Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej, Trójmiasto. tey mam od kilku dni ten pomarańczowy internet w formie takiego "dingsa " do laptopa.Jak go ewentualnie połączyć ze stacjonarnym koputerem? Ani laptop, ani stacjonarny nie posiadają bluetootha.

Na kawę do Trójmiasta chętnie wpadnę ;)

:o A co Ty tu robisz Tomaszku? :D Oczywiście jak będziesz w Gdańsku lub okolicach, to obowiązkiem Waszej Komturskiej Mości będzie wpadnięcie do mnie na kawkę :D

ps. Reszta na priv.

Do mnie też! Do mnie też! :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej, Trójmiasto. tey mam od kilku dni ten pomarańczowy internet w formie takiego "dingsa " do laptopa.Jak go ewentualnie połączyć ze stacjonarnym koputerem? Ani laptop, ani stacjonarny nie posiadają bluetootha.

Na kawę do Trójmiasta chętnie wpadnę ;)

 

Kup na Allegro lub w sklepie komputerowym adapter do kart PCMCIA na PCI do komputera stacjonarnego w postaci karty, kosztuje około 50-60 zł. Masz wtedy dodatkowe gniazdo z tyłu komputera. w które wtykasz kartę pomarańczową i powinno działać.

Podaję ci poradę teoretyczną, bo nie sprawdziłęm tego w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie - jak planujecie wykończyć / macie wykończony komin? My mamy systemowy i teraz jest pytanie jak go wykończyć w części nad dachem....

A może tylko otynkować ten komin? Tyle, że podobno szybko się zabrudzi (elewacja będzie w kolorze żółtym, a więc będzie jasna). Poradźcie, jak wy robicie?

 

U nas połozyliśmy tynk mozaikowy pod kolor dachówki (czerwonoczarny kamyczek), bo elewacja tez zółta. Wyglada fajnie, nie brudzi się, komin zabezpieczony warstwą tynku. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny.

 

robota idzie do przodu oby zima za szybko nie zaskoczyła ; )

 

Poszukuje hydraulika który by pociągnął rurki do kanalizacji w fundamencie.

Jeżeli ktos ma kogoś sprawdzonego proszę o kontakt...

jak zwykle fachowiec potrzebny jest "na gwałt" ; ))

 

z góry dziekuję,

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny.

 

robota idzie do przodu oby zima za szybko nie zaskoczyła ; )

 

Poszukuje hydraulika który by pociągnął rurki do kanalizacji w fundamencie.

Jeżeli ktos ma kogoś sprawdzonego proszę o kontakt...

jak zwykle fachowiec potrzebny jest "na gwałt" ; ))

 

z góry dziekuję,

pozdr

Look to prv...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeech,jestem zla i zrezygnowana :cry: ,moja ekipa budowlana "zaklepana " na przyszly rok wycofala sie....i zostalam na lodzie.Niestety,ucze sie :-? poruszania w tym swiecie budowlanym.Budowlancy twierdzili ,ze jest jeszcze czas,ja nie spisalam umowy i teraz nie mam ekipy.....

Moze ktos z Was moze polecic jakas sprawdzona,dobra firme,ktora w przyszlym roku bedzie wolna latem-bo wtedy planuje rorpoczac.

Pomozcie!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

moje ogrodzenie stanęło po kilku dniach, z miesięcznym opóźnieniem. Płaciłem do 30 zł za metr podmurówki (to był właściwie murek oporowy).

 

Siatka, słupki z firmy Mark Metal w Bolszewie. Podmurówkę oraz całe ogrodzenie z siatki wykonał pan Adam Szczygieł 696 219 107.

 

Powodzenia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Słyszał może ktoś o podatku Adjeceńskim a może płacił go jakie to są kwoty? Buduje sie Baninie i robimy podłączenie wody i kanalizy które najprawdopodobniej zasponsoruje gmina ale ponoć nałoży ona wtedy podatek Adjeceński - jak nie z jednej strony przyłożą to z drugiej co za kraj :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej74,

 

na jakim etapie budowy jesteś? U nas za dwa tygodnie gaz i uruchomienie pieca, a potem przeprowadzka.

Nareszcie 8)

 

/Krzysztof

 

Witaj. Jestem obecnie na etapiew wykańczania siebie i więżby dachowej, deskowanie, papa i zamykanie okeien na zimę. Mój budynek to ten na ulicy Gałczyńskiego /kasztanowy komin, widaćjeszcze elementy stali w konstrukcji dachowej/, za mną stoi duży dwurodzinny dom z porothermu /są już okna ze szprosami, dach odeskowany z papą/, a przed moim stoi dom z murem pruskim, obok niego też duży dwurodzinny z białych pustaków kryty blachodachówką. A u Was jak widzę praca wre i widać tego efekty. Wasz Cyprys z zewnątrz prezentuje się bardzo ładnie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie - jak planujecie wykończyć / macie wykończony komin? My mamy systemowy i teraz jest pytanie jak go wykończyć w części nad dachem....

A może tylko otynkować ten komin? Tyle, że podobno szybko się zabrudzi (elewacja będzie w kolorze żółtym, a więc będzie jasna). Poradźcie, jak wy robicie?

 

U nas połozyliśmy tynk mozaikowy pod kolor dachówki (czerwonoczarny kamyczek), bo elewacja tez zółta. Wyglada fajnie, nie brudzi się, komin zabezpieczony warstwą tynku. Polecam.

 

My mamy dokładnie tak samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franciszek serdeczne dzięki ja mam 25 mb płotu i 60 zł za robocizne to dla mnie duzo bo to ok 15 000, ale jak bedziesz miał jakis namiar bede wdzieczna, mam słupki i w wiekszosci bez podmurówki.

POzdrawiam Ola

 

chyba 1 500,00 zł :o bo 15 000 to bym nie dała :wink:

 

my też robimy sami, bo mało chętnych do takiej roboty, a ci są chętni to sporo biorą i to często jeszcze w gotowym wykopie, beton z gruszki, rozpaskudzili się, widzę że sporo oszczędzimy :), to już w zasadzie ostatnia rzecz co nam została

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...