostarczą :o :o :o

 

A jeśli ktoś chciałby coś wiedzieć na temat drzew (czyt. wycinki takowych na swym poletku) to zapraszam do mnie - na ten temat wiem już WSZYSTKO :p :p :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujacych i nie tylko. Przegladam forum juz od jakiegos czasu i nadeszla chyba chwila ( pomijam jaka) aby przylaczyc sie do grona. Jestem z Gdanska, mieszkam w Gdyni, a budowa bedzie w Baninie.

Moj etap to :pozbierane wszystkie papiery,uzgodnienia,pozwolenia,oswiadczenia,zapewnienia i odrolnienia.Czekam tylko pozwolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...