Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ADAMSKI - jeśli mógłbyś daj namiary na te stropy, które wymieniałeś ( miejscowość, telefony, ceny)- będę wdzięczny. Ja także mam w projekcie Teriwa I bis - chciałbym to przeprojektować na strop lany - jeśli starczy mi czasu na wykonanie go przed zimą - jeśli nie będę kładł Teriwę.

 

Pozdrawiam wszystkich i życzę dobrej pogody ducha i na dworze. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Docent: Dopiero w przyszlym tygodniu bede w Tczewie i podjade do hurtowni ktore maja Leiera i Solbet. Postaram sie zebrac wszelkie ceny i wrzucic na Forum.

Na razie to co zebrałem (poza danymi juz zamieszczonymi kiedys na forum):

Metalzbyt-Tczew-tel. 5315062, prety 6mm -1,66/kg, 14mm-1,49/kg

Sambor-Tczew-tel. 5322162-tam mają Terive z Solbetu

Kombet-Gdynia-www.kombet.com.pl-tel. 6233504

Leier-Malbork-www.leier.com.pl-tel. (55) 2723212, 2723403

 

Klimas wspomnial strop styropianowy z Sukiennik - w Gdyni jest ich przedstawiciel - Biuro inz. "Dullek", ul. Grazyny 27, tel. 6648094, lub ewentualnie tel do producenta (42) 6528749 (dzieki Klimas :-) )

 

Co do tartaków to w Bytoni (za Starogardem Gd.) jest tartak gdzie drewno na wiezbe jest po 520zl+VAT + transport do Tczewa gratis (pod warunkiem ze jest wiecej niz 10m3).

W Dęblinie koło Tczewa - drewno na krokwie - 530+VAT, na łaty 520+VAT

 

Dajcie znac co wybraliscie

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marijom: a ten kierownik to bedzie nocowal na budowie i pilnowal takze zeby nie ukradli niczego? Spytaj go powaznie co wchodzi w cene: jak czesto bedzie nabudowie, jakie ma wyksztalcenie (moze wyzsze architekt), doswiadczenie, referencje. Mowie powaznie! Moze sie ceni, ale tez cos reprezentuje.

Standardowe ceny to okolo 1500zł

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAIJOM (ciekawa ksywa) - 3 tysiace to nie za bardzo. Ja sie nieco sparzylem na kierowniku wlasnie od strony zakresu obowiazkow. Dzis zrobilbym tak:

- 3500 za CALA budowe

- w zakres wchodzi

- min. 30 wizyt na budowie (1-2h).

- wszelkie poprawki w projekcie (np. przerobka zbrojenia, stropu, itp)

- kasa wyplacana w ratach 1500 (surowy), 1500 (reszta), 500 pismo z gminy o mozliwosci zamieszkania.

- konsultacje telefoniczne/domowe w ilosciach nieograniczonych.

 

To tak na poczatek. Pozdrawiam

Jaca

 

PS> Faktycznie - pogoda pod psem... A u mnie koniec cekolowania juz bliski, kafelkarz walczy, niedlugo podlogi i ogrodzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wykonawca instalacji wod-kan i gaz ma do sprzedania kocioł gazowy żeliwny De Dietrich stojący jednofunkcyjny 18kw z zasobnikiem 130l , z pogodówką i pompą ładującą za ok 6000. Kocioł nowy na gwarancji. Gdyby ktoś chciał kupić proszę o kontakt. Dodam że mam kocioł tej samej firmy i jestem b. happy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie zmiany Kier.Budowy , którego osobiście wyrzuciłem.

Gośc nie był wogóle zainteresowany budową i żądał ciągle więcej Kasy!! :evil: ( za "istnienie" w papierach wziął 1000 PLN ). Po jednej wizycie był "zmęczony". NB wymusiłem żeby się chociaż raz pojawił!

Równolegle zatrudniłem Insp. Nadzoru który jest człowiekiem bardzo solidnym i to on kierował całą budową ( ilość wizyt zależna od sytuacji , około 10/m-c ). Po zwolnieniu kb mój Insp przejął obowiązki KB. Do tej pory widzę , że udało mi się uniknąć wielu błędów , które mogł mi "zafundować" wykonawca , a to dzięki Ins.Nad. Sprawa wyboru KB jest bardzo indywidualna i zależy od tego czy wyznaczył go wykonawca , czy inwestor. W dodatku ważne , żeby to ona dbał o Nasze Interesy. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj KB bierze 600-700 za całą budowę,nawet jeśli trwałaby 10 lat.Jest na miejscu zawsze kiedy trzeba,przyjeżdża też w międzyczasie.Dziennik prowadzi wzorowo. W sprawach konstrukcji i zmian to ja konsultuję się z architektem i konstruktorem,a KB to tylko wpisuje do dziennika.Buduję 15 km za Chwaszczynem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...