Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Doroto, znasz Kiełpino jak własną kieszeń - czy znalazłaś tam taki kawałek ziemi, na którym chciałabyś zbudować dom i który jeszcze jest wolny? Jeśli tak, to spróbuj zrobić wywiad w okolicy do kogo należy i udaj się tam na osobiste negocjacje. Tak mniej więcej my trafiliśmy na naszą działkę

 

Pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się wkurzać na Toporka, który miał robić wylewki w zeszłym tygodniu, najpierw był czwartek, potem piatek, potem sobota, w końcu poniedzialek rano, potem poniedziałek popołudniu a potem przestał odbierac telefony od mężą :evil: I to ewidentnie nie odbiera jego numeru telefonu, jak dzisiaj ja zadzwoniłam to odebrał i powiedział, że jutro ale już sama nie wiem czy mu wierzyć :-? Ja rozumiem, że jakaś robota się przeciąga, ale to nie powód żeby o tym nie powiadomić klienta, albo unikać z nim kontaktu - tak mnie wścieka takie zachowanie :evil: :evil: :evil: zastanawiam sie czy nie dzwonić do innych, tylko kto wie co z terminami

 

Kolia

Daj sobie spokoj z panem Toporkiem, ja na tynki czekalem od 20 lipca, tak bylo umowione w kwietniu :evil: :evil: :evil:

przy tym terminie ja zadzwonilem to powiedzial poczatek sierpnia, jeszcze wtedy sie tym nie zmartwilem bo mialem male tyly i bylo mi to na reke. Terminy sie coraz to przesuwaly, niby juz byly coraz krotsze, nastepny poniedzialek, koniec tygodnia za dwa dni i tak do tej pory dobrnelismy. W koncu znalezlismy kogo innego.

Chyba ze 4 razy umawialismy sie na budowie, w koncu na budowe dotarl, ale do pracy jednak nie.

Mialem nadzieje ze jak dotrze na budowe, obejzy omowi to juz tylko kwestia terminu, ale niestety.

Jezeli mialbym kolesiowi wystawiac jakakolwiek opinie to tylko ogromny NEGATYW. Za telefony ktore na niego wydalem polozylbym chyba ze 20 kwadratowych tynku.

 

Wszystkim radze odpuscic sobie tego goscia, bo niewazne czy terminy sa zaklepywane pol roku do przdu, czy od zaraz on wogole nie dociera

 

pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolia

Daj sobie spokoj z panem Toporkiem, ja na tynki czekalem od 20 lipca, tak bylo umowione w kwietniu :evil: :evil: :evil:

przy tym terminie ja zadzwonilem to powiedzial poczatek sierpnia, jeszcze wtedy sie tym nie zmartwilem bo mialem male tyly i bylo mi to na reke. Terminy sie coraz to przesuwaly, niby juz byly coraz krotsze, nastepny poniedzialek, koniec tygodnia za dwa dni i tak do tej pory dobrnelismy. W koncu znalezlismy kogo innego.

Chyba ze 4 razy umawialismy sie na budowie, w koncu na budowe dotarl, ale do pracy jednak nie.

Mialem nadzieje ze jak dotrze na budowe, obejzy omowi to juz tylko kwestia terminu, ale niestety.

Jezeli mialbym kolesiowi wystawiac jakakolwiek opinie to tylko ogromny NEGATYW. Za telefony ktore na niego wydalem polozylbym chyba ze 20 kwadratowych tynku.

 

Wszystkim radze odpuscic sobie tego goscia, bo niewazne czy terminy sa zaklepywane pol roku do przdu, czy od zaraz on wogole nie dociera

 

pozdrawiam

Piotr

 

U mnie jednak wczoraj się pojawił razem z ekipą i dzisiaj tez są - mają skończyć do 16:00 A w ogóle to podejrzewam że to syn tego Toporka, o którym były takie dobre opinie, bo pamietam że ktoś mówił że on bardzo schorowany jest, a ten który pojawił sie u nas to tak po 30-tce i bynajmniej na chorego nie wygląda. A jakie bedą końcowe ekekty - zobaczymy.

 

W związku z wylewkami mam pytanko, czy wylewki powinny być super gładkie jak lustro czy też moga być chropowate? Jak to u Was było/jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno okreslic jak to z tymi wylewkami i lustrem u mnie sa gladziutkie ale to w sumie beton i mozna by bylo co nieco z tylu sobie zedrzec ale nie ma zadnych zadziorow mozna klasc na to bez problemu panele lub nawet wykladzine albo pomalowac i tez bedzie ladnie :lol:

Ogolnie prosto i ladnie az szkoda deptac :wink: super robota Wickiego

Zapraszam na ogladanie.

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolia

Daj sobie spokoj z panem Toporkiem, ja na tynki czekalem od 20 lipca, tak bylo umowione w kwietniu :evil: :evil: :evil:

przy tym terminie ja zadzwonilem to powiedzial poczatek sierpnia, jeszcze wtedy sie tym nie zmartwilem bo mialem male tyly i bylo mi to na reke. Terminy sie coraz to przesuwaly, niby juz byly coraz krotsze, nastepny poniedzialek, koniec tygodnia za dwa dni i tak do tej pory dobrnelismy. W koncu znalezlismy kogo innego.

Chyba ze 4 razy umawialismy sie na budowie, w koncu na budowe dotarl, ale do pracy jednak nie.

Mialem nadzieje ze jak dotrze na budowe, obejzy omowi to juz tylko kwestia terminu, ale niestety.

Jezeli mialbym kolesiowi wystawiac jakakolwiek opinie to tylko ogromny NEGATYW. Za telefony ktore na niego wydalem polozylbym chyba ze 20 kwadratowych tynku.

 

Wszystkim radze odpuscic sobie tego goscia, bo niewazne czy terminy sa zaklepywane pol roku do przdu, czy od zaraz on wogole nie dociera

 

pozdrawiam

Piotr

 

U mnie jednak wczoraj się pojawił razem z ekipą i dzisiaj tez są - mają skończyć do 16:00 A w ogóle to podejrzewam że to syn tego Toporka, o którym były takie dobre opinie, bo pamietam że ktoś mówił że on bardzo schorowany jest, a ten który pojawił sie u nas to tak po 30-tce i bynajmniej na chorego nie wygląda. A jakie bedą końcowe ekekty - zobaczymy.

 

W związku z wylewkami mam pytanko, czy wylewki powinny być super gładkie jak lustro czy też moga być chropowate? Jak to u Was było/jest?

Toporek zdrowy jak byk :lol: kawał chłopa z niego jest. Wylewki były gładkie jak lustro. Przynajmniej moje. A z maszyny leja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do bardziej zaprawionych w boju: jakie są jeszcze "ważne etapy" związane ze świeckimi tradycjami w czasie budowy :wink: ?

 

Gratulacje od przyszłego sšsiada! Obserwuję twój plac budowy, wyglšda poważnie. Ja jestem jeszcze dosłownie w lesie, który widzisz na północy :) Mam fajne grzyby.

 

�wieckš tradycję to się chyba stawia jedynie na wiechę. Parę butelek i parę kurczaków z rożna. Oczywi�cie obecno�ć rodziny obowišzkowa. Nadmiar tradycji jest chyba niepożšdany we współczesnym budownictwie :) Teraz te technologie takie nowoczesne.

My oidbilismy rece w fundamencie;-)W kazdym rogu nasypałam po grosiku, no i oczywiscie "podlanie" przez Gospodarza jest niezbędne

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o temat tynkow wewnetrznych cementowo-wapiennych to moge smialo polecic pana Kazimierza Wickiego. Umawialem sie z nim na poczatku maja na pierwszy tydzien wrzesnia. Opoznienie wynioslo jeden tydzien co tez bylo mi na reke. Z tego co mowili jego ludzie to do tynkow ma w sumie piec ekip a do wylewek dwie ekipy. Wiec co do jakosci wykonania tez pewnie zalezy jak sie trafi ale ja naprawde nie moge narzekac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, buduję w okolicy Lęborka. W październiku położą dachówkę :D i chciałabym przed zimą zrobić elektrykę, tynki i posadzkę (jak dostanę dobry kredyt :-? )

Czy to dobry pomysł przed zimą? A może czekać do wiosny?

Czy możecie polecić kogoś?

 

 

Myślę dokładnie o tym samym, ale trzeba by wstawić okna i drzwi, żeby to robić. Ogrzewać pewnie też jakąś dmuchawą, czy kozą.

Podpowiedźcie, czy można robić to zimą, jakie mogą być konsekwencje takiego "pośpiechu"?

U mnie cała zime pracowali, zreszta nic dziwnego

:wink: bo wprowadzilismy sie w lutym. Fakt, cały czas grzalismy, a to kominkiem, ato juz piecem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje dobrego kafelkarza

 

ktory ladnie wycina wzory i robi to z glowa no i ladnie uklada kafelki

pozdrawiam

CMyK

 

Pan Andrzej: 604 453 930

Byłem z niego bardzo zadowolony. Jest przede wszystkim myslący. Tylko ciężko u niego z terminami, bo ma jeszcze pracę etatową.

Taaa, Pan Andrzej, to prawdziwy MISTRZ KAFELKARSTWA, ja rózwniez byłam bardzo, bardzo zadowolona z jego pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuję, że należę do tej grupy :)

Chociaż nieustannie szukam działki w Kiełpinie...i zadroszczę wam;)

Jak szukać działki? Sprawdzam anonse, gratkę, objeżdżam teren...i co jeszcze można zrobić? Przygotowałam kartki na słupy, ale nie wiem, czy to skuteczne

 

Ej, tylko nam nie zaśmiecaj pieknego Kielpina kartkami na drzewach :) Pojezdzij u troche i napisz, ktory rejon tak naprawde i od serca ci sie podoba. Wtedy moze cos podpowiem. Napisz tez, czy chcesz dzialke pod blizniak czy wolnostojacy i ile mniej wiecej przeznaczasz na ten cel. Czy lubisz dzialki na stoku czy plaskie. Czy pod lasem, czy raczej wszystko jedno. Czy strony swiata (wjazd od poludnia) graja role, czy ci wszystko jedno. Czy boisz sie sasiedztwa cmentarza albo bagienka z komarami. Czy chcesz pelne uzbrojenie, czy ambitnie wywiercisz studnie i ogrzewanie bez gazu. Czy wolisz kolo Ansi, czy kolo Mamonia :) Czy moze jedynym kryterium jest cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze mi polecic architekta do przystosowania projektu? oczywiscie z Gdanska ew.okolic. Bardzo prosze :oops:

 

Ja Ci nie polecę, bo trafiłam fatalnie. Dlatego odradzam pana Wójcika z Kolbud, a teraz z Lisewca (bo zmienił siedzibę firmy).

 

A gdzie się budujesz?

 

B.

 

 

a dlaczego odradzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...