Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Poszukuję osoby, która ma zasobą sprawę papierologiczna związaną z wykopaniem studni głębinowej dla własnych potrzeb (zwykłego domku).

 

Witam, wszystko zależy od tego na jakiej głębokości jest woda - jamogę powiedzieć, że prawie doszłam do końca w sprawie studni głebinowej na mojej działce - tzn. studnia już jest, woda leci, badania na bakterie poza mną, teraz czekam na wynik badań na zawartośc żelaza i manganu. Papierkologię rozpoczęłam w grudniu :roll: w połowie lutego otrzymałam akceptację projektu studni w UM w Gdańsku (niestety), no a potem dłuuugie miesiące czekałam na ekipę (teraz może być lepiej, bo sezon w zasadzie się kończy) Samo kopanie studni - trzy tygodnie (woda na głębokości 62 metrów, ale głębokość warstwy wodonośnej - kolejne 10 metrów) Prace budowlane, chlorowanie - kolejny tydzień. Oczekiwanie na badania z Sanepidu minimum 14-15 dni. Projekt studni - Firma GEOKONSULT z Gdyni (p. Sławomir Kratiuk)

Wykonawstwo studni - polecany przez w/w p. Adam Dunst - (mam mieszane uczucia jesli chodzi o terminowość - facet miał wejśc na działkę na początku maja, a wszedł w ...połowie lipca - po drodze przytrafiały mu sę wszystkie możliwe "nieszczęścia", a tak naprawdę nabrał wiele zleceń i nie mógł się wyrobić. Robi porządnie, ale jeśli komuś zależy na czasie - radzę poszukać kogos innego) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gotowe do wrzucenia do kominka. Długości około 40 cm. Porąbane na polana. Cena o ile pamiętam ostatnio to było 120 zł / m3.

 

 

a mogą przywieźć niepocięte? bo to se sam moge zrobić, może wtedy byloby taniej

 

To wtedy pogadaj z leśniczym. Wakmen chyba tak załatwiał drewno. Ja nawet nie rozważałem takiego układu.

Ja biorę z prywatnych lasów po 100 / mp. - niepołupane i w dużych balach cietych po 1m. Jedno wiem na pewno ścinają na przełomie września i pażdziernika a odbieram późną wiosną. Jest to dość kłopotliwe i tak do końca nie wiem czy o wiele taniej. Na pewno dostaje tyle ile zakupiłem bo sam je odbieram a nie jak mi przywiozą to mam uwierzyc na słowo.

 

a to cena z transportem? masz jakieś namiary?

Przyłączam się do pytania

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

...
...

Ja biorę z prywatnych lasów po 100 / mp. - niepołupane i w dużych balach cietych po 1m. ...

 

a to cena z transportem? masz jakieś namiary?

Transport niestety we własnym zakresie. Ja mam dobrze, że biorę stara wojskowego i płacę tylko za paliwo co mnie wynosi około 60 PLN za 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakmen, coś mi się wydaje, że na potrzeby domku nie trzeba żadnych pozwoleń. Też będziemy kopali studnię i gdzieś tak czytałam (chyba do głębokości 30m).

Ja kopać nie będę (mam już wodociąg) ale pomagam koledze w tej sprawie.

Co do aspektów prawnych to jest tak, że dla studni o wydajności poniżej 6m3/dobę i głębokości poniżej 30m (lub 40) taka inwestycja wymaga tylko zgłoszenia wraz ze szkicami lub rysunkami. Niestety panie w Starostwie są tak niedouczone i "ociężałe" (przepraszam za wyrażenie), że nie rozumieją tych pojęć. Jak ja się starałem o POŚ było podobnie dlatego szukam (kolega szuka) projektanta, który zrobi mu projekt bo nic innego nie chcą przyjąć.

Tak to już jest z tymi urzędnikami: ustawa swoje a urzędnik swoje (ponad ustawą) :evil: :cry: :oops: :x :-? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeœli to nie tajemnica, to z jakiego nadleœnictwa bierzesz to drewno?

Zastanawiam się nad takš opcjš, ale jak mam zapłacić 100zł+ transport za nieporšbane, a 130-140 za porabane z transportem, to jesli nawet trochę oszukajš na tym "metrze przestrzennym", to i tak oszczędnoœć jest niewielka :roll:

Dwa lata temu brałem drewno w nadleœnictwie koło Starogardu i buczyna była tam po 59 zł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je�li to nie tajemnica, to z jakiego nadle�nictwa bierzesz to drewno?

Zastanawiam się nad takš opcjš, ale jak mam zapłacić 100zł+ transport za nieporšbane, a 130-140 za porabane z transportem, to jesli nawet trochę oszukajš na tym "metrze przestrzennym", to i tak oszczędno�ć jest niewielka :roll:

Dwa lata temu brałem drewno w nadle�nictwie koło Starogardu i buczyna była tam po 59 zł :wink:

I tutaj masz rację z tą znikomą oszczędnością. Chyba już za rok będę się przymierzał aby kupić już z jakiegoś składu podwarunkiem, że wymierzę i od razu mi to zapakują a jak nie to dziękuję za interes. Bo może się okazać, że z zakupionych 10mp przywiozą 8mp. W takim perzypadku to juz nie interes.

Podobnie jest z tymi co sprzedają węgiel z wozu!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontakt na drewno, który podałem jest sprawdzony. Facet ma to poukładane na samochodzie tak, że można sobie zmierzyć - nie jest to luźno narzucony stos tylko poukładane jak trzeba. Przypominam - cena 120 zl / mp (w cenie drewno połupane i transport). Jedyny minus to to, że to mieszanka i nie do końca wiadomo co przywiezie. Zwykle jest to głównie brzoza, dąb i olcha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u kogoś z Was robi teraz Krzysztof Hinca? Dzwonię i dzwonię, ale nie odbiera, wiadomości też zostawić nie można a miał mi robić ocieplenie na początku września i nie wiem co się dzieje.
O, u mni etez miał robic elewacje we wrzesniu i dokonczyc w srodku

:wink: :roll:

 

a odzywał się do Ciebie? bo telefonu w ogóle nie odbiera, a to jedyny namiar jaki mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy mógłbym prosić o wycenę takiej studni (60-70 metrów) ?

Chciałbym wybudować u siebie studnię do celów gospodarczych (prąd jednak jest tańszy) - ale niestety wodę mam dosyć głęboko i zastanawiałem się ile to może koszować.

 

Uprzejmie dziękuję i pozdrawiam,

Jarek

 

Witam, wszystko zależy od tego na jakiej głębokości jest woda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki anSi - Twoje doświadczenie przekażę koledze.

Jak ktos ma jeszcze jakieś kontakty w sprawie studni głębinowych (szczególnie sprawy papierologiczne) to będę czekał.

 

Wakmen - papierkologię, czyli projekt aż do momentu zatwierdzenia w Urzędzie zrobi Ci właśnie p. Kratiuk. Proponuję skontaktować się z nim. :)

 

jarek.jaworski w sprawie kosztów studni wysłałam Ci wiadomość na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...