Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

powiedzcie, jak długo budujecie swoje domy? Ja zaplanowałam, że będzie to trwało pół roku...;)

 

Widząc czasy jakie podajecie jestem przerażony.

 

U mnie były 2 sezony budowlane, a dokładniej 1 od lipca do grudnia i 2 od czerwca do stycznia.

 

Tyle że dom w pełni wykończony ze wstawionymi meblami.

 

Ja budowałem 11 miesięcy (przez budowę rozumiem prace budowlane a nie robienie projektu i uzyskiwanie pozwolenia na budowę). Stan surowy otwart to tylko 3 miesiące. Pozostałe 8 miesięcy to wykończeniówka (bez przerwy). Musicie pamietać, że lepiej przyjąć dłuższy niż krótszy termin. Opóźnienia są zawsze (ja miałem 2 miesiące opóźnienia) - tynki muszą wyschnąć, wylewka też, pogoda musi być dobra i ekipy muszą przychodzić na czas, no i wełna, dachówka ...itd. musi być osiągalna w hurtowni itd.itp. Mase problemów, zawsze ktoś lub coś nawali. Najlepiej rozbić to na dwa sezony jak MarcinU zaleca.

 

Czy polecalibyscie zaczac budowe na jesieni tzn - ok wrzesnia i zbudowac np do stanu surowego zamknietego-( nie wiem czy mozna zdazyc, czy lepiej zaczac powiedzmy w sierpniu ) i potem na wiosne zaczac dalej? Czy lepiej zaczac najwczesniej na wiosne ile sie da- ale czasem sniegi sa do konca marca i postarac sie zdazyc do konca roku?

Ja to wygladalo u WAs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Czy polecalibyscie zaczac budowe na jesieni tzn - ok wrzesnia i zbudowac np do stanu surowego zamknietego-( nie wiem czy mozna zdazyc, czy lepiej zaczac powiedzmy w sierpniu ) i potem na wiosne zaczac dalej? Czy lepiej zaczac najwczesniej na wiosne ile sie da- ale czasem sniegi sa do konca marca i postarac sie zdazyc do konca roku?

Ja to wygladalo u WAs?

 

Ja bym zalecał wariant pierwszy tyle, że do stanu surowego otwartego bez okien. Na zimę zabić dechami i zostawić aby przeschło i ppopracowało wtedy na wiosnę zacząć wykończenia. Od września można zdążyć do zimy, ale trzeba się dobrze uwijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy polecalibyscie zaczac budowe na jesieni tzn - ok wrzesnia i zbudowac np do stanu surowego zamknietego-( nie wiem czy mozna zdazyc, czy lepiej zaczac powiedzmy w sierpniu ) i potem na wiosne zaczac dalej? Czy lepiej zaczac najwczesniej na wiosne ile sie da- ale czasem sniegi sa do konca marca i postarac sie zdazyc do konca roku?

Ja to wygladalo u WAs?

 

Ja bym zalecał wariant pierwszy tyle, że do stanu surowego otwartego bez okien. Na zimę zabić dechami i zostawić aby przeschło i ppopracowało wtedy na wiosnę zacząć wykończenia. Od września można zdążyć do zimy, ale trzeba się dobrze uwijać.

 

Dzieki bardzo, mialam na mysli otwarty - bez okien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie, jak długo budujecie swoje domy? Ja zaplanowałam, że będzie to trwało pół roku...;)

Słyszałam, że niektórym udaje się wybudować dom w pół roku. Z tym, że aby się to udało trzeba się naprawdę uwijać. A z moich doświadczeń wynika, że np. wiele materiałów najlepiej zamawiać z pewnym wyprzedzeniem i wtedy nie trzeba stać z budową w oczekiwaniu na np. pustaki... No i jeśli nie masz dobrego dojazdu do działki, to w czasie przygotowań do budowy powolutku zajmij się utwardzaniem drogi itp. żeby przy starcie budowy dojazd był już gotowy. U nas droga była kiepska, ale jak było sucho, to wszystkie transporty dojeżdzały. A jak zaczęło lać na koniec sierpnia, to musieliśmy na 2 tygodnie wstrzymać prace, bo nijak nie dało się przejechać :evil:

 

No, a jutro zaczynają nam robić strop. I żeby było wesoło, to mamy 80% materiałów na strop, a reszte musimy gdzieś szybko szukać, bo gościu z hurtowni stwierdził, że wszędzie obdzwonił i obecnie nic więcej nie może załatwić i mamy szukać reszty sami :-? Zawsze pod górkę, ale już się przyzwyczaiłam :wink:

 

Sprawa ścianek działowych i schodów na klepisku się wyjaśniła. Zarówno kierownik jak i szef ekipy przedstawili takie same wizje, jak to należy wykonać, więc ten problem nam zniknął :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zaoferować około 50 stempli, tyle mi zostało. Wczoraj sprzedałem 100.Do odebrania z terenu budowy - Osowa.

Jeśli chodzi o wybudowanie domu w ciągu jednego sezon, to też byłem optymistą na początku roku-budowa rozpoczęta 10 maja. Teraz już wiem że jest to diabelsko trudne, bo przy obecnym zapotrzebowaniu na rynku jeśli chodzi o materiały i dobre firmy budowlane to jest to praktycznie niewykonalne. Obecnie mam stan surowy zamknięty, instalacje elektryczne i wod-kan położone i w tym tygodniu robione posadzki.Zamierzam na zime zostawić aby wszystko przeschło i jak dobrze pójdzie i wykonawcy znowu nie nawalą, a hurtownie będą miały materiały to latem przeprowadzka.

Przy okazji mam do upłynnienia dachówki ceramiczne Koramic L-15 Renesansowa brązowa skrajna (szczytowa) lewa i prawa w ilości 40szt. oraz gąsior początkowy muszla 2szt.

Po tym jak zabrakło w Trójmiescie Siriusa i tylko taką można było sprowadzić wziąłem więcej na wszelki wypadek i jakoś zostało ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam działkę przy Ledy (równoległa do Barniewickiej, boczna od Junony). Jeśli coś ci to mówi :)

A ekipę mamy z polecenia ale nie wiem czy znajdą dla nas czas :cry:

 

Cześć!

Jestem tu nowa ale widzę że mam na forum sporo sąsiadów :D . Mieszkamy teraz na Świetokrzyskim (między Łostowicami a Kowalami) a działeczkę mamy w Osowej. Chcemy budować z silikatów i dlatego pytanie: czy ktoś brał materiał z "Silikaty Szlachta" koło Czerska? Jakieś opinie o silikatach? To dobry pomysł?

pozdrawiam

Sylikaty to dobry materiał, podstawowa zaleta to to, że jest dobrym izolatorem akustycznym (bo jest ciężki) więc nadaje sie na ścianki działowe. Twardośc materiału gearantuje, że nie pokruszy się więc będzie mniej odpadów(cecha ta może powodować drobne problemy na etapie wykonywania bruzd pod instalacje), powstaje w bardzo ekologiczny sposób (niskie promieniowanie itp.)

Podstawa to znaleźć dobrą ekipę, która potrafi z nich murować.

A w której części Osowy będizesz się budować, bo ja wybudowałem sie na przeciwko dworca PKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dla znajomych ekipy bo zrobila ich w konia byla ekipa p.Dawidowskiego (juz nie istnieje) dom zaczety fundamenty oraz pol pietra wybudowane popytajcie swoich ekip czy nie maja czasu na stan surowy do konca roku. Latwa iszybka robota w czasie wolnym.

Pozdrawiam

CMyK

ps jak bedziecie cos wiedziec dzwoncie 606 88 33 27

Dzieki Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Szukam namiarów na sprawdzonego speca od alarmów, coby był dobry i nie za drogi.

 

Michał .Gdynia

Looknij Wejherowo ul Św Jana 7 - sidziba Orlexu. Jak raz zapomniałem namiarów na niego...ale dryndnij 058-672-2000 i zapytaj o alarmiarza - chyba jeszcze mają jego naklejkę pod ladą... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani!

Dla zaczynających: do wzięcia garaż blaszak na budowę, praktycznie nówka, cena 1200 zł, pojemny. Do zabrania z Juszkowa.

 

Może dysponujecie jakimś w miarę wolnym fachowcem od wykończeniówki (kafelki, gładzie, malowanie). Potrzebny pilnie, a u wszystkich terminy napiete. Mieliśmy człowieka, który nawet pojawił się kilka dni na budowie, a potem w weekend zerwał mięsień barku - 8 tygodni wyjete z życiorysu. Jak pech to pech. Musimy urządzić łapankę, bo czekać nie mozemy.

 

Pozdrowienia, za wszystkie namiary z góry dziękujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOchani, chcę wymienić kierownika budowy. Poszukuję jakiegoś lighcikowego z okolic Pruszcza. Z naszym poprostu nie moge sie dogadać. Od poczatku uważałam ,ze zbyt mało angazuje sie w budowę. Ostatnio czara się przelała. :evil: Jestem tak wściekła i zdesperowana, ze pomimo iż niedługo bedziemy robic odbiór, zmieniam go. Mam dosyć !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOchani, chcę wymienić kierownika budowy. Poszukuję jakiegoś lighcikowego z okolic Pruszcza. Z naszym poprostu nie moge sie dogadać. Od poczatku uważałam ,ze zbyt mało angazuje sie w budowę. Ostatnio czara się przelała. :evil: Jestem tak wściekła i zdesperowana, ze pomimo iż niedługo bedziemy robic odbiór, zmieniam go. Mam dosyć !

 

 

Witaj,

 

Polecam Pana Stanisława Bielawskiego, tel podam na priv. Ja jestem zadowolony. Pilnuje zasad.

 

Pozdrawiam.

ZB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...