Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Słuchajcie,

Jak się zgłasza zamiar rozpoczęcia budowy do nadzoru budowlanego? Są jakieś standardowe na to druki (na przykład dostępne w sieci ), czy wystarczy samodzielnie napisane zgłoszenie?

 

Są standardowe druki, do tego oświadczenie kierownika budowy, ksero jego uprawnień i przynależności do izby. Potrzeba trochę danych o budowanym domku więc lepiej mieć ze sobą projekt budowlany.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO MIESZKANCOW BOJANA

mam pytanko, bo juz dosyc mam eksperymentów z...anteną

Mam pytanie do was, jakie macie anteny z których jesteście zadowoleni, tzn. odbieracie pr. 1,2,3, TVN, TV4, POLSAT (oczywiście mówie o telewizji naziemnej :wink: )

ja mam antene szerokopasmową, zwykła siatke bez wzmacniacza (z wzmacniaczem nic mi nie odbiera), i nie mam polsatu i TV4

a jak u was to sie ma??

 

Ja mam ASR 860 Telmoru z przedwzmacniaczem 20 dB. Po próbach z różnym ustaweniem najlepsze efekty uzyskałem kierując antenę trochę na prawo od masztu w Chwaszczynie. Odbieram 1,2 i 3 w super jakości, TVN trochę zaśnieżony i Polsat mocno zaśnieżony zależnie od pogody (czasem całkiem dobrze, czasem zupełnie zanika).

wlasnie interesowala mnie ta antena, ale takie same efekty mam na zwyklej "siatce", myslalem jeszcze oczyms takim..

http://www.dipol.com.pl/sklep/a2610.php?sid=92dcc8c88f8328d

tylko nie wiem czy sie sprawdzi, chyba ryzyko...

Jeszce jedno pytanko w jakich okolicach Bojana mieszkasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,

Jak się zgłasza zamiar rozpoczęcia budowy do nadzoru budowlanego? Są jakieś standardowe na to druki (na przykład dostępne w sieci ), czy wystarczy samodzielnie napisane zgłoszenie?

 

Są standardowe druki, do tego oświadczenie kierownika budowy, ksero jego uprawnień i przynależności do izby. Potrzeba trochę danych o budowanym domku więc lepiej mieć ze sobą projekt budowlany.

Powodzenia

 

mam to niedawno za sobą więc pomoge ; )

 

Druki, jeżeli cierpisz na brak czasu, możesz pobrać z internetu wydrukowac i zanieść wypełnione na gotowo. Zgłoszenie rozpoczącia robót i oświadczenie kier. bud.

Każdy nadzor ma własne troche inne druki wiec musisz znalejźć strone swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,

Jak się zgłasza zamiar rozpoczęcia budowy do nadzoru budowlanego? Są jakieś standardowe na to druki (na przykład dostępne w sieci ), czy wystarczy samodzielnie napisane zgłoszenie?

 

Są standardowe druki, do tego oświadczenie kierownika budowy, ksero jego uprawnień i przynależności do izby. Potrzeba trochę danych o budowanym domku więc lepiej mieć ze sobą projekt budowlany.

Powodzenia

 

Nie zapomnij wziac tez ksero decyzji pozwolenia na budowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie interesowala mnie ta antena, ale takie same efekty mam na zwyklej "siatce", myslalem jeszcze oczyms takim..

http://www.dipol.com.pl/sklep/a2610.php?sid=92dcc8c88f8328d

tylko nie wiem czy sie sprawdzi, chyba ryzyko...

Jeszce jedno pytanko w jakich okolicach Bojana mieszkasz?

 

Mieszkam na Ziołowej (w bok od ul. Hebla) jakieś 500m od głównej drogi.

 

Powiem tak: z g... bata nie ukręcisz. W naszej okolicy nadajnikiem jest Chwaszczyno (przy tym jest to nadajnik dużej mocy), ale tam są tylko 1,2 i 3. Kolejny nadajnik jest na Oksywiu (1,2, TVN, Polsat) ale jest małej mocy i za gorką więc odbiór jest do bani wszystkich kanałów, a kierunek jest mniej więcej 90 stopni w lewo od Chwaszczyna czyli odbiór z tego kierunku również do bani. Są jeszcze nadajniki w Gdańsku (Jaśkowa Kopa i jeszcze jeden na Wałach Piastowskich) i tam jest TVN, TV4 i Polsat. Kierunek jest prawie zbieżny z Chwaszczynem, ale nadajnik jest malej mocy stąd problemy z odbiorem.

 

Generalnie za wyjątkiem 1,2 i 3 z Chwaszczyna reszta przychodzi w takim stanie, że antena nic nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z Was nie cekolował ani nie malował? Powiedzcie ile płaciliście, pleeeease..............

 

gruntowanie+cekolowanie do stanu lusterka(średnio 2 razy i ostatni pojedyncze łatki po pierwszym malowaniu)+podwójne malowanie (w zależności od farby) - 11 zł za m2

Samo malowanie 2-3zł za m2

Na klientów, nienażekałem - a teraz mam załamke nie brałem kolejnych fuch bo miałem wyjechać do stanów niestety wielki brat niedał mi wizy po odwołaniu jakoś sie udało ale samolot już poleciał i kontrakt przeleciał mi koło nosa.

Coś czuje że od przyszłego tygodnia będę się reklamował na forum 8)

Pozdrawiam! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie interesowala mnie ta antena, ale takie same efekty mam na zwyklej "siatce", myslalem jeszcze oczyms takim..

http://www.dipol.com.pl/sklep/a2610.php?sid=92dcc8c88f8328d

tylko nie wiem czy sie sprawdzi, chyba ryzyko...

Jeszce jedno pytanko w jakich okolicach Bojana mieszkasz?

 

Mieszkam na Ziołowej (w bok od ul. Hebla) jakieś 500m od głównej drogi.

 

Powiem tak: z g... bata nie ukręcisz. W naszej okolicy nadajnikiem jest Chwaszczyno (przy tym jest to nadajnik dużej mocy), ale tam są tylko 1,2 i 3. Kolejny nadajnik jest na Oksywiu (1,2, TVN, Polsat) ale jest małej mocy i za gorką więc odbiór jest do bani wszystkich kanałów, a kierunek jest mniej więcej 90 stopni w lewo od Chwaszczyna czyli odbiór z tego kierunku również do bani. Są jeszcze nadajniki w Gdańsku (Jaśkowa Kopa i jeszcze jeden na Wałach Piastowskich) i tam jest TVN, TV4 i Polsat. Kierunek jest prawie zbieżny z Chwaszczynem, ale nadajnik jest malej mocy stąd problemy z odbiorem.

 

Generalnie za wyjątkiem 1,2 i 3 z Chwaszczyna reszta przychodzi w takim stanie, że antena nic nie pomoże.

 

OK, dzieki, TVN mam super tylko brakuje mi Polsatu i TV4,

mieszkam przed Sportisem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś się niedobrego dzieje na naszym rynku budowlanym - e-kala nie może znaleźć silki a ja nigdzie nie mogłam dostać wełny 15, z tego powodu muszę ocieplać dom styropianem a dom mam postawiony właśnie z silki dlatego m.in. że to taki zdrowy materiał. Długo nie mogłam oswoić się z myślą, że będę miała jednak szczelne pudełko, ale do kwietnia to czekać nie mogę bo wszystkie instalacje d...li wezmą. Pociesza mnie fakt, że mam wentylację mechaniczną. Ja kupowałam Silkę ponad rok temu w Gdańsku (tam były najwyższe rabaty) w Izolmacie a część w Woodcote w Gdyni. Pozdrawiam wszystkich budujących
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e.kala - super, że w końcu znalazłaś silkę :D My Cię gonimy, bo dziś zaczęli nam robić ściany piętra. Strop i schody zalali w zeszłym tygodniu :D Więźbę teoretycznie mają nam przywieźć w czwartek lub piątek (to informacje z zeszłego tygodnia), ale zobaczymy czy tak będzie rzeczywiście.

Marko_p - witaj! My też budujemy w Borkowie w okolicach Kasztanowej. Fajnie, że nie musicie wszystkiego tak bardzo doglądać - to naprawdę duża ulga.

No a my w końcu musimy zakupić dachówki. Chyba w końcu zdecydowaliśmy jakie chcemy. Mamy zaklepanego dekarza na koniec października, więc już najwyższa pora zamówić materiał na dach.

Przy okazji pytanie - mamy podobne wyceny dachu z dwóch róźnych firm. Z tym, że jedna oferuje rynny stalowe Plannja Siba, a druga Wijo i to główna różnica. Wiecie może które są lepsze? O Siba czytałam sporo pozytywnych opinii, Wijo chyba mniej popularne - ale czy gorsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silka rano przyjechała z Iławy do Pruszcza, a do mnie dojedzie jutro, już na pewno.

Oby tylko pogoda była to dom już niedługo bedzie miał więźbę a potem dachówkę. Murarki zostało niedużo, gdyby nie ten przestój to chyba już by zaczęli więźbę :evil:

 

Świetnie, ze zła passa z silką się skonczyła :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My Cię gonimy

 

No ładnie, my od jutra przyspieszamy :D

już najwyższa pora zamówić materiał na dach.

Przy okazji pytanie - mamy podobne wyceny dachu z dwóch róźnych firm. Z tym, że jedna oferuje rynny stalowe Plannja Siba, a druga Wijo i to główna różnica.

Ja wezmę Wijo, metalowe powlekane tak jak Siba a nie widze jakiejś dużej róznicy, chociaż w Siba jest większy wybór kolorów.

Uważam, że pora najwyższa na materiał na dach, a co wybrałaś za dachówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,

Jak się zgłasza zamiar rozpoczęcia budowy do nadzoru budowlanego? Są jakieś standardowe na to druki (na przykład dostępne w sieci ), czy wystarczy samodzielnie napisane zgłoszenie?

 

Są standardowe druki, do tego oświadczenie kierownika budowy, ksero jego uprawnień i przynależności do izby. Potrzeba trochę danych o budowanym domku więc lepiej mieć ze sobą projekt budowlany.

Powodzenia

 

Nie zapomnij wziac tez ksero decyzji pozwolenia na budowe.

Dzięki za informacje. Znalazłem, ściąnąłem, wydrukowałem :)

Jakby ktoś z Gdańska potrzebował linka, to druczki są tutaj

http://bip.gdansk.gda.winb.gov.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z Was nie cekolował ani nie malował? Powiedzcie ile płaciliście, pleeeease..............

 

Mi wlasnie cekoluja place 6 zl za metr zajmie im to jak to okreslili jakies 2 tygodnie caly dom, wlasnie klada druga warstwe cekolu na pietrze.

CMyK

Powiedz mi czy to jest cena tylko za cekolowanie czy w tym jest też gruntowanie i malowanie?

Bo jak tak to jestem cholernie drogi :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...