Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Poradzcie proszę gdzie mogę kupić tanio bloczki betonowe, beton, deski do szalunków i ogolnie wszystko co jest potrzebne do wybudowania stanu zero. Za wszystkie porady seerdecznie dziękuję.

 

Buduę się w Połchowie.

 

Informację proszę wysyłać na forum lub na maila [email protected]

 

 

Pozdrawiam!!!

Paweł, a czemu zmieniłes nick?

Co do bloczków sprawdź choćby Budulec w Redzie czy też Bat na Obwodowej. W sumie niedaleko.

 

 

Witaj, niestety musiałem z przyczyn nie zależnych ode mnie :-)

Dzięki za rade :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam ponownie.

Dzieki za pomoc i zaangazowanie. Oto link:

http://www.dom-jednorodzinny.pl/?Section0=-1&Product=454

 

Jak chcesz, żebym wyraziła opinie o tym projekcie to napiszę:

 

1. Powierzchnia użytkowa nie za duża a dom w budowie drogi.

2. Dużo elementów upiększających budynek, jak dla mnie zbyt dużo. Chociaż dzięki temu ma wygląd willi, a może chcesz aby tak wyglądał.

3. Dół rozplanowany fajnie, tu nie ma żadnych elementów upiększających w stylu wykusze, antresole itp.

4. Góra to już gorzej. W sumie 1 pokój przyzwoity, a pozostałe to małe pokoiki z dużymi skosami.

5. Podoba mi się ten zadaszony taras.

 

Podsumowując, dom ten z wyglądu zewnętrznego pasuje do osiedla na którym będziesz budował. Wydasz sporo kasy za ten właśnie wygląd, dach. Wybór jest twój, opinia moja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można to też wyrażę swoją opinię, domek na pierwszy rzut oka wydał się fajny, choć i wg mnie za dużo tu upiększeń, ale to już kwestia gdzie ma m.in. stanąć i co sie komu podoba. Natomiast jak otworzyłam rzuty to już inna sprawa. Rzeczywiście koszty budowy nieadekwatne do powierzchni i funkcjonalności, zwłaszcza poddasza. Może mogłoby coś zmienić podniesienie ścianki kolankowej - ale tu znowu pytanie czy proporcje budynku nie zmieniłyby wyglądu budynku na jego niekorzyść. Dach bardzo skomplikowany a przez to drogi i nie tylko chodzi o sprawy zewnętrzne ale i wewnętrzne (wykańczanie skosów). Ogólnie dom mi się podoba, ale ja sama wybrałam dom prostrzy w budowie licząc się z kosztami - chyba że masz dużo kasy no to już ok. Jeśli chodzi o słupy na poddaszu, to przy tak skomplikowanym dachu to raczej nieuchronne.

 

_________________________________________________________

 

Buduję Cyprysa z Horyzontu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Dzieki za pomoc i zaangazowanie. Oto link:

http://www.dom-jednorodzinny.pl/?Section0=-1&Product=454

 

Jak chcesz, żebym wyraziła opinie o tym projekcie to napiszę:

 

1. Powierzchnia użytkowa nie za duża a dom w budowie drogi.

2. Dużo elementów upiększających budynek, jak dla mnie zbyt dużo. Chociaż dzięki temu ma wygląd willi, a może chcesz aby tak wyglądał.

3. Dół rozplanowany fajnie, tu nie ma żadnych elementów upiększających w stylu wykusze, antresole itp.

4. Góra to już gorzej. W sumie 1 pokój przyzwoity, a pozostałe to małe pokoiki z dużymi skosami.

5. Podoba mi się ten zadaszony taras.

 

Podsumowując, dom ten z wyglądu zewnętrznego pasuje do osiedla na którym będziesz budował. Wydasz sporo kasy za ten właśnie wygląd, dach. Wybór jest twój, opinia moja :wink:

 

dzit napisal:

Jeśli można to też wyrażę swoją opinię, domek na pierwszy rzut oka wydał się fajny, choć i wg mnie za dużo tu upiększeń, ale to już kwestia gdzie ma m.in. stanąć i co sie komu podoba. Natomiast jak otworzyłam rzuty to już inna sprawa. Rzeczywiście koszty budowy nieadekwatne do powierzchni i funkcjonalności, zwłaszcza poddasza. Może mogłoby coś zmienić podniesienie ścianki kolankowej - ale tu znowu pytanie czy proporcje budynku nie zmieniłyby wyglądu budynku na jego niekorzyść. Dach bardzo skomplikowany a przez to drogi i nie tylko chodzi o sprawy zewnętrzne ale i wewnętrzne (wykańczanie skosów). Ogólnie dom mi się podoba, ale ja sama wybrałam dom prostrzy w budowie licząc się z kosztami - chyba że masz dużo kasy no to już ok. Jeśli chodzi o słupy na poddaszu, to przy tak skomplikowanym dachu to raczej nieuchronne.

 

 

 

Witam ponownie.

Dzieki serdeczne za rady.

Coz, trudno sie z wami nie zgodzic. Kwestia jest teraz taka co powie moja druga polowa po moim powrocie do domu. Juz wkrotce sie okaze i moze trzeba bedzie ponownie ruszyc w boj z katalogami.

Jeszcze raz dzieki.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś wie, gdzie można kupić Silkę na sztuki? Potrzebuje ok 2 m2 Silki8 na murki przy brodziku, a skład, w którym kupuję materiały, sprzedaje całe palety - 9m2 :( . Ewentualnie gdyby ktoś też potrzebował niewielką ilość Silki8, moglibyśmy założyć spółkę :wink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś wie, gdzie można kupić Silkę na sztuki? Potrzebuje ok 2 m2 Silki8 na murki przy brodziku, a skład, w którym kupuję materiały, sprzedaje całe palety - 9m2 :( . Ewentualnie gdyby ktoś też potrzebował niewielką ilość Silki8, moglibyśmy założyć spółkę :wink: .

 

Z tym to może być problem. Ja kupiłam na ściany działowe silkę 12 i na pewno będzie jej za dużo. Jednak moje ściany będą gotowe gdzieś za 2 tygodnie, no i silka troche grubsza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś wie, gdzie można kupić Silkę na sztuki? Potrzebuje ok 2 m2 Silki8 na murki przy brodziku, a skład, w którym kupuję materiały, sprzedaje całe palety - 9m2 :( . Ewentualnie gdyby ktoś też potrzebował niewielką ilość Silki8, moglibyśmy założyć spółkę :wink: .

 

Z tym to może być problem. Ja kupiłam na ściany działowe silkę 12 i na pewno będzie jej za dużo. Jednak moje ściany będą gotowe gdzieś za 2 tygodnie, no i silka troche grubsza :wink:

ja tez bede mial sciany dzialowe z 12, tylko do scinki przy brodziku potrzebuje takiej niehurtowej ilosci :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałam Silkę na ściany działowe właśnie 8 w firmie Woodcote w Gdyni ul. Janka Wiśniewskiego, ale to było w czerwcu. Z tego co wiem jest obecnie deficyt Silki, ale tam własnie mozna kupić na sztuki, pozdrawiam i życzę wytrwałości w poszukiwaniach :)

Wiem coś o deficycie Silki :evil: - przez cały ubiegły tydzień dowozili mi jeden transport, w tym też mają wozić i już się szykuję na niespodzianki.

 

PS. wczoraj wieczorem lub dzisiaj rano ktoś mi wysprzątał budowę z palet po Silce właśnie, ughhh :evil: !!! Teraz już rozumiem, dlaczego na każdym rogu ulicy jest "skup palet".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Buduję w Baninie, niestety nie mam zbyt dużo czasu na pisanie... dwójka dzieci, dwie prace i jeszcze budowa do tego i studia. Na budowie już dwie ekipy za nami, a teraz zostaliśmy z niedokończoną budową, tego niewiele zostało bo schody betonowe, ściany działowe na dole i u góry a za tydzień wchodzi ekipa na więźbę (o zgrozo). Może ktoś z Was ma namiary na ekipę, jednego człowieka mam do pomocy więc może nawet jeden murarz wystarczyłby. Z góry dziękuję za odpowiedzi

Pozdrowienia i powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do tych, którzy mają już etap więźby za sobą - jak długo stawiali Wam tą więźbę i jak duży/skomplikowany macie dach? Nasz majster oszacował, że prace związane z więźbą zajmą mu ok. 1,5-2 tygodnie. Dach mamy duży (ponad 300m2), ale prosty, dwuspadowy, z jednym wykuszem. Dekarz twierdził, że taką więźbę jak naszą robi się w 3 dni. No i teraz już nie wiem - ile orientacyjnie trwa stawianie więźby??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do tych, którzy mają już etap więźby za sobą - jak długo stawiali Wam tą więźbę i jak duży/skomplikowany macie dach? Nasz majster oszacował, że prace związane z więźbą zajmą mu ok. 1,5-2 tygodnie. Dach mamy duży (ponad 300m2), ale prosty, dwuspadowy, z jednym wykuszem. Dekarz twierdził, że taką więźbę jak naszą robi się w 3 dni. No i teraz już nie wiem - ile orientacyjnie trwa stawianie więźby??

Ja stawiałem wieźbę ze specem od takich rzeczy w 2 dni (ale samą więźbę, bo odeskowanie było dłuższe) i to na ok. 260m2 dachu z dwoma "kukurykami" oraz "częścią wiatową" do samej ziemii.

Byli tam szpec od tego czyli wykwalifikowany cieśla, ja, mój brat( z lękiem wysokości) i sąsiad. No i oczywiście moja nieoceniona żona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas było 3 dni (ekipa Gojtowskich), dach jak na obrazku, dwuspadowy ale przecinający się pod kątem prostym. W tym rzeźbienie zakończeń krokwi. Powiem tak, jak na razie jestem pod wrażeniem ich pracy, ale na białą listę wpiszę dopiero jak skończy dekarz, o ile nie będzie miał zastrzeżeń.

Czy u kogoś ostanio kładł dachówkę pan Stępiński, niegdyś polecany na forum? Jak wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorbie napisał:

Czy ktos moze mi polecic architekta do przystosowania projektu? oczywiscie z Gdanska ew.okolic. Bardzo prosze.

 

Moj projekt-indywidualny-zrobil p.Marek Gochowski,tel.507104474.Wejdz na strone art-punkt i zobacz jego osiagniecia.Bardzo dobrze nam sie wspolpracowalo,byl bardzo zaangazowany.Wprawdzie budowe zaczynam dopiero w przyszlym roku i dopiero wtedy sprawdze "w praniu "jego prace,ale mam nadzieje ze wszystko bedzie ok...........

Pozdrawiam

 

 

Czy drogi jest?Czy robi adaptacje projektu? czy tylko projektuje domy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim! Wraz z żonką rozpoczynamy budowę na Karczemkach (początek Kokoszek od strony obwodnicy).Po ponad rocznych przeprawach z mediami (a kupiliśmy działkę "uzbrojoną") chcemy postawić stan 0 a jeżeli pogoda pozwoli to stan surowy.Czy ktos jeszcze planuje budowę na zimę? Budujemy APS146 z Archiprojektu. Jesteśmy zupełnie zieloni w budowaniu ale dzięki FORUM (przez ostatnie miesiące zgłebialiśmy tajniki budowy właśnie czytajac FORUM MURATORA) mamy nadzieje nie popełnić zbyt wiele błędów. Pozdrowienia dla wszystkich z GRUPY TRóJMIASTO![/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RATUNKU!

Czy ktoś może polecić ekipę do wykończenia - glazura, terakota, malowanie?

Nasz umówiony od paru miesięcy fachowiec uległ bardzo poważnej kontuzji i spędzi 8 tygodni w gipsie. Znaleźliśmy innego - miał wejść 23 października. Dziś powiedział, że najwcześniej 6 listopada :o

 

Nasze marzenia spędzenia Świąt w nowym lokum chyba legną w gruzach :(

 

pozdrawiamy,

G&P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy jest wsrod was dekarz albo ktos kto moglby mi powiedziec jak poradzic sobie z krzywa dachowka tak by nie wygladala jak na zdjeciach. Pozdrawiam Sigi

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4823fe5ec35ea6da.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b0c545e4af1d8722.html

cos mi nie otwiera :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...