Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam ,

Kilka miesięcy temu wymysliłem sobie że kupię dom , już gotowy albo do wykończenia . Wiele godzin spędziłem na oglądaniu ogłoszeń i dzisiaj stwierdziłem ,że chyba trzeba znależć ładną działkę i zmierzyć się z problemem wybudowanioa czegoś. W związku z tym mam pytanie , może w okolicy gdzie się budujecie sa do kupienia jakaś fajne działki. Najbardziej interesują mnie miejsca trochę oddalone od trójmiasta ale też nie za daleko. Tak mniej więcej do lini Kartuzy-Egiertowo-Przywidz-Trabki Wlk.

W grę wchodzą działki budowlane, siedliskowe, może nawet gospodarstwa.

Dzieki z góry za jakiekolwiek info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dzięki ,

Ale tam chyba lasów nie ma !?

A ja bardziej taki leśno-jeziorowy , albo leśno-stawowy :D

Nie ! no coś Ty??? Przyjedź, obejrzyj i sam oceń - zresztą w Przodkowie byłe przedwczoraj Harpagan , a oni wybierają trudne i malownicze jednocześnie okolice. Przyjedź i oceniaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma internet bez kabla?

U mnie TP s.a. nie ma możliwości technicznych :cry:

Liczę na Wasze rady jak zdobyć internet w tej sytuacji

Hej sąsiad :wink: Ja jestem od dwóch dni posiadaczką internetu bezkabelkowego(a właściwie trochę kabelkowego). Piiiiip TePsa nie ma możliwości technicznych, droga radiowa też odpadała, w końcu mam internet z telefonu w sieci Orange połączony przez kabel do komputera albo przez Bluetooth. Działa całkiem sprawnie i w kompie stacjonarnym i laptopiku. Właściwie mogą oba kompy być podłączone jednocześnie jeśli znajdują się w promieniu ok. 100m od siebie.:D

ps. sorki wszystkich znawców tematu za tak dyletanckie wyjaśnienie jak działa mój ineternet :oops: :wink:

 

coś widzę że ten internet to nie łatwa sprawa, nawet Twój prosty opis mnie przeraża :lol: Kiedy wpadniesz do nas na kawe? Zapraszamy nieustająco!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma internet bez kabla?

U mnie TP s.a. nie ma możliwości technicznych :cry:

Liczę na Wasze rady jak zdobyć internet w tej sytuacji

 

 

Może najlepiej kupić na Allegro kartę PCMCIA do transmisji danych przez siec komórkową GPRS/EDGE/3G i kartę SIM jednego z dostawców do internetu prepaidową. Płacisz np. 3 gr za 100 kb danych. Albo umowa (wszystcy operatorzy chyba mają podobne ceny). Właśnie studiuję ten problem. Ale warto najpierw sprawdzić, z jaką szybkością to chodzi w miejscu zamieszkania.

 

Czyli najlepiej przez komórkę? No cóz trzeba będzie spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie robił ogrodzenia z siatki :( , nie mam pojecia gdzie szukać ludzi do zrobienia ogrodzenia.

 

Ja mam to samo - nikt do takiej robótki nie chce przyjść :-?

Robimy sami - tzn ja dopinguję a robi mój tata z moim małżem prywatnym. Mamy już połowę.

Najgorzej, że musimy wysoki murek oporowy robić i masa betonu poszła w ziemię.

 

Życzę powodzenia w szukaniu ekipy

 

No więc, ja latem szukałem kogoś do 100mb płotu i nie znalazłem mimo, że ostatniej ekipie oferowałem 60 zł/mb robocizny!!!! - nie przyszli. Więc zrobiłem płot samemu, ale moi sąsiedzi właśnie kończą płot i wypytam ich o namiary na ekipe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc, ja latem szukałem kogoś do 100mb płotu i nie znalazłem mimo, że ostatniej ekipie oferowałem 60 zł/mb robocizny!!!! - nie przyszli. Więc zrobiłem płot samemu, ale moi sąsiedzi właśnie kończą płot i wypytam ich o namiary na ekipe.

 

no to cieszę się, że tyle mi kasy zostało w kieszeni :wink:

 

na marne pocieszenie powiem, że za kilka lat koło się zatoczy i znowu to wykonawcy będą prosić o robotę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak umieścić na Forum zdjęcia. Utworzyłem album na onecie i nie wiem co dalej robić, aby pokazać Wam to co udało mi się wybudować.

Najedź kursorem na zdjęcie, wciśnij prawy przycisk myszy , skopiuj adres zdjęcia , wejdź na forum, wciśnij "img", wklej adres zdjęcia" wciśnij "img"i wyślij. Gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś widzę że ten internet to nie łatwa sprawa, nawet Twój prosty opis mnie przeraża :lol: Kiedy wpadniesz do nas na kawe? Zapraszamy nieustająco!!

:oops: :oops: No tak...kawa...ale ciacho będzie nowe? :wink: Franciszek, wpadnę, obiecuję, najpierw oczywiście zadzwonię i się zaanonsuję :lol: Po prostu cierpię na chroniczny brak czasu albo chroniczny najazd gości :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chaciałbym się przywitać i pozdrowić wszystkich budujący w Trójmieście i okolicach. Budujemy dom w Borkowie Łostowickim. Z racji tego ,że obecnie mieszkamy w Olsztynie i trudno było by budować systemem gospodarczym na odległość, buduje nam firma Lokum z Gdańska. Nasz dom to bliźniak "Dom w Ostróżkach" Archonu. Obecnie będzie zalewany strop nad parterem.

 

 

Witam i życzę powodzenia

 

jak tylko zorientowałam się,że pan sprzedaje cudze działki, że w umowie jest pkt mówišcy o tym, ze w przypadku rezygnacji z jego firmy płacimy, bodajże 30 000, że ma firmę od roku, to podziękowałam :lol:

 

zdawaj relację bo jestem ciekawa jak sobie radzi z budowami :lol:

 

a z właœcicielem działki gadałeœ? przyznał się, że one nie sš jego?

 

i mam nadzieję, że nie uwierzyłeœ że wam gmina drogę zrobi :wink: bo nam to wmawiał :roll: [/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...