Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

izi7 ja długo przeżywałam koszt zakupu piachu. Mnóstwo kasy.

 

Jeżeli chodzi o więźbę to już za 4 tygodnie, byłoby bardzo szybko.

 

Kominy polecam Presto w Ambicie, nie było żadnych problemów z budową kominów (jak narazie), rabat też dobry. Gwarancja 30 lat.

W Ambicie też są dachówki, rynny, okna dachowe i też rabaty. Trudno mi ocenić jak tam w Łęgowie ale w porównaniu z innymi u których byłam Ambit okazał się najkorzystniejszy (cenowo i pod względem wyboru dachówki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, buduję w okolicy Lęborka. W październiku położą dachówkę :D i chciałabym przed zimą zrobić elektrykę, tynki i posadzkę (jak dostanę dobry kredyt :-? )

Czy to dobry pomysł przed zimą? A może czekać do wiosny?

Czy możecie polecić kogoś?

 

 

Myślę dokładnie o tym samym, ale trzeba by wstawić okna i drzwi, żeby to robić. Ogrzewać pewnie też jakąś dmuchawą, czy kozą.

Podpowiedźcie, czy można robić to zimą, jakie mogą być konsekwencje takiego "pośpiechu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do bardziej zaprawionych w boju: jakie są jeszcze "ważne etapy" związane ze świeckimi tradycjami w czasie budowy :wink: ?

 

Gratulacje od przyszłego sšsiada! Obserwuję twój plac budowy, wyglšda poważnie. Ja jestem jeszcze dosłownie w lesie, który widzisz na północy :) Mam fajne grzyby.

 

Œwieckš tradycję to się chyba stawia jedynie na wiechę. Parę butelek i parę kurczaków z rożna. Oczywiœcie obecnoœć rodziny obowišzkowa. Nadmiar tradycji jest chyba niepożšdany we współczesnym budownictwie :) Teraz te technologie takie nowoczesne.

Widziałem wywrotki wożace ziemię w kierunku górki, ale nie miałem okazji podejść bliżej żeby zobaczyć, co z nią robią - to twoje może? Kiedy zaczynasz swoje "ważne etapy" :wink: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izi7, w Łęgowie zdecydowanie polecamy: MR Dach, po lewej stronie; dobra obsługa, dobre ceny, elastyczne warunki.

 

No coz ja tez rozmawialem z tymi milymi panami ale cen nie mieli rewelacyjnych i nie chcieli bez faktury sasiada na przeciwko tak zalatwili ze sprzeddali mu dachowke bez szczytowych i teraz produkcja wsztrzymana i nie moze ruszyc juz miesiac z dachem

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wywrotki wożace ziemię w kierunku górki, ale nie miałem okazji podejść bliżej żeby zobaczyć, co z nią robią - to twoje może? Kiedy zaczynasz swoje "ważne etapy" :wink: ?

 

Znowu planuję start na wiosnę, ale zobaczymy. Musiałem trochę powyjeżdżać. Jak już zacznę, to pójdzie mam nadzieję doœć szybko. Zacznę od utwardzenia tych 200 metrów drogi przez pole. Te wywrotki to trochę ziemi narzuciły na działkę pode mnš.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAWPIO - po ile te stemple? Miałam już zaklepane od sąsiada, ale sprawa się przesunęła w czasie i chyba muszę poszukać innego źródła :(

W sobotę byliśmy w Łęgowie u pana od dachów. Rozmowa wstępna miła itp. W połowie tygodnia dostaniemy wyceny kilku wersji. Zobaczymy jakie będą ceny. Byliśmy też zmuszeni kupić pustaki w Jazbudzie (bo to tam kupiliśmy pierwszą partię, po której nastąpiła podwyżka i niestety nie namierzyłam innej hurtowni z pustakami Solbetu), ale zdecydowanie odradzam tą hurtownię. Gdybym znalazła jakieś inne miejsce, gdzie sprzedają pustaki interesującej mnie firmy, to na pewno nie robiłabym zakupów w Jazbudzie. Tak aroganckiego szefa jak tam, to chyba do tej pory nie spotkałam i czuję niesmak, że musiałam tam zrobić zakupy. Jedno sobie obiecałam - moja noga więcej tam nie postanie :evil:

e.kala - a Ty gdzie budujesz? Jak pojadę do Borkowa, to może uda mi się wypatrzyć Twój domek :)

No, a jutro nareszcie zaczynają murować nam ściany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e.kala - mam jeszcze pytanko w sprawie kominów Presto, bo temat mnie zainteresował. Jak wyglądają ceny tych kominów w porównaniu do np. Leiera? Hurtownia Ambit to ta w okolicach Kokoszek na ul. Cementowej? I jak było z terminami realizacji - dobrze doczytałam, że miałaś ten komin od ręki? Z góry dziękuję za informacje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e.kala - mam jeszcze pytanko w sprawie kominów Presto, bo temat mnie zainteresował. Jak wyglądają ceny tych kominów w porównaniu do np. Leiera? Hurtownia Ambit to ta w okolicach Kokoszek na ul. Cementowej? I jak było z terminami realizacji - dobrze doczytałam, że miałaś ten komin od ręki? Z góry dziękuję za informacje :)

 

 

Buduję na ul. Kwiatowej. Komin o przekroju 200 z kanałem wentylacyjnym, wysokość 8,25 Presto Universal, a więc ten z ociepleniem to koszt około 2500. Nie znam cen Leiera. Tak chodzi o ten Ambit w Kokoszkach. Na kominy czekałam 3 dni, ale czekali na dostawę. Jak trafi się, że są po dostawie, to może być od razu. Tak wygląda początek komina.

 

http://preview.ezedler.photosite.com/~photos/tn/4144903_348.ts1157747056648.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tym na Przemysłowej? Jeśli tak, to ja wręcz przeciwnie do Ciebie, trafiłam na baaardzo miłą obsługę.

 

Beata

 

tak, mówię o tym na przemysłowej. Dla nas byli mili przy pierwszej wizycie. Przy kolejnych sytuacja się niestety zmieniła. Ale na szczęście wybór hurtowni jest spory i nie muszę już zostawiać u nich więcej kasy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAWPIO - po ile te stemple? Miałam już zaklepane od sąsiada, ale sprawa się przesunęła w czasie i chyba muszę poszukać innego źródła :(

W sobotę byliśmy w Łęgowie u pana od dachów. Rozmowa wstępna miła itp. W połowie tygodnia dostaniemy wyceny kilku wersji. Zobaczymy jakie będą ceny. Byliśmy też zmuszeni kupić pustaki w Jazbudzie (bo to tam kupiliśmy pierwszą partię, po której nastąpiła podwyżka i niestety nie namierzyłam innej hurtowni z pustakami Solbetu), ale zdecydowanie odradzam tą hurtownię. Gdybym znalazła jakieś inne miejsce, gdzie sprzedają pustaki interesującej mnie firmy, to na pewno nie robiłabym zakupów w Jazbudzie. Tak aroganckiego szefa jak tam, to chyba do tej pory nie spotkałam i czuję niesmak, że musiałam tam zrobić zakupy. Jedno sobie obiecałam - moja noga więcej tam nie postanie :evil:

e.kala - a Ty gdzie budujesz? Jak pojadę do Borkowa, to może uda mi się wypatrzyć Twój domek :)

No, a jutro nareszcie zaczynają murować nam ściany :D

 

 

Polecam Millennium w pruszczu, od poczatku sie tam zaopatrujemu. fachowa obsluga, staly upust, a na wieksze partie materialu negocjacje.

 

Czy ktos jest zainteresowany betonem komorkowym z oslawy: juz kiedys to oglaszalem, ale niestety jeszcze sie bujam, moj majster zamowil okolo 300 bloczkow za duzo :evil: :evil: :evil:

Kupowalem w lutym i caly czas sa w depozycie w hurtowni, jak ktos jest zainterosowany to prosze o kontakt na priv

 

pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...