Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności. MARJO gdzie dokładnie w Dobrzewinie budujesz? My i nasi rodzice budujemy w "starym" Dobrzewinie czyli na trasie do Wejherowa. Składy budowalane są w Bojanie i Koleczkowie. Prestol jest drogi. Poczytaj wątek od początku tam chyba co nieco pisaliśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zachar: mam wrażenie że nie tylko Ty wpadłeś w pułapkę czasową :-)

Ja od rana do późnego wieczora muszę siedzieć w pracy, a w tym moja żona z teściem załatwiają sprawy związane z poczatkiem budowy.

Fajnie wyszło - pani geodetka tak nam wymierzyła dom, że nie jest w kształcie prostokąta tylko równoległoboku (coś się jej oczko zwinklowało).

Dobrze że wyszło to teraz a nie później po wykopach.

Pozdrowionka dla wszystkich walczących w pracy i na budowach

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Brak czasu to chyba najgorsze przekleństwo w czasie budowania (n może poza brakiem kasy 8) ). Ja jestem u progu wykańczania i teraz mnie czeka cały ten FUN związany z jeżdżeniem, wybieraniem, dopasowywaniem, negocjowaniem z żoną (to jest najtrudniejsze :wink: ).

Czyli to co było do tej pory - tylko pomnozone przez mniej więcej 5!!

 

Pozdrawiam B (za rok o tej porze wyciągne nogi na tarasie i będę spijał browara)

 

PS. Adamski, kiedyś mi koleżanka powiedziała, że po wykopie to już z górki.

 

PS2. Potem wyszło, że kłamała :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio po co czekać cały rok? Skoro dom już stoi to i na tarasie można posiedziec :D U nas letnie rozleniwienie - od dłuższego czasu poza drobiazgami nic nie robimy. Bastian pomagał trochę przy kominach sąsiadowi (mojemu tacie) i cały czas planujemy zabrać się do roboty. tylko jakoś tak nam się nie chce. Wolimy posiedzieć sobie (jak tylko pogoda pozwoli) na tarasie i popatrzeć na rosnącą trawkę :oops:

W przyszłym tygodniu mamy urlop - może uda się chociaż zacząć podbitkę.

Pozdrawiam wszystkich rozpoczynających budowę i życzę dużo samozaparcia i cierpliwości i kieszeni bez dna i dobrych ekip i ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z doświadczeń inwestora przy zamawianiu przyłączy:

 

Kilka miesięcy temu lokalna (Kartuzy) Telekomuna zadeklarowała mi, że do końca czerwca (tego co był, nie tego co będzie za rok :D ) zrobi mi przyłącze telefoniczne. Omsknęło im się ...

Teraz deklarują, że będzie napewno do końca sierpnia (bieżącego roku) i tu cytat Pani z TePsy:

"Ręczę za to głową" - wow

Może ogłoszę mały konkurs (bez nagród :wink: ):

 

KIEDY BĘDĘ MIAŁ PRZYŁĄCZE TELEFONICZNE?

 

Mój typ: kwiecień 2004.

 

:x Obym się mylił

 

Pozdrawiam B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowa - wczoraj rejestracja. Jeszcze nie wszystko z Waszych wywodów rozumiem :o , ale to minie. Mieszkamy w Gdańsku, a działkę mamy w Pomlewie, gm. Przywidz. Teraz czekamy na warunki zabudowy. Nie wiem kiedy zaczniemy - chcemy jak najszybciej. Mamy już upatrzony domek, tylko te warunki...

Pewnie w przyszłości skorzystam z Waszych rad, a teraz pozdrawiam serdecznie :wink: :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Mam pytanka:

- z czego budowaliście kominy?

- jak z rurami do ogrzewania kominkowego na poddaszu - czy trzeba już przy budowie komina to jakoś rozplanować? Nasz komin przylega do pokoi, do których ma być doprowadzone te ciepło..

 

Pogoda dopisuje, oby tak dalej! Powodzenia na budowie i w urzędach oraz hurtowniach :)

 

My właśnie zakończyliśmy etap fundamentów.. :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

IVO - ja zdecydowalem sie na systemy kominowe ECO ZAPEL. Dystrybutor jest w Pruszczu Gdanskim. Za dwa kominy wentylacyjne po 4 kanaly wentylacyjne kazdy (wys. 8,5 m) i jeden komin z dwoma kanalami dymnymi i dwoma wentylacyjnymi i wszystkimi akcesoriami (zakonczenie kanalu, wyczystka, odprowadzenie skroplin) (wys 7,5 m) cena brutto wyszla 4800 z transportem. Pustaki z keramzytobetonu, wklady ceramiczne, ocieplenie welna mineralna. Szczegoly na stronie http://www.zapel.pl

Co do kanalow rozprowadzajacych cieple powietrze z kominka to planuje, podwyzszyc sciany na parterze o ok. 30 cm, zrobic sufit podwieszany i nad nim rozprowadzic wszystkie rury.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Chciałabym Was prosić o namiary na dobrego i cenowo przyzwoitego architekta. Mam wybrany typowy projekt, ale będą zmiany. Architekci z którymi rozmawiałam do tej pory, i o których myślałam wcześniej, że są OK, okazali się po lekturze Waszych postów zbyt drodzy. Być może podawaliście już namiary, ale ja dobrnęłam do strony 20 i odpadłam.

Bardzo proszę o info o cenach. Z góry dzięki i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj witam po dłuuuugiej przerwie. Byłem na urlopie płatnym i nie płatnym jakieś w sumie 40dni. Jak już wiecie od 1 lipca mieszkamy. Troche robotę podgoniłem i juz widać efekty. Z drugiej strony roboty jest masa, ale trezba się wyluzować bo jest po prostu nie do przerobienia.

 

Benicio - ja mam telefon od ręki też w TPSA. Inna sprawa że miałem przy działce ich słupek. Instalacja w 1 dzień. Czekałem jakieś 14 dni.

 

Ivo - co do kominów to może być systemowy. Co do rozprowadzenia powietrza z kominka mam wszystko w wylewce. Moża zobaczyć u nas jak to wygląda.

 

Pozdrawiam nowych i starych forumowiczów teraz będę już na bieżąco.

 

 

Mam niezłego gościa od kominków tzn. montaż, obudowa itp. Pracował w Pinusie a teraz robi dla innej firmy. Robi bardzo solidnie i za niedużą kwotę ma się obudowę.

 

Popiszę w dzienniku o szczegółach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Eska - J

Witam i pozdrawiam. Mojego architekta Ci nie polece, gdyż ... wyjechał do Moskwy.

 

Kodi - mi będa ciągnąć kabel telefoniczny 400 m (tak powiedziała Pani z TePsy). Wydaje mi się to dziwne, bo sąsiad, który ode mnie ma dom 100 metrów ma telefon :-? I bądź tu mądry.

 

Do wszystkich:

Możecie polecić jakąś kostkę brukową na podjazd do garażu i podejście do domku. Kodi - gdzies koło Ciebie jest nawet zakład produkcyjny. Masz jakąś opinię o Nich?

 

Pozdrawiam B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benico - zakład jest, nawet widze go w oddali ze swojej sypialni, ale nigdy tam nie byłem. Tylko tyle co widziałem z ulicy. Nie wiem jakie mają ceny i czuję że wyboru oszałamiającego też nie ma - mogę się mylić. Firma nazywa się kostbet. Poszukaj na sieci albo w telefonach. Przedzwoń.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski - wystarczyć wystarczy - są dwie szkoły. Styropian od wew. i od zew. Musisz pamiętać że ujemna temp. dochodzi do domu od zew. jeśli masz fundament na gł. np.1m to nie ma możliwości, aby coś weszło Ci przez posadzkę.

Osobiście polecam ocieplenie od zew. Nie ma mostków termicznych w przeciwieństwie do ocieplania od wew. Myślę że jest to wygoda tego co ma robić. Jak robisz od zew. To musisz się postarać. Dysperbit, klej, siatka, klej. Jak od wew. to można przyłożyć styropian i zasypać piachem a od zew. przesmarować dysperbitem. Rób od zew.

Pozdrawiam

 

Zachar jak wylewki. Dalej jestem boski. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...