Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Chciałbym zapytać się czy ktoś z forumowiczów mieszkający na terenie gminy Szemud a w szczególności np. Koleczkowo lub Bojano "przerabiał" (tzn. starał się o pozwolenie) temat POŚ ? Podobno odrzucają takie wnioski bo będzie budowana kanaliza (za dwa lata), bo to otulina Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego itd. Może komus się udało. Prosiłbym o podzielenie się doświadczeniami.

 

Pozdrawiam,

[email protected]

 

Przerabiałem - w Bojanie - bezskutecznie. W warunkach zabudowy jest szambo i koniec. Po rozmowie z kierownikiem wydziały w Szemudzie dowiedziałem się (i takie tez dostałem oficjalne pismo) że kanaliza będzie budowana od 2007 roku, a miejscowy plan zagospodarowania przewiduje, że oczyszczalnię można postawić jedynie na działkach pow. 3000 m2.

 

Wakmen innymi metodami załatwił pozwolenie, ale chyba jeszcze przed zatwierdzeniem obecnego planu zagospodarowania.

A,z Grablowskim próbowałes rozmawiac, bo moim zdaniem, on by złatwił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pojawił sie nam kolejny problem. W zwiazku z tym, ze mamy spadek terenu ok.180cm, zrobilismy piwnice. Chcemy umiescic tam garaż i kotłownie, a planujemy ogrzewanie paliwem stałym+ kominkowe z rozprowadzeniem. Jednak dzisiaj hydraulik stwierdził, ze nie moze byc w naszej piwnicy kotlowni :-? Czy moze wiecie jak to moze byc naprawde? Mąż własnie pojechal z panem hydraulikiem na działke w celu dokładnego sprawdzenia naszych planów z rzeczywistością. Jednak juz mam obawy co będzie :-?

 

B.

 

Hydraulik stwierdził, że będzie jednak wszystko ok :D

 

Dziękuję Wam BARDZO pozostawione w tym temacie wiadomości na priva. Bardzo Wielkie Dzięki :D :D :D

 

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos polecał niedrogiego pana ze "skoczkiem" czy "zagęszczarką" do piachu wsypywanego do fundamentów. Nie moge sobie przypomnieć gdzie to czytałam. Prosze o podanie namiarów.

Zagęszczarką możecie "pobawić" się sami(taniej wyjdzie a i dla niektórych jakas tam frajda ;-)) - a wziąć ją z Ramirentu w Gdańsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej to ja :) Wreszcie ładuję swoje ostatnie zdjęcia. Na końcu jest kilka zdjęć podjazdu, który po ostatnich deszczach ślicznie wygląda :

 

http://www.mag.wrota.net/budowa.htm - nie pamiętam dokładnego linka, bo się jeszcze nie wrzucił na serwer :)

 

 

No to teraz możesz kalosze rzucić w kąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Podłogówka i kocioł na paliwo stałe? Nie jest to najlepszy pomysł. Chyba że z buforem...

No dobra Malutki a jako instalator co powiesz o takim zestawieniu:

kominek z płaszczem w systemie otwartym z podłogówką + parę grzejników na piętrze i zasobnik 160 l. na CWU.

Według mnie nie jest to chyba najlepsze rozwiązanie. Takie coś montują instalatorzy z Bojana sprzedający kominki CTM'u.

Drobna różnica niż " całość w podłogówce" nie?

Dowcip polega na tym żeby można zrobić coś z nadmiarem ciepła kiedy obieg grzewczy się zamknie. Tu masz grzejniki i zasobnik 160l.

A w tamtym przypadku...tylko zasobnik (chyba). A kociołka na paliwo stałe nie można wyłączyć ot tak sobie.

Zresztą tu bardziej mi chodziło o możliwy dyskomfort ciagłego rozpalania kotła (przy braku zapotrzebowania po prostu zgaśnie, a ekogroszek sam się nie rozpali- w odróżnieniu od pelletsu).

 

Tą różnicę to znam ale jak ma się system otwarty do podłogówki? O to mi tylko chodzi.

Ufff chyba rozmawiałeś ze szpecami którzy tego "nie widzą"?

Gdzie idzie powietrze? Na dół czy do góry?

Wal jak w dym do Janussza. Ja tez mam podłogówkę u góry i...działa. Dziw jakiś czy cóś? :D

Druga sprawa jak jest sporo podłogówki to nie robi się jej na RTL-ach tylko na rozdzielaczu i dodatkowej pompie, a jeśli tak to jak sądzisz powietrze się tam pojawi czy też nie? Zwłaszcza z automatami na belce?

 

 

Pieca juz nie moge zmienic bo zapłacony, ale pomysle nad grzejnikami., czy wystarczy jak będą 4 w domu (łazienki, pralnia i garaż)?

 

Fachowcy się wypowiedzieli, ja dodam jako użytkownik po 2 zimach w nowym domku. Na całym parterze (oprócz jednego pokoju i spiżarki) + duża 30m łazienka na piętrze - mam podłogówkę. Do tego kilka grzejników rozmieszczonych także w pokojach z podłogówką. Koszt na początku większy, ale nie wyobrażam sobie teraz życia bez kaloryferów. Podłogówka jest super, nie ma nic wspanailszego niż wyjście z bosymi stopami w łazience z wanny na ciepłe kafle, ale spróbujcie wrócić do zimnego domu i rozgrzać podłogówkę. Trochę poczekacie. Mam piec węglowo-drzewny + kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza. Kiedy rozpalam w piecu zamykam podłogówkę, nagrzewam kaloryfery, w domu robi się szybko ciepło i dopiero wtedy puszczam ciepłą wodę na podłogówkę.

Zdecydowanie nie polecam rozwiązania z samą podłogówką. Fajny bajer, ale chyba tylko dla tych najbogatszych gdzie jest tylko piec z paliwem stałym (gaz, olej) i ustawiona stała temp. na piecu.

 

Co do rozmieszczenia kaloryferów to - biorać pod uwagę miejsca gdzie jest podłogówka - mam je w salonie (szeroki), wiatrołapie (mniejszy, pod wieszakiem na kurtki), w dolnej łazience (jeden łazienkowy wąski) i w górnej łazience (trzy łazienkowe - wysoki szeroki, wąski szeroki nad wanną i wąski szeroki). Wszystkie grzejniki łazienkowe z zamontowaną grzałką z możliwością podłączenia grzejnika do prądu.

 

Pozdrawiam

Adamski

 

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Podłogówka i kocioł na paliwo stałe? Nie jest to najlepszy pomysł. Chyba że z buforem...

No dobra Malutki a jako instalator co powiesz o takim zestawieniu:

kominek z płaszczem w systemie otwartym z podłogówką + parę grzejników na piętrze i zasobnik 160 l. na CWU.

Według mnie nie jest to chyba najlepsze rozwiązanie. Takie coś montują instalatorzy z Bojana sprzedający kominki CTM'u.

Drobna różnica niż " całość w podłogówce" nie?

Dowcip polega na tym żeby można zrobić coś z nadmiarem ciepła kiedy obieg grzewczy się zamknie. Tu masz grzejniki i zasobnik 160l.

A w tamtym przypadku...tylko zasobnik (chyba). A kociołka na paliwo stałe nie można wyłączyć ot tak sobie.

Zresztą tu bardziej mi chodziło o możliwy dyskomfort ciagłego rozpalania kotła (przy braku zapotrzebowania po prostu zgaśnie, a ekogroszek sam się nie rozpali- w odróżnieniu od pelletsu).

 

Tą różnicę to znam ale jak ma się system otwarty do podłogówki? O to mi tylko chodzi.

Ufff chyba rozmawiałeś ze szpecami którzy tego "nie widzą"?

Gdzie idzie powietrze? Na dół czy do góry?

Wal jak w dym do Janussza. Ja tez mam podłogówkę u góry i...działa. Dziw jakiś czy cóś? :D

Druga sprawa jak jest sporo podłogówki to nie robi się jej na RTL-ach tylko na rozdzielaczu i dodatkowej pompie, a jeśli tak to jak sądzisz powietrze się tam pojawi czy też nie? Zwłaszcza z automatami na belce?

 

 

Pieca juz nie moge zmienic bo zapłacony, ale pomysle nad grzejnikami., czy wystarczy jak będą 4 w domu (łazienki, pralnia i garaż)?

 

Fachowcy się wypowiedzieli, ja dodam jako użytkownik po 2 zimach w nowym domku. Na całym parterze (oprócz jednego pokoju i spiżarki) + duża 30m łazienka na piętrze - mam podłogówkę. Do tego kilka grzejników rozmieszczonych także w pokojach z podłogówką. Koszt na początku większy, ale nie wyobrażam sobie teraz życia bez kaloryferów. Podłogówka jest super, nie ma nic wspanailszego niż wyjście z bosymi stopami w łazience z wanny na ciepłe kafle, ale spróbujcie wrócić do zimnego domu i rozgrzać podłogówkę. Trochę poczekacie. Mam piec węglowo-drzewny + kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza. Kiedy rozpalam w piecu zamykam podłogówkę, nagrzewam kaloryfery, w domu robi się szybko ciepło i dopiero wtedy puszczam ciepłą wodę na podłogówkę.

Zdecydowanie nie polecam rozwiązania z samą podłogówką. Fajny bajer, ale chyba tylko dla tych najbogatszych gdzie jest tylko piec z paliwem stałym (gaz, olej) i ustawiona stała temp. na piecu.

 

Co do rozmieszczenia kaloryferów to - biorać pod uwagę miejsca gdzie jest podłogówka - mam je w salonie (szeroki), wiatrołapie (mniejszy, pod wieszakiem na kurtki), w dolnej łazience (jeden łazienkowy wąski) i w górnej łazience (trzy łazienkowe - wysoki szeroki, wąski szeroki nad wanną i wąski szeroki). Wszystkie grzejniki łazienkowe z zamontowaną grzałką z możliwością podłączenia grzejnika do prądu.

 

Pozdrawiam

Adamski

 

 

Pozdrawiam

Adamski

Coœ za coœ - swoja drogš ile czasu Cię nie ma w domu że zdšży się on wychłodzić? Albo jak masz go zaizolowane? A może kociołek do bani?

Wiem coœ o tym bo miałem - domek słabo ocieplony, kociołek m-ki "kociołek", okna z rozbiórki (;-)).

Sama podłogówka nie jest jak napisałeœ "dla bogatych" tylko dla oszczędnych. Podłogówka wolno się nagrzewa ale i wolno wychładza. Akumulujšc ciepło pozwala na oszczędnoœci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem nie było nas kilka dni w domu i nic dziwnego, że się wychładzało. Ściany gazobeton 24 + wełna 12 cm. Kocioł Buderus Dorn. W sumie dom ciepły, średnie rachunki (węgiel, drewno) za miesiąc grzania tej zimy ~350zł / dom 160m2. Nie mam zastrzeżeń co do oszczędności na podłogówce, ale do twierdzenia że wystarczy zamontować tylko podłogówkę. Twierdzę że w kilku miejscach w domu przydaje się jednak zamontować dodatkowe kaloryfery. Ok, może przesadziłem z określeniem "dla bogatych" ;-)

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin B napisał:

Witaj,

 

trzymam kciuki i pewnie się uda.

 

 

My także zaczynaliśmy w sierpniu.

Dokładnie w połowie.

 

Sami "zaprojektowaliśmy" nasz dom.

Po czym we wrześniu zleciliśmy wykonanie oficjalnego projektu.

 

W październiku pozwolenie.

 

W listopadzie stan zero.

 

Grudzień - marzec przestój zimowy.

 

Od kwietnia ostra jazda bez trzymanki.

 

Są jakieś szane na wprowadzenie przed gwiazdką.

 

 

 

POWODZENIA.

 

beti555 napisał:

Witaj i powodzenia

 

B.

 

 

 

dziekuję bardzo :) i gratuluje szybkości w działaniu, my chcemy ruszyć w kwietniu i na gwiazdkę się wprowadzać.. teraz zaczęliśmy biegnainę z papierkami i przymuszaniem gminy do stworzenia funduszu na inwestycje ekologiczne :oops: chcą mieć POŚ niech się dołożą..zobaczymy co zwojujemy..w końcu nie długo wybory 8)

[/url][/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę była inspekcja w osobie mojej Żoneczki na działeczce. Przyjechaliśmy i pierwszy raz odpaliłem kominek Lechmy z własnoręcznie zamontowaną dmuchawą ze sterowaniem. Rewelacyjny układ a w szczególności dla tych co mają problemy z rozpalaniem w tradycyjnym kominku lub nie mają czasu i ochoty na ręczne dozowanie powietrza do spalania. Taki układ pozwala również zaoszczędzić energię z opału która nie jest niepotrzebnie zbyt szybko wypalana i tracona w kominie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę była inspekcja w osobie mojej Żoneczki na działeczce. Przyjechaliśmy i pierwszy raz odpaliłem kominek Lechmy z własnoręcznie zamontowaną dmuchawą ze sterowaniem. Rewelacyjny układ a w szczególności dla tych co mają problemy z rozpalaniem w tradycyjnym kominku lub nie mają czasu i ochoty na ręczne dozowanie powietrza do spalania. Taki układ pozwala również zaoszczędzić energię z opału która nie jest niepotrzebnie zbyt szybko wypalana i tracona w kominie.

A masz wycišgowy czy nadmuchowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę była inspekcja w osobie mojej Żoneczki na działeczce. Przyjechaliśmy i pierwszy raz odpaliłem kominek Lechmy z własnoręcznie zamontowaną dmuchawą ze sterowaniem. Rewelacyjny układ a w szczególności dla tych co mają problemy z rozpalaniem w tradycyjnym kominku lub nie mają czasu i ochoty na ręczne dozowanie powietrza do spalania. Taki układ pozwala również zaoszczędzić energię z opału która nie jest niepotrzebnie zbyt szybko wypalana i tracona w kominie.

A masz wycišgowy czy nadmuchowy?

Mam nadmuchowy, orginalny z Makrotermu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...