Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Juz mówie , okolice KOlbud , to podłaczenie pieca :roll:

 

Jakiś czas temu na forum była polecana frma A-TOM z Lublewa. U nas 2 tygodnie temu zakładali ogrzewanie, rozprowadzali podłączenie wody i kanlizację. Do podłączenia został piec i rozprowadzenie gazu. TEL 691-70-11.

 

z Atomem jest problem trochę obecnie, co prawda u nas robili i z całości współpracy suma sumarum jestem bardzo zadowolony (przy czym to było w zeszłym roku i na początku tego), ale robili też u sąsiada niedawno (różne rzeczy) i niestety w związku z nawałem zleceń, których Ania podobno nabrała nie wyrabiają się i mają też problemy z dostawami materiałów, etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4/ rekuperator - zadowolony? - TAK kogos interesuje, niech pyta to odpisze (niestety moze dopiero npoparu dniach)

POZDRAWIAM FORUMOWICZOW

Witam.

Jestes pan, Panie Andrzeju jednym z niewielu forumowiczow z okolic 3miasta, przyznajacych sie do rekuperatora i ciesze sie, ze sie sprawdza. Coprawda ja jeszcze jestem gleboko w lesie z budowa, a wlasciwie dopiero wybieram projekt to juz wybiegam w przyszlosc i kombinuje tak, aby bylo lepiej. Czyli taniej myslac np. o ogrzewaniu, a wlasciwie zmniejszeniu strat na nim.

Na poczatku pare podstawowych pytan:

-ile masz metrow,

-jaki zamontowales reku,

-sam wszystko robiles czy przez firme,

-czy w projekcie domu miales uwzgledniony reku,

-jak z poziomem halasu powietrza in/out,

-gdzie umiesciles czerpnie/wyrzutnie iczy powietrze bierzesz z zewnatrz czy np. z GWC.

Na tym na razie poprzestane choc nowe pytania wciaz sie nasuwaja. Wdzieczny bede za pare rad i podpowiedzi i mysle, ze nie raz jeszcze zwroce sie o pomoc.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do A-Tomu potwierdzam, że są zawaleni - ale jak tak się rozwijają to powinni pracowników więcej zatrudnić

a tu odbiera telefon dziewczyna z informacją że p.Ania jest rozrywana i nie może dać odpowiedzi - też mi cenna informacja :lol: :lol:

teraz to się naprawdę cieszę, że "najgrubsze" budowanie mam za sobą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do A-Tomu potwierdzam, że są zawaleni - ale jak tak się rozwijają to powinni pracowników więcej zatrudnić

a tu odbiera telefon dziewczyna z informacją że p.Ania jest rozrywana i nie może dać odpowiedzi - też mi cenna informacja :lol: :lol:

teraz to się naprawdę cieszę, że "najgrubsze" budowanie mam za sobą :D

 

dokładnie, klasyczny przykład braku delegacji odpowiedzialności ;)

niemniej, dzięki nim sporo oszczędziliśmy, ale to jeszcze inne czasy były :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha zawaleni a moze gdzie indziej ulokowlai forse, zapłcilam za grzejnki 06.06.2006 do dzis ich nie mam miały być zamontowane we wrzeœniu a pani Ania stale mówi ze spradzi co z grzejnikami i oddzwoni ale jescze nigdy nie odzoniła, moja cierpliwosc zaczyna się kończyć, i moja opinia nie dotyczy montazystów i iinych praconików współpracujšcych z Atom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha zawaleni a moze gdzie indziej ulokowlai forse, zapłcilam za grzejnki 06.06.2006 do dzis ich nie mam miały być zamontowane we wrzeœniu a pani Ania stale mówi ze spradzi co z grzejnikami i oddzwoni ale jescze nigdy nie odzoniła, moja cierpliwosc zaczyna się kończyć, i moja opinia nie dotyczy montazystów i iinych praconików współpracujšcych z Atom

 

cóż, nie trzeba płacić z góry, chociaż wiem że Ania namawia na taki układ w zamian za coś tam ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety potwierdzam, że obecnie bardzo duuuuużo czasu zajmuje im dostarczenie materiału do klienta, dlatego też przestałam wpłacać zaliczki i póki materiał nie jest na budowie nie płacę. Nie wiem czy to kwestia braku organizacji p. Ani czy też faktycznie ciężko jest dostać te materiały - obawiam się jednak, że to pierwsze, a szkoda bo jak tak dalej pójdzie to stracą dobrą opinię.

 

A z tym oddzwanianiem to też się wkurzam, bo jeszcze jej się nie zdażyło żeby oddzwoniła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wiem, że ten temat był już wałkowany na róznych forach jednak jako że ostatnio ceny szybko się zmianiają piszę z zapytaniem o przykładowe koszty zmian w projektach . Mile widziane również polecenia pracowni.Dzisiaj byłam na pierwszej rozmowie z projektantem (projekt z Muratora) i za pełna adaptację z przeliczeniem konstrukcji (zmiana w fundamentach,dołożenie cześciowego podpiwniczenia,zmiana stropu i powiększenie domu)architekt chce 2500 zł + VAT. Za mapke do celów projektowych 1000+VAT,za projekt przyłączy 800+ VAT. Wydaje mi się to trochę drogo. Budowę planuje rozpoczać 2007 działke kupiłam na szadółkach.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wiem, że ten temat był już wałkowany na róznych forach jednak jako że ostatnio ceny szybko się zmianiają piszę z zapytaniem o przykładowe koszty zmian w projektach . Mile widziane również polecenia pracowni.Dzisiaj byłam na pierwszej rozmowie z projektantem (projekt z Muratora) i za pełna adaptację z przeliczeniem konstrukcji (zmiana w fundamentach,dołożenie cześciowego podpiwniczenia,zmiana stropu i powiększenie domu)architekt chce 2500 zł + VAT. Za mapke do celów projektowych 1000+VAT,za projekt przyłączy 800+ VAT. Wydaje mi się to trochę drogo. Budowę planuje rozpoczać 2007 działke kupiłam na szadółkach.Pozdrawiam

 

Mapka drogo, podobno w Gdansku do 800zl, tak mowil mi geodeta u ktorego mamy zamowiona mapke. Za projekt i adaptacje chyba nie tak zle jak macie takie zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wiem, że ten temat był już wałkowany na róznych forach jednak jako że ostatnio ceny szybko się zmianiają piszę z zapytaniem o przykładowe koszty zmian w projektach . Mile widziane również polecenia pracowni.Dzisiaj byłam na pierwszej rozmowie z projektantem (projekt z Muratora) i za pełna adaptację z przeliczeniem konstrukcji (zmiana w fundamentach,dołożenie cześciowego podpiwniczenia,zmiana stropu i powiększenie domu)architekt chce 2500 zł + VAT. Za mapke do celów projektowych 1000+VAT,za projekt przyłączy 800+ VAT. Wydaje mi się to trochę drogo. Budowę planuje rozpoczać 2007 działke kupiłam na szadółkach.Pozdrawiam

 

Za mape do celow projektowych placilam 800, ale bez faktury. Przyłacza mialam juz w cenie adaptacji. 2500 + Vat za adaptacje wydaje mi sie ok. Pracowni nie polece, bo jestem z niej tak "zadowolona" :evil: :x , ze umiescilam ja na Czarnej Liscie Trojmiasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...