Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jakiś czas temu pytałem czy ktoś miał do czynienia z Panem Sławomirem Maszottą z Banina, daliśmy mu do zrobienia elewację, z braku fachowców na rynku, koniec końców jest przyzwoicie zrobiona, ale tylko dlatego że robili ją ludzie których on przyprowadził bo sam się na niczym nie zna a udaje speca, na wizytówce ma wypisane wszelkiem możliwe usługi budowlane, nie chce mi się rozpisywać o wszystkich ciekawostkach ale co mieliśmy przejść to ... generalnie ostrzegam :)

 

a elewacje można obejrzeć, dodałem ostatnio po dość długiej przerwie kilka świeżych fotek w linku poniżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hejo...

 

Czas sie "zapisać" na ten wątek :)

Właśnie otrzymałem prawomocne już pozwolenie na budowę (o drodze jaka do niego prowadziła mogłbym pisać dłuuugo).

 

Zamierzam zacząć na wiosnę 07. Budowa w Nowym Dworze Wejherowskim, projekt M02 Konkursowy.

 

Tradycyjnie zapytuję więc o sprawdzone ekipy z okolic wejherowskich.:roll:

 

Pozdrawiam wszystkich "ziomali" trójmiejskich... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo...

 

Czas sie "zapisać" na ten wątek :)

Właśnie otrzymałem prawomocne już pozwolenie na budowę (o drodze jaka do niego prowadziła mogłbym pisać dłuuugo).

 

Zamierzam zacząć na wiosnę 07. Budowa w Nowym Dworze Wejherowskim, projekt M02 Konkursowy.

 

Tradycyjnie zapytuję więc o sprawdzone ekipy z okolic wejherowskich.:roll:

 

Pozdrawiam wszystkich "ziomali" trójmiejskich... :lol:

 

radze przejrzeć wątek "biała lista Trójmiasto" w dziale "wykonawca doskonały i mniej .." i jak najszybciej się umawiać, bo z wykonawcami licho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Cmyku za odp. troszkę się :cry: zmartwiłam tą odp. bo bardzo mi sie podoba ta dachówka i z tego co wiem mają ją tylko ponoć w tej firmie i to w dość dobrej cenie może faktycznie zrobić tak żeby przycisnąć gościa o vat7 a z dekarzami dogadać się po cichu :wink: tak jak Ty zrobiłeś bo rzeczywiście różnica w cenie jest kolosalna tym bardziej że cena robocizny za mkw jaką podałeś jest atrakcyjna możesz podać na nich jakieś namiary ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od września jestem szczęśliwym posiadaczem pieca retortowego zasilanego w zamierzeniach paliwem stałym tzw. eko-groszkiem.

Z samej instalacji (hybryda układ otwarty/zamkniety), pieca i stosunku pracochłonności do ekonomiczności jestem bardzo zadowolony. Problemem pozostaje jednak nabycie paliwa do takiego pieca tj. eko-groszku, paczkowanego w workach 25 kg. na paletach, (nie szuflowanych na składach opałowych ręcznie).

O ile na południu Polski nie stanowi to zadnego problemu, o tyle u nas na północy temat praktycznie jest nie do przejścia. Jedyne Centrum Logistyczne EWA z Tczewa na ul.Kwiatowej które coś takiego dystrybułuje, stwierdziło ostatnio że mimo iż mają taki węgiel po 600 zł. za tonę, to ze wzgledu na ogromny popyt nie są w stanie obsługiwac klientów detalicznych zamawiajacych mniej niż 25 ton na raz.

Na kolejnych składach opałowych otrzymuję informację że nie ma zapotrzebowania na tak przygotowany wegiel i o takich parametrach, więc nie handluje sie nim w Trójmieście.

Kółko się zamyka.

Teraz podsumowanie.

Spaliłem 100 kg. zwykłego groszku zakupionego na składzie opałowym co zaskutkowało dwukrotnym zatrzymaniem się pieca i utytłaniem się po pachy.

Udało mi się zamówić 2 tony ekogroszku w EWI-ie w zeszłum miesiacu.

2 palety rozładowałem w 1 godz. nie ubrudziwszy ani siebie, ani posesji, ani domu. Załadunek paliwa tak przygotowanego (paczkowane worki po 25 kg) trwa około 5 min. na tydzień i nie powoduje żadnego uszczerbku na czystości ubrania itp.

To powoduje że nie chcę korzystać z rad sprzedawców ze składów opałowych którzy polecają groszek własnoręcznie pakowany do worków na śmieci które sie rozrywaja, mają czasami 40 a czasami 47 kg, kamienie i inne smieci a przedewszystkim pył ...

Czy nikt w Trójmieście mający taki piec nie wolałby zamiast szuflować i zmagać się z węglowym pyłem, czystą robotę polegająca na: podniesieniu worka, przecięciu opakowania, wsypaniu zawartości do zasobnika za nawet 20 % większą cenę ?.

A zatem - kto wie gdzie Ekogroszek paczkowany na paletach w Trójmieście można kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga chwalę się :wink:

W piątek odeskowaliśmy i opapowaliśy dach. Okna zabite, zamontowane drzwi z desek i mamy juz klucz do swojego domku (do kłódki). Teraz mogę spać spokojnie. Czy też tak mieliście, że np. jakaś pilna praca była zaplanowana na następny dzień i wykonanie uzależnione od pogody, a tu nagle w nocy budzi Was deszcz, no i ze spania nici :roll:

Z dekarzem jesteśmy umówieni na grudzień, dachówka zamówiona (Cosmo Jungmeiera).

I czekamy do wiosny

 

Gratulacje Œliwka, masz bardzo ładny projekt. Też chciałem taki budować, ale póŸniej tak "wyszło", że buduję inny.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeech,jestem zla i zrezygnowana :cry: ,moja ekipa budowlana "zaklepana " na przyszly rok wycofala sie....i zostalam na lodzie.Niestety,ucze sie :-? poruszania w tym swiecie budowlanym.Budowlancy twierdzili ,ze jest jeszcze czas,ja nie spisalam umowy i teraz nie mam ekipy.....

Moze ktos z Was moze polecic jakas sprawdzona,dobra firme,ktora w przyszlym roku bedzie wolna latem-bo wtedy planuje rorpoczac.

Pomozcie!!!!!

 

Zadzwoń do Pana Wojtka Kordy - telefon podałem na BIAŁEJ LIŒCIE WYKONAWCÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie - jak planujecie wykończyć / macie wykończony komin? My mamy systemowy i teraz jest pytanie jak go wykończyć w części nad dachem....

A może tylko otynkować ten komin? Tyle, że podobno szybko się zabrudzi (elewacja będzie w kolorze żółtym, a więc będzie jasna). Poradźcie, jak wy robicie?

 

U nas połozyliśmy tynk mozaikowy pod kolor dachówki (czerwonoczarny kamyczek), bo elewacja tez zółta. Wyglada fajnie, nie brudzi się, komin zabezpieczony warstwą tynku. Polecam.

 

My mamy dokładnie tak samo :)

 

Ja też chcę zrobić tak samo. Mam dwa kominy, jeden z cegły (ten od kominka - w nim będzie rura ze stali nierdzewnej), drugi z pustaków kominowych (tu sš kominy wentylacyjne, w tym jeden od pieca gazowego - w nim też będzie rura ze stali nierdzewnej). Chcę "dać na to styropian" i tynk cienkowarstwowy. Kolor tynku żółty. Dachówka ma być czerwona. Miałem troche obawy przed takim rozwišzaniem, ale widzę że też tak robicie, więc mam nadzieję, że będzie O.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do jakiej gminy należysz? I czy wszystkie koszta przyłącza ponosiła gmina czy oprócz podatku adjecńskiego też coś płaciłeś?

 

Kiełpino Górne (słynne ostatnio ze smutnych wydarzeń), gmina Gdańsk. Wszystkie koszta poza granicą działki poniosła gmina, co właśnie im zrefundowałem w postaci opłaty adiacenckiej. Taki jest chyba jej sens. Piszę tylko o kanalizie, bo wodę miałem już od paru lat. Zapłaciłem około tysiąca złotych. Koszty przyłączenia kanalizy od ogrodzenia do mojej instalacji domowej poniosłem sam - około dwóch tysięcy (bardzo głęboki wykop, ponowne układanie kostki itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do jakiej gminy należysz? I czy wszystkie koszta przyłącza ponosiła gmina czy oprócz podatku adjecńskiego też coś płaciłeś?

 

Kiełpino Górne (słynne ostatnio ze smutnych wydarzeń), gmina Gdańsk. Wszystkie koszta poza granicą działki poniosła gmina, co właśnie im zrefundowałem w postaci opłaty adiacenckiej. Taki jest chyba jej sens. Piszę tylko o kanalizie, bo wodę miałem już od paru lat. Zapłaciłem około tysiąca złotych. Koszty przyłączenia kanalizy od ogrodzenia do mojej instalacji domowej poniosłem sam - około dwóch tysięcy (bardzo głęboki wykop, ponowne układanie kostki itd).

 

dziękuje za informacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani

czy ktoś ma namiar na parapety drewniane/drewnopodobne (MDF?)?

Najlepiej okolice Pruszcza, ale i dalej podjadę jeśli trzeba. Wszystko, co do tej pory udało mi się obejrzec nijak się ma do moich upodobań kolorystycznych. A myslałam, że parapety to drobiazg.

G.

W którym miejscu w Juszkowie się budujesz? My mieszkamy na Makowej koło Łškowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych którzy już oddali dom (czyli do nielicznych), czy robiliście powykonawcze pomiary instalacji elektrycznej? Mój elektryk chce 200zł a to chyba troche za dużo.

I druga sprawa: ile kosztował was powykonawczy pomiar geodezyjny, jezeli go jeszcze nie robiliście to zapytajcie dla mnie waszych geodetów, proszę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...