Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja wezmę Wijo, metalowe powlekane tak jak Siba a nie widze jakiejś dużej róznicy, chociaż w Siba jest większy wybór kolorów.

Uważam, że pora najwyższa na materiał na dach, a co wybrałaś za dachówkę?

Początkowo byliśmy zdecydowani na dachówkę cementową. Potem zaczęliśmy się zastanawiać nad ceramiką. Ostatecznie jednak wróciliśmy do pierwszego postanowienia i najprawdopodobniej kupimy dachówkę cementową Euronitu, podwójna S-ka, kolor czerwony, czyli taka klasyczna falowana dachówka - mi się podoba :D . Po przeczytaniu różnych wątków na forum nie znalazłam racjonalnych powodów uzasadniających kupienie ceramiki, a różnica w cenie w przypadku naszego dachu jest dosyć spora. No, a o Euronicie nie słyszałam złych opinii. Macie jakieś opinie na temat tej dachówki? Ma ktoś na dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z Was nie cekolował ani nie malował? Powiedzcie ile płaciliście, pleeeease..............

 

Zabudowa płytami GKF na profilach plus ich malowanie - 30 zł za m

Malowanie i cekolowanie ścian - 10 zł za m

pozdrawiam :D

 

P.S.

Ceny dostałam promocyjne, bo jeden wykonawca wykańcza mi cały domek ( oprócz elektryki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Rodzine Forumowiczow, do ktorej chcialbym dolaczyc.

Po prostu musze to powiedziec, a raczej napisac. JESTEM PELEN PODZIWU: dla waszego samozaparcia, fachowosci, jednak najbardziej wszystkich was podziwiam za walke z fachowcami. Przewalilem te jedyne kilkaset stron i tylko moge sie domyslac, co mnie czeka.

Mam zamiar postawic chalupke (tylko kwestia kiedy) w Straszynie na osiedlu Modre. Jak na razie jestem na etapie zalatwiania formalnosci z dzialka i wybierania projektu.

Jak na razie w necie znalazlem kilka, ale jak do tej pory spodobal mi sie LK&466 z LK& Projekt. Moja lepsza polowa jeszcze nic o tym nie wie i czekam na wiadomosc od niej.

Bede serdecznie zobowiazany za kikla waszych fachowych uwag zwiazanych z projektem. I choc moze mnie nie byc przez jakis czas na forum, bo jestem naprawde daleko od domu i z netem jest roznie to sie odezwe i dalej bede wam gitare zawracal.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, znalazlem to tez na stronie Chwaszczyna.

I tak musze podjechac do Szemud bo z tego co tam widze to nic nie widze

:wink: a tak na powaznie to zaluje ze mnie nie bylo.

W Szemudzie nie mają/mieli tych map. Ale mają rozrysowane różne stare wersje. Ja na tym sprawdzałam. No i mają wersję popierana przez gminę-tą tez warto sprawdzić. Wogóle ciekawa jestem jak się czują teraz mieszkańcy Chwaszczyna. W planach otoczeni przez drogi z każdej strony :( Tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, znalazlem to tez na stronie Chwaszczyna.

I tak musze podjechac do Szemud bo z tego co tam widze to nic nie widze

:wink: a tak na powaznie to zaluje ze mnie nie bylo.

W Szemudzie nie mają/mieli tych map. Ale mają rozrysowane różne stare wersje. Ja na tym sprawdzałam. No i mają wersję popierana przez gminę-tą tez warto sprawdzić. Wogóle ciekawa jestem jak się czują teraz mieszkańcy Chwaszczyna. W planach otoczeni przez drogi z każdej strony :( Tragedia.

 

 

Zgadza sie, nikt nie chcialby tak mieszkac, jeszcze do nich nie dotarlem zapalenie pluc

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktos z Was robil drenaż opaskowy na działce?? Ile Was to kosztowalo?? Bo mi dali cene za calosc PLN 4.170,- ( materialy i robocizna ) Czy to duzo???

Aha a za oczyszczalnie PLN 5.200,- Jakie ceny mieliście??? Pozdrawiam Maja

 

My zapłaciliśmy 4000 za samą robociznę ale dom o obwodzie 48m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Rodzine Forumowiczow, do ktorej chcialbym dolaczyc.

Po prostu musze to powiedziec, a raczej napisac. JESTEM PELEN PODZIWU: dla waszego samozaparcia, fachowosci, jednak najbardziej wszystkich was podziwiam za walke z fachowcami. Przewalilem te jedyne kilkaset stron i tylko moge sie domyslac, co mnie czeka.

Mam zamiar postawic chalupke (tylko kwestia kiedy) w Straszynie na osiedlu Modre. Jak na razie jestem na etapie zalatwiania formalnosci z dzialka i wybierania projektu.

Jak na razie w necie znalazlem kilka, ale jak do tej pory spodobal mi sie LK&466 z LK& Projekt. Moja lepsza polowa jeszcze nic o tym nie wie i czekam na wiadomosc od niej.

Bede serdecznie zobowiazany za kikla waszych fachowych uwag zwiazanych z projektem. I choc moze mnie nie byc przez jakis czas na forum, bo jestem naprawde daleko od domu i z netem jest roznie to sie odezwe i dalej bede wam gitare zawracal.

Pozdr

 

Witaj! Fajną porę znalazłeś na pisanie na forum :lol: Wejdź na Projekty i tam duzo mozna dowiedzieć się o projektach, a także ktoś oceni i twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, znalazlem to tez na stronie Chwaszczyna.

I tak musze podjechac do Szemud bo z tego co tam widze to nic nie widze

:wink: a tak na powaznie to zaluje ze mnie nie bylo.

W Szemudzie nie mają/mieli tych map. Ale mają rozrysowane różne stare wersje. Ja na tym sprawdzałam. No i mają wersję popierana przez gminę-tą tez warto sprawdzić. Wogóle ciekawa jestem jak się czują teraz mieszkańcy Chwaszczyna. W planach otoczeni przez drogi z każdej strony :( Tragedia.

 

Nie bardzo rozumiem dlaczego otoczeni z kazdej strony.

To sa tylko projekty,a zostanie wybrany jeden,jezeli wogole to przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e.kala napisal:

[/b]Witaj! Fajną porę znalazłeś na pisanie na forum :lol: Wejdź na Projekty i tam duzo mozna dowiedzieć się o projektach, a także ktoś oceni i twój.

 

Dzieki za rade, a co do tej pory to niestety jestem na innej polkuli i choc jest cieplo to do domu daleko. Ale juz niedlugo wracam.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem dlaczego otoczeni z kazdej strony.

To sa tylko projekty,a zostanie wybrany jeden,jezeli wogole to przejdzie.

No, droga na Żukowo już jest, dojdzie obwodnica i Lęborska. Jak dla mnie to sporo. A co do tego czy to przejdzie... Byłam na spotkaniu w Bojanie. Panowie ważniacy są zdecydowani na te wersje i tyle. Klapki na oczach i uszach. Ciekawe co gmina Szemud będzie mogła zrobić w tej sprawie (mnie dotyczy Lęborska w każdym obecnym wariancie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem dlaczego otoczeni z kazdej strony.

To sa tylko projekty,a zostanie wybrany jeden,jezeli wogole to przejdzie.

No, droga na Żukowo już jest, dojdzie obwodnica i Lęborska. Jak dla mnie to sporo. A co do tego czy to przejdzie... Byłam na spotkaniu w Bojanie. Panowie ważniacy są zdecydowani na te wersje i tyle. Klapki na oczach i uszach. Ciekawe co gmina Szemud będzie mogła zrobić w tej sprawie (mnie dotyczy Lęborska w każdym obecnym wariancie).

 

Już za parę miesięcy będę mieszkał w Chwaszczynie i nie panikuję z powodu zapowiedzi budowy nowych dróg. Wiedziałem gdzie sie buduję i co będzie wybudowane w pobliżu. Drogi musimy w końcu gdzieś budować i zawsze ktoś będzie z tego niezadowolony lub będzie narzekał na ich stan czy też na ich brak. Jeżeli ktoś chce mieszkać w pobliżu dużej aglomeracji, to niestety powinien liczyć sie z pewnymi konsekwencjami. Jeżeli ktoś nie chce mieć dróg to proponuję wyjazd np. w Bieszczady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...